0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Момичета, а някоя от вас може ли да ми каже какво означава високата БТ във фоликулярната фаза? В смисъл, че моите графики имат двуфазност, но БТ в първата половина не е толкова ниска, колкото на другите момичета, на които съм разглеждала графиките ? ( За справки вижте последните ми 3 графики, защото при по-оредните не мерех по едно и също време на денонощието, а само гледах да е след събуждане )
Изледвала съм прогестерон на 7 ден от предполагаема ОВУ и беше :
65.450 nmol/l М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
Благодаря предварително, на всички желаещи да ми помогнат в дилемата ...
Възможно ли е според вас да нямам овулация, а прогестерона да си е в граница ? Дали има някаква вероятност прогестерона ми да си е все висок т.е. и без овулация да си е такъв ? Защото според моя доктор хормоните не доказват наличието на ову.
 Та, ако трябва да се върна на темата - понеже няма голяма разлика в БТ, съответно не мога да преценя и колко дълга ми е лутеалната фаза ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Момичета, а някоя от вас може ли да ми каже какво означава високата БТ във фоликулярната фаза? В смисъл, че моите графики имат двуфазност, но БТ в първата половина не е толкова ниска, колкото на другите момичета, на които съм разглеждала графиките ?

аз мисля, че при теб това е нормалната телесна температура, заложена ти от природата и няма място за притеснение и не е казано, че при всяка жена БТ във фоликулярната и лутеалната фаза, трябва да има точно 0.5 градуса разлика. колкото до прогестерона, когато питах моя док., дали няма да го изследваме във втората фаза на цикъла, той ми отговори: не фоликулометрията е достатъчна, т.е. види ли се, че фоликула се пука и има уволация, то прогестерона ще се повиши. тази стойност на твоя прогестерон, нали е от лутеалната фаза? значи всичко е наред.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #22 -: Октомври 07, 2010, 16:09:57 pm »
Здравейте!
дано не се повтарям, защщото попаднах на много разисквания по темата за БТ.Този месец и аз си направих такова измерване и според това,което прочетох на 20-тия ден имах ову(колкото и странно да ми се стори, т.к. имам много нередовен цикъл и СПКЯ).Да, температурата ми не надвиши 37, но беше с 0,3 градуса по-висока, в течение на три дни, след рязък спад.
Проблемът е, че вече минаха около 18 дена и все още цикъл не ми е дошъл. За съжаление точно този месец с приятеля ми се пазихме, т.к. ми предстои операция за премахване на жлъчния мехур, така че със сигурност не съм бременна.
Обаче.....какъв е варианта да съм имала овулация, а да не ми дойде(освен бременност, разбира се:) аз поне не съм чела за такъв, моля дайте някакви идеи:)
Май, най-вероятно просто не съм имала овулация:(

Благодаря ви:)
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #23 -: Октомври 07, 2010, 18:00:17 pm »
Да, температурата ми не надвиши 37, но беше с 0,3 градуса по-висока, в течение на три дни, след рязък спад.

Мук, за да ни е по-лесно да ти помогнем е хубаво да видим графиката ти :wink:
А за да се говори, че овулацията е минала (на база на метода на БТ), Т след О трябва да се задържи поне 10-тина дни висока (около 3 и нагоре десети над Т през фоликулярната фаза). Тези 3 дни за които говориш не са достатъчни, за да се каже че е имало овулация.

При жените с ПКЯ характерното за графиките им е че температурата е непостоянна, има рязки спадове и върхове, както и че през лутеалната фаза БТ не е постоянна.

Направи един тест за всеки случай :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Да, температурата ми не надвиши 37, но беше с 0,3 градуса по-висока, в течение на три дни, след рязък спад.

Мук, за да ни е по-лесно да ти помогнем е хубаво да видим графиката ти :wink:
А за да се говори, че овулацията е минала (на база на метода на БТ), Т след О трябва да се задържи поне 10-тина дни висока (около 3 и нагоре десети над Т през фоликулярната фаза). Тези 3 дни за които говориш не са достатъчни, за да се каже че е имало овулация.

При жените с ПКЯ характерното за графиките им е че температурата е непостоянна, има рязки спадове и върхове, както и че през лутеалната фаза БТ не е постоянна.

Направи един тест за всеки случай :wink:


radosttinka, благодаря за този отговор, макар и чак сега. Нещо не можах да се ориентирам из форума и не знам защо чаках ако някой ми отговори да получа мейл :oops:
Тогава нищо не се случи с тази БТ. Сега съм след стимулация и чакам момента за първата ми инсеминация!
Исках просто да ти благодаря,че си откликнала!

Успех!
Мук, няма защо :)
Това е темата, в която момичетата, които правят инсеминации споделят своите тревоги, притеснения и радости :)
Ако искаш да питаш нещо или просто да споделяш какво се случва с теб може да пишеш там :wink:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44620.msg815305#new

От мен късмет, дано исменицията завърши с положителен тест  yahoo_17

П.П. А отговорите си ги получаваш в темата, в която си писала. Може да ползваш и опцията "нови отговори на моите публикации" (намира се до снимката на профила ти, под съобщенията)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Благодаря ти отново за подкрепата и помощта , radosttinka:)
Ориентирах се. Сега започвам да чета:)

После обещавам,че сама ще си намеря темата за бременни :lol:
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #27 -: Септември 07, 2011, 18:45:42 pm »
Ако овулацията ми е била ранна, близо до менструацията например, това скъсява ли цикъла ми за месеца? Т.е. да чакам ли на по-ранна дата?
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #28 -: Септември 07, 2011, 20:46:51 pm »
Да, защото лутеалната фаза е с постоянна дължина - при ранна овулация чакай менструация по-рано; при късна овулация обратно - менструацията ще се забави.
*
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #29 -: Септември 08, 2011, 09:49:24 am »
Да, защото лутеалната фаза е с постоянна дължина - при ранна овулация чакай менструация по-рано; при късна овулация обратно - менструацията ще се забави.
Мерси. Значи при къса лутеална фаза когато и да е овулацията, необходимостта от лекарства за удължаване на лф е налице.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Има ли знчение лутеалната фаза при забременяване?
« Отговор #30 -: Септември 09, 2011, 07:36:09 am »
Ако овулацията ми е била ранна, близо до менструацията например, това скъсява ли цикъла ми за месеца? Т.е. да чакам ли на по-ранна дата?

Дължина на МЦ според деня на О. ЦЪК

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум