0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #200 -: Юли 09, 2008, 13:39:31 pm »
Ами аз така и в София не съм правила, но знам със сигурност че има във ВМА, в Правителствена болница, и в още няколко.
Нагрява се парафин докато омекне, и се налагат двете полета на кръста отзад, и на яйчниците. Увиват те с хавлии и чаршафи и слагат тежести върху корема, и така лежиш около 20 минути. Изпотчваш се цялата, загряват ти се хубаво яйчниците, и това е. На мен док ми препоръча когато установихме че имам киста пак. Каза да си загрявам яйчниците колкото и когато мога и да си направя малко физиотерапия. Тогава отидох в Хисаря в хотел Аугуста. Там ми направиха терапията за първи път, като преди това 15 минути ми загряваха тялото в гореща масажна вана. Самата парафинотерапия е много евтина - между 5-7 лв на поле. Т.е. ти излиза 10-14 лв.
А парафиновите възглавнички са около 20 лв в аптеките. С тях е много удобно да си правиш нагревки вкъщи. Затопляш ги в микровълновата, и лежиш с тях 20-тина минути.


*
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #201 -: Юли 09, 2008, 13:47:44 pm »
Мен така  ме марзи и ми се спи........... :balk_126:

И аз искааааааам д аспинкаааам. :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy:
Ама пусто тая вечер пак ще правя ову тест- вчера имаше блеееда втора черта и ако тази вечер е бледа- лягам си ранооооооо.Втора вечер заспивам след 01.00 посреднощ и вече ми се спи много.
Ти вечер ли го правиш уво-теста? Не трябва ли сутрин? Че и аз мисля да правя.
*
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #202 -: Юли 09, 2008, 13:56:45 pm »
Мен така  ме марзи и ми се спи........... :balk_126:

И аз искааааааам д аспинкаааам. :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy:
Ама пусто тая вечер пак ще правя ову тест- вчера имаше блеееда втора черта и ако тази вечер е бледа- лягам си ранооооооо.Втора вечер заспивам след 01.00 посреднощ и вече ми се спи много.
Ти вечер ли го правиш уво-теста? Не трябва ли сутрин? Че и аз мисля да правя.

В указанията си пише,че следобед се прави, а 3-4 часа преди това се ограничава приема на течности.
*

    bibica

  • ****
  • 532
  • член на групата "3 от 6"
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #203 -: Юли 09, 2008, 13:57:09 pm »
Ами аз така и в София не съм правила, но знам със сигурност че има във ВМА, в Правителствена болница, и в още няколко.
Нагрява се парафин докато омекне, и се налагат двете полета на кръста отзад, и на яйчниците. Увиват те с хавлии и чаршафи и слагат тежести върху корема, и така лежиш около 20 минути. Изпотчваш се цялата, загряват ти се хубаво яйчниците, и това е. На мен док ми препоръча когато установихме че имам киста пак. Каза да си загрявам яйчниците колкото и когато мога и да си направя малко физиотерапия. Тогава отидох в Хисаря в хотел Аугуста. Там ми направиха терапията за първи път, като преди това 15 минути ми загряваха тялото в гореща масажна вана. Самата парафинотерапия е много евтина - между 5-7 лв на поле. Т.е. ти излиза 10-14 лв.
А парафиновите възглавнички са около 20 лв в аптеките. С тях е много удобно да си правиш нагревки вкъщи. Затопляш ги в микровълновата, и лежиш с тях 20-тина минути.

Красита мила дали трябва дае препоръчано от док, :hug2: мисля да пробвам със възглавничката. Знам че е хубаво да се загряват яйчниците, даже съм пробвала със бирено шише и топла вода, ама доста топличка, виж как не съм се сетила много много благодаря, Vickson май трябва да пробваме а??
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 13:58:49 pm от bibica »

*
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #204 -: Юли 09, 2008, 14:01:00 pm »
Аз вече спрях да си правя тестове за овулация. Май няма значение дали знаеш кога е, важното е да стане. Или както ме посъветва една приятелка - "не правете бебе, правете си кефа". Знае от опит, че доста време чака и тя милата - всеки месец със тестове, разочарования и сълзи. Сега съкровището й е на годинка, да й е жив и здрав  :D
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #205 -: Юли 09, 2008, 14:25:16 pm »
Аз където ходих, просто казвах че ми е препоръчана от лекуващия лекар - никой не ми е искал бележка, или направление. Това не са процедури, които могат да навредят. Преди да почна терапията, само си пуснах микробиология, защото е хубаво да е чиста. Ако има някакви бактерии, да не се разнесат от топлото. Спорт с много изпотяване и после горещ душ също ми беше препоръчан от док. Правя всичко което ми каже, и нещата сякаш се пооправят :) Аз се лекувам в клиниката на Щерев между другото.


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #206 -: Юли 09, 2008, 14:43:11 pm »
Ох, сега като го казваш така - мисля че ние с Бибица - трябва да се пробваме с тая терапия. Ще се пробвам да разуча в София къде се прави, ако ли не - хващам мъжо и да ме води на Хисаря в хотел Аугуста  :lol: :lol: :lol:
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #207 -: Юли 09, 2008, 15:08:20 pm »
Мен така  ме марзи и ми се спи........... :balk_126:

И аз искааааааам д аспинкаааам. :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy: :sleepingbabyboy:
Ама пусто тая вечер пак ще правя ову тест- вчера имаше блеееда втора черта и ако тази вечер е бледа- лягам си ранооооооо.Втора вечер заспивам след 01.00 посреднощ и вече ми се спи много.



В указанията си пише,че следобед се прави, а 3-4 часа преди това се ограничава приема на течности.

Миличка, къде да го правя следобед като съм на работа от 08.00 до 18.00 най-рано? Миналия месец си го засичах вечерта и я хванах овуто. А и на указанието пише да се прави по едно и също време. Мислих да пробвам утре сутрин,ама незнам. Абе ще поспя малко и като си дойде мъжо ще го сграбча и ....... :oops: :oops: пак ще заспя после.
*

    bibica

  • ****
  • 532
  • член на групата "3 от 6"
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #208 -: Юли 09, 2008, 15:12:59 pm »
Ох, сега като го казваш така - мисля че ние с Бибица - трябва да се пробваме с тая терапия. Ще се пробвам да разуча в София къде се прави, ако ли не - хващам мъжо и да ме води на Хисаря в хотел Аугуста  :lol: :lol: :lol:

Хахаха, мисля че заедно за ръчика и хоп на Хирася, така ще можем да се позагрем а този хотеле страхотен.

Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #209 -: Юли 09, 2008, 15:24:36 pm »
Искам и аз да дойда с вас...хуууубавичко ще си почина, а и ще се налудувам в такава приятна компания :)..иначе само да ви кажа, че принципно всяка болница с отделение по физиотерапия и рехабилитация трябва да предлага парафинолечението. Наскоро ми се мерна ценоразпис за такива услуги в МБАЛ без направление и цените бяха прилични...ама това не го казвайте на мъжете си, че да заформим групичка за хотела в Хисаря
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #210 -: Юли 09, 2008, 15:42:57 pm »
Ооо, заформя се май групичка с научно-лечебна и почивно-отпускарска цел  :D Искам и аз! Между другото - много е хубаво на Хисаря, бях в друг хотел, но видях закрития басейн на Августа. Иначе местенцето е много приятно, природата разкошна, много хубав парк има. А и наблизо има интересни неща за разглеждане.
*

    bibica

  • ****
  • 532
  • член на групата "3 от 6"
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #211 -: Юли 09, 2008, 15:46:16 pm »
Ех супер, така с тези формирания на групичка, ми става по леко за гадната киста и мисълта за нея. Иначе 4 години сме ходили само в този хотел Алгуста, много е красиво и приятно място, а как изгорях. Ех Адриянче супер предложение  :hug2: по женски, а може и мъжлетата та да плащат сметките  :lol:

Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #212 -: Юли 09, 2008, 15:52:31 pm »
Ми хайде бе милички :)
То и аз ще се включа!Ама да е без мъже,че само ще пречат :)-ние така или иначе ще ги обръснем едно хубавичко за парички...
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #213 -: Юли 09, 2008, 15:52:59 pm »
Охо тука се заформя една здрава групичка  :lol: сигурно и други девойки ще проявят интерес ама още не са прочели постовете от днес и за това се бавят  :lol:
Аз сега проверих за този хотел Аугуста, готин е, ама и малко скъпичко идва като чели?! Ще търся и други варианти - сетих се! Има и в Помориеееееее  :P а сега да видиме кой ще посрещне група от 10-15 девойки. Росиии
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #214 -: Юли 09, 2008, 16:11:38 pm »
И на мен ми се видяха "дебели"..само за информация - този петък заминавам за комплекс Барото...в темата "Почивка 2008" съм дала линк, можете да го погледнете
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #215 -: Юли 09, 2008, 16:26:02 pm »
Айде,чао!
Аз отивам на английски,стискайте палци да не заспа :P
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #216 -: Юли 09, 2008, 17:02:32 pm »
Мацки, аз точно затова ви казах, че го има в София, а и във всяка болница в която има рехабилитационен център както казва adriyana. В Аугуста иначе е един от най-добрите рехабилитационни центрове, но нощувката е много скъпа. Ние с мъжа ми платихме 200 лв за две нощувки, а на мен общо 70 лв ми излязоха двете парафинотерапии, две загряващи вани с подводен масаж, и почистване на лицето  :lol: това между другото! А и разбирам хотелът да е страхотен, та да е толкова скъпо, а той е малко в комунистически стил :)


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #217 -: Юли 09, 2008, 17:03:26 pm »
И от мен чао, ако мога по-късно ще ви проверя пак :)
Целувки
*

    eveishan

  • ***
  • 373
  • Напред и нагоре!
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #218 -: Юли 09, 2008, 17:09:10 pm »
Здравейте момичета!Взех си резултата и отново е отрицателен!Лелка няма,киста има и просто незнам какво да кажа!Ще си чакам мирно и кротко да дойде пък после ще го мисля!Аз ще ходя в Поморие на 5 авгест!А вие кога?
*
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 07.07 - 13.07 )
« Отговор #219 -: Юли 09, 2008, 18:08:04 pm »
Оооох гадини такиваааааааааааааааааа Вие не сте излизали отпуск още и си чешете езиците а гадинииии.. Аз като чак догодина по това време ще мога да мисля за почивка?! Искам на Хисаряяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя искам на морееееееееееееееееееееее..