0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: уринен тест за бременност
« Отговор #20 -: Юни 27, 2008, 15:32:44 pm »
досега съм си правила уринни тестове и винаги са ми показвали,независимо по кое време ги правя
*
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #21 -: Юни 27, 2008, 17:36:08 pm »
Оф Сара,какво става бе душа ?! Дано всичко да се е оправило..
*
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #22 -: Юни 27, 2008, 18:19:47 pm »
Сиси миличка,как си?Какво става с теб?Какъв е тоя прост доктор!??Прочетох,че днес е трябвало да си направиш един тест-какво става?
Лелее така се притесних,дано всичко да е наред!Ти само бъди спокойна и не се притеснявай!Ще видиш,че всичко ще е ОК.
Пиши какво става,че ще се побъркам.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #23 -: Юни 27, 2008, 22:45:20 pm »
Здравейте и да ви кажа първо не се притеснявайте..всичко е наред с мен.. Обаче вече нямям бебче.. Имало е до средата на втората седмица-т.е. до преди няколко дена..просто заради нередовния цикъл и някакви си хормони които не си направих труда да запомня даже.. бебето е псряло развитие.. Сега следва да изчакам до 10 дена някъде и ще ми дойде-ще се изчистя.. но съм добре.В смисъл говоих с д-р владимиров и той ме успокои че няма нищо страшно.. просто оставям на страна всички лекарства-дуфастони и не знам си какви глупости.. само фолиевата киселина мога да пия по 1 таблетка на ден.. Каза ми или ме посъветва по точно да не се притеснявам за тези неща-не е нещо ненормално.та аз наистина съм добре-най вече спокойна и само напред..Благодаря на всички които ме подкрепиха в тази тема ,а и моята графика също.. :) Обичам ви много милички и ви пожелавам скорошна радост.. :)  Айде сега да продължаваме ... да се трудим :D  :D
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #24 -: Юни 27, 2008, 22:58:10 pm »
Сара , много съжалявам , мила!
Как док. установи , че е спряло развитието си през средата на втората седмица? 8O
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #25 -: Юни 28, 2008, 08:40:41 am »
ами то не се видя нищо.. и предния път имаше..И аз ходих вчера на друг доки и цял ден по кабинети за орина кръв и не знам си какво.. Имало е нещо но сега не е там..До 10 дни чакам да ми дойде-ама може и по рано много ми е надут корема..Поне някои от термините разбрах-все пак на друг език ми е много трудно да разбера нещата Но най-важното е че съм добре и че няма да имам проблем при следващо евентуално забременяване.. само да стане скоро

Засега това е от мен ще продължа обаче да меря Бт но няма да вземам никакви прогестерони и не знам си какви глупости.. когато ми дойде-майка ми и тя е имала нередовен цикъл ама не е пила никакви гадости-и ето че ме е родила..На горката ми майка и е идвало 1 път на 6 месеца..Ама тогава като са и казвали прогестерони,противозачатъчни и други неща -тя категорична НЕ.. а аз какво ли ме пих ... :? сега спирам и ще чакам..
Благодаря ви още веднъж милички за отговорите и за подкрепата Ви..ТАзи тема май вече е ненужна но все пак ако някой иска да пише за своя опит в нея добре :) аз отивам на работа сега.. малко ми е едно тъпо ама живота продължава.. Все пак имам цяла война на разположения :)  :wink: обичам ви и спокоен ден :)
*
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #26 -: Юни 28, 2008, 11:36:19 am »
Сара,пожелавам ти всичко най хубаво и скоро пак да имаш повод за радост.. Възхищавам се на оптимизма и борбеността ти !
*
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #27 -: Юли 02, 2008, 14:16:28 pm »
Сара :bighug: :bighug: :bighug:
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #28 -: Юли 22, 2008, 13:13:29 pm »
тези уринни тестове показват ли със сигурност,аз не си го направих с пурвата урина,преди 1час беше дали може и затова да показва"-"
*
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #29 -: Юли 22, 2008, 13:22:43 pm »
Менче,не искам да те разочаровам,но имаш повод да вярваш на тетса.. Графиката ти няма никава двуфазност,а това не може да бъде доказателство че наистина е имало ову..А ако все пак е имало ову  на 10-ти ден и забременяване тогава,сега теста трябваше да е с много ярка втора черта..
*
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #30 -: Юли 22, 2008, 13:27:18 pm »
И аз да се включа в темата с уринните тестове - категорично само сутрин! Аз съм бременна в 6 седмица и съм си правила тестове през деня просто за да видя дали бебето е още там  8O луда работа  :mrgreen: и като видях "-" луднах от притеснение и вднага хукнах на лекар. Оказа се че си е там ;)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #31 -: Юли 22, 2008, 13:30:40 pm »
(menche) luba е права. Не разчитай много на този месец. Можеш да повториш теста утре сутринта, но попитай док. дали да не започнеш дуфастон. Закъснението може да се дължи на липсата на овулация този месец.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #32 -: Юли 22, 2008, 13:33:53 pm »
закакво се пие дуфастон
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #33 -: Юли 22, 2008, 15:09:57 pm »
Ако има бременност я пази, ако няма след десетина дни ще предизвика менструация.
Това е прогестерон.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #34 -: Юли 22, 2008, 15:19:22 pm »
Тамара,според теб колко да изчакам да си направя тест,досега все ми е закъснявало с малко 2-3дена,когато ми е закъснявало с над 10дена ми показа че има бременност,сега и да няма това нормално ли е и на какво се дължи
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #35 -: Юли 22, 2008, 15:59:55 pm »
Нормално е да има цикли без овулация. Някъде бях чела, че 1 от 13 е нормално. Това може да доведе до забавяне на цикъла. Тогава няма такова нарастване на лигавицата и затова има закъснение. Ако си изчакаш може да си дойде и само след няколко дни. Може обаче и да не дойде прекалено дълго време. При мен се е случвало и три месеца да не дойде.

Прогестеронът предизвиква такова набъбване на лигавицата и ще предизвика МЦ. Лошото е че сега три дни ще пиеш дуфастон. Ако така и така е трябвало да дойде дуфастонът може да го забави. Не знам с колко. Може и да не го. Всичко това е нормално.

Ако има бременност обаче прогестеронът няма да попречи на бременността. Напротив - пречи на контракциите на матката.

Така че тест можеш да си направиш всеки един ден, независимо дали пиеш или не дуфастон. Питай докторът за дозировка и преди да го спреш можеш пак да направиш тест за твое успокоение.
Ако решиш да не го пиеш - пак тест можеш да направиш всеки един ден преди да започне МЦ. При 38 дни според мен не е задължително да чакаш. Нямаш данни за някаква особено късна овулация.

Ако до сега не ти се е случвало такова закъснение, просто си изчакай, не се притеснявай, но недей да се самозалъгваш, че може да има бременност. Най-вероятно другият месец всичко ще си е на 6. Приеми че е от притеснение или от промяната на климата или на каквото и друго ти хрумне.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #36 -: Юли 22, 2008, 16:08:25 pm »
лошото тук в Испания е че се чака много докато си взема ча при гинеколога и дотогава може и да ми дойде,пък и ми казаха да не забременнявам този месец че че чакаме изследванията на кръвта,защото имам два аборта и искатда ми видят как е,ако нямам проблеми ще ми изпишат пак стимуланта ОМИФИН та да забременнея и ще има наблюдение върху мен
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #37 -: Юли 22, 2008, 22:56:22 pm »
лошото тук в Испания е че се чака много докато си взема ча при гинеколога и дотогава може и да ми дойде,пък и ми казаха да не забременнявам този месец че че чакаме изследванията на кръвта,защото имам два аборта и искатда ми видят как е,ако нямам проблеми ще ми изпишат пак стимуланта ОМИФИН та да забременнея и ще има наблюдение върху мен

аз ти писах в другата тема миличка и аз съм в испания.. и сега ми предстои стимулация с омифин..миличка искам да ти кажа че е много голям шанса да се получи скоро желания резултат защото моя доки тук в испания ми каза че около 90 % от жените при тази стимулация забременяват до 4/5 цикъл.. така че мсело напред :) а за дуфастона и аз го пия за регулиране на цикъл и след това омифин.. дано има скорошен резултат :)
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #38 -: Юли 22, 2008, 23:03:53 pm »
аз ги пих преди 5месеца,изписаха ми ги да ги пия за 6месеца,но аз забременях на втория,но пук направих аборт,затова ми казаха да ги спра и пуснах ме иследвания на кръвта,сега чакаме тях,ако всичко е ОК пак започваме с ОМИФИН
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: уринен тест за бременност
« Отговор #39 -: Юли 22, 2008, 23:16:59 pm »
пожелавам успех и на двете ни мила :) аз съм сиси приятно ми е :)