0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #960 -: Октомври 02, 2008, 14:31:14 pm »
Здравейте докторе,
дъщеря ми е на 1.5 месеца и ходи на ясла. Знам вашето мнение за яслите, но просто няма как....
Та там всички са със сополи, включително и тя. В началото на седмицата секрета от нослето и беше безцветен, а вече е жълтеникав. Ползвах Виброцил, Олинт, физиологичен разтвор, но нищо няма траен резултат. Няма никакви други симптоми.
Личната лекарка каза, че така ще е като ходи на ясла.
Какво друго мога да направя? За хрема пие ли се антибиотик?
Да вземем ли (по мое желание) секрет от носа и ако се изолира бактерия, то и тя ли се лекува с Антибиотик?
Благодаря ви
*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #961 -: Октомври 02, 2008, 14:43:38 pm »
Birdie, здравей.
Искам да те питам пак по темата за увеличената трета сливица на Дани /евентуално/. След последния ни разговор с теб се успокоих, но днес го водих на консултация /Дани навършва 2 год. на 06.10/и неговата докторка каза че силното слюноотделяне не е от зъбите. Има 18 зъба и не се вижда нещо ново да пробива. Лигите му текат като река, не си затваря устата и като играе става целия мокър.Лигите са доста гъсти и общо взето е ужасно неприятна гледка за околните. Помолихме я за лек - тя изписа Зиртек, сутрин и вечер по две капки /ще погледна, не съм сигурна/, в продължение на 3 месеца. После на УНГ за сливицата и накрая операция. Сигурна е че това лигавене е от сливицата.Нищо че нямал други симпоми - нощно будене, хъркане и т.н.Ти какво си мислиш за това ужасно слюнчене?
И втория ми въпрос е - не знам дали помниш че миналата година му сложихме Инфлексал.Сега се чудя дали да направим нова противогрипна ваксина. Съвета ти какъв е? Марка? Колко приема. Защото инфлексала го правихме на два пъти по 1/2.
Благодаря ти.
Бъди здрав.
Моята Вселена се казва Дани

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #962 -: Октомври 02, 2008, 15:02:12 pm »
Инфлексал сега само една доза.
Това, което описвате е от развитието на зъбките и от постоянното поставяне на ръцете в устата (характерно за тази възраст)-по повод и без :). Естествено не е от сливици, и още по-малко се нуждае от Зиртек.
Много характерно е за тази възраст непрекъснатото държене на ръцете (ръката) в устата.
От това е и неприятният дъх и лигавенето, но това са преходни неща,макар и да траят с месеци.

Е, обилно слюнкоотделяне може да е от редица други причини и състояния, но описаното е най-честата.
« Последна редакция: Октомври 02, 2008, 17:38:04 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #963 -: Октомври 02, 2008, 15:24:53 pm »
Здравейте докторе,
дъщеря ми е на 1.5 месеца и ходи на ясла. Знам вашето мнение за яслите, но просто няма как....
Та там всички са със сополи, включително и тя. В началото на седмицата секрета от нослето и беше безцветен, а вече е жълтеникав. Ползвах Виброцил, Олинт, физиологичен разтвор, но нищо няма траен резултат. Няма никакви други симптоми.
Личната лекарка каза, че така ще е като ходи на ясла.
Какво друго мога да направя? За хрема пие ли се антибиотик?
Да вземем ли (по мое желание) секрет от носа и ако се изолира бактерия, то и тя ли се лекува с Антибиотик?
Благодаря ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #964 -: Октомври 02, 2008, 15:30:07 pm »
Може да дадете Аугментин. Ако не минава за 10 дена си е синузит.
Посявка в случая? Може да направите...но не е задължително.
Ваксинирайте с Инфлексал-добра противо-грипна ваксина.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #965 -: Октомври 02, 2008, 15:38:38 pm »
Има ли смисъл да пие антибиотик след като другите деца няма да пият и ще си ходят със сополите цяла година?!?!
Преди месец последно пи Цефзил уж за отит, който започна по същия начин след 10 дневна хрема.
Синузита лекува ли се или само се облекчава?
Може ли да се постави ваксината след като има сополи?
Благодаря ви и лек ден
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #966 -: Октомври 02, 2008, 15:50:26 pm »
Не, няма смисъл. И в това е трагедията и безизходицата.
Лекува се само с АБ.
Да, може. Стига да няма Стрептокок или Стафилокок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #967 -: Октомври 02, 2008, 16:08:28 pm »
Докторе да питам за противогрипната ваксина. За дете на 2 г. една доза ли е необходима или две? Тони ще се пробва да ходи на ясла, но преди това искам да го ваксинирам, а директорката твърди, че са необходими две дози през 40 дни интервал, което мен не ме устройва всъщност.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #968 -: Октомври 02, 2008, 16:15:34 pm »
Инфлексал сега само една доза.
Това, което описвате е от развитието на зъбките и от постоянното поставяне на ръцете в устата (характерно за тази възраст)-по повод и без :). Естествено не е от сливици, и още по-малко се нуждае от Зиртек.
Благодарим ти!
Прегръщаме те!
Моята Вселена се казва Дани

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #969 -: Октомври 02, 2008, 16:31:23 pm »
Моля оставете детето вече на спокойствие.

Докторе, тези думи винаги са били като мехлемче за душата ми...
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #970 -: Октомври 02, 2008, 17:13:30 pm »
Докторе, помогнете с мнение. Вчера в 18.00 часа сложихме 4-та ваксина ПЕНТАКСИМ, на 1.6 месеца е синът ми. През нощта започна лека суха кашлица, но общо взето спа спокойно, нямаше хрема. Сутринта се изкашля няколко пъти, вдигна Т - 38 градуса, за която дадох НУРОФЕН по обяд. До сега не е вдигал повече температура, последната измерена е 36.6, но бузите му са зачервени. Активен е. Каха често и при кихавиците излизат молко сополчета, някои от които са млечно бели. Още няма изразена хрема. Има апетит и нормалки изхождания. Гърлото му не е зачервено. Докторката, която го прегледа сутринта, ни каза, че може и да е реакция от ваксината, но кой знае. Ако е вирус, може ли да компрометира ваксинирането, да го неутрализира така да се каже? Трябва ли да се повтори ваксината ? Някакъв лек да давам ли. Ако е от ваксината, кога ще ги няма вече тези симптоми.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #971 -: Октомври 02, 2008, 17:14:32 pm »
С краткотраен ефект мехлемче.
След 5 до 7 дена, нещата се повтарят пак по прогнозируема "спирала на безпокойството".
Моля оставете детето вече на спокойствие.

Докторе, тези думи винаги са били като мехлемче за душата ми...
С краткотраен ефект мехлемче.
След 5 до 7 дена, нещата се повтарят пак по прогнозируема "спирала на безпокойството".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #972 -: Октомври 02, 2008, 17:26:42 pm »
Докторе, помогнете с мнение. Вчера в 18.00 часа сложихме 4-та ваксина ПЕНТАКСИМ, на 1.6 месеца е синът ми. През нощта започна лека суха кашлица, но общо взето спа спокойно, нямаше хрема. Сутринта се изкашля няколко пъти, вдигна Т - 38 градуса, за която дадох НУРОФЕН по обяд. До сега не е вдигал повече температура, последната измерена е 36.6, но бузите му са зачервени. Активен е. Каха често и при кихавиците излизат молко сополчета, някои от които са млечно бели. Още няма изразена хрема. Има апетит и нормалки изхождания. Гърлото му не е зачервено. Докторката, която го прегледа сутринта, ни каза, че може и да е реакция от ваксината, но кой знае. Ако е вирус, може ли да компрометира ваксинирането, да го неутрализира така да се каже? Трябва ли да се повтори ваксината ? Някакъв лек да давам ли. Ако е от ваксината, кога ще ги няма вече тези симптоми.
Температирата може да е във връзка. И останалите симптоми във връзка с температурата.
Но каквото и да е развитието, то не компрометира ваксинацията.
Може да има температура общо 1-2 дена, но не 40, например (много рядко).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #973 -: Октомври 02, 2008, 17:27:36 pm »
Докторе да питам за противогрипната ваксина. За дете на 2 г. една доза ли е необходима или две? Тони ще се пробва да ходи на ясла, но преди това искам да го ваксинирам, а директорката твърди, че са необходими две дози през 40 дни интервал, което мен не ме устройва всъщност.
Две дози, ако никога досега не е правена противогрипна ваксина.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #974 -: Октомври 02, 2008, 17:28:37 pm »
Инфлексал сега само една доза.
Това, което описвате е от развитието на зъбките и от постоянното поставяне на ръцете в устата (характерно за тази възраст)-по повод и без :). Естествено не е от сливици, и още по-малко се нуждае от Зиртек.
Благодарим ти!
Прегръщаме те!
От Зиртек-полза никаква в случая.
Не го давайте за това, за което в случая е предписан.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #975 -: Октомври 02, 2008, 21:35:18 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Отдавна не съм ви писала,но редовно чета форума и благодаря на господ,че сте сред нас!Имаме проблем,за който бих искала да чуя Вашето мнение.Малката ни дъщеря(година и 3 месеца)вече 2 седмици е с хрема.Беше водниста и като издърпаме с помпичка-като ластик се връщаше обратно.Сега тече като вода и нищо не се издърпва с помпата.Вечер не спи спокойно,защото й се запушва нослето и се събужда.Лечението,което сме прилагали до сега е Олинт,Виброцил,някакви капки по рецепта на педиатъра ни,сега пък-Коларгол(изписани от друг)НИКАКЪВ РЕЗУЛТАТ!Възможно ли е да е алергия и какво да предприема?-вземане на носен секрет ли?Единственото,което се сещам за нова храна е грозде.Давам й всеки ден,беля го и махам семките.Готвя й в къщи по възможно най-здравословния начин(пред вид и вашите съвети)Моля Ви за помощ и съвет,какво да предприема.Никакви лекарства не помагат.....Възможно ли е това да е от зъбки(вече има 12)Благодаря предварително!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #976 -: Октомври 02, 2008, 21:49:04 pm »
Овесени ядки даваме? риба?
Да, направете посявки...после ще видим.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #977 -: Октомври 02, 2008, 21:54:30 pm »
Овесени ядки отдавна не съм й давала,риба-1 път седмично,но не съм забелязала реакция до сега.Лека вечер!


*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #978 -: Октомври 02, 2008, 22:38:42 pm »
Докторе, помогнете с мнение. Вчера в 18.00 часа сложихме 4-та ваксина ПЕНТАКСИМ, на 1.6 месеца е синът ми. През нощта започна лека суха кашлица, но общо взето спа спокойно, нямаше хрема. Сутринта се изкашля няколко пъти, вдигна Т - 38 градуса, за която дадох НУРОФЕН по обяд. До сега не е вдигал повече температура, последната измерена е 36.6, но бузите му са зачервени. Активен е. Каха често и при кихавиците излизат молко сополчета, някои от които са млечно бели. Още няма изразена хрема. Има апетит и нормалки изхождания. Гърлото му не е зачервено. Докторката, която го прегледа сутринта, ни каза, че може и да е реакция от ваксината, но кой знае. Ако е вирус, може ли да компрометира ваксинирането, да го неутрализира така да се каже? Трябва ли да се повтори ваксината ? Някакъв лек да давам ли. Ако е от ваксината, кога ще ги няма вече тези симптоми.
Температурата може да е във връзка. И останалите симптоми във връзка с температурата.
Но каквото и да е развитието, то не компрометира ваксинацията.
Може да има температура общо 1-2 дена, но не 40, например (много рядко).
[/quote
Докторе, ситуацията при нас непрекъснато се мени към по-лошо. Започна супер обилна хрема /бистра/, придружена с кашлица, отново вдигна температура, появиха се и афти, към които е предразположен и досега са му излизали при всички подобни настинки. Какво да давам ?? Моля Ви, кажете.
« Последна редакция: Октомври 02, 2008, 23:09:09 pm от Birdie »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #979 -: Октомври 02, 2008, 23:02:38 pm »
Здравейте д-р Бърди.Ние продължаваме сагата с ходене по детски УНГ специалисти.Бях ви споменала че имат съмнения за синузит.Излезе и изследването от микробиологията- стрептокоти пневмо.и стафилококи ауреус.Посетих двама лекари и си тръгнах с 2 различни според мен рецепти.Ще ви напиша рецептите.
ето първата - еphedrin 4 amp
              urbasom 20 mg
              ser.physiolog. 20 gr.- това в носа 3х4.отделно да промивам със Стеримар.
втората - allergsan 1 amp
          urbason 20 mg
          tubocin  2 caps 300 mg
          ol.vaselini 10 gr. - също за носа 4x2.
Знам, че ако посетим и трети д-р, ще имам и трета рецепта.Трябва да взема решение за една от двете и се спрях на първата.Първия лекар каза,че има и трета сливица.
Бихте ли ми дали някаква насока или съвет какво да правя.Благодаря за отделеното време.
             
17.01.2005                                                                              21.11.2013