0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    iv_pif

  • **
  • 55
  • Бог да пази България
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #400 -: Юли 25, 2008, 00:18:46 am »
Birdie, привет...
чак сега видях новата тема. Добре дошъл, отново.
Дани е добре, челото му в ляво е прясно надуто и посинено, но това ти го съобщавам с усмивка...

За Буболина:
Внимавайте да не се обезводни....този вирус е ужасен. Днес съм чула поне от пет места за повръщане и диария.
На Дани давам превантивно/не знам колко полза ще има/ Саностол - пробиотик.По едно прахче на ден. Има вит.С, цинк и някакви полезни бактерии.
Желая на всички ви здраве!
Моята Вселена се казва Дани

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #401 -: Юли 25, 2008, 00:30:36 am »
:)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #402 -: Юли 25, 2008, 00:39:09 am »
Благодаря Ви! Днес отидохме в друга лаборатория за секрет от гърлото,резултата ще е готов в понеделник,да видим оттам какво ще поникне.Детето е добре,не съм почнала изопринозина.                                                                                                                     Спокойна нощ!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #403 -: Юли 25, 2008, 09:33:59 am »
Здравейте докторе,пиша ви от името на Perdeto.Надя и малкия Антоан са в болница от вчера.Тони е бил обезводнен и са ги приели по спешност.Дават му глюкоза и гентамицин на система и смекта и хидрасек. Днес малкия е имал много газове и лекарите казали,че е с раздуто коремче.Надя естествено е много притеснена ,щото малкия се привива от болка,но лекарите не са му обърнали внимание.Та въпроса е какво да облекчи поддутото коремче?
Благодаря предварително!
Изключено ли е всичко друго?
Апендицит, остър корем? хирургично заболяване? херния?

МОЛЯ за особено внимание да не се пропусне нещо!!
Настоявайте за ПОДРОБНИ изследвания и да го види хирург!!



Прегледан е от хирург и е правена снимка,всичко което сте описали е изключено,коремчето е поддуто от въздух.Храни се само с АЛ110 и от днес му дават Еспумизан.Надя се притеснява,че днес няма да ги изпишат и ще трябва да прекарат уикенда там.Еспумузан достатъчно ефефктивен ли е?Какво друго може да приема като храна,щото Надя нищо от това което дават в болницата не смее да му дава?
Благодаря за отговорите!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #404 -: Юли 25, 2008, 10:22:01 am »
Здравейте Докторе!

Днес водихме Вики за контролна посявка. Обаче  си мисля, че нещо аз ли имам големи претенции, нещо вече не съм съвсем "наред" ли? Отиваме и казвам, че искам да вземе секрет за контролна посявка. Лаборанката ме изгледа така странно, с гримаса "това момиче нещо не е наред". Само леко изръмжа: "Каква е тази контролна посявка, кой пък ви праща". Както  и да е, излезна лабораторния лекар, взе ни секрет, топна го в разтвор, при което аз чакам някой да ме попита поне какъв АБ пием,  все пак има значение, но не... Но както и да е и това.... най-бях фрапирана от факта, че лаборанката от 3-ти опит изписа АБ-ка правилно. То не бяха зачертване, преписване от др. листи, но накрая успя! Предполага се, че лаборантката би трябвало да знае как се изписват, нали? Но най-голямо втрещение предизвика у мен коментара на лабораторния лекар относно изолираната бактерия. - "Ъм, какво пък толкова, бактерия. Нищо няма, сега е хубаво времето, имам много слънце..." и при все това аз будя детето си рано, държа го гладно , жадно и пътуваме мин. 40 мин. до друг град за да вземем този секрет, защото в нашият град е още по-лошо положението.  Вече започвам да мисля, че причината е нещо в мен...

Само исках да Ви споделя, че нещо ми е много тъпо и смотано.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #405 -: Юли 25, 2008, 14:57:30 pm »
В свят на слепци и едноокият има зрение на орел.
Да го кажа по-дискретно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #406 -: Юли 25, 2008, 14:58:34 pm »
Здравейте докторе,пиша ви от името на Perdeto.Надя и малкия Антоан са в болница от вчера.Тони е бил обезводнен и са ги приели по спешност.Дават му глюкоза и гентамицин на система и смекта и хидрасек. Днес малкия е имал много газове и лекарите казали,че е с раздуто коремче.Надя естествено е много притеснена ,щото малкия се привива от болка,но лекарите не са му обърнали внимание.Та въпроса е какво да облекчи поддутото коремче?
Благодаря предварително!
Изключено ли е всичко друго?
Апендицит, остър корем? хирургично заболяване? херния?

МОЛЯ за особено внимание да не се пропусне нещо!!
Настоявайте за ПОДРОБНИ изследвания и да го види хирург!!



Прегледан е от хирург и е правена снимка,всичко което сте описали е изключено,коремчето е поддуто от въздух.Храни се само с АЛ110 и от днес му дават Еспумизан.Надя се притеснява,че днес няма да ги изпишат и ще трябва да прекарат уикенда там.Еспумузан достатъчно ефефктивен ли е?Какво друго може да приема като храна,щото Надя нищо от това което дават в болницата не смее да му дава?
Благодаря за отговорите!

Не може ли от къщи да му носи храна? (някои друг да готви у дома и да носи в болницата?)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #407 -: Юли 25, 2008, 15:09:46 pm »
Здравейте докторе,
бих искала и Вие да си кажете мнението по въпроса до каква възраст децата трябва да пият мляко вечер преди лягане?
Дъщеря ми е на 1,3 месеца - хапва супа за вечеря към 7,30 и към 9,30 изпива около 210 мл мляко Нестле джуниър с една лъжица оризова каша. Вчера я водих на зъболекар, защото предните две долни зъбчета са леко изкривени(на буквата V) и тя каза, че непременно трябва да спрем пиенето на мляко от биберон и то вечер(нямало нужда от това мляко). Имаме осем зъбчета, по четири отгоре и четири отдолу, като на зъбчетата се виждат нещо като петънца, които се махат като се изтъркат(нещо като зъбен камък!?!?). Зъболекарката каза да се мият зъбчетата с кислородна вода, разредена с вода и да не даваме никакви биберони с мляко.
Бихте ли си казали и вие мнението за млякото преди сън и дали и с какво да се почистват зъбчетата?
Извинете за дългото описание:) :oops:
Благодаря :P
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #408 -: Юли 25, 2008, 15:16:37 pm »
Въпроса е да не се дават неща с биберон, а не в млякото конкретно е въпроса.
За никакви "кислородни води" и реч не може да става.
Просто давайте течностите без биберон.
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 15:18:56 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #409 -: Юли 25, 2008, 15:19:17 pm »
Здравейте докторе разписах декларация и сме си у дома вече.Детенце днес е по добре, но още е много слаб и изтощен трудно ходи без да залитне.
Благодаря Ви за отговора, няма да изпадам в позробности, но съм възмутена, ужасена, потресена и със страх.
Та така на инжекции ще бъде още 3 дни плюс ентерол предписват там, който всъщност аз не давах и не възнамерявам да давам. До вчера са му вляли три банки, като след третата имаше вече видимо подобрение,макар и да изглежда състоянието на Тони далеч от обичайното за него. От по предната вечер, Тони има балонирано коремче с много газове и коликообразна силна болка, които само с газова тръбичка изкараха, като по този начин се предизвика свръх обилна диария. Снощи се повтори сцената и след скандал от моя страна, се назначиха изследванията, които описахте плюс консултация с хирург. Всичко било в рамките на нормалното и предписаха еспумизан, засега има подобрение, макар и това силно подуване да започва привичер.
Мисля да останем на Хидрасек само, дали е добра идея това плюс инжекциите.
Днес както и дните в болницата, Тони не се е изхождал без намесата, за която ви описах.
Извинявам се, че толкова объркано пиша, ама по голям страх и стрес не съм преживявала с детенце. Приемам всякакви ваши съвети, защото "лечението" в Бг и по точно Бургаска болница е трагично.
Благодаря за отделеното време
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #410 -: Юли 25, 2008, 15:20:40 pm »
Бихте ли дали съвет как по друг начин да и давам млякото - тя пие вода от шише със сламка, но не знам дали ще пие и млякото по този начин?
А по принцип докога е хубаво да пие вечер мляко?
Може ли да почистваме зъбите с детска четка и с паста, която не съдържа флоур?
Благодаря ви още веднъж
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #411 -: Юли 25, 2008, 15:36:57 pm »
Здравейте докторе разписах декларация и сме си у дома вече.Детенце днес е по добре, но още е много слаб и изтощен трудно ходи без да залитне.
Благодаря Ви за отговора, няма да изпадам в позробности, но съм възмутена, ужасена, потресена и със страх.
Та така на инжекции ще бъде още 3 дни плюс ентерол предписват там, който всъщност аз не давах и не възнамерявам да давам. До вчера са му вляли три банки, като след третата имаше вече видимо подобрение,макар и да изглежда състоянието на Тони далеч от обичайното за него. От по предната вечер, Тони има балонирано коремче с много газове и коликообразна силна болка, които само с газова тръбичка изкараха, като по този начин се предизвика свръх обилна диария. Снощи се повтори сцената и след скандал от моя страна, се назначиха изследванията, които описахте плюс консултация с хирург. Всичко било в рамките на нормалното и предписаха еспумизан, засега има подобрение, макар и това силно подуване да започва привичер.
Мисля да останем на Хидрасек само, дали е добра идея това плюс инжекциите.
Днес както и дните в болницата, Тони не се е изхождал без намесата, за която ви описах.
Извинявам се, че толкова объркано пиша, ама по голям страх и стрес не съм преживявала с детенце. Приемам всякакви ваши съвети, защото "лечението" в Бг и по точно Бургаска болница е трагично.
Благодаря за отделеното време
Смекта е много добро средство срещу газове.
Може ли да я пие?

Какво показаха кръвните изследвания? Вирусна или бактериална е диарията?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #412 -: Юли 25, 2008, 15:38:20 pm »
Бихте ли дали съвет как по друг начин да и давам млякото - тя пие вода от шише със сламка, но не знам дали ще пие и млякото по този начин?
А по принцип докога е хубаво да пие вечер мляко?
Може ли да почистваме зъбите с детска четка и с паста, която не съдържа флоур?
Благодаря ви още веднъж
Може да почиствате зъбките с паста и четка.
Може да давате млякото или от чаша с човка, или със сламка.

Пие мляко докогато иска. Няма "правила" за това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #413 -: Юли 25, 2008, 15:42:37 pm »
Смекта може вече да я пие, но по колко на ден да давам, за по две прахчета на ден досега. А Хидрасек?
В досието на Тони е отбелязана вирусна чревна инфекция, обаче резултатите от микробиологията до днес на обяд не бяха готови. Затова и не искаха да ни пускат, но аз не издържах там и подписах доброволна декларация, а чак след седмица ще бъде готова и взема епикризата.

П.П. Докторе много ли е като количество 350 мл. АМ за вързрастта на Тони? Упрекнаха ме в болницата, че Тони ядял големи количества храна и по този начин съм му раздула коремчето.Трябвало по по малко и на често.
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 15:46:46 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #414 -: Юли 25, 2008, 16:03:17 pm »
Благодаря ви отново, докторе.
Лек ден и спокойна почивка!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #415 -: Юли 25, 2008, 17:49:24 pm »
Смекта може вече да я пие, но по колко на ден да давам, за по две прахчета на ден досега. А Хидрасек?
В досието на Тони е отбелязана вирусна чревна инфекция, обаче резултатите от микробиологията до днес на обяд не бяха готови. Затова и не искаха да ни пускат, но аз не издържах там и подписах доброволна декларация, а чак след седмица ще бъде готова и взема епикризата.

П.П. Докторе много ли е като количество 350 мл. АМ за вързрастта на Тони? Упрекнаха ме в болницата, че Тони ядял големи количества храна и по този начин съм му раздула коремчето.Трябвало по по малко и на често.
Смекта 3 пъти по 1 прахче. Ако няма диария не е нужен Хидрасек.
Въпросите около млякото са без смисъл и глупави.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #416 -: Юли 25, 2008, 23:10:05 pm »
Здравей Birdie, имам питане относно ваксините:
за дете на 2 години и половина, след задължителните по нашия календар имунизации, кои други са препоръчителни и с какъв приоритет (коя има повече смисъл и полза в практиката)?

Правени са следните до момента:
- 0м - в болницата при раждане Хепатит Б (може би Engerix) и БЦЖ (?)
- 1м - Engerix (хепатити Б)
- 2м - Pentaxim
- 3м - Pentaxim
- 4м - Pentaxim
- 7м - Engerix
- 1г1м - Priorix (МПР)
- 1г6м - Pentaxim

1. Има ваксина и срещу някакъв друг менингит, май е "Meningo A+C" - има ли смисъл от нея?
2. Хепатит А?
3. Prevnar - може би от нея най- има смисъл в момента предвид предостоящата детска градина и как всички си пращат децата болни с какви ли не зарази...?
4. Има ли смисъл от ваксина против варицела?

Кои от тези би препоръчал, има ли други, при какъв план се използват на тази възраст (2г6м)

Много благодаря предварително за съветите
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #417 -: Юли 26, 2008, 00:43:25 am »
като се има предвид, че мисля др.седмица да слагаме и Превенар-а

Извинявай, понеже и ние мислим да слагаме, има ли го вече в България (преди година пак когато четох, го нямаше, а сега на няколко места видях, че май са го внесли?)
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #418 -: Юли 26, 2008, 09:45:07 am »
Добро утро докторе,

Вече сме чувстваме доста добре  :D и ще ставаме още по добре  :lol:

Снощи отново имахме подуто коремче, но без болка явно, защото Тони не плака.
Изходи малко лепкаво и твърдо, при това положение Смекта по колко да давам и въобще до кога?
Гледам на рецептата са писали инжекции Гентамицин от 40 мг, обаче аз си задавам въпроса има ли смисъл да тормозя детето с тях при условие, че мога да го давам и орално?
Вчера детето се хранеше през 2 ч. до 14 ч. с по 120 мл. АЛ110, после спа до 18.30 ч. и хапна 50-60 мл.АЛ100. Приготвих домашно ястие от морков, картоф и червено цвекло и хапна пак около 120. Въпроса ми е, мога ли да давам по големи количества храна и ако да по колко, детето има апетит и не се задоволява с тези количества.
Днес сутринта се събуди от глад в 7 ч. и изпи 150 АМ, много плака за още но ... към 8.30-9.00 изяде бисквита и малко банан. В болницата много ме упрекваха, за количества давани от мен и пред вид свитото му стомахче имам нужда от съвет, кога и по колко да хапва.
Много благодаря и приятен уикенд от нас.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #419 -: Юли 26, 2008, 09:52:13 am »
Може да давате Смекта още 2-3 дена спокойно.
Постепенно увеличавайте количествата храна докато стигнете обичайните за него количества.
Не виждам защо ще даваме орално "Гентамицин".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.