0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #480 -: Юли 31, 2008, 22:34:03 pm »
Лечението зависи от преценката дали фарингита е вирусен или бактериален.
Тук правим в тези случаи бърз стреп-тест. Ако е (-), изчакваме до 3 дена с т-та. След 3 дена е добре да се даде АБ.
Ако стреп-теста изначално е (+) се дава АБ.
От Вит Ц полза никаква.
Осцилококци... е екстрат от гъши вътрешности-по добре нокът от тигър в настойка спирт 95 градуса.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #481 -: Юли 31, 2008, 22:49:47 pm »
Здравейте, докторе. Купих Превенар за бебето и прочетох листовката. Там пише, че ваксината може да се прилага на деца над 24 месеца до 5 години. Големият е на 3 години и 7 месеца, осиновен е и такава ваксина не му е прилагана. Интересува ме, дали може да му се приложи на тази възраст и дали има смисъл. Притеснява ме, че много боледува - според епикризата за първите 2 години и 10 месеца е изкарал 14 пъти остра вирусна инфекция и 4 пъти бронхит, а само за тази зима прекара около 7-8 грипа и 1 бронхит, като всичките бяха лекувани с антибиотици. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #482 -: Юли 31, 2008, 23:01:16 pm »
Да, може. И Има огромен смисъл и полза.
Правилно сте разбрали.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #483 -: Август 01, 2008, 07:26:23 am »
Благодаря Ви, докторе.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #484 -: Август 01, 2008, 10:02:46 am »
Здравейте докторе, като стана въпрос за ваксини, да Ви питам нещо се присетих.

Тони живот и здраве, мисля септември да започне ясла. В тази връзка ми се ще преди това, да бъде ваксиниран против грип и евентуално още някоя друга ваксина, ако счетете за необходимо.
Ваксиниран е по БГ календар с Пентаксим, Приорикс, Превенар.Какви други ваксини мога да сложа на Тони.Какво мислите за ентеро ваксините, като Ротарикс например, след това което преживяхме, започнах да умувам и над нея.
Благодаря.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #485 -: Август 01, 2008, 10:27:55 am »
Противогрипната ваксина и ваксината срещу Хеп А.
Ротавирусната се слага до 6м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #486 -: Август 01, 2008, 15:48:00 pm »
здравейте, д-р Бърди. както казахте пуснах втора посявка в сигурна лаборатория ,резултата е същия - стафилок.ауреус.Детето продължава да е напълно здраво видимо.Личния лекар настоява за антибиограма и съответно лечение с антибиотик.УНГ казва да не давам нищо на здраво дете.Продължавам само с капки Ксизал и Стеримар за носа.на какво мнение сте?
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #487 -: Август 01, 2008, 17:46:36 pm »
Назален Бактробан+посявка на всички от домашното обкръжение на детето-Вие,съпругът, баба,дядо, леля и т.н. Който е (+) също се лекува.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #488 -: Август 01, 2008, 18:05:17 pm »
благодаря ви за съвета.ще пробвам с бактробан.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #489 -: Август 01, 2008, 20:21:31 pm »
Благодаря Ви за отговора!Тест за ангината не се направи,а само от прегледа докторката реши,че е вирусна и даде това лечение.Снощи обаче малката вдигна 39.8 и нещата бяха много критични.Сега уж е по-добре,т.е. температурата е по-ниска.Ако утре е пак с температура да почвам ли антибиотик,че е събота и няма къде да я търся лекарката, а ще е 4 ден?И още нещо.....може ли да се дава нещо имуностимулиращо на такова малко дете?
Имам и още 1 въпрос.Преди Ви бях писала в бебешката тема,че имаме "ягодов" хемангом отзад на дясното краче близо до сгъвката.Искам да питам-какво влияние има слънцето върху него особено като я водим на плажа?Трябва ли да се закрива или не?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #490 -: Август 01, 2008, 22:52:21 pm »
Здравейте докторе, дъщеря ни от днес е с доста силна хрема-секрета е прозрачен и воднист. Закашля се понякога, но мисля, че е от секрета когато попадне в гърлото и много често киха. Няма никакъв апетит, няма и температура. Говорих с педиатърката и по телефона т.к. е в отпуск и тя ми каза да и слагам капки за нос Коралгол 3*1, и панадол 2 пъти на ден. Капките ги слагам, но панадола за сега не. Разбрахме се да се чуем в понеделник как е състоянието на детето. Ще съм благодарна за вашето мнение.Трябва ли да направя още нещо за момента и нужно ли е да давам панадол. В момента ни пробиват кучешките зъбки, макар да знам че вие не ги свързвате тези неща. Предварително ви благодаря.  
« Последна редакция: Август 01, 2008, 23:21:52 pm от Nikita79 »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #491 -: Август 01, 2008, 23:50:43 pm »
Здравейте.
Много съм притеснена.При обличане на сина ми(на 3,4 години)забелязах подутинка вътре в скротума.Погледнах,погледнах,нищо особенно не видях впоследствие.Но,тази вечер пак го видях това нещо и добре огледах.Видях нещо изглеждащо точно като разширена вена,но не се вижда постоянно,а като разтегля леко кожата на скротума,не мисля,че го боли.Разрових се в нета,намерих инфо за болест варикоцеле,която по описание много прилича на това,което аз видях.
На лекар ще го заведа(в понеделник вече),но искам да чуя и вашето мнение,доколкото е възможно от това,което съм описала.Страшно много се притеснявам.
Благодаря Ви.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #492 -: Август 01, 2008, 23:56:52 pm »
Не мога да кажа нищо по въпроса.
Нужен е преглед и УЗ изследване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #493 -: Август 01, 2008, 23:57:42 pm »
Здравейте докторе, дъщеря ни от днес е с доста силна хрема-секрета е прозрачен и воднист. Закашля се понякога, но мисля, че е от секрета когато попадне в гърлото и много често киха. Няма никакъв апетит, няма и температура. Говорих с педиатърката и по телефона т.к. е в отпуск и тя ми каза да и слагам капки за нос Коралгол 3*1, и панадол 2 пъти на ден. Капките ги слагам, но панадола за сега не. Разбрахме се да се чуем в понеделник как е състоянието на детето. Ще съм благодарна за вашето мнение.Трябва ли да направя още нещо за момента и нужно ли е да давам панадол. В момента ни пробиват кучешките зъбки, макар да знам че вие не ги свързвате тези неща. Предварително ви благодаря.  

Нямам мнение, защото такова в случая само от преглед може да се добие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #494 -: Август 01, 2008, 23:58:58 pm »
Благодаря Ви за отговора!Тест за ангината не се направи,а само от прегледа докторката реши,че е вирусна и даде това лечение.Снощи обаче малката вдигна 39.8 и нещата бяха много критични.Сега уж е по-добре,т.е. температурата е по-ниска.Ако утре е пак с температура да почвам ли антибиотик,че е събота и няма къде да я търся лекарката, а ще е 4 ден?И още нещо.....може ли да се дава нещо имуностимулиращо на такова малко дете?
Имам и още 1 въпрос.Преди Ви бях писала в бебешката тема,че имаме "ягодов" хемангом отзад на дясното краче близо до сгъвката.Искам да питам-какво влияние има слънцето върху него особено като я водим на плажа?Трябва ли да се закрива или не?
Хм... едва ли е вирусно това,както се развиват нещата.
Няма единно мнение по въпроса за хемангиома. Аз препоръчвам да ги закривате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #495 -: Август 02, 2008, 11:56:35 am »
Ами и аз мисля,че не е вирусна ангина,но...Снощи пак вдигна температурата,пак давах Нурофен и тя спадна до сутринта,когато отново вдигна.Тъй като са почивни дни няма и къде да я заведа на лекар.А не знам до понеделник какво да я правя.:(Да почвам ли антибиотик според Вас?А хемангиома досега не съм го закривала,но щом трябва...А някакви витамини или друго за засилване на имунната система?Питам,защото за 1 месец хвана тук на морето 3 различни вируса.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #496 -: Август 02, 2008, 12:07:00 pm »
След толкова дни с АБ е добре да почнете АБ.
Не са нужни подсилващи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #497 -: Август 02, 2008, 18:43:28 pm »
Здравейте докторе!
Имам въпрос относно температуропоницаващите.Вече няколко месеца/7-8/ Тери вдига Т всеки месец.Дори последния път нищо не я сваляше под 39,4.Сега пак сме така-днес час и половина след Нурофена я вдигна с още половин градус.Та въпросът ми е не е ли прекалено често даването им всеки месец по 4-5 дни?Няма ли в един момент да спрат да и действат?Все сме със зачервено гърло с малки автички по него,а ведъж беше и херпангина.Според вас защо се случва всеки месец?Хронично ли е станало,какво ли?

Тереза - 3г9м
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #498 -: Август 03, 2008, 00:58:05 am »
Направете посявка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #499 -: Август 03, 2008, 11:24:31 am »
докторе Ники изяде барерия изсмукана е или перфорирана направо.
добре е сега заспа ни6то му няма видимо.Какво да правя трябва ли да го водя в спе6мото.На 1г.3м. е 4асти от батерията липсват  :(