0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #340 -: Юли 21, 2008, 22:34:16 pm »
Кандида от посявка само по сливиците? без да има по лигавицата на устата, езика?
Трудно е за вярване това. Въобще тези кандиди,които дават от посявка на иначе здрави деца са много съмнителни. Големи деца с Кандида по сливиците? "Бг работа" ми звучи това... такива находки са характерни за друг вид пациенти и други обстоятелства.
Какъв вид е тази кандида? Има много видове... .

Първа и неотложна задача е изолираният Хемофилус. Това НЕ Е случайна находка-той току така нито се изолира,нито е толкова лесно да се сбърка. Мисля че тази находка е повод още веднъж да напиша неща,които иначе се знаят "навън":

*Хемофилус е ОСОБЕНО ОПАСЕН микроб, за който има ваксина,която успешно се прилага от повече от 20 години. В света. Но не и в Бг.
*Защо не в Бг? Защото Г-жа Сл... и подобните на нея смятат,че "нямало нужда". Нищо че всички други смятат че ИМА НУЖДА от повече от 20 години.
*Който педиатър в Бг НЕ прави Хиб ваксина, не я познава, или говори глупости за нея, е с проблемна квалификация. Точка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #341 -: Юли 21, 2008, 22:46:37 pm »
Да, Докторе, и ние с баща й разсъждаваме в тази насока. По-голямото зло е бактерията. Така и решихме - АБ-ка, после ще мислим за гъбичките.
А на Антибиограмата пише:Candida alb /ед.кол./ - така го разчитам.

В действиетлност по сливиците и ама нещо бяло - малко, като бяла нишка, изглежда малко като пресечено мляко, все е едно е пила мляко и е останало малко по сливиците.
Последно, дозата 2х 4мл. - за 12-12,5кг. дете - коректна ли е? И да го почваме...

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #342 -: Юли 21, 2008, 23:15:01 pm »
Докторе заведох Тони при дежурният лекар, но нищо съществено не ни каза. Просто остро и балбукащо коремче и това е.
Преди малко пак повърна обилно на два пъти в интервал от 30 минути, този доктор ми препоръча да дам 1/2 ампула Деган. Опитах немога...
Сложила съм свещичка към 19 ч., той след 30-40 се изходи и аз добавих още половин.
Сега пак сложих, след колко време започва да действа?Какво мога да направя и въобще мога ли или да викам бърза помощ?Страх ме, тук всеки лекар ми казва давай това, онова и в крайна сметка резултат нулев.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #343 -: Юли 21, 2008, 23:30:44 pm »
перденце, вместо вомитусхиил които е с проблемна ефективност, мисля ще е по удачно да ползвате вомакур.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #344 -: Юли 21, 2008, 23:57:09 pm »
Докторе заведох Тони при дежурният лекар, но нищо съществено не ни каза. Просто остро и бълбукащо коремче и това е.
Преди малко пак повърна обилно на два пъти в интервал от 30 минути, този доктор ми препоръча да дам 1/2 ампула Деган. Опитах не мога...
Сложила съм свещичка към 19 ч., той след 30-40 се изходи и аз добавих още половин.
Сега пак сложих, след колко време започва да действа?Какво мога да направя и въобще мога ли или да викам бърза помощ?Страх ме, тук всеки лекар ми казва давай това, онова и в крайна сметка резултат нулев.

Degan  ампулата е от? 10mg/2ml?
Мисля е добре да го оставите да спи БЕЗ да давате нищо повече.
« Последна редакция: Юли 21, 2008, 23:58:45 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #345 -: Юли 22, 2008, 08:43:18 am »
Горе долу дремнахме, като се будеше на често и пи вода. Изпил е около 200 мл., сутринта поиска да пие АМ, дадох малко но се разрева и дадох още до 120 мл..Последва нов истеричен рев и изпи още 120 мл. обаче мисля, че количеството е доста и ще го повърне. От снощи досега не се е изхождал, но има болка още. След колко време след АМ мога да дам нещо допълнително да хапне, като каша например, за да дам и Хидрасек?
Разбрахме се след 10.30 ч.да се чуя с докторката и евентуално да ни хоспитализират. Това от нас.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #346 -: Юли 22, 2008, 10:17:06 am »
Докторе, сега като се събуди Вики го почнваме АБ.
Но все се чудя дали е верен този резултат. Или няма как да го объркат. Видимо е съвсем здрава - няма секрет от носа, не кашля, няма Т. И ако аз не бях такава да я гледам "под лупа" и да бях взела секрета на "своя глава" нямаше да разберем...
Или е твърде рисковано да вземе нов секрет и да минат още 3 дни?

Моля Ви за отговор, от снощи все съм в мисли...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #347 -: Юли 22, 2008, 10:36:41 am »
Горе долу дремнахме, като се будеше на често и пи вода. Изпил е около 200 мл., сутринта поиска да пие АМ, дадох малко но се разрева и дадох още до 120 мл..Последва нов истеричен рев и изпи още 120 мл. обаче мисля, че количеството е доста и ще го повърне. От снощи досега не се е изхождал, но има болка още. След колко време след АМ мога да дам нещо допълнително да хапне, като каша например, за да дам и Хидрасек?
Разбрахме се след 10.30 ч.да се чуя с докторката и евентуално да ни хоспитализират. Това от нас.

Не давайте "каши". Сгответе нещо простичко за обяд... . До тогава, ако е спокоен, оставете го.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #348 -: Юли 22, 2008, 10:40:48 am »
Докторе, сега като се събуди Вики го почнваме АБ.
Но все се чудя дали е верен този резултат. Или няма как да го объркат. Видимо е съвсем здрава - няма секрет от носа, не кашля, няма Т. И ако аз не бях такава да я гледам "под лупа" и да бях взела секрета на "своя глава" нямаше да разберем...
Или е твърде рисковано да вземе нов секрет и да минат още 3 дни?

Моля Ви за отговор, от снощи все съм в мисли...
Така е. Носителството на пневмокок и хемофилус и/или на други опасни неща по този начин е. Изолиран хемофилус е трудно да се сбърка.
Докато в Бг не разберат че ваксинациите са сериозно нещо, и трябва да се работи по добри ваксинационни програми, ситуацията няма да се промени.Детските "градини" в Бг са в ужасно състояние.
Познавам Ви повече от година и много пъти Ви бях писал за Хиб ваксината, междувпрочем. Както и за Превенар... .

Но Вие ме игнорирахте...  :wink:
« Последна редакция: Юли 22, 2008, 11:08:21 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #349 -: Юли 22, 2008, 11:00:34 am »
Докторе, току що дадох първата доза АБ, прекалено много рискувам за да не го започнем...
Ще давам 2 х 4мл. Зная, че не можете да давате дозировки, но само да ми кажете дали така определената е добре? :(

А за игнорирането, НЕ никога не съм ви игнорирала...
ДА, много пъти ми казахте, още преди 2 год. да я сложа и сега съжелявам.
Но мисля, че може да ме разберете и в какво положение съм, на несигурност, тук педиатрите отричат, отказват да поставят и пр. тези ваксини.
Но сега само да я изчистим тази бактерия ще ги поставя... този път вече да...
а знаете ли колко много деца, наборчета на Вики , родени преди това , а и малко след това са само с ваксини по ЗК, и на практика ето се оказват незащитени...все едно нищо нямат!
И това е само защото няма кой да информира, че съществуват и др. по-качествени ваксини, никой не дава право на избор....
Съжелявам само, че когато поставиха ваксините на Вики не съм била със светогледът, който имам сега. Но ще се поуча от грешките си...
А на Вас съм ви благодарна за много неща, но най-вече за това, че ми помогнахте да погледна на много неща от друг ъгъл, да питам, да търся и да изисквам.  А не както като беше бебе, влизаме в кабинета, слагат и нещо, боцкат я и без да кажат какво , за какво и пр....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #350 -: Юли 22, 2008, 13:03:11 pm »
Не мога да дам дозировки. Съжалявам.
Вече писахте един път за дозировките... прочетох. За да не отговоря-има причина. :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #351 -: Юли 22, 2008, 13:31:50 pm »
Ок, разбрах.

Спокоен ден Ви желая!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #352 -: Юли 22, 2008, 13:58:12 pm »
Докторе, започна да вдига Т - 37,1 е засега.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #353 -: Юли 22, 2008, 15:56:19 pm »
Здравейте докторе,моля ви обяснете ми го с прости думи-"фецес изолира се candida albicans в сигнификантно количество
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #354 -: Юли 22, 2008, 16:06:04 pm »
не сме приключили с антибиотика за е.coli,а сега дойде и резултата от изпражненията с таза candida albicans-какво да правя,дайте ми съвет
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #355 -: Юли 22, 2008, 18:03:53 pm »
Здравейте д-р Бърди, след слагането на ваксината Пентаксим, нужно ли поставяне на втора доза Акт-ХИБ.
Потърсих в интернет и попаднах на тази информация http://www.drugs-bg.info/drug_info.php?drug=128, където пише че при деца на възрас от 1 до 5 години е нужна само една доза. Тази ваксина съдържа ли се в Пентаксима и в крайна сметка нужно ли е да се прави повторно имунизация с нея, ако я има в Пентаксима. А ако е нужна реимунизация след един месец ли трябва да стане?
Благодаря ви :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #356 -: Юли 22, 2008, 18:26:18 pm »
не сме приключили с антибиотика за е.coli,а сега дойде и резултата от изпражненията с таза candida albicans-какво да правя,дайте ми съвет
Вероятно лаб грешка. Има ли Коли е въпроса?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #357 -: Юли 22, 2008, 18:34:40 pm »
Здравейте д-р Бърди, след слагането на ваксината Пентаксим, нужно ли поставяне на втора доза Акт-ХИБ.
Потърсих в интернет и попаднах на тази информация http://www.drugs-bg.info/drug_info.php?drug=128, където пише че при деца на възрас от 1 до 5 години е нужна само една доза. Тази ваксина съдържа ли се в Пентаксима и в крайна сметка нужно ли е да се прави повторно имунизация с нея, ако я има в Пентаксима. А ако е нужна реимунизация след един месец ли трябва да стане?
Благодаря ви :)
Да, в Пентаксим има Хиб съставка.
Линка,който давате съдържа "побългарена", грубо погрешна информация, като например:
"...Като места за инжектиране се препоръчват ... или седалището при бебета"
Това е груба грешка. НИТО една детска ваксина няма показания И НЕ СЕ слага в седалищната област!!!!!!

Ето Ви оригиналната листовка на ваксината:
http://www.novaccine.com/pdffiles/Act_HIB_package_insert.pdf

където ясно е записано:
"Children between 12 and 14 months of age who have not previously received any Haemophilus b vaccine should receive one dose of the vaccine followed by a booster at or after 18 months* of age."
(минималното разстояние между 1 и втората доза в този случай е два месеца!)

"Administer the vaccine intramuscularly. The preferred site is into the anterolateral aspect of the mid-thigh (vastus lateralis muscle) or into the deltoid muscle. In children >1 year of age, the deltoid is the preferred site since use of the anterolateral thigh results in frequent complaints of limping due to muscle pain."

Нито подкожно се слага, нито в седалищния мускул!! Интрамускулно в горепосочената оргинална листовка на стр.10 е подчертано с дебел шрифт.
« Последна редакция: Юли 22, 2008, 18:39:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #358 -: Юли 22, 2008, 20:42:45 pm »
благодаря докторе,не съм правила 2-а посявка за e.coli,още пием аугментина,следвам препоръките ви и ще направим изследванията 10 дни след АБ,но в изпражненията нямаме.Според вас да пусна ли втори изследвания в др.лаборатория-изследвания на изпражненията
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #359 -: Юли 22, 2008, 20:47:05 pm »
Не. Просто пуснете контролите след АБ лечение но в добра (друга) лаборатория.
После ще видим. НЕ давайте Ентерол!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.