0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #320 -: Юли 21, 2008, 12:29:15 pm »
Щом не повръща Хидрасек е достатъчен.
Нужно е да повикате да го видят-на "сляпо" не е редно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #321 -: Юли 21, 2008, 12:57:24 pm »
Нужно е да повикате да го видят-на "сляпо" не е редно.

Да така е, но аз ще Ви опиша действителността тук, а Вие преценете как може да се реагира. Рано, рано сутринта търся лична по каса педиатърка, не отговаря... а защо да отговаря като работното й време е от 8 ч. ... : :( а ние се нуждаем от спешна нужда от съвет, както и да е свързахме се по късно. Преглед според нея не е нужен, щом няма температура. Ако все пак реша да отида да е до 12 ч., после й свършва работното време... :( а и пък Тони бил много непослушен и пищящ, нищо нямало да може да прегледа. Звъня рано, рано на новата частна, хм изключила си телефона, ами много ясно, че го е изключила, та нали трябва да почине спокойно през уикенда и нощите. Нищо против ама поне по някое време да го включи за през деня. Свързвам се в късна делнична утрин с надежда за неуговорен преглед по спешност, че детенце хич не изгреждаше добре и се нуждаеше от лекар и пак същият отговор, щом няма температура, няма преглед. Дай това това и това и ако ... се обади пак  :(.
Естествено от уикенда има много насъбрали се болни дечица и всичките преди нас по спешност за преглед, добре ама как винаги при нас така се случва ...  :x :x :x 
Това е практиката докторе тук, педиатрите си имат редовни пациенти и естествено те са с предимство, ако остане време ще вземат и нас и то или в края на деня или друг ден, а на мен ми трябва "СЕГА". Верно и те са хора и имат нужда от почивка, но ...
Да я/ги сменя ОК, с две ръце съм ЗА, но действителноста е такава, че няма с кой/кои.
Мисля си повредата дали е в моята глава или ...
« Последна редакция: Юли 21, 2008, 13:00:03 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #322 -: Юли 21, 2008, 13:17:32 pm »
Съгласен. Неприятна ситуация.
Но аз какви съвети "на сляпо" да давам? и как да гарантирам адекватността им в тази ситуация?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #323 -: Юли 21, 2008, 14:43:06 pm »
Съгласен. Неприятна ситуация.
Но аз какви съвети "на сляпо" да давам? и как да гарантирам адекватността им в тази ситуация?

Вашите съвети се оказват много по точни, макар от разстояние и без преглед, от колкото тук с преглед. Аз не бих могла да искам от вас да ми давате "гаранции", решенията за мое най голямо съжаление се налага да взимам аз, пренебрегвайки доста често предписанията на поне двама педиатри, провели преглед. Аз търся съвет и помощ от адекватен лекар, който може търпеливо да изчете, нервна и превъзбудена от тревога жена и даде компетентно мнение. Това за съжаление тук,а мисля и в Бг не е практика и от това страдат най вече децата.

Докторе сега имаме повечко неприятни газове и изхождане на слуз, това дали може да е от погълнатата морската вода или е в комбинация с нещо хранително. Опитвам се да разбера, за в бъдеще. Другото което е, че водата беше хладна и макар за кратко потопен в нея, Тони трепереше от студ. На мен и баща му не ни беше толкова студено, а и другите дечица се плацикаха без да зъзнат.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #324 -: Юли 21, 2008, 15:09:55 pm »
Привет, Докторе!

Имам нужда от съвет! Излязоха резултатите от секрета на Вики.
И в носа и в гърлото се изолира Candida и още една бактерия, но тук съм изключително затруднена с разчитането. Има някакво съкращение, което ми прилича на h. след което разчитам "инфлуенца".
Явно бялото "налепче" което съм видяла по сливиците са гъбичките? А има ли вероятност вагиналното течение да има връзка с тези гъбичики?
Мислете ли, че мога да изчакам с АБ-ка, да видим как ще се развит нещата и дали има вероятност, ако организмът е по-силен да се преберои сам /както казва нашата педиатърка/. Секрет от носа вече не се вижда, или поне не както преди 2-3 дни. Не кашля, само има еднократно изкашляне в рамките на 3-4 пъти на ден.
Довечера сме на консултация при педиатърката ни, но ви моля за Вашето мнение...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #325 -: Юли 21, 2008, 15:39:43 pm »
Хемофилус инфлуенца?
Ваксинирахте ли с хиб ваксината?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #326 -: Юли 21, 2008, 15:44:14 pm »
Докторе, слагани са и само тези които са по Здраванта каса. Тогава когато и ги слагах, никой не ме предубреди, че има и други, които мога сама да си закупя.
В имунизациония й паспорт има една HBvax, която е поставена на 1м. и после на 7м. За тази ли става въпрос?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #327 -: Юли 21, 2008, 15:58:47 pm »
Докторе, хиб ваксината май не ес слага по здравната каса, значи я нямаме...
ох, така се оплаших...
това е бактерията, която пречинява менингита, нали?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #328 -: Юли 21, 2008, 16:09:10 pm »
Докторе, моля ви кажете нещо, че ще ми се пръсне сърцето...
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #329 -: Юли 21, 2008, 17:25:35 pm »
Здравейте Докторе,
от една семица на сина ми са зачервени очите и с ръчички постоянно ги търка,има сърбеж.Това стана след басейн.Присетснява ме това,че двама лекари личната и очната са на различно мнение.Според едната е от басейна,а сроред другата е алергия от слънцето.затова и лечението е неадекватно,капки Фенистил и Офталмо-септонекс,а днес очната ни изписа други капки Тобрадекс.Каза да ги слагаме 1 месец и да се пазим от слънцето..очичките нямат секрети,просто са силно зачервени...на кое да вярвам според Вас?дори очната каза,че това ще става свяко лято...
« Последна редакция: Юли 21, 2008, 17:27:42 pm от INA*I »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #330 -: Юли 21, 2008, 17:39:52 pm »
Пак не са добре нещата, тъкмо поспа малко и като се събуди се започна всичко отначало. Опитах се да дам малко ястие с хидрасек, но повърна. Преди това обаче имаше обилна диария, но явно хидрасек е подействал леко, щом не го боли и плаче.
При това положение какво да дам за повръщане и въобще какво да му дам да яде. Ужасявам се само от мисълта от поредна кошмарна нощ  :( а и видимо няма сили.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #331 -: Юли 21, 2008, 17:41:35 pm »
Докторе, моля ви кажете нещо, че ще ми се пръсне сърцето...

Направете Антибиограма на Хемофилус и после лекувайте по нея. Не с 5 дневен курс!
След това направете ваксината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #332 -: Юли 21, 2008, 17:44:27 pm »
Здравейте Докторе,
от една семица на сина ми са зачервени очите и с ръчички постоянно ги търка,има сърбеж.Това стана след басейн.Присетснява ме това,че двама лекари личната и очната са на различно мнение.Според едната е от басейна,а сроред другата е алергия от слънцето.затова и лечението е неадекватно,капки Фенистил и Офталмо-септонекс,а днес очната ни изписа други капки Тобрадекс.Каза да ги слагаме 1 месец и да се пазим от слънцето..очичките нямат секрети,просто са силно зачервени...на кое да вярвам според Вас?дори очната каза,че това ще става свяко лято...
Вероятно алергичен конюнктивит. От слънцето? едва ли... .
Но може и да е симптом на много други неща-варицела, например, или вирусен конюнктивит.
Може ли да намерите "Окулозан"? очни капки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #333 -: Юли 21, 2008, 17:45:35 pm »
Пак не са добре нещата, тъкмо поспа малко и като се събуди се започна всичко отначало. Опитах се да дам малко ястие с хидрасек, но повърна. Преди това обаче имаше обилна диария, но явно хидрасек е подействал леко, щом не го боли и плаче.
При това положение какво да дам за повръщане и въобще какво да му дам да яде. Ужасявам се само от мисълта от поредна кошмарна нощ  :( а и видимо няма сили.
Трябва да го видят.
Не мога отдалече да препоръчвам неща... .
Съжалявам... . :?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #334 -: Юли 21, 2008, 18:04:20 pm »
докторе, сега я прегледаха.
Започна да вдига Т. Има гной по сливиците. Изписаха й Augmentin ES 600 - 2х4мл

Докторе, наличието на тази бактерия не значи автоматично, че ще развие менингит, нали? тази Т, която започна да вдига може и да е от налепите? страх ме е.
Толкова малко съм запозната с ваксините , а никой не ми кадзва какво да слагам.
Само да се оправи първо тази ваксина ще сложим /хиб ваксината/ и после живот и здраве за пневмококите.
« Последна редакция: Юли 21, 2008, 18:08:20 pm от tan »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #335 -: Юли 21, 2008, 18:09:29 pm »
ох, толкова се ошашках, че забравих да ви напиша Антибиограмата

penicillin - s
ampicillin - s
erytromycin - s
gentamicin - J
cephalotin - s
cefuroxine - s
amox/clav.ac - s
azatril - s

предписаният ни АБ мислите ли, че е подходящият - Augmentin ES 600 - 2х4мл
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #336 -: Юли 21, 2008, 18:11:12 pm »
Подходящ е. Контролни посявки!
Купете "Акт-Хиб". Направете я седмица след завършване на лечението.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #337 -: Юли 21, 2008, 18:14:41 pm »
Благодаря!
Ако ми позволите - последен въпрос - дозата коректна ли е?
2х 4мл. Вики е около 12,5кг.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #338 -: Юли 21, 2008, 18:24:18 pm »
Пак не са добре нещата, тъкмо поспа малко и като се събуди се започна всичко отначало. Опитах се да дам малко ястие с хидрасек, но повърна. Преди това обаче имаше обилна диария, но явно хидрасек е подействал леко, щом не го боли и плаче.
При това положение какво да дам за повръщане и въобще какво да му дам да яде. Ужасявам се само от мисълта от поредна кошмарна нощ  :( а и видимо няма сили.
Трябва да го видят.
Не мога отдалече да препоръчвам неща... .
Съжалявам... . :?
Мда и аз съжалявам, едва утре ще може да го видят. Ако се наложило талон за спешния център, търчим при дежурният общопрактикуващ лекар в поликлиниката, това е. :(
Въпреки всичко послушах съвета на частен педиатър и сложих свещичка за повръщането, евентуално утре сутрин още една.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #339 -: Юли 21, 2008, 21:11:58 pm »
Докторе, моля, да попитам още нещо....
Стресът малко ми поотмина, понаревах се и сега вече разсъждавам малко по-трезво....

Та нашата педиатърка мина да я види, че когато и звънях следобеда беше на път. Аугментина ни го изписаха от болницата. Та тя сега ми казва друго нещо. Притеснявали я гъбичките,всъщност тези налепи по сливиците са гъбички. Според нея да мажа до четвъртък с Дактарин и след това АБ-ка. Аз я попитах не е ли по-важно първо да изчистим бактерията, а тя ми каза че се притеснявала АБ-ка да не провокира още повече кандитата и да се образуват афти. и сега с баща и умуваме. според нас по-голямото зло е бактерията и с риск да излязат афти да започнем АБ-ка. купили сме и АБ-ка и Дактарин-а и сега само тярбва да вземем решение, а иначе Вики се чувства добре, няма Т, хапва, жизнена е.
Моля Ви за насока. Първо гъбичките или първо бактерията?
« Последна редакция: Юли 21, 2008, 21:38:41 pm от tan »