0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #300 -: Юли 20, 2008, 14:33:22 pm »
да, за това в ляво става въпрос
на пипане участъка е грапав, пъпчиците са много миниатюрни, изглеждат все едно са пълни с течност
благодаря ви
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #301 -: Юли 20, 2008, 14:40:43 pm »
Може да ползвате Фусикорт...за 3 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #302 -: Юли 20, 2008, 15:08:45 pm »
благодаря още веднъж, последно да питам- нужно ли е внимание към храната на детето, т.е да наблегнем на някой храни докато излезе резултата от посявката /която ще се организираме утре да пуснем/
днес на обед например й сготвих супа с картофи, морков, пащърнак /всичкото домашно/ и спанак /той обаче е замразен на Бондюел/
сока ще й го спра с риск да не поема никакви течности, освен с яденето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #303 -: Юли 20, 2008, 15:18:03 pm »
Не.
Нали пие АМ? оттам също приема течности.
"...супа с картофи, морков, пащърнак" <<-- в това няма ли течности? Ако децата са жадни пият вода. Сока го пият защото е сладък... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #304 -: Юли 20, 2008, 15:21:52 pm »
да, прав сте, както винаги, ама аз и пиенето на АМ го смятам за ядене  :D за това така се изразих
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #305 -: Юли 20, 2008, 16:31:57 pm »
Благодаря!
Колко дълго време може да давам хидрасек ако е с прием 2*1 ? Утре стават точно 10 дни от приема на цефзил. Мисля да спра антибиотика, да минем на безлактозно мляко, да давм хидраасек и да видя дали ще има подобрение. Въпросът е, че ако няма такова не знам какво да правя. Няма да имаме най-вероятно възможност на морето да пускаме нова посявка. В случай на НЕпромяна в изпражненията да давам ли нов антибиотик и какъв бихте ме посъветвали да бъде при положение, че в антибиограмата няма този, който Вие споменавате?


П.С. Съжалявам че Ви занимавам, но според педиатърката трябва да спра антибиотика, да давам изключително леченбата храна на Милупа и да чакам да се сгъстят изпражненията....е, и да се разходим до близък областен град 4 дни след спирането на Аб за нова посявка...


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #306 -: Юли 20, 2008, 16:48:50 pm »
Хидрасек се дава 3 по едно прахче от 10 мг/ дневно.
Мисля след като започнете с безлактозното мляко нещата за ден-два ще се оправят.
Не давайте сокчета! Иначе нормално хранене. Спрете също всякакви бурканчета! и лука в готвеното за детето (ако слагате).
Нов АБ? без обосновка? не... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #307 -: Юли 20, 2008, 16:53:05 pm »
ОК, благодаря Ви!
Той не яде абсолютно нищо друго освен АМ. Нито готвено, нито бурканчета, нищо! Не иска! Сокове не пие по принцип - само вода. Ще Ви пиша пак като се върнем, за да се похваля, че се е оправил :wink:


*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #308 -: Юли 21, 2008, 03:50:04 am »
Здравейте докторе, явно има грипче...Ние преди 2 дни осъмнахме с температура и никакви др. прояви, погледнах й гърлото, май  е зачервено. Давам тиленол, чувства се добре и яде добре( от няколко дни яде добре иначе досега бяхме капризни към др. храна кърмачета)
Имам няколко въпроса към вас:
1. Нямаме диария, а парченца несмляна храна и слуз, газове( виждат се ябълка, някави зрънца,но не е яла ориз)
Виждат се и нишки , като кончета, яла е и банан,същите нишки и обриви имахме преди около година след прием на млечни. Изследванията не показват кръв, пед. каза несмляна целулоза, това проблем ли е? Млечните са въведени преди около 1м и половина.
2. появяват ни се пъпчици по ръцете и краката, не по слабите места, на пипане са острички, някои сякаш имат течност. Много са ситни и да ги снимам, няма да се видят добре. Ползваме екципиал хидролосион. Дали са свързани с някоя храна?
 
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #309 -: Юли 21, 2008, 07:00:20 am »
Добро утро докторе, макар не и за нас

Вчера Тони бой беше на море, като доста сладострастно си облизваше ръцете от морската вода и реакцията не закъсня. Късно през нощта или към 1 ч. започна да повръща, като преди това спа неспокойно с приплаквания и показващ коремчето. До момента е повръщал 5 пъти, като абсолютно нищо немога да сложа в устата му. Препоръчвате Хидрасек и Натриев цитрат, да обаче ако се приемат орално, какво друго мога да дам, някаква свещичка или аз незнам вече.
Благодаря ставам, че плачкаме.

П.П. Деган ампули или свещички Вомитусхил мога ли да дам?
« Последна редакция: Юли 21, 2008, 07:09:44 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #310 -: Юли 21, 2008, 09:57:05 am »
Здравейте докторе, явно има грипче...Ние преди 2 дни осъмнахме с температура и никакви др. прояви, погледнах й гърлото, май  е зачервено. Давам тиленол, чувства се добре и яде добре( от няколко дни яде добре иначе досега бяхме капризни към др. храна кърмачета)
Имам няколко въпроса към вас:
1. Нямаме диария, а парченца несмляна храна и слуз, газове( виждат се ябълка, някави зрънца,но не е яла ориз)
Виждат се и нишки , като кончета, яла е и банан,същите нишки и обриви имахме преди около година след прием на млечни. Изследванията не показват кръв, пед. каза несмляна целулоза, това проблем ли е? Млечните са въведени преди около 1м и половина.
2. появяват ни се пъпчици по ръцете и краката, не по слабите места, на пипане са острички, някои сякаш имат течност. Много са ситни и да ги снимам, няма да се видят добре. Ползваме екципиал хидролосион. Дали са свързани с някоя храна?
 
1.Не е проблем това
2.Без снимка? трудно...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #311 -: Юли 21, 2008, 09:58:52 am »
Добро утро докторе, макар не и за нас

Вчера Тони бой беше на море, като доста сладострастно си облизваше ръцете от морската вода и реакцията не закъсня. Късно през нощта или към 1 ч. започна да повръща, като преди това спа неспокойно с приплаквания и показващ коремчето. До момента е повръщал 5 пъти, като абсолютно нищо не мога да сложа в устата му. Препоръчвате Хидрасек и Натриев цитрат, да обаче ако се приемат орално, какво друго мога да дам, някаква свещичка или аз незнам вече.
Благодаря ставам, че плачкаме.

П.П. Деган ампули или свещички Вомитусхил мога ли да дам?
НЕ препоръчвам Цитрат! Никога не съм.
Може да ползвате Вомитусхил.
Хидрасек може да дадете след обяд, но имаме ли диария?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #312 -: Юли 21, 2008, 10:17:41 am »
Добро утро докторе, макар не и за нас

Вчера Тони бой беше на море, като доста сладострастно си облизваше ръцете от морската вода и реакцията не закъсня. Късно през нощта или към 1 ч. започна да повръща, като преди това спа неспокойно с приплаквания и показващ коремчето. До момента е повръщал 5 пъти, като абсолютно нищо не мога да сложа в устата му. Препоръчвате Хидрасек и Натриев цитрат, да обаче ако се приемат орално, какво друго мога да дам, някаква свещичка или аз незнам вече.
Благодаря ставам, че плачкаме.

П.П. Деган ампули или свещички Вомитусхил мога ли да дам?
НЕ препоръчвам Цитрат! Никога не съм. Извенете ме, явно съм прочела погрешно ранно сутринта
Може да ползвате Вомитусхил.Сложих една свещ (много голяма ми се видя) и в момента спи
Хидрасек може да дадете след обяд, но имаме ли диария? Корем го боли, сутринта имаше и газове но не се е изхождал, но мисля не е изключено да се появи.

Докторе Тони повърна стомашен сок вече, последно към 6.30 ч., от 8 до 9 ч. се оптиах да дам Хидрасек с млако грис, но отказа. Отказа и АМ, пи само малко водичка.
Как и с какво да го храня, ако поиска. За течностите ясно. Колко често мога да слагам Вомитусхил или ако успея да дам Хидрасек, да останем на него и въобще ... как да процедирам, с повръщания нямам опит.
Личната педиатърка за сега непожела да прегледа Тони, щом нямал Т, а и много пищял и  тя трудно можела да го направи. Според нея трябва да храня с лечебна Хумана и разни от сорта, плюс Натриев цитрат за повръщането.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #313 -: Юли 21, 2008, 10:22:48 am »
Здравейте докторе,
бих искала да се консултирам и с вас.
От петък Деница има температура 37,4, събота 38,4, неделя пак 37-38, снощи пак 38. Няма други оплаквания като кашлица, хрема. Според лекарката е лека настинка.Само да спомена, че е 8-10 ден след ваксина МПР и има обрив по тялото, гушката и ръчичките.
Давам само Нурофен като вдигне над 38.
Според вас възможно ли да е от ваксината или си е настинка?
Благодаря ви
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #314 -: Юли 21, 2008, 10:30:03 am »
Здравейте докторе,
бих искала да се консултирам и с вас.
От петък Деница има температура 37,4, събота 38,4, неделя пак 37-38, снощи пак 38. Няма други оплаквания като кашлица, хрема. Според лекарката е лека настинка.Само да спомена, че е 8-10 ден след ваксина МПР и има обрив по тялото, гушката и ръчичките.
Давам само Нурофен като вдигне над 38.
Според вас възможно ли да е от ваксината или си е настинка?
Благодаря ви
Може обрива да е от ваксината, но по скоро може да е реакция към Нурофен.
Но все пак без преглед нищо не мога да кажа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #315 -: Юли 21, 2008, 10:32:38 am »
@Perdeto

Оставете го сега  до обяд. Може да му дадете за обяд нещо леко. Не сменяйте млека.
Мисля няма да повръща повече.
Но все пак е добре да го видят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #316 -: Юли 21, 2008, 10:41:48 am »
Здравейте докторе,
бих искала да се консултирам и с вас.
От петък Деница има температура 37,4, събота 38,4, неделя пак 37-38, снощи пак 38. Няма други оплаквания като кашлица, хрема. Според лекарката е лека настинка.Само да спомена, че е 8-10 ден след ваксина МПР и има обрив по тялото, гушката и ръчичките.
Давам само Нурофен като вдигне над 38.
Според вас възможно ли да е от ваксината или си е настинка?
Благодаря ви
Може обрива да е от ваксината, но по скоро може да е реакция към Нурофен.
Но все пак без преглед нищо не мога да кажа.
Благодаря ви, Докторе.
Нурофен съм давала много пъти и никога не се е обривала.
Според вас по-добре ли е да се дава Панадол?
Благодаря ви
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #317 -: Юли 21, 2008, 10:47:20 am »
Зависи от това,колко е висока температурата... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #318 -: Юли 21, 2008, 11:20:34 am »
Докторе, ще направя снимки и ако що годе се виждат, ще пратя.

Иначе искам да ви питам за изпотяването.
Малката от бебе много се поти, естественно най-вече покрай кърменето.
Тила,гърба и чершафа често са супер мокри и при събуждане. Но напоследък забелязвам,че потенето не е само около кърменето. Има нощи-сутрини в които не е потна, а като обличане, градуси нещата не са били променяни. През дене нещата са ок. Баща й е същия, казвах си ген, но пък сега си мисля дали не е все пак нарушение някакво, не може ли някак да се коригира? Иначе педиатърката стандартно ни беше изписала 2 капки деавит, но не съм давала и тя не е забелязала признаци на рахит( почти винаги сме навън поне по 2-3часа дневно)
Не я преобличам през нощта, да не й разбутвам съня, просто наметвам чершафчето. Спиме на отворен прозорец и на затворена врата, т.е. не правиме течение. Това грешно ли е , да я преобличам ли ако е потна през нощта?

Иначе искам да споделя с вас,как прояде моята капризна принцеса. На мен винаги сте ми помагали, така бихте могли да помогнете и на някоя др. мама
Тя е на 1г и 6м. и предимно храната й беше кърма. Общо взето изследванията са добри, но така или иначе ме притесняваше неяденето. Накрая се престраших да огранича малко и структурирам кърменето на поискване. Постигнах го с лейкопласт. Тайно от нея се залепват зърната, използвах прозрачен, така хем уж вс. е както преди, хем детето вижда, че нещо е различно. Като цел си поставих да удържа фронта за начало отлагане на кърменето с 15 мин. и после да увелиавам времето, домпостигане на "Първо ядене, после кърмене" Тя беше изненадана, но прие обяснението, че сега спинкат и сега няма млекце, по-късно ше се събудят и ще има млекце. Леко се размрънка, но я разсеях на прозореца и о чудо изкарахме 1час и половина, по време на който тя си взимаше храна от масата. Вече 5ти ден първо обядва/вечеря, колкото хапне-хапне( за мен количествата са добри) и после се кърмиме за заспиване. Лепенките пак махам тайно от нея. Лепенките ще слагам поне 20-30 дни( за толкова май се изграждаше навикът) , дане ме хване неподготвена и да провалиме начинанието.Ами това е , надявам се, чрез вас да помогна и на други майки.

Бъдете здрав!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #319 -: Юли 21, 2008, 12:24:04 pm »
Положението при нас е вече малко по спокойно, не е повръщал, но се появиха обилни воднисти с много слуз изпражнения. Трудно хапна 60~70 гр. грис + Хидрасек и като цяло няма апетит.

П.П. Ще е нужна ли още една доза Вомитусхил или Хидрасек е достатъчен?
« Последна редакция: Юли 21, 2008, 12:26:34 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!