0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #260 -: Юли 15, 2008, 16:19:02 pm »
Благодаря Ви
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #261 -: Юли 15, 2008, 16:45:00 pm »
Докторе отдавна се каня да Ви питам, ама пусто все нещо се случва и ...Как сте? Възстановихте ли се, след тежкото заболяване?Надявам се, в момента сте в добро здраве и настроение. 8) :D

Така за Тони бой, той е 6 точки и сега умувам дали е удачно да го водя на море или да поизчакам малко. Има леки прозрачни назални секрети и лека кашлица от тях, но това най вече след сън. В момента времето е ветровито, водата изтина в най добрия случай е 24-25 градуса. Замислям и на планина да го водя, ама първо исках да го "каля" на морето. Какво е вашето мнение?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #262 -: Юли 15, 2008, 17:20:46 pm »
Благодаря, добре съм. Климата тук е 7+. Гърция е много красива-особено лятото.
Може да го заведете където искате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #263 -: Юли 15, 2008, 18:10:24 pm »
Докторе отдавна се каня да Ви питам, ама пусто все нещо се случва и ...Как сте? Възстановихте ли се, след тежкото заболяване?Надявам се, в момента сте в добро здраве и настроение.

Благодаря, добре съм.

Докторе, драго ми е да чуя, че сте добре.

Понякога угрижени, разтревожени и вторачени в децата си , забравяме някакси за света около нас...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #264 -: Юли 15, 2008, 18:19:54 pm »
:)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #265 -: Юли 16, 2008, 00:57:23 am »
Доктор Бърди нормално ли е да усещам прискърцване в коленете на сина ми, най-вече се усеща когато е в покой, в областта на капачката, като леко потреперване. Той е на годинка и четири месецал
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 01:03:30 am от d_nov »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #266 -: Юли 16, 2008, 01:09:13 am »
Да,нормално е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #267 -: Юли 16, 2008, 12:52:10 pm »
здравейте, Бърди,

имам въпрос за Превенара. рещих да го сложа, все пак, на 2 навършени годинки. осигурих си го, в БГ вече се продава. след 2 се слага еднократно, нали?
и друго, детето навършва 2 на 24 септември. от октомври ще започва ясла. ще има ли конфликт някакъв, ако ме разбирате? вирозен сезон, контакти с много дечица? и кога да я сложим? още в края на септември?

Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #268 -: Юли 16, 2008, 13:26:28 pm »
Не.Няма да има никакъв проблем.
Сложете я две седмици преди началото на ДГ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #269 -: Юли 16, 2008, 16:39:19 pm »
Докторе, да попитам пак нещичко аз, моля  :oops:

нали знаете бях решира да и пускам секрет. Ама после си викам защо да го тормозя детето, личи си че нещата се подобряват, почти вече няма секрет от носа, не тече, от време на време и проблесва нослето, но това е. А и за целия ден да се прокашля има-няма 4 пъти. Но сега беше легнала и се смееше и видях съмсем случайно бели налепчета по едната сливица. Като бели точици. Все едно е пила айрян примерно и е останало по тях. Та се питам сега дали да не пусна едно секретче? Или само да я наблюдавам и да решавам според развитието на нещата...

Сега зная ще кажете: "А педиатъра ви какво казва"
Зная какво ще каже: пръскаме с тантум-верде и след 3 дни на преглед. Зная защото и друг път сме имал подобно "налепче", което е изчезвало след няколко дни.

По скоро ми е чудно възможно ли е да има налепи без Т?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #270 -: Юли 16, 2008, 17:34:14 pm »
моля да ме извините за дългия пост
Здравейте докторе,
скоро се обръщах за съвет към вас - стр. 5 и 6. Уви докторите тук лекуват малко по-различно и имам усещането че нещата при моето дете (1г и 5 месеца) се влошиха заради приложеното тук лечение. Диагноза - вирусна пневмония. Моля ви, ако имате време и желание да коментирате приложеното лечение в нашия случай...имам усещането, че не беше правилно и за да се пазя от бъдещи грешки и да знам какво да изисквам като изследвания. След дъжд - качулка е, но може би ще бъде полезно и на други майки. Както вече ви бях писала - след качване на температура, зачервено гърло и секрет от носа - лечение от моя страна с Нурофен и Панадол - 3 дни. На 4-тия диагноза от дежурен лекар  тонзолит и отит - предписва лечение Клацид и капки Фуроталгин. По съвет от педиатърката (по телефон) задържаме антибиотика. Тогава се посъветвах с вас и вие казахте, че Клацида не е подходящ за ушни инфекции и ако детето не се оправя ще е нужен АБ, но не Клацид. На преглед - 5ти ден след първата температура педиатърката казва, че гърлото почти се е оправило, гърдите-на слушалки - чисти  и няма да даваме антибиотик, отита го остави на капките.  Вечерта детето отново вдигна температура и тя каза да започваме АБ - Клацид. Предвид вашето мнение поставихме под съмнение избора на този АБ...но отсреща имаше категорично мение по въпроса. Дадохме Клацид  :( На следващия ден изтече жълта течност от ухо(без гной...отита не беше гноен) Преглед при УНГ специалист - продължаваме с Клацид и капки. След 3 дни на АБ детето е с болки в ушите. Отново преглед при УНГ - инфекцията вече е в другото ухо и тогава пуснаха изследвания на кръвта (8-ми ден от началото на заболяването). Установи се висока утайка - СУЕ 46 мм/ч Решиха (УНГ + педиатърка) смяна на АБ ...със Зинат. След 4 дневен курс - преглед - уши и гърло здрави, гърди - чисти. Продължаваме курса със Зинат. На следващия ден вечерта температура 38° По-следващия - 2 пъти температура 39° и хоспитализация. Снимка на гърди и диагноза вирусна пневмония. Изследвания на кръвта - утайката вече е СУЕ 11 (14ти ден от началото на заболяването и 6ти ден от първия прием на Зинат). Ехографско изследване - бъбреците са добре. В болницата продължиха курса със Зинат (по-точно алтернативата му за венозно приложение)и 3пъти Парацетамол дневно. Температура през нощта 39,2° (сваля се със свещичка и ледени подложки под тялото на детето  8O ). Още един ден същото лечение и още една нощ с температура над 39° и ледени подложки. На следващия ден - резултати от стерилна урина - нищо не е хванато. Решават, че тъй като урината е взета под действието на АБ, който явно е подтиснал инфекцията, може да се счита, че има бактериална инфекция. Продължава курса със същия АБ (до 11дни) и успоредно се добавя още един - Амикацин. След това детето не вдига вече температура. Излиза и микробиологията - и там няма нищо. След 6-дневен курс с Амикацин сме изписани от болница...без да са правени нови изследвания (не били необходими). Курса с антибиотика е приключен.

Моля за вашия коментар на приложеното лечение, ако е възможно. Или по-важното в случая, да ме посъветвате как да възстановявам детето си след всичко това? Да направим ли накакви изследвания - кога и какви? Да даваме ли витамини? Апетита му е слаб, а и уви в болницата отказа да се кърми и предполагам това ще е краят на кърменето.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #271 -: Юли 16, 2008, 17:37:56 pm »
Докторе, да попитам пак нещичко аз, моля  :oops:

нали знаете бях решира да и пускам секрет. Ама после си викам защо да го тормозя детето, личи си че нещата се подобряват, почти вече няма секрет от носа, не тече, от време на време и проблесва нослето, но това е. А и за целия ден да се прокашля има-няма 4 пъти. Но сега беше легнала и се смееше и видях съмсем случайно бели налепчета по едната сливица. Като бели точици. Все едно е пила айрян примерно и е останало по тях. Та се питам сега дали да не пусна едно секретче? Или само да я наблюдавам и да решавам според развитието на нещата...

Сега зная ще кажете: "А педиатъра ви какво казва"
Зная какво ще каже: пръскаме с тантум-верде и след 3 дни на преглед. Зная защото и друг път сме имал подобно "налепче", което е изчезвало след няколко дни.

По скоро ми е чудно възможно ли е да има налепи без Т?
Може да дадете секрет.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #272 -: Юли 16, 2008, 17:44:27 pm »
моля да ме извините за дългия пост
Здравейте докторе,
скоро се обръщах за съвет към вас - стр. 5 и 6. Уви докторите тук лекуват малко по-различно и имам усещането че нещата при моето дете (1г и 5 месеца) се влошиха заради приложеното тук лечение. Диагноза - вирусна пневмония. Моля ви, ако имате време и желание да коментирате приложеното лечение в нашия случай...имам усещането, че не беше правилно и за да се пазя от бъдещи грешки и да знам какво да изисквам като изследвания. След дъжд - качулка е, но може би ще бъде полезно и на други майки. Както вече ви бях писала - след качване на температура, зачервено гърло и секрет от носа - лечение от моя страна с Нурофен и Панадол - 3 дни. На 4-тия диагноза от дежурен лекар  тонзолит и отит - предписва лечение Клацид и капки Фуроталгин. По съвет от педиатърката (по телефон) задържаме антибиотика. Тогава се посъветвах с вас и вие казахте, че Клацида не е подходящ за ушни инфекции и ако детето не се оправя ще е нужен АБ, но не Клацид. На преглед - 5ти ден след първата температура педиатърката казва, че гърлото почти се е оправило, гърдите-на слушалки - чисти  и няма да даваме антибиотик, отита го остави на капките.  Вечерта детето отново вдигна температура и тя каза да започваме АБ - Клацид. Предвид вашето мнение поставихме под съмнение избора на този АБ...но отсреща имаше категорично мение по въпроса. Дадохме Клацид  :( На следващия ден изтече жълта течност от ухо(без гной...отита не беше гноен) Преглед при УНГ специалист - продължаваме с Клацид и капки. След 3 дни на АБ детето е с болки в ушите. Отново преглед при УНГ - инфекцията вече е в другото ухо и тогава пуснаха изследвания на кръвта (8-ми ден от началото на заболяването). Установи се висока утайка - СУЕ 46 мм/ч Решиха (УНГ + педиатърка) смяна на АБ ...със Зинат. След 4 дневен курс - преглед - уши и гърло здрави, гърди - чисти. Продължаваме курса със Зинат. На следващия ден вечерта температура 38° По-следващия - 2 пъти температура 39° и хоспитализация. Снимка на гърди и диагноза вирусна пневмония. Изследвания на кръвта - утайката вече е СУЕ 11 (14ти ден от началото на заболяването и 6ти ден от първия прием на Зинат). Ехографско изследване - бъбреците са добре. В болницата продължиха курса със Зинат (по-точно алтернативата му за венозно приложение)и 3пъти Парацетамол дневно. Температура през нощта 39,2° (сваля се със свещичка и ледени подложки под тялото на детето  8O ). Още един ден същото лечение и още една нощ с температура над 39° и ледени подложки. На следващия ден - резултати от стерилна урина - нищо не е хванато. Решават, че тъй като урината е взета под действието на АБ, който явно е подтиснал инфекцията, може да се счита, че има бактериална инфекция. Продължава курса със същия АБ (до 11дни) и успоредно се добавя още един - Амикацин. След това детето не вдига вече температура. Излиза и микробиологията - и там няма нищо. След 6-дневен курс с Амикацин сме изписани от болница...без да са правени нови изследвания (не били необходими). Курса с антибиотика е приключен.

Моля за вашия коментар на приложеното лечение, ако е възможно. Или по-важното в случая, да ме посъветвате как да възстановявам детето си след всичко това? Да направим ли накакви изследвания - кога и какви? Да даваме ли витамини? Апетита му е слаб, а и уви в болницата отказа да се кърми и предполагам това ще е краят на кърменето.
Клацид не работи за ушни инфекции. Не е нужно да се перфорира тъпанчето на едно дете за да го разберат това.

Интерпретацията на втората температура (след започване на Зинат) ми е трудна без да съм преглеждал. Но от опит, това е най-вероятно вирусна насложена инфекция с 3 дневна температура. Втори вариант би бил ангина, която без Амикацин трудно се повлиява. Аз лично термина "вирусни пневмонии" при иначе здрави деца не приемам за работещ. Вероятно детето е имало секрети, интерпретирани като "вирусна пневмония".
Ще се оправи детето. Малко търпение и дни трябват.
Следете ушите-инфекциите често рецидивират в тази възраст.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 17:46:02 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #273 -: Юли 16, 2008, 18:11:17 pm »
Интерпретацията на втората температура (след започване на Зинат) ми е трудна без да съм преглеждал. Но от опит, това е най-вероятно вирусна насложена инфекция с 3 дневна температура. Втори вариант би бил ангина, която без Амикацин трудно се повлиява. Аз лично термина "вирусни пневмонии" при иначе здрави деца не приемам за работещ. Вероятно детето е имало секрети, интерпретирани като "вирусна пневмония".
Ще се оправи детето. Малко търпение и дни трябват.
Следете ушите-инфекциите често рецидивират в тази възраст.
Детето ми досега не е боледувало и мислех, че градим добра имунна защита с него  :? Ще остане известна загадка за мен какво точно са имали предвид под "вирусна пневмония". Цялото отделение беше пълно с бебета с тази диагноза...
Неадекватното лечение с Клацид възможно ли е да е причина за следващите усложнения?
Благодаря Д-р Birdie и бъдете здрав!
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 18:35:59 pm от elkd »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #274 -: Юли 16, 2008, 21:31:45 pm »
Докторе, секрет само от гърлото достатъчно ли е, или за конкретния случай трябва да вземем и от нослето?
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #275 -: Юли 16, 2008, 22:06:19 pm »
Здравейте докторе,
зная, че доста се изписа за ваксините, дано не се повтаря въпроса ми :oops:
Предстой ни имунизация за полиомиелит и ДТК на годинка и четири месеца. Искам да знам при условие че до сега сме слагали само по здравната каса, може ли да сложим Пентаксим сега и нужно ли е повторна имунизация с него. Другото което е, понеже е доста топло ако се пренесе ваксината до вкъщи на ръка в това време има ли опасност да се развали и в хладилник ли трябва да я съхранявам до момента на ваксинацията.
Сърдечно ви благодаря :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #276 -: Юли 16, 2008, 22:15:22 pm »
Полио сте слагали досега? само орално Полио?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #277 -: Юли 16, 2008, 22:37:03 pm »
Не е орално, хванахме новата ваксинационна програма и всичко до сега е инжекционнол
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #278 -: Юли 16, 2008, 22:48:47 pm »
Може да ползвате Пентаксим, но ще Ви е нужна втора доза Акт-Хиб отделно.
Няма да се развали ваксината, ако я пренесете в хладилна чанта.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #279 -: Юли 18, 2008, 08:33:35 am »
Здравейте D-r Birdie искам да ви попитам на дъщеря ми и бяха изписали Биотикс(Biotics) капсули и Лактулоза МИП да пие защото не акаше редовно. Преди 5 дена обаче и правихме микробиологичен анализ на урината като все още пиеше тези лекарства и и искараха две бактерии.Та въпроса ми е възможно ли е да са излезли от тези лекарства .Благодаря Ви предварително.