0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #240 -: Юли 11, 2008, 21:57:22 pm »
Извинявам се, но ще съм ви благодарна да ме упътите дали са ок или има нещо притеснително. В лаб. казаха че левкоцитите са високи, а хемоглобина нисък, педиатърката пък каза че вс. е ок. Малката предимно е на кърма, др. са макарони,шунка,бульон; пресни плодове и зеленчуци почти не приема под никаква форма. Иначе изглежда добре, е малко е от финните мадами :) Та затова питам дали рез. сочат към някакъв проблем?

Иначе исках да ви питам и дали имате наблюдение върху поведението на децата?
От няколко месеца забелязвам, че от време на време нарочно си удря главата в прозорец, стена, врата или се удря с ръце. Това го прави сравнително внимателно - да усети удара , но да не я заболи твърде силно. Чудя се дали не я боли главата, като бебе е падала няколко пъти  :x и покрай прохождането се е подхлъзвала на плочките  :( , но не съм забелязвала явни симптоми за сътресение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #241 -: Юли 11, 2008, 22:45:24 pm »
Нито Левкоцитите са високи, нито Хб нисък.
Иначе това са много ограничени изследвания, за да се каже нещо по определено. Тоест-липсват 2/3 от важните неща.

За поведението-това е нормално. Децата,когато са под напрежение го изразяват по редица начини. Това е един от тях.
Да,може да е симптом на главоболие или очни проблеми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #242 -: Юли 11, 2008, 23:23:24 pm »
Д-р Бърди,благодаря.Измерих й го преди няколко дена и ми направи впечетление ,че е много ниско.незнаех,че такива стойности са нормални.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #243 -: Юли 13, 2008, 10:17:08 am »
Докторе,
искам да Ви попитам каква може да е причината за течение то влагалището при малко момиче. Тази сутрин Вики като стана от сън имаше по гащичките си зацапване (жълто-кафеникаво, всъщност не зная дали е и кафеникаво, защото бельото и беше розово, така че не съм убедена дали има е кафекав цвят, но жълт със сигруност).
Миналото лято също се появи някакъв секрет за няколко дни и изчезна. Тогава по съвет на педиатъра ни пуснахме стерилна и обикновена урина и всичко беше ок.
Ще я следя, да видим дали ще се повтори, но ми е малко притеснено...
« Последна редакция: Юли 13, 2008, 11:07:11 am от tan »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #244 -: Юли 13, 2008, 14:40:55 pm »
Докторе мисля си нещо, възможно ли е да има стрептокок (отново и отново) в носоглътката и той да предизва и подобно течение от влагалището. От няколко дни Виктория е с жълтеникаво-прозрачен секрет от носа, понакашляше  лекичко. Днес секретът е значително по-малко, от сутринта не е и кашляла, т.е. мисля че се пооправя. Дали утре да не пуснем един секрет, като се има предвид, че мисля др.седмица да слагаме и Превенар-а? Възможно ли е стрепкок в носоглътка да дава и подобно отражение (течението)?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #245 -: Юли 14, 2008, 12:42:59 pm »
Обсъдете с педиатъра. Пишете...ако има неясни моменти мога да се включа с мнение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #246 -: Юли 14, 2008, 16:14:32 pm »
Обсъдете с педиатъра. Пишете...ако има неясни моменти мога да се включа с мнение.


Обсъдихме.... "Течението е най-вероятно в резултат от настинка, нищо тревожно.
хремата щом не се влошава няма нужда се пуска секрет. С лекарства, без лекарства за 7 дни отминава". Това е.

С баща и решихме все пак да и пуснем един секрет, без направление, ще си го платим, както до сега. Да се чуди човек, защо ги плащам тия осигуровки. В зависимост от резултата ще му мисля.
За сега течение не се е появило..., ако се появи ще я водя при моята гинеколожка.

P.S. Да ме пита някой защо навремето учих тази "безполезна" история, трябваше педиатрия да завърша, та поне да мога да си отгледам децата...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #247 -: Юли 14, 2008, 17:31:51 pm »
Моите предложения:

*може да направите посявка на вагиналния секрет ако се повтори. Може разбира се да я заведете на гинекологичен преглед, но с оглед това че е травмиращо, може да се поизчака засега с това.
*измийте я добре в банята.
*не оставяйте детето в банята да седи в мръсната сапунена вода.
*при тоалетна забърсвайте винаги с движение назад за да не проникват замърсявания напред.

За Стрептокок във фарингеален секрет? не знам дали има пак. Ако ходи на градина, и там нещата за запуснати (всяко второ дете е с Мораксела или Стрептокок или Стафилокок), може да има пак. Но това е без връзка с вагиналните оплаквания.
« Последна редакция: Юли 14, 2008, 17:33:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #248 -: Юли 14, 2008, 20:56:39 pm »
Благодаря за отговора, не очаквах...

Докторе, и аз така си бях решила, ако се повтори - на преглед, че не искам да я травмирам излишно.
* за измиването - всяка вечер  преди сън я мия, надявам се старателно. А сега след вечерния тоалет сяда за малко в лайка / надявам се не е погрешно/
* къпя я в душ-кабина, нямаме вана, така че се изключва това да стои в  мръсна сапунена вода.
* за забърсването се старая да я  уча. При всяко ходене до тоалетна и го повтарям. На градината не зная как е. В повечето случаи се обслужват сами, а сега лятото със сигурност никой не им помага.
Ще я наблюдавам и ще видим. Тревожиме това, че се случва вече за втори път. Миналото лято също се появи за кратко и за няколко дни изчезна. Появата на течението се съпътства и със неприятна миризма. /съжелявам за обяснението/

Още веднъж, благодаря!
Спокойна вечер Ви желая!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #249 -: Юли 15, 2008, 14:46:11 pm »
Здравейте докторе,дъщеря ми е на 1,5 год. и отриха че има в стерилната урина Еcoli,моля ви кажете лекува ли се,опасно ли е.В момента приема Аугментин457 по 3 мг на 12 часа + Суметролим по 5 мг на 12 часа.Колко дни да пие антибиотика?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #250 -: Юли 15, 2008, 14:56:40 pm »
Аз обаче едно немога да разбера, защо всички педиатри тук в Бургас, а така като чета не е само при нас, отричат Суметролима като вид АБ, :x :( че даже го комбинират с друг в хода на лечението.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #251 -: Юли 15, 2008, 15:18:56 pm »
Здравейте докторе,дъщеря ми е на 1,5 год. и отриха че има в стерилната урина Еcoli,моля ви кажете лекува ли се,опасно ли е.В момента приема Аугментин457 по 3 мг на 12 часа + Суметролим по 5 мг на 12 часа.Колко дни да пие антибиотика?
НЕ Е практика и НЕ СЕ дават два АБ заедно за обикновена уроинфекция.
Изберете един от двата!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #252 -: Юли 15, 2008, 15:25:25 pm »
мисля,че е по-добре да оставя Аугментина,който е от антибиограмата,а Вашето мнение какво е?Освен това моля ви отговорете ми има ли последствия от Ecoli
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #253 -: Юли 15, 2008, 15:26:17 pm »
Аз обаче едно немога да разбера, защо всички педиатри тук в Бургас, а така като чета не е само при нас, отричат Суметролима като вид АБ, :x :( че даже го комбинират с друг в хода на лечението.
Слаба квалификация.За съжаление.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #254 -: Юли 15, 2008, 15:27:28 pm »
мисля,че е по-добре да оставя Аугментина,който е от антибиограмата,а Вашето мнение какво е?Освен това моля ви отговорете ми има ли последствия от Ecoli
Не мога от разстояние да кажа кое е по-добрият избор.
Ще се излекува детето, но ще са нужни допълнителни изследвания-УЗ, ретроградна цистео-уретрография... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #255 -: Юли 15, 2008, 15:29:05 pm »
с две думи докторе-колко голямо да е притеснението ми,това дете е живота ми и го чаках 12 години
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #256 -: Юли 15, 2008, 15:44:12 pm »
Хензел, спокойно и ние лекувахме Ecoli с АБ Зинат, ако няма усложнение всичко ще мине в рамките на няколко дни. Довери се на съветите на д-р Бърди и направете

... но ще са нужни допълнителни изследвания-УЗ, ретроградна цистео-уретрография... .

Така ще станя ясно какви са пораженията от инфекцията, ако въобще ги има, а и ти ще бъдеш по спокойна.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #257 -: Юли 15, 2008, 15:51:24 pm »
 :thankyousign:,докторе,чувстам се по-спокойна
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #258 -: Юли 15, 2008, 16:07:14 pm »
нужно ли е да приема Imunobor Uro i Furolin tab и как се наричат на гръцки тези изследвания,ще ги направя в Атина,щом се приберем
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #259 -: Юли 15, 2008, 16:12:16 pm »
нужно ли е да приема Imunobor Uro i Furolin tab и как се наричат на гръцки тези изследвания,ще ги направя в Атина,щом се приберем
Довършете курса с един АБ. Посявка след завършване на АБ. Не са нужни нито Имунобори, нито 5 АБ.
След 10 дена направете контролна посявка.
Това дали са нужни още изследвания е индивидуално, но УЗ на коремче е нужно.
Може да направите ретроградна цистеография бързо и удобно в център "Пролипси" в Атина след предварително записване. Става за 1/2 час. Работя с тях от години.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.