0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #180 -: Юли 08, 2008, 10:30:51 am »
Слагайки Пентаксим слагате Хиб ваксината+реваксинационните дози ДТК+Полио.
Ако вече сте приключили с реваксинационните дози ДТК+Полио, не е нужно да слагате Хиб, ползвайки Пентаксим. Може да поставите само Хиб ваксината.

Възрастта, в която се слагат реваксинационните дози ДТК+Полио е индивидуална за всяка страна. Обикновено е 15-17 месец.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #181 -: Юли 08, 2008, 10:32:01 am »
Доро утро доктопе,

Привечер бяхме на разходка покрай морето, като не можем да ходим на плаж поне да му се налюбуваме и намиришем. Тони беше много доволен, даже доста потича, откъде сили не знам. Вечерта не поиска да яде и леко прокашляше, реших ще е от морският бриз. Снощи обаче, се будеше често от давеща кашлица, назални секрети навън няма. Заден ринит или нещо такова не мисля, по скоро в гълтача ми се струва проблема. Сутринта е ад вече, не е спрял да кашля и се дави, по тая причина още не съм дала и АБ. В чудо се виждам, не знам какво да правя. Не яде или не може да яде, не мога да дам лекарства, не спим. Видимо сутринта имаше апетит, но с това давене много бързо му се изпарява. Изядохме около 100-150 мл. каша, но се страхувам да не я повърне. Гласа е дрезгав и леко пресипнал. Усеща се, че много трудно преглъща, в тази връзка какъв сироп за кашлица да дам. Необходима ли е консултация с педиатър, защото според личната не е наложителна. Освен всичко друго, Тони започна да мрънка и да ми посочва, че го боли коремчето. Предполагам от глад и/или от АБ. Вчера имаше само едно изхождане от два дни, но много рядко.

П.П. Забелязах в областта около ануса, ситни бели пъпчици, предполагам от лечението. И там посочва непрекъснато като ходи, явно го дразни. Мажа с Sudocrem
Оставете АБ на две дози. Няма т-ра вече? Нямаме температура
Слагайте Олинт 0.05% преди сън в нослето, или някакъв почистващ шпрей.Предната вечер, сложих за нощта, но кошмарно беше ... Да разбирам ли,че сироп не е нужен?
Давайте по възможност АБ с храна-две дози дневно са само.Да две са, но с храна никога не съм успявала да пробутам лекарство. Намразва и храната и лъжицата и съдинката в която е храната.
Обрива в аналната област е от по-редките изпражнения. Мажете със Судокрем (Има Судокрем в Бг? много добре... . Няма го крема за съжаление, но е перфектен. Приятелка от Англия ни го купи, че бяхме жестоко обринати, покрай диарията преди два месеца.

Може да дадете АЦЦ кидс или Проспан-което от двете пие добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #182 -: Юли 08, 2008, 11:25:14 am »
А,сега май разбрах.Ние не сме приключили с ДТК  и полиомиелитната.Сега всъщност ще ни правят 4-ти прием на ДТК и полио,защото отлагахме поради заболяване и при нас се измести имуниз. календар малко.А Хиб си го превеждам като хемофилус инфлуенце Б,  сега ми стана ясно.Голямо БЛАГОДАРЯ! :lovedock: :flower:Правим Пентаксим.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #183 -: Юли 08, 2008, 11:52:48 am »
Здравейте, Докторе!
Миналия понеделник /30.06/ сложихме последния пентаксим. Два часа след него Валери беше с температура 39 градуса. Дадохме нурофен. Във вторник освен температурата, която се въртеше пак в тези граници последва и диария /10 изхождания за 24 часа/ с много слуз. Дадохме хидрасек. В сряда свали темп., изхождания - 2, редки, но повече кашести. Почти възобновихме хранителния режим /като през цялото време детенце яде мляко НАН ХА с оризова каша/ и домашно приготвена храна. До събота вечер. Темп. 37.8. В неделя сутрин температурата отново е над 39 градуса и последваха редки изхождания. Вчера сутринта пак такава темп > нурофен. Свали я и цял ден не е имал до вечерта>38градуса. За вчера- едно изхождане, рядко и отново слуз. Прегледа при педиатърката/слушалка, уши, гърло/ и направената кръвна картина не индикират някакво болестно състояние. Едва днес дадохме фекален секрет за изследване. Но от сутринта изхожданията са вече 4....До момента няма темп. Давам от вчера наобед 3*1хидрасек и 3*1 ентерол. Антипиретик снощи не е пил, защото по съвет на педиатърката температура под 38-38.5 не е уместно да се сваля на този етап. Храни се единствено със смес 3:2:1 лечебна храна на Милупа, НАН ХА и оризова каша.
Питането ми е:
1. има ли връзка слагането на пентаксима??/евентуално недобро съхранение на ваксината/
2. достатъчно ли е това, което даваме за момента /докато излезнат и резултатите от секрета/?
3. Мога ли да давам активен въглен и уместно ли е?
4. Трябва ли да спазва диета? /ако иска да яде разбира се/?
Благодаря Ви в аванс!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #184 -: Юли 08, 2008, 12:00:24 pm »
1.Не. Детето е било в инкубационен период на вирусна диария. Или Салмонела??
2.Да. Без Ентерол!
3.Не. Не е нужно.
4.Не. Без сладки неща и/или концентрирани сокове.

"...Но от сутринта изхожданията са вече 4"
->Това вероятно е след прегледа и започването на "диета" по препоръка. НЕ правете диети-само по лошо става.

"...защото по съвет на педиатърката температура под 38-38.5 не е уместно да се сваля"
->Аз бих препоръчал Парацетамол. Към загубите на течности от диарията НЕ ни трябват в добавка и загуби от 4-5 часови 38 температури, само защото "не би трябвало да се свалят".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #185 -: Юли 08, 2008, 12:09:33 pm »
Привет, Докторе!

Ще Ви помоля да ми кажете мнението си за кръвната картина на Вики. Правихме я по повод на няколко лимфни възела, които се появиха отзад на тила, и едно на вратлето. Може да са резултат на пневмококите в гърлото, които лекувахме в кр.на м. април, след това изкара още един вирус със кашлица, но все пак мина време от тогава, а те са си още там.

ПКК               резултат       Ед.             реф.стойности

Хемоглобин          117
Еритроцити          4.49         T/L
Хематокрит          0.37         I/L
Левкоцити           8.7          G/L             3.5-10.5
МСНС                321          g/L             300-360
МСН                 26.1          pg             27.0-33.0
MCV                 81.4         fL              7.5-11.0
Тромбоцити          270          G/L             100-440
MPV                 7.80         fL              7.5-11.0
RDW%                14.8%        %               11.6-13.7
Лимфоцити бр.       2,6          G/L             0,9-5,3/1.3-7.4 за деца до 4г./
Гранулоцити - бр.   5.4          G/L             1.3-7.4/0.9-5.3 за деца до 4г./
MID                 0.7          G/L            
Лимфоцити - %       30.0         %               20.0-50.0/50.0-70.0 за децадо 4г./
Гранулоцити - %     61.8         %               30.0-70.0/20.0-50.0 за деца до 4г/
MID%                8.0%

Ще има и левкограма, но тя ще е готова утре.


Докторе, знаете как се притеснявам и как Ви вярвам. Моля Ви за мнение.

И другото, което исках да попитам /простете за невежеството ми/, но има ли проблем че натривката за тази левкограма ще бъде прунасяна до Бургас. Т.е. лаборантката сложи от кръвта на стъкълце, което утре ще бъще транспортирано до Бургас и там лекарят ще разчете резултата. Прече ли, че това стъкълце ще стои днес цял ден и утре до обяд.

А хемоглобинът не е ли малко нисък? Никога не е била дете, което си хапва завидно, но все пак.....
Като цяло имам ли повод за притеснение?
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #186 -: Юли 08, 2008, 13:29:37 pm »
Докторе притеснено ми е, понеже тук лекарите са пълни безхаберници, се допитвам до вас за мнение и съвет. От петък включително Тони не яде, само по себе си този факт е притеснителен. Забелязвам вече и по често сухи памперси и по тъмна урина. Другото което ми прави впечатление, е че след събуждането сутрин е видимо отпаднал, залита, но си играе, адекватен е. Опитва се да тича и катери, днес преди малко даже заспа докато му сменях памперса. Това за мен е много тревожно, защото е много енергично дете и съм се опитвала как ли не да го изтощя, за да заспи сам, но досега не е имало такъв случай. Как мислите дали е удачно да постъпим в болница? Отслабнал е доста, блед е и с блуждаещ на моменти поглед, това обикновено сутрин след сън. На обяд пожела да яде само кремче приготвено от мен на Iotis смесено ванилия с какао около 200 мл. Как да го подсиля, въобще мога ли да направя нещо? Явно и разходките допълнително го изтощават, а не ми се иска допълнително да го натоварвам.

Извинявам се, че искам прекалено много от вас без преглед, но тук в момента остават аз да взема решение, с мотива че имало деца които не се хранели по 7-10 дни. И аз какво трябва да направя, да стоя и да го гледам просто ей така, да чакам и прояде след еди колко си дни, а дотогава ... думи нямам
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 14:13:42 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #187 -: Юли 08, 2008, 14:21:50 pm »
Докторе притеснено ми е, понеже тук лекарите са пълни безхаберници, се допитвам до вас за мнение и съвет. От петък включително Тони не яде, само по себе си този факт е притеснителен. Забелязвам вече и по често сухи памперси и по тъмна урина. Другото което ми прави впечатление, е че след събуждането сутрин е видимо отпаднал, залита, но си играе, адекватен е. Опитва се да тича и катери, днес преди малко даже заспа докато му сменях памперса. Това за мен е много тревожно, защото е много енергично дете и съм се опитвала как ли не да го изтощя, за да заспи сам, но досега не е имало такъв случай. Как мислите дали е удачно да постъпим в болница? Отслабнал е доста, блед е и с блуждаещ на моменти поглед, това обикновено сутрин след сън. На обяд пожела да яде само кремче приготвено от мен на Iotis смесено ванилия с какао около 200 мл. Как да го подсиля, въобще мога ли да направя нещо? Явно и разходките допълнително го изтощават, а не ми се иска допълнително да го натоварвам.

Извинявам се, че искам прекалено много от вас без преглед, но тук в момента остават аз да взема решение, с мотива че имало деца които не се хранели по 7-10 дни. И аз какво трябва да направя, да стоя и да го гледам просто ей така, да чакам и прояде след еди колко си дни, а дотогава ... думи нямам
Без преглед ми е трудно да оценя реалното му състояние.
Може в кремчето да слагате витаминен сироп, да му давате повече течности.
Няма друг начин за подсилване.

Не мога да преценя от разстояние дали е за болница детето, за съжаление, и по описание само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #188 -: Юли 08, 2008, 14:25:21 pm »
Привет, Докторе!

Ще Ви помоля да ми кажете мнението си за кръвната картина на Вики. Правихме я по повод на няколко лимфни възела, които се появиха отзад на тила, и едно на вратлето. Може да са резултат на пневмококите в гърлото, които лекувахме в кр.на м. април, след това изкара още един вирус със кашлица, но все пак мина време от тогава, а те са си още там.

ПКК               резултат       Ед.             реф.стойности

Хемоглобин          117
Еритроцити          4.49         T/L
Хематокрит          0.37         I/L
Левкоцити           8.7          G/L             3.5-10.5
МСНС                321          g/L             300-360
МСН                 26.1          pg             27.0-33.0
MCV                 81.4         fL              7.5-11.0
Тромбоцити          270          G/L             100-440
MPV                 7.80         fL              7.5-11.0
RDW%                14.8%        %               11.6-13.7
Лимфоцити бр.       2,6          G/L             0,9-5,3/1.3-7.4 за деца до 4г./
Гранулоцити - бр.   5.4          G/L             1.3-7.4/0.9-5.3 за деца до 4г./
MID                 0.7          G/L            
Лимфоцити - %       30.0         %               20.0-50.0/50.0-70.0 за децадо 4г./
Гранулоцити - %     61.8         %               30.0-70.0/20.0-50.0 за деца до 4г/
MID%                8.0%

Ще има и левкограма, но тя ще е готова утре.


Докторе, знаете как се притеснявам и как Ви вярвам. Моля Ви за мнение.

И другото, което исках да попитам /простете за невежеството ми/, но има ли проблем че натривката за тази левкограма ще бъде прунасяна до Бургас. Т.е. лаборантката сложи от кръвта на стъкълце, което утре ще бъще транспортирано до Бургас и там лекарят ще разчете резултата. Прече ли, че това стъкълце ще стои днес цял ден и утре до обяд.

А хемоглобинът не е ли малко нисък? Никога не е била дете, което си хапва завидно, но все пак.....
Като цяло имам ли повод за притеснение?
Някои от важните причини за увеличени лимфни възли не са включени-като Токсоплазмоза, например.
Не е нисък Хемоглобина.
Нищо от тези резултати не обяснява увеличените лимфни възли.
Може да пренасяте плочката-нищо не се променя.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #189 -: Юли 08, 2008, 14:29:51 pm »
Препоръчайте витаминен сироп, да пробвам с добавка към кремчето/кашата. Той преди да се разболее, мога да кажа че му харесваха Панадол, Нурофен, Проспан а и Аугментина е приятен, защо така сега ... Смекта и Хдрасек преди ги давах в кашата/АМ обаче захитря и май от там, вече като усети различен вкус и получавам категоричен отказ.
Забелязвам, че вечер често търси водата, а през деня почти не я поглежда. За съжаление с тази кашлица неможе да поеме кой знае колко течности, дави се лошо и връща. Иначе си го иска АМ вече, но ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #190 -: Юли 08, 2008, 14:38:56 pm »
Докторе, благодаря за отговора.

А за токсоплазмоза какви показатели трябва да присъстват. А от левкограмата, която ще излеез утре ще имаме ли полза? като цяло ПКК добра ли е? Т.е. съответства ли на здраво дете?
А обяснението на педиатърката ни е, че е нормално на дете да се напипват лимфните възли, и дори да са надути, когато са до размер на бобено зърно е в рамките на нормално. Според нея дори сега от жегите лимфните възли могат да реагират. При децата можело да се говори за проблем, когато лимфните възли станат с големината на орих и болезнени.

Простете, но при токсоплазмоза заразата не става ли предимно чрез животни?
Според Вас да спра ли да ги ровя тези лимфни възли /някой от които съм ги забелязала още когато беше на 1 год. и 7м./ или да престана да я тормозя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #191 -: Юли 08, 2008, 14:51:02 pm »
Препоръчайте витаминен сироп, да пробвам с добавка към кремчето/кашата. Той преди да се разболее, мога да кажа че му харесваха Панадол, Нурофен, Проспан а и Аугментина е приятен, защо така сега ... Смекта и Хдрасек преди ги давах в кашата/АМ обаче захитря и май от там, вече като усети различен вкус и получавам категоричен отказ.
Забелязвам, че вечер често търси водата, а през деня почти не я поглежда. За съжаление с тази кашлица неможе да поеме кой знае колко течности, дави се лошо и връща. Иначе си го иска АМ вече, но ...

Каквито добри витамини намерите. И да препоръчам може да не ги намерите.
НЕ може да се дави от течности-или биберона тече много, или пие лакомо, или съда с който давате вода, тече много.
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 14:54:17 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #192 -: Юли 08, 2008, 14:56:49 pm »
Докторе, благодаря за отговора.

А за токсоплазмоза какви показатели трябва да присъстват. А от левкограмата, която ще излеез утре ще имаме ли полза? като цяло ПКК добра ли е? Т.е. съответства ли на здраво дете?
А обяснението на педиатърката ни е, че е нормално на дете да се напипват лимфните възли, и дори да са надути, когато са до размер на бобено зърно е в рамките на нормално. Според нея дори сега от жегите лимфните възли могат да реагират. При децата можело да се говори за проблем, когато лимфните възли станат с големината на орих и болезнени.

Простете, но при токсоплазмоза заразата не става ли предимно чрез животни?
Според Вас да спра ли да ги ровя тези лимфни възли /някой от които съм ги забелязала още когато беше на 1 год. и 7м./ или да престана да я тормозя?
С титър антитела се дг токсоплазмозата.
Да, по принцип обяснението е вярно, но при притеснения се правят ПЪЛНИ изследвания, изключващи всичко във връзка с темата. Ако изследванията са добри, темата се затваря и детето се наблюдава само.

Може да се заразите от Токсоплазма и от свинско месо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #193 -: Юли 08, 2008, 15:00:37 pm »
Препоръчайте витаминен сироп, да пробвам с добавка към кремчето/кашата. Той преди да се разболее, мога да кажа че му харесваха Панадол, Нурофен, Проспан а и Аугментина е приятен, защо така сега ... Смекта и Хдрасек преди ги давах в кашата/АМ обаче захитря и май от там, вече като усети различен вкус и получавам категоричен отказ.
Забелязвам, че вечер често търси водата, а през деня почти не я поглежда. За съжаление с тази кашлица неможе да поеме кой знае колко течности, дави се лошо и връща. Иначе си го иска АМ вече, но ...

Каквито добри витамини намерите. И да препоръчам може да не ги намерите.
НЕ може да се дави от течности-или биберона тече много, или пие лакомо, или съда, с който давате вода, тече много.

Хм ми аз идея си нямам за добри витамини, да не говорим за детски. Говорят ми за разни имуностимулатори като Immuno Baby дето уж го бях почнала да давам.
Дави се когато пие АМ, защото го прави лакомо сега, иначе за водата пие но много малко през деня, почти не я търси. Предишните дни ни вода, ни АМ можеше да пие.
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 17:54:21 pm от Birdie »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #194 -: Юли 08, 2008, 15:06:48 pm »
Докторе, благодаря за отделеното време!
Утре като излезе и левкограмата ще видим какво ще каже педиатърката ни.

Зная че вече прекалявам с въпросите, но ако не Ви попитам, само за това ще мисля. Като изключим токсоплазмоза- та, ПКК добра ли е?
И ако правилно съм разбрала единственото, което липсва за да са пълни изследванията е тази токсоплазмоза?

Исках да попитам и дали, ако наистина има причина за тези лимфни възли, то трябва ли да отлижим поставянето на Превенар-а?
Наистина оценявам времето и вниманието, което отделяте.
Благодаря!
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 15:21:32 pm от tan »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #195 -: Юли 08, 2008, 17:32:45 pm »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #196 -: Юли 08, 2008, 17:57:15 pm »
Докторе, благодаря за отделеното време!
Утре като излезе и левкограмата ще видим какво ще каже педиатърката ни.

Зная че вече прекалявам с въпросите, но ако не Ви попитам, само за това ще мисля. Като изключим токсоплазмоза- та, ПКК добра ли е?
И ако правилно съм разбрала единственото, което липсва за да са пълни изследванията е тази токсоплазмоза?

Исках да попитам и дали, ако наистина има причина за тези лимфни възли, то трябва ли да отложим поставянето на Превенар-а?
Наистина оценявам времето и вниманието, което отделяте.
Благодаря!

1.Да
2.Не. Има и други предимно вирусни изследвания,както и биохимия от венозна кръв (чернодробни ензими, ЛДХ и т.н.).
3.Ваксината няма общо-не е нужно отлагане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #197 -: Юли 09, 2008, 09:41:03 am »
Здравей, докторе!
Синът ми е на 3 години от петък вечерта до снощи беше с Т над 38 градуса. Устата му е пълна с афти, а венците са червени и надути, като ги обтрия със смрадлика кървят много. Вчера му пуснах микробиологични изследвания, за бактериите ще са готови днес. Едната лекарка ми предписа да го мажа с ваготил, но като го пробвах, това е мазохизъм. С тези кървящи венци може детето според мен да колабира ако намажа с това лекарство. За момента ползвам смрадлика, като му обтривам венците и бузките, а после го мажа с дактарин. Може ли да ми препоръчате нещо обезболяващо за детето?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #198 -: Юли 09, 2008, 10:15:29 am »
Правена микстура с Анестезин.
Иначе "Алоклер":
http://www.aloclair.com/
много резултатен и бърз.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #199 -: Юли 09, 2008, 10:24:49 am »
Правена микстура с Анестезин.
Иначе "Алоклер":
http://www.aloclair.com/
много резултатен и бърз.

Докторе,
"Алоклер" не се намира в аптеките в бг. А микстурата с какви съставки е? Дано нея да могат да приготвят