0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PBMC-споделете инфо и опит
« -: Юни 07, 2008, 17:08:57 pm »
PBMC - периферните моноцити оказват влияние на преобразуването на менструалното жълто тяло в жълто тяло на бременността, повлияват лигавицата на матката, така че да улеснят имплантацията на ембриона, повишават възможността за имплантацията на ембриона. Циркулиращите кръвни клетки на майката участват в „осъществяване на разговора между майката и плода по време на ранните стадии на бременността”. Метода включва:

изолиране на периферни моноцити от собствена кръв на пациентката в деня на пункцията на фоликулите и два дни след това
активиране на тези клетки с хормона на бременноста- βЧХГ
поставяне в матката преди ембриотрансфера


Случайно разбрах за този метод и бих искала да науча повече. В кои клиники се практикува/освен при Щерев, от чийто сайт разбрах за това/?
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #1 -: Юни 08, 2008, 12:00:46 pm »
май няма много информация за това. Аз открих още нещо http://www.ivf-bg.com/userfiles/ARTi_broi_3.pdf.
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #2 -: Юни 08, 2008, 13:48:23 pm »
Това определено ме заинтересува.Ще взема да се обадя в тази клиника и да попитам ако си пациент на друга клиника, може ли да ти направят тази процедура.Аз като удавник за всяка сламка се хващам, понеже процедурата ЛИТ не е подходяща за мен, ще взема да пробвам тази.
Теди обещавам да се включа като разбера нещо.
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #3 -: Юни 08, 2008, 13:49:29 pm »
 Защо ЛИТ не е подходяща за теб?
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #4 -: Юни 08, 2008, 13:55:16 pm »
Защото мъжа ми е с хроничен хепатит Б , и няма да допуснат вливания на негови кръвни продукти. Въпреки че съм имунизирана, това не ме спасява при директно вливане на кръвни продукти.
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #5 -: Юни 08, 2008, 15:10:42 pm »
Цитат
Теди обещавам да се включа като разбера нещо.
Благодаря. След цялото търсене в интернет се оказва, че в България май само в клиниката на Щерев се прави. Чрез гугъл открих и няколко статии на английски, но превод аз не мога да направя.
*
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #6 -: Юни 08, 2008, 16:25:19 pm »
Намерих един материал във ферт и стер, но е на мнооого високо ниво, много трудно вдявам и се притеснявам да тръгна сама да правя превод.
Това, което знам със сигурност е, че докладът на на доц. Щерев за деня на репродуктивното здраве е на тема "Нови методики при прилагането на АРТ" и си мисля, че ще бъде засегнат и този метод, още повече , че се прилага в тяхната клиника. Ако пък искаме да разберем още за метода, можем след ДРЗ да им пишем мейл да ни изпратят повече информация по темата, която да публикуваме на сайта. Ще изчакаме още няколко дни и ще видим.
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #7 -: Юни 08, 2008, 16:31:14 pm »
И аз за първи път чувам,но ще следя темата.
*
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #8 -: Юни 08, 2008, 17:16:15 pm »
Ето тук е миналогодишната презентация за ДЕНЯ НА РЕПРОДУКТИВНОТО ЗДРАВЕ на ембриолог Любослава Петкова от клиниката на доц. Щерев.
http://www.zachatie.org/drz2007/presentations/3.%20Luboslava%20Petkova/Den%20na%20reproductivnoto%20zdrave-L.Petkova.ppt
След 16 слайд започва за периферните моноцити до 23 слайд.
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #9 -: Юни 08, 2008, 17:21:11 pm »
Сygnus, благодаря, за предоставената информация и за това, че ще съдействате за още яснота по този метод на ин витро.
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #10 -: Февруари 22, 2011, 16:25:53 pm »
Стара е темата, знам, но има ли някой да е правил РВМС пред ибиопсия и каква е целта?

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #11 -: Февруари 22, 2011, 19:30:27 pm »
Скоро обсъждахме този въпрос тук-http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30309.msg777295#msg777295
Ивалета каза,че е правила и може да я попиташ за подробности на ЛС.
Re: PBMC-споделете инфо и опит
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2011, 23:42:51 pm »
Благодаря. Вече си писахме..
Но РВМС се прави в 2 случая. Единия е преди трансфер, за който има информация, а другия е преди биопсия. Мен ме интересува 2-рия.
За съжаление има инфо, но на английски, пък не съм толкова добра :)

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."