0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #240 -: Февруари 25, 2009, 18:46:25 pm »
В същата клиника върнаха на моя позната 6 ембриона, а на друга 10?
А пък на мен, написаното ми мирише на правокация.Доколкото знам, има закон, не помня точно какъв /това ми го каза моят лекар/, но според него не може да се връщат повече от 3 оплодени яйцеклетки и повече от 2 бластоциста.Ходя в софийска клиника и в деня и на двата ми трансфера съм подписвала декларация колко оплодени яйцеклетки да ми върнат, но не повече от написаното по горе.Не вярвам да не се спазва закона, защото предполагам има последствия. :?
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #241 -: Февруари 25, 2009, 20:37:52 pm »
В същата клиника върнаха на моя позната 6 ембриона, а на друга 10?
А пък на мен, написаното ми мирише на правокация.Доколкото знам, има закон, не помня точно какъв /това ми го каза моят лекар/, но според него не може да се връщат повече от 3 оплодени яйцеклетки и повече от 2 бластоциста.Ходя в софийска клиника и в деня и на двата ми трансфера съм подписвала декларация колко оплодени яйцеклетки да ми върнат, но не повече от написаното по горе.Не вярвам да не се спазва закона, защото предполагам има последствия. :?
Таня,незнам за коя клиника става дума,но знам за момиче от форума на което бяха върнали 6 ембриона при инвитро.Сори за спама :oops:
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #242 -: Февруари 26, 2009, 09:44:34 am »
не разбира се това е важното, по-важното е, че когато обявиш една цена, трябва трайно да останеш на нея. А не да излизаш с приказки от рода на излезе нова Наредба на МЗ, излязла ама друг път, аз съм юрист и всичко което е излязло по въпроса ми е известно, тази наредба никак даже не е нова. Но както и да е, аз споделих своите разочарования пък вие си правете каквото щете. Всеизвестно би следвало да ви е политиката на клиниката по отношение на тези декларации, които се попълват първоначално, че клиниката за нищо, ама наистина за нищо не носи отговорност. Ако нещо се случи там... вътре, ти си поемаш цялата вина, всичко си е на твоя отговорност. Е то това го няма никъде, посвета единствено в КИРМ Плевен.
това е от мене, вие както си прецените.
Желая Ви единствено успех! И дано бог е с вас, защото ще ви е необходим!
Напълно подкрепям Дес-Дес На мен ми предстои ин-витро със донорска яйцеклетка и ценота която ми е обявена е 8500лв.когато ме повикат ще видя какво ще стане и ще ви пиша,но ако ми кажат цена 12000 лв. и на всичкото отгоре и ако се и разделят яйцеклетките това е кощунство и изнудване на семейства като нас.Каквито и изледвания да се правят неможе цената да се вдигне със 4000лв.Ние със съпругави си направихве всички възможни изледвания няма нещо което да го нямаме като изледвания и за двамата платихме около 1500лв. Немога да повярвам  клиника като КИРМ Плевен да си позволи да стигне толкова ниско че да изнудва едвалине пациентите си."Дес-Дес" пиши на доцинт Конова тя дали е запозната със тези неща ? Просто немога да повярвам !!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #243 -: Февруари 26, 2009, 09:59:28 am »
Напълно подкрепям Дес-Дес На мен ми предстои ин-витро със донорска яйцеклетка и ценота която ми е обявена е 8500лв.когато ме повикат ще видя какво ще стане и ще ви пиша,но ако ми кажат цена 12000 лв. и на всичкото отгоре и ако се и разделят яйцеклетките това е кощунство и изнудване на семейства като нас.............. Немога да повярвам  клиника като КИРМ Плевен да си позволи да стигне толкова ниско че да изнудва едвалине пациентите си."Дес-Дес" пиши на доцинт Конова тя дали е запозната със тези неща ? Просто немога да повярвам !!!

Ето това надали ще го разбереш за разделянето, никой няма да излезне и да си го признае директно (все едно крадеца да каже сам "аз откраднах") . Момичето което спомена каза че случайно е попаднала на разговора между ембриолога и лекаря, не че те са отишли да й кажат. А за доц. Конова както писах невярвам да не знае ако има такова нещо, тъй като тя е управител на клиниката и като такъв много добре си гледа работата, а и със сигурност следи форума и отзивите за клиниката тук.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #244 -: Февруари 26, 2009, 11:34:22 am »
Ако процедурата не е с донорска яйцеклетка, а със собствена, някой лекар може ли с точност да каже каква е цената преди да започне процедурата?
Никога не е 100% ясно как ще протече стимулацията и колко лекарства ще се използват.
Аз не бих повярвала на лекар, който преди процедура ми закове точна цифра.

А за броя на ембрионите, само не ми казвайте, че никой друг в България не трансферира повече от 3 ембриона.

Пак казвам, че не адвокатствам на КИРМ. Просто не мисля, че всички други лекари и клиники са безгрешни и идеални.
И колкото повече пациенти се пренасочват от другите клиники към една или две, толкова повече ще намаляват възможностите на препоръчваните клоники, поради огромния брой пациенти.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #245 -: Февруари 26, 2009, 11:46:58 am »
Ако процедурата не е с донорска яйцеклетка, а със собствена, някой лекар може ли с точност да каже каква е цената преди да започне процедурата?
Никога не е 100% ясно как ще протече стимулацията и колко лекарства ще се използват.
Аз не бих повярвала на лекар, който преди процедура ми закове точна цифра.

А за броя на ембрионите, само не ми казвайте, че никой друг в България не трансферира повече от 3 ембриона.

Пак казвам, че не адвокатствам на КИРМ. Просто не мисля, че всички други лекари и клиники са безгрешни и идеални.
И колкото повече пациенти се пренасочват от другите клиники към една или две, толкова повече ще намаляват възможностите на препоръчваните клоники, поради огромния брой пациенти.

Ето точно такова е и моето мнение. Alia_alia напълно те подкрепям.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #246 -: Февруари 26, 2009, 15:30:06 pm »
Момичета тази тема направо ме втрещи.Не мога да повярвам какви неща се случват с генетичните ни материяли.Това е безобразие.
Аз правих инвитро преди 2год.но не в плевен и винаги съм си мислела че ембриолозите и лекарите се отнасят много отговорно с генетичният материал на двойката.Та това си е направо пресъпление не е като да ти сбъркат изследване става въпрос за човешки живот.
Нямам думи. 8O
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #247 -: Февруари 26, 2009, 17:44:08 pm »
На мен ми върнаха 5, и сега си гледкам щерката.

[/url]
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #248 -: Февруари 26, 2009, 21:00:59 pm »
Ако процедурата не е с донорска яйцеклетка, а със собствена, някой лекар може ли с точност да каже каква е цената преди да започне процедурата?
Никога не е 100% ясно как ще протече стимулацията и колко лекарства ще се използват.
Аз не бих повярвала на лекар, който преди процедура ми закове точна цифра.

А за броя на ембрионите, само не ми казвайте, че никой друг в България не трансферира повече от 3 ембриона.

Пак казвам, че не адвокатствам на КИРМ. Просто не мисля, че всички други лекари и клиники са безгрешни и идеални.
И колкото повече пациенти се пренасочват от другите клиники към една или две, толкова повече ще намаляват възможностите на препоръчваните клоники, поради огромния брой пациенти.
Вярно е никой неможе да каже точна цена ама ралика от 4000 лв ??? разбирам ако е 1500 лв. може а за яйцеклетките аз искам да си замразя .
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #249 -: Февруари 27, 2009, 03:40:15 am »
 Здравейте и от мен! Доста съм шокирана от нещата изписани тук по отношение на професионализма и компетентността на др.Емин,поради което реших да се включа с моя опит/и то нескромен/ от инвитро клиниката в Плевен.Започвам първо с най-важното,а то е постигната заветна цел.След 8 години неизяснен инфертилитет,съм бременна с близнаци от първи опит инвитро при др.Емин.Със съпругът ми живеем в USA и повярвайте ми имам база за сравнение с тамошните лекари,начинът им на работа,отношението към пациентите и клиничната апаратура и това което ми предложиха тук.С една дума бих избрала ако се наложи отново тази клиника и този лекар без никакво колебание.Тъй като половинката трябваше да се връща на работа,за кратката отпуска от три седмици,успяхме да направим всички необходими изследвания плюс една неуспешна инсеминация.Др.Емин ни насочи към инвитро,тъй като успеваемостта е доста по-висока, и за нула време взехме решение да действаме....разбира се с хиляди притеснения от моя страна,не за друго а за това че оставам сама и какво ли ме чака и кога ли ще си видя съпругът отново.След замразяване на сперма,той си замина а аз останах тук на полето на неизвестното и започнах с подготовката.Държа да споделя,че също голяма помощ ми се оказа от др.Първанов-психологът в клиниката,услуга предлагана безплатно за инвитро пациентите на клиниката.Каквито и страхове да имах,той ги разби на пух и прах,вдъхна ми доверие и надежда и ме увери че съм в ръцете на специалисти..При мен се получи хиперстимулация,но това зависи от орзанизма на жената и как реагира на приложената хормонална терапия.От др. Емин специално, доц.Конова и целият персонал получих невероятно внимание и загриженост.Близо седмица бях всеки ден в клиниката със системи,последвали едно източване на течност от корема ми.Нямаше болка,всичко беше на професинално ниво и най-важното за мен,и за миг не ме оставиха да се почувствам сама и несигурна....единственото притеснение беше дали след всичко това теста ще е положителен..Ами беше..стана..успяхме..всички-една притеснена и щастлива бъдеща майка,един притеснен и подкрепящ по телефона бъдещ татко и един екип от хора,които ни помогнаха и ме подкрепяха и се грижеха за мен през последните 5 месеца.По време на вторият месец на бременността към 5 сутринта прокървих леко и в 6 сутринта събудих др.Емин по телефона.До обяд отвори клиниката/падна се точно по коледните празници и никой не работеше за изветен период от време/ и бях обстойно прегледана.Слава богу,всичко беше наред с бебетата,имах отлепване на хорион..назначи ми се почивка на легло и нош-па..И така до края на третия месец..Сега след няколко обстойни прегледа съм готова да се прибера при съруга си със скъпоценния товар..Нямам достатъчно думи да изразя благодарността си към целият екип на клиниката...само ще кажа:"Обичам ви бе хора!!!!"
  Това е  моята история,като с нея не искам да влияя на никого...Всеки си има право на мнение и моето е това osi_9
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 03:41:55 am от Markrit »
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #250 -: Февруари 27, 2009, 11:21:07 am »
Markrit, благодаря ти за споделеното в тази тема. Аз същото бих написала за екипа "Обичам ви бе хора!", защото сега се радвам на двете си близначета и те ме направиха истински щастлива. Чудя се защо толкова негативизъм. Винаги когато съм ходила в клиниката съм била позитивно заредена и мисля, че това също е било част от успеха. Успех на всички, които в момента се борят за своето щастие!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #251 -: Март 05, 2009, 19:11:36 pm »
Момичета, чудесно е, че сте успяли в тази клиника. По-горе се коментираха съвършено различни аспекти и случаи. Ставаше въпрос за разделяне на генетичен материал между няколко двойки без тяхно знание. Това е недопустимо и повдига редица морални въпроси освен всичко останало. Лекарите там може да са супер специалисти, но това е съвсем различен въпрос. Не бъркайте едното с другото и не се настройвайте една срещу друга.

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #252 -: Март 06, 2009, 18:39:38 pm »
Да се запиша и аз за втори път правя инвитро в плевен първия път при д-р Алкан неуспешен ,сега при Бързашки този път да благодаря на бога е успешно обаче ме притеснява  това че  много взе да притупва нещата никога не казва нещо хубаво нещо положително а напротив винаги те депресира първият път ми бяха изписане ФК  ,фраксипарин,аспирин ,естрофем,утрогестан, сега само естрофема и утрогестана и ФК на своя глава си я пия и другото което ме потресе добре че влезнах вчера при доц.Конова да я питам дали ще трябва да си направя някакви иследвания и тя като ми вида НК клетките веднага на вливане а аз даже незнам че са ми ги иследвали  :balk_160: назначи ми и други иследвания и сега ще видим като ида другата седмица , но мисля да се ориентирам към друг лекар за съжаление .
Успех на всички
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #253 -: Март 07, 2009, 08:25:31 am »
Честито ,лека бременост и все пак трябва да благодариш на док. Бързашки дори да нете укоръжавл си е свършил работата . Там все пак не е сладкарница , аз като пациентка на клиниката знам че ако имаш и други  проблеми доцент Конова задължително следи нещата от близо и е трябвало по време на процедурата да се консултилаш непрекъснато със нея. Ние винаги след преглед при доки минаваме и през нейния кабинет,ако е пропуснато нещо се доуточнява . И все пак трябва да си благодарна на клиниката че сте Успели .
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #254 -: Март 07, 2009, 10:37:38 am »
66666 , в какъв смисъл претупва нещата доктора?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #255 -: Март 07, 2009, 12:43:09 pm »
Благодаря за пожеланията:Естествено че съм благодарна
Съжалявам за момичетата които са ме разбрали погрешно аз си гледам от моята гледна точка защото искам всичко да върви добре без проблемно ако съм засегнала  някой да ме извини не съм го направила умишлено от 3г съм редовен посетител в клиниката такаче знам че не е сладкарница или нещо от сорта не искам да ми свалят звезди но не е това начина . Това си е мое  лично мнение Всеки си преценява сам за всеки пациент си има и добър лекар.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #256 -: Април 04, 2009, 08:45:27 am »
Здравейте :DИнтересува ме има ли момичета,които ЩЕ правят инвитро април месец в Плевен?Питам за да обменим информация :D
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #257 -: Април 04, 2009, 10:19:47 am »
Искам и аз да споделя моята дилема.
Имам правени 2 опита инвитро в АГ-Варна.Първия с кюртаж в 8 седмица,а втория с първоначален положителен тест и после нищо.Макар че не всичко е розаво там,аз много си ги обичам (всичките в АГ).Но ме изненадаха с новината,че няма да работят с фонда,а аз толкова го чаках и разчитах на него.
Бях се насочила към Селена-Пловдив,че ми е и близко.Но по някакъв начин се свързах с един от екипа в Варна иго питах коя клиника,която работи с фонда би ми препоръчал и той ми каза КИРМ-Плевен,тъй като те ги били обучавали.
Въпреки изчетените негативизми засега клоня към Плевен.
По отношение за връщането на ембриони,ти ако не искаш,как ще ти върнат повече?
А по отношение на отзивчивоста на доктора,ми аз втория път имах леко кървене и не се обадих на док,сама си овладях положението,ако му се обадя какво щеше да ми каже?
Е чао за сега.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #258 -: Април 04, 2009, 11:44:55 am »
Аз съм за КИРМ Плевен категорично,не се чуди много тъй като има много пациенти и се чака за първоначален преглет доста . А и както разбирам от поста ти натеб ти е небходим специалист като доцент Конова а като,нея добри във тази област са много малко  у нас. 
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #259 -: Април 04, 2009, 23:07:40 pm »
Здравейте :DИнтересува ме има ли момичета,които ЩЕ правят инвитро април месец в Плевен?Питам за да обменим информация :D

Аз :-). От утре почвам Пурегончето.