0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    just_me

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #220 -: Февруари 24, 2009, 10:34:39 am »
С едни и същи донор се прави инвитро на няколко семейства,
така се прави и в Плевен, но нито донора, нито реципиентите го знаят, доц. Конова също предполагам е в неведение. аз случайно го разбрах от неволно подочут разговор на ембрионоложката с д-р Емин
и доста други нередни неща има там (които жените отишли там с проблемите си и в името на това да имат дете, са склонни да игнорират) като например - защо в т.н. инвитро сектор(онзи дупка 2х2м, където се прави инвитрото), техниката е втора ръка, на възраст 15 г. В кабинета на д-р Емин ехографа е по-нов, но това е за първоначална зарибявка за клинетите. Когато обаче стигнеш до същинската процедура, лъсва истината. А парите, които Емин спестява от донорство едва ли отиват във фонда на клиниката за закупуване на нова техника
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #221 -: Февруари 24, 2009, 11:03:08 am »
Дано всички други клиники в България, да са по-добри.

Изразих собственото си мнение.
Нека момичетата да видят различните гледни точки, за да си решат.
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 11:10:56 am от alia_alia »
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #222 -: Февруари 24, 2009, 14:27:56 pm »
С едни и същи донор се прави инвитро на няколко семейства,
така се прави и в Плевен, но нито донора, нито реципиентите го знаят, доц. Конова също предполагам е в неведение. аз случайно го разбрах от неволно подочут разговор на ембрионоложката с д-р Емин
и доста други нередни неща има там (които жените отишли там с проблемите си и в името на това да имат дете, са склонни да игнорират) като например - защо в т.н. инвитро сектор(онзи дупка 2х2м, където се прави инвитрото), техниката е втора ръка, на възраст 15 г. В кабинета на д-р Емин ехографа е по-нов, но това е за първоначална зарибявка за клинетите. Когато обаче стигнеш до същинската процедура, лъсва истината. А парите, които Емин спестява от донорство едва ли отиват във фонда на клиниката за закупуване на нова техника


Това е пълен ужасссс!!!  8O Честно казано, ако наистина стоят така нещата с донорството съмнява ме доц. Конова да не знае за това. И да не забрявяме че все пак е управител там и много живо се интересува какво става в нейната клиника и какви са отзивите за нейната клиника из интернет и общественото пространство. Но, пак повтарям ако се правят такива неща с донорството, то книгата на Людмила Филипова "Стъклени съдби" все пак ще излезе че не е чак такава измишльотина. Жалко е всичко това!!!
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 14:29:27 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #223 -: Февруари 24, 2009, 15:17:01 pm »
Абе, недейте така, бе хора.
Как така - не знаят?
Ето, аз знаех, че деля яйцеклетки с друга жена.
Не знам законно ли е е или не. Не съм толкова веща в нормативните документи.
Знам само, че ми предложиха вариант. И, че ми направиха отстъпка за много пари.
И последното, което бих казала за КИРМ е, че са печалбари!
Може да имат недостатъци и да има какво да учат още, но правят всичко каквото могат.
Я се сетете за темите, в които някои момичета пишат, че от години си търсят донор.
Я си предстваете, че се нуждаете от яйцейклетки и това ви е единствения шанс да носите дете под сърцето си? Толкова ли ще е важно, че същия донор има и други реципиенти?



*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #224 -: Февруари 24, 2009, 15:37:57 pm »
много положителни, и също толкова отрицателни мнения има в тази тема
и за да има наистина полза от нея, ще кажа и аз моето:

не одобрявам това, че клиниката поставя всички момичета под общ знаменател. там се работи само и изключително по един и същ протокол - и това е видно и от мненията на момичетата тук, а и от ценоразписа на самата клиника (копирам част от него от сайта им - http://ivfpleven.com/index.php?l=139)

".....
В цената на ICSI/IVF – ER са включени:
   а. Всички ултразвукови прегледи и консултации с акушер-гинеколог;
   б.  Изследване на естрадиол на 5, 7, 9, 10 и т.н. ден от стимулацията;
....."

Всички знаете, че естрадиола се изследва само при дългия протокол, по който те работят, и който единствен се прилага на пациентите без оглед на индивидуалността ми. Според моето скоромно мнение това въобще не е правилно от където и да се погледне. Може и да имат успехи при някои жени, но при мен за съжеление не се получи. И т.к. се оказах явно труден случай, ми беше предложено да ползвам донорски яйцеклетки за следващия опит - при положение че последните ми изследвания преди опита бяха в норма и ми пунктираха 9 яйцеклетки.

всеки сам да си прави изводите. аз направих моите (макар и късно)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #225 -: Февруари 24, 2009, 15:42:17 pm »
не разбира се това е важното, по-важното е, че когато обявиш една цена, трябва трайно да останеш на нея. А не да излизаш с приказки от рода на излезе нова Наредба на МЗ, излязла ама друг път, аз съм юрист и всичко което е излязло по въпроса ми е известно, тази наредба никак даже не е нова. Но както и да е, аз споделих своите разочарования пък вие си правете каквото щете. Всеизвестно би следвало да ви е политиката на клиниката по отношение на тези декларации, които се попълват първоначално, че клиниката за нищо, ама наистина за нищо не носи отговорност. Ако нещо се случи там... вътре, ти си поемаш цялата вина, всичко си е на твоя отговорност. Е то това го няма никъде, посвета единствено в КИРМ Плевен.
това е от мене, вие както си прецените.
Желая Ви единствено успех! И дано бог е с вас, защото ще ви е необходим!


*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #226 -: Февруари 24, 2009, 16:00:34 pm »
Добре е разчистено изтемата, но не се връзва на едно място малко!
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 16:02:33 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #227 -: Февруари 24, 2009, 18:39:42 pm »
Добре е разчистено изтемата, но не се връзва на едно място малко!
osi_9
  И защо е необходимо да се разчистват темите по този начин?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #228 -: Февруари 24, 2009, 19:10:27 pm »
Всички знаете, че естрадиола се изследва само при дългия протокол, по който те работят, и който единствен се прилага на пациентите без оглед на индивидуалността ми. Според моето скоромно мнение това въобще не е правилно от където и да се погледне. Може и да имат успехи при някои жени, но при мен за съжеление не се получи.
Какво имаш предвид - това , че в КИРМ изследват Е2 само когато си по дълъг протокол или че по принцип Е2 се изследва само тогава ?
 Аз си мисля че Е2 се изследва при всички протоколи, ЛХ - при къс протокол, прогестерона  - и по къс може и по дълъг.Греша ли?
 Къс протокол не прилагат ли на пациентите?
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #229 -: Февруари 24, 2009, 19:20:20 pm »
При дълъг се изследва на 1 ден от стимулацията и после от 5-ти ден нататък, а при късите от 5 ден нататък.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #230 -: Февруари 24, 2009, 20:30:56 pm »
fatalwoman, доколкото аз знам, Е2 (т.е. само Е2) се следи при дългия протокол, при късия се следят и другите хормони точно както си ги написала

Къс протокол не прилагат ли на пациентите?
аз лично не знам за пациентка на д-р Емин която да е била по къс протокол
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 20:34:37 pm от Liteto »
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #231 -: Февруари 24, 2009, 20:36:15 pm »
Къс протокол не прилагат ли на пациентите?
аз лично не знам за пациентка на д-р Емин която да е била по къс протокол

Аз съм при д-р Бързашки. Последно бяхме говорили за ИКСИ по къс протокол , с лека стимулация. В крайна сметка по какъв протокол ще бъда ще разбера в събота.
 За дългия протокол как се започва и на кой ден?
 В събота ще съм на 17 хапче Регулон.  Да не би да се окаже късно?
 Имало някакви нови предварителни изследвания. Някой чувал ли е нещо по въпроса?
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #232 -: Февруари 24, 2009, 21:05:52 pm »
Дългия протокол се започва на 21 ден от МЦ.Аз също ще съм по дълъг протокол и също съм на преглед на 17 таблетка от Регулона.Назначават се инжекции Декапептил за 10 дни и след това се прави преглед и се продължава с друго лекарство стимулацията/поне при мене ще е така/При стартиране на процедурата трябва да се направи Спин,Васерман,Хепатит С и В,ПКК,биохимия и фибриноген/протромбиново време/.Прегледи и изследване на Е2 на 1,5,7,9,10,11.. ден.
Искам да подчертая,че такова  разбиране,отзивчивост,внимание и грижи не можах да срещна в клиниката която посещавах до скоро.Твърдо мога да заявя,че намерих своя лекар и той е д-р Емин.
Успех на всички момичета в процедура!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #233 -: Февруари 24, 2009, 21:38:07 pm »
 Имало някакви нови предварителни изследвания. Някой чувал ли е нещо по въпроса?
[/quote]-
   Да мога да ти ги кажа бях там в петък ще започваме процедура по второ икси
 и ми дадоха новите правила:
1.микробиологично изследване на двамата партньори
2.Спин,сифилис ,хепатит В,хепатит С придвамата
3.изследване захламидална инфекция при жената
4.изслед. за токсоплазмоза при жената
5.кръвна група на двамата
6.ПКК при жената
7.биохимично изследвани при жената
8.изследване коагулационен статус при жената
9.консултация с Д-р Рилчева при мъжа
10.консултация с Д-р Първанов на двамата
   Нищо ново бих казала просто сега искат да се разпишеш че си запозната преди началото на процедурата,а преди това се правеше по време на процед.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #234 -: Февруари 24, 2009, 23:05:20 pm »
an_manisto ,dgina , много ви благодаря момичета !
 Пожелавам на всички успешни процедури !
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #235 -: Февруари 25, 2009, 14:18:49 pm »
Здравейте момичета,
Абсолютно съм съгласна с мнението, че лоши неща могат да се кажат за всяка клиника. Ние сме били и в двете най-титулувани клиники в София, като и в двата случая чакахме по близо година за първи преглед. В едната клиника ми изкараха резултати за Антимюлеров хормон и Инхибин Б приблизително равни на 0. После трябваше да правя същите изследвания още два пъти (единият в Германия), за да се докаже, че първите резултати не са верни. В същата клиника върнаха на моя позната 6 ембриона, а на друга 10?!? В другата клиника ИКСИ-то ни излезе около 9 000 лева без донорска яйцеклетка, и аз си мислех, че цените са си просто такива. Вярно е, че при мен стимулацията беше по-тежка в сравнение с други момичета, но най-ниската сума, за която чух беше 7 500 лева. И в двете клиники няма никакво лично отношение, много често телефоните на докторите са изключени. Момичетата са толкова много, че вървят като на конвейрн – по 5-6 минути за всяка. Веднъж ми се случи да чакам 9 часа, за да ме приемат. Това е. Навсякъде има лошо. Процентът на успеваемост в тези клиники е 20-25 %. За клиниката в Плевен за първи път чух след раждането на тризначетата в началото на годината. Тук процентът на успеваемост е 80 %. За мен или наистина са много добри, или има много малко момичета, които ходят там, и така високият процент ... В общи линии насочили сме се натам.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #236 -: Февруари 25, 2009, 14:45:31 pm »
само за да напишеш колко са зле клиниките в София и колко е перфектна клиниката в Плевен с 80% успеваемост, ли се регистрира?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #237 -: Февруари 25, 2009, 14:57:55 pm »
Толкова ли ще е важно, че същия донор има и други реципиенти?
8O Е как да не е важно дали децата ти ще имат още 2-3 братя и сестри или 20-тина в страна "като една човешка длан". Едно е една жена да раздели яйцеклетките си с друга за да си подпомогне опита и да помогне и на нуждаещата се. Съвсем друго е с материал от един мъж да се оплождат яйцеклетки от 10 жени примерно. Аз не искам да повярвам, че е възможно такова нещо у нас, но знае ли човек :?

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #238 -: Февруари 25, 2009, 16:11:14 pm »
само за да напишеш колко са зле клиниките в София и колко е перфектна клиниката в Плевен с 80% успеваемост, ли се регистрира?
Не знам дали клиниката в Плевен е перфектна, едва ли... Далече съм от мисълта, че клиниките в София са зле. Просто казвам, че лошо може да се напише за всяка клиника и че няма перфектна такава. Аз съм минала през Софийските, други пък са минали през Плевенската и всеки може да каже по нещо лошо. Това, което ми направи впечатление за Плевенската клиника е високият процент на успеваемост, което ако е вярно, е нещо хубаво. Не е ли така?
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #239 -: Февруари 25, 2009, 16:23:42 pm »
а ти къде видя официално изнесена статистика, отговаряща на определени критерии относно изчисляване процента на успеваемост на инфвитро клиниките?
Моля без спекулации по темата!