0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #160 -: Септември 30, 2008, 07:02:12 am »
Нали после се прави блокаж и стимулация, теб какво те притеснява в ФСХ?

[/url]
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #161 -: Септември 30, 2008, 10:57:14 am »
Нали после се прави блокаж и стимулация, теб какво те притеснява в ФСХ?
Не ме притеснява ФСХ все още.Имам позната , която я вълнува това и заради това питах. :wink:
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #162 -: Септември 30, 2008, 18:20:09 pm »
Гогато почнат да я стимулират ще го оправят :wink:

[/url]
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #163 -: Октомври 11, 2008, 20:55:01 pm »
Здравейте момичета.
Днес бях на преглед при д-р Емин в Плевен. Бях се подготвила за предстояща инсеминация, но се оказа че имам задържан фоликул и нещата не могат да продължат. Д-ра ме посъветва че с това задържане на фоликули и това че при съпруга ми има нарушена морфология на сперматозоидите, е по добре да мислим за инвитро. До сега не бях мислила по този въпрос и това ми дойде малко шокиращо. Имам  два месеца да мисля /през това време трябва да вземам противозачатъчни/.  Затова моля който е правил инвитро в Плевен или в момента е в такава процедура, да обясни повече за продължителността на стимулацията, колко често трябва да съм в Плевен,каква е цената и др. важна информация Днес питах доктора дали работят със здравна каса той каза че работят, но пък не попитах за цената. Нали знаете човек се притеснява в такива моменти /поне при мен е така, след това ми идват много въпроси но късно/.Благодаря предварително!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #164 -: Октомври 11, 2008, 22:21:19 pm »
Колко ви е влошена морфологията?
Това че задържаш фоликули и че морфологията ви е влошена (зависи колко, разбира се), не е категорично основание за ин витро оплождане!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #165 -: Октомври 11, 2008, 23:09:36 pm »
Моля ви, споделете ми опита си от ин витро в Плевен - в центъра на доц.Конова! Предстои ми да взема решение дали да го правя там или във Варна, където живея. Във Варна май няма на кого да се доверя в момента (имам предвид лекар), а Плевен ми е доста далече и ... съм в "шах".  8O А пък и не знам много за резултатите на Плевен. Много благодаря предварително!
моля те пиши какво стана в плевен и аз мисля да ходя при д-р конова
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #166 -: Октомври 12, 2008, 07:37:23 am »
Николо прочети темата в началото, има доста писано как минава процедурата в Плевен.

[/url]
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #167 -: Октомври 12, 2008, 13:44:38 pm »
 Някой има ли впечатления за ИКСИ при д-р Бързашки?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #168 -: Октомври 15, 2008, 19:55:06 pm »
Evro морфологията е 10 %. Не знам дали е много притеснително. Др Личев (също от центъра от Плевен)каза че с такава морфология може да се предприеме инсеминация. Но д-р Емин беше почти категоричет с тази морфология и този луф синдром (не знам дали го изписвам правилно) по-добре ин-витро. :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #169 -: Октомври 16, 2008, 12:56:45 pm »
От тук няма как да ти кажа, а и коя съм аз че да твърдя обратното, но наистина морфологията не е зле.
Нашата беше 3.5% и заключението ни беше Икси, а 10% изобщо не е категоричен критерий за ин витро.
А за задържането на фоликули?! - там вече лекуващия ти ще прецени метода за лечение!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #170 -: Октомври 16, 2008, 14:54:15 pm »
Здравейте, аз сьм нова тук и ще Ви кажа какьв е моят опит в Плевен. Това ми е 2-ри опит ин витро, пьрвият (не в Плевен) бе неуспешен. Сега сьм бременна, но някак не мога да се почувствам щастлива. Може би сьм прекалено чувствителна. Преценете сами.
Цялата процедура започна добре, вниманието, което очаквахме, ни беше отделено. До пункцията всичко беше долу-горе добре. След това отношението кьм мен стана неприятно до степен, че не смеех да се обадя на д-р Емин, за да му кажа, че нещо ме боли или че лекарствата ме вкарват в депресия.Просто всички дозировки бяха много завишени и не мога да ви опиша колко зле се чувствах. Всеки пыт получавах отговор или Пийте но- па или Няма нищо или Как само Вие, на другите не се случва. И когато се получи по-сериозен проблем, от което направо откачих, получих отговор:ами няма нищо,елате когато можете. Аз живея далече от Плевен и ми беше трудно да пьтувам. Ходих при друг лекар, който се отнесе с мен като с човек, обясни ми как стоят нещата, направи ми ехограф и ме успокои, че няма отлепване на плацентата. Никакви лекарства не могат да ми донесат това успокоение, което този човек ми даде. За разлика от д-р Емин. И до днес сьнувам кошмари от него. Телефонните разговори траят до 1-1,5 мин. Няма вьпрос как сте, колко силни са болките, от кога или нещо подобно. Точно обратното. Още ми е трудно да се оправя, не искам да цитирам какво точно ми се наложи да чуя. Благодарна сьм му дотолкова, че сьм бременна. Повече сьм благодарна на лаборантките, на акушерките, на другите лекари. Без да знаят те поправяха с човечността си грешките на този, който би трябвало да е лицето на човечността и разбирането.       
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #171 -: Октомври 16, 2008, 19:22:07 pm »
пожелания за лека и безпроблемна бременност...
надявам се, че сте наясно, че с всички тези лекарства, които ни предписват и пием, изглеждаме и се чувстваме доста странно за хората около нас.... както и реагираме ужасно бурно и на най- дребните неща.... пожелания само за най- най- хубави мисли

и спокойна бременност..... аз засега мечтая да стигна до този прекрасен момент под грижите и с профисионализма на д-р Емин
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #172 -: Октомври 16, 2008, 21:03:29 pm »
... За разлика от д-р Емин. И до днес сьнувам кошмари от него. Телефонните разговори траят до 1-1,5 мин. Няма вьпрос как сте, колко силни са болките, от кога или нещо подобно. Точно обратното. Още ми е трудно да се оправя, не искам да цитирам какво точно ми се наложи да чуя. Благодарна сьм му дотолкова, че сьм бременна. Повече сьм благодарна на лаборантките, на акушерките, на другите лекари. Без да знаят те поправяха с човечността си грешките на този, който би трябвало да е лицето на човечността и разбирането...

  Знаеш ли,Sad...не ми хареса написаното от теб...грозно звучи.Доктор Емин си е свършил работата.И не само той,защото работи с екип.Бременна си,какво значение има всичко останало?В клиниката си има психолог,той "ще те разбира" и успокоява.Лека и успешна бременност ти желая!
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #173 -: Октомври 16, 2008, 23:08:04 pm »
Знаеш ли баракуда, всичко на този свят е важно. В сайта на КИРМ пише, че те разбират пациентите си и тяхната болка.
Аз не смятам, че ти дьлжа обяснение. Написах го заради това момиче, което е пострадало от такова отношение. Това е информация. Ако не ти харесва-не я чети. Но ще ти кажа, че вьпросьт не е само в това да забременееш, а да задьржиш бебето.А за това ти е нужен лекар, особено ако ситуацията е критична, както беше при мен. Ако ти харесва този начин наработа, значи този лекар е твоят лекар. Ето, имаш един довод да отидеш при него. Знам какво е да страдаш и те разбирам. Успех от цялото ми сьрце!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #174 -: Октомври 17, 2008, 09:30:15 am »
Моля ви, споделете ми опита си от ин витро в Плевен .....
моля те пиши какво стана в плевен и аз мисля да ходя при д-р конова

Аз засега се отказах от Плевен - уплаших се от хиперстимулация, и най - вече от това, че ако имам проблем не мога да разчитам на д-р Емин, защото е мн.далече, а по телефона не се получава. Иначе през септември трябваше да започнем.... Така че,засега не мога да споделя нещо полезно за вас.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #175 -: Октомври 17, 2008, 11:26:11 am »
Evro морфологията е 10 %. Не знам дали е много притеснително. Др Личев (също от центъра от Плевен)каза че с такава морфология може да се предприеме инсеминация. Но д-р Емин беше почти категоричет с тази морфология и този луф синдром (не знам дали го изписвам правилно) по-добре ин-витро. :(
Аналогична беше ситуацията при нас. 10% с добра морфология, ЛУФ и ПКЯ. Правиш ли изобщо доминантни фоликули? Ако имаш, бих ти предложила нашата схема - няколко месеца редовна фоликулометрия, следене за доминантен фоликул и подпомагане с Прегнил. През това време спрете задължително цигарите и твърдия алкохол. Ако само това са установените проблеми, има голяма вероятност да успеете. А инвитрото няма да избяга :wink: Дано срещнеш разбиране :crossfingers:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #176 -: Октомври 18, 2008, 14:24:03 pm »
Здравейте, аз сьм нова тук и ще Ви кажа какьв е моят опит в Плевен. Това ми е 2-ри опит ин витро, пьрвият (не в Плевен) бе неуспешен. Сега сьм бременна, но някак не мога да се почувствам щастлива. Може би сьм прекалено чувствителна. Преценете сами.
Цялата процедура започна добре, вниманието, което очаквахме, ни беше отделено. До пункцията всичко беше долу-горе добре. След това отношението кьм мен стана неприятно до степен, че не смеех да се обадя на д-р Емин, за да му кажа, че нещо ме боли или че лекарствата ме вкарват в депресия.Просто всички дозировки бяха много завишени и не мога да ви опиша колко зле се чувствах. Всеки пыт получавах отговор или Пийте но- па или Няма нищо или Как само Вие, на другите не се случва. И когато се получи по-сериозен проблем, от което направо откачих, получих отговор:ами няма нищо,елате когато можете. Аз живея далече от Плевен и ми беше трудно да пьтувам. Ходих при друг лекар, който се отнесе с мен като с човек, обясни ми как стоят нещата, направи ми ехограф и ме успокои, че няма отлепване на плацентата. Никакви лекарства не могат да ми донесат това успокоение, което този човек ми даде. За разлика от д-р Емин. И до днес сьнувам кошмари от него. Телефонните разговори траят до 1-1,5 мин. Няма вьпрос как сте, колко силни са болките, от кога или нещо подобно. Точно обратното. Още ми е трудно да се оправя, не искам да цитирам какво точно ми се наложи да чуя. Благодарна сьм му дотолкова, че сьм бременна. Повече сьм благодарна на лаборантките, на акушерките, на другите лекари. Без да знаят те поправяха с човечността си грешките на този, който би трябвало да е лицето на човечността и разбирането.       

Sad, даваш ли си сметка, че не си единствената пациентка на д-р Емин, за да ти обърне толкова внимание, колкото на теб ти се иска. Аз също съм му пациентка, разговорите ни са също по не повече от 1-2 мин. Но в крайна сметка не е ли най-важен резултата до който те е докарал, това че си БРЕМЕННА!!!!! Недей да изпадаш в депресии, а мисли за човечето (или човечетата) което носиш в себе си,само при тази мисъл аз бих била най-щастливата жена на света. Аз съм на етап стимулация с Декапептил, ще ми е първи опит и ще съм благодарна на д-р Емин, ако след 7 години чакане видя заветните две чертички, пък после ако ще да ми обръща внимание!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #177 -: Октомври 18, 2008, 14:49:06 pm »
Здравейте!
Ако не се лъжа 2200 струва иксито, а не ин-витрото, но може и да греша. Аз като се интересувах за цена на ин-витро разбрах, че е около 5000 лв. Не съм питала д-р Емин колко ще ни струва процедурата при тях, но много скоро ще ми се наложи, защото нещата при нас без други опции се очертават за ин-витро. Иначе съм доволна от екипа. Не те залъгват, а направо ти казват как стоят нещата, което за мен си беше доста шокиращо. Но какво да се прави - съдба човешка! Като искаме да ни мирише на наакани дупенца - така ще е! :lol: :wink:


А каква е разликата между иксито и инвитрото?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #178 -: Октомври 18, 2008, 19:47:50 pm »
ultra
Имам три неуспешни инсеминации (в друга клиника)и в трите уж се образуваше доминантен фоликул, в единия случай пак се оказа че не се е спукал фоликула. Един случай имам при който не достигнах до исеминация защото не реагирах добре на стимулацията.Затова просто не знам кой път да поема, а времето си минава и минава, годинките ми напредват вече съм почти на 35.За тази морфология ми казват за първи път, защото може би за първи път правим разширена спермограма.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #179 -: Октомври 18, 2008, 19:51:48 pm »
Искам да попитам момичетата правили инвитро в Плевен лекарствата за стимулацията от къде си ги купувате - от клиниката или от друго място, и каква е цената им. Попитах в клиниката за цената на инвитро и те ми отговориха че е 2300 лв., но само процедурата по подготовка, пробен трансфер и т.н без лекарства.
Благодаря ви предварително!