0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #80 -: Август 19, 2008, 17:10:41 pm »
Каква информация, бъди по-конкретна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #81 -: Август 19, 2008, 17:15:36 pm »
информация за проявена престъпна лекарска небрежност спрямо пациент. надявам се пострадалата потребителка да даде гласност на случая, когато се възстанови.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #82 -: Август 19, 2008, 17:53:24 pm »
Нормално е да има недоволни.Но не мога да разбера защо да е престъпление връщането на повече от 3 ембриона.Все пак това е личен избор ,колко да ти върнат.Важното е че има доктори като д-р Емин ,които сбъдват мечтата да имаме дете.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #83 -: Август 19, 2008, 17:59:54 pm »
Цитат
Но не мога да разбера защо да е престъпление връщането на повече от 3 ембриона.Все пак това е личен избор ,колко да ти върнат.
Защото има закон.
Неспазването на закона какво е?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #84 -: Август 19, 2008, 18:08:52 pm »
аз нямам предвид връщането на повече ембриони в случая...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #85 -: Август 19, 2008, 18:15:23 pm »
Всеки АГ от гилдията си има своите успехи и семейства които да го/я благославят, но в случая наисина става дума за престъптна небрежност! По време на процедура всеки лекуващ трябва да е на разположение на пациента до поне до етапа "тест", а поради невъзмажност - да посочи екип който да го/я покрие.
Колкото и да са редки - усложнения стават, а отговорността е на екипа провел процедурата, както да се случат самите усложненията - така и спонтанна реакция на организма следслвие на процедурата. За това има повече кабинетни АГ-та и по-малко специалисти, не всеки може да поеме тежестта на работата си!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #86 -: Август 19, 2008, 20:46:27 pm »
Нормално е да има недоволни.Но не мога да разбера защо да е престъпление връщането на повече от 3 ембриона.Все пак това е личен избор ,колко да ти върнат.Важното е че има доктори като д-р Емин ,които сбъдват мечтата да имаме дете.

ами незнам дали е престъпление, но е в нарушение на подзаконов нормативен акт. ако за теб нарушаването на закони не е е престъпление, ок. пациента не е достатъчно компетентен, за да решава колко ембриона да му бъдат върнати, това се преценя от специалисти, каквито са писали и наредбата.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #87 -: Август 19, 2008, 21:27:25 pm »
не знам има ли в този център други гинеколози освен този Емин, но ако няма, аз лично бих се въздържала сериозно от правене на опит там. говоря на база на информация за действията на този лекар, която научих наскоро и която ме потресе.

Че той дипломира ли се за гинеколог, гледам редовно сайта още не са го титулували.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #88 -: Август 20, 2008, 07:24:23 am »
ами незнам дали е престъпление, но е в нарушение на подзаконов нормативен акт. ако за теб нарушаването на закони не е е престъпление, ок. пациента не е достатъчно компетентен, за да решава колко ембриона да му бъдат върнати, това се преценя от специалисти, каквито са писали и наредбата.

  Кой ти гледа закони и подзаконови актове - успеваемост да има. Освен Владимиров, май никой друг не го спазва това ограничение, за съжаление. :(
« Последна редакция: Август 20, 2008, 08:28:11 am от solei »
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #89 -: Август 20, 2008, 08:54:00 am »
ами незнам дали е престъпление, но е в нарушение на подзаконов нормативен акт. ако за теб нарушаването на закони не е е престъпление, ок. пациента не е достатъчно компетентен, за да решава колко ембриона да му бъдат върнати, това се преценя от специалисти, каквито са писали и наредбата.

  Кой ти гледа закони и подзаконови актове - успеваемост да има. Освен Владимиров, май никой друг не го спазва това ограничение, за съжаление. :(
Малко извън темата, но във Варна го спазват
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #90 -: Август 20, 2008, 09:22:10 am »
За Варна мога да поспоря,защото имам позната в момента бременна инвитро,което прави във Варна и на нея са върнали 4 ембриона.Така че не говорете глупости без да сте сигурни.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #91 -: Август 20, 2008, 09:38:05 am »
ето извадка от Наредба № 28 от 20 юни 2007г. за дейности по асистирана репродукция (Обн. ДВ. бр.55 от 6 Юли 2007г.) - http://www.mh.government.bg/download/?&id=226 -

според нея -

3. При осъществяване на асистирана репродукция не се разрешава:
....
3.5. поставянето в маточната кухина на повече от:
3.5.1. три ембриона на стадий до компактизация, включително при лица на възраст до 36 години и до два неуспешни предхождащи ембриотрансфера;
3.5.2. два ембриона на стадий бластоцист при лица на възраст до 36 години и до два неуспешни предхождащи ембриотрансфера;
3.5.3. четири ембриона на стадий до компактизация включително при лица на възраст над 36 години и/или над 2 неуспешни предхождащи ембриотрансфера;
3.5.4. три ембриона на стадий бластоцист при лица на възраст над 36 години и/или над два неуспешни предхождащи ембриотрансфера;
3.5.5. два ембриона независимо от стадия, когато е извършено подпомагане на излюпването (с химически агент или лазер) при лица на възраст до 36 години и до два неуспешни предхождащи ембриотрансфера;
3.5.6. три ембриона независимо от стадия, когато е извършено подпомагане на излюпването (с химически агент или лазер) при лица на възраст над 36 години и над 2 неуспешни предхождащи ембриотрансфера;
3.5.7. четири ембриона след криоконсервация и размразяване независимо от стадия при лица на възраст до 36 години и до два неуспешни предхождащи ембриотрансфера;
3.5.8. пет ембриона след криоконсервация и размразяване независимо от стадия при лица на възраст над 36 години и над два неуспешни предхождащи ембриотрансфера;
.....

както е видно, има случаи, в които се връщат дори 5 ембриона, и други, в които максималния брой е 2 - всичко зависи от конкретния случай, и според мен не е редно да се претеглят отделните случаи, като се вадят от контекста (без да се вземат впредвид и другите фактори, които обуславят максималния брой върнати ембриони)
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #92 -: Август 20, 2008, 10:06:30 am »
да, при замразени ембриони, колко от случаите при които са върнати по 6,7,8 и т.н. ембриона (като дори няма такава цифра в наредбата) попадат под това условие???
Масово се връщат по много ембриони и разбира се винаги може да се напише, че става дума за 15 инфитро опит, например :wink:
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #93 -: Август 20, 2008, 10:51:02 am »
наскоро едно момиче се оплака, че са й върнали 10 ембриона!
имлантация не е имало, но пък в повечето от случаите се стига до многоплодна бременност, след това редукция, която естествено крие рискове и т.н. други клиники пък и редукция не правят, което е още по-жалко!
и защо е всичко това?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #94 -: Август 20, 2008, 10:52:55 am »
Jam,
какво точно имаш предвид като казваш, че д-р Емин е проявил лекарска небрежност?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #95 -: Август 20, 2008, 15:57:52 pm »
И пак за Варна.
Чух един ден как се караха и единия вика:
"Върнах 3"
а другия:
"Ми ела да видиш, 4 са"
Добре ,че вече си взеха пенсиите ,но не съм сигурна на 100%!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #96 -: Август 20, 2008, 20:42:37 pm »
Здравейте  момичета след 3 неуспешни инсета в Пловдив сега и аз се насочих към Плевен ,в сряда съм на преглед и се надявам да мога и аз тепърва да ви разказвам...
И така момичета днес ми бе първото впечатление от Клиничния институт за репродуктивна медицина в Плевен или както му викат там ин-витро центъра,и тъй като сравнявам с Пловдив и по точно "Селена" мога да кажа че за мое най-голямо съжаление в моя обичан град имат още да се учат и то много....Първо времето отделено ми от доц.Конова /в Селена е трудно се каже че ти отделят такова/,последвалите изследвания и най вече вниманието към теб,някой ще каже плащаш си -така е....да обаче тук дадох днес пари но знам за какво ги дадох :D
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #97 -: Август 20, 2008, 23:49:35 pm »
Много добре, помисли си само дали доц. Конова ще ти прави стимулацията и дали тя
ще ти прави инсеминацията /ин витрото/ щото само вливания едва ли са достатъчни.
Интересно как на никой не му направи впечатление, че лекаря който евентулно ще води процедурата още не е дипломиран гинеколог, щото ако си беше взел изпитите щеше да го пише на сайта!!!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #98 -: Август 21, 2008, 00:06:20 am »
В КИРМ-Плевен работят и д-р Бързашки и Светлозар Стойков-те не се ли занимават с инвитро?Особено за д-р Бързашки съм чула само добри думи. :ask:
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #99 -: Август 21, 2008, 00:35:56 am »
 Д-р Бързашки прави ИКСИ.Ние сме се насочили към него.