0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #540 -: Март 11, 2010, 14:11:13 pm »

... накрая ги накарах и склониха да пренесат данните от наличната ми спермограма, на тяхна бланка за спермограма ...

Това, ако е вярно, е документално престъпление. Вие не е трябвало да настоявате да го правят. Те не е трябвало да се съгласяват. За мене е недопустимо. Има конкролен орган към МЗ, който се занимава с дейностите по фонда. Фондът оперира със средства от държавата, т.е. от всички нас, които работим и плащаме данъци.

Разбира се, аз съм реалист и чудесно знам, че това ще остане само във форумите и нищо няма да се промени.
[/quote

Малко се учудвам, че са се съгласили да го направят. Резултата от теста за бременност не можеш да разбереш, преди да ти го е съобщил лекарая.


[/url]
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #541 -: Март 12, 2010, 21:54:09 pm »
Не съм съгласна с написаното по-горе и във форумът на БГ Мама.В продължение на 2 месеца ходех почти през ден в клиниката,но не съм се оплаквала.Все пак докторите по-добре знаят какво е добро за нас.Ако това ще ви устрои,отидете 2 пъти до клиниката и да видим какъв ще е крайният резултат.В КИРМ-Плевен правят всички необходими изследвания,за да е успешен финалът на процедурите.По-добре ли ще бъде да ни претупват и после да няма резултат.Няма да споделям как в една софийска клиника ти правят 1-2 изследвания само...А относно доктор Емин защитавам го на 100%-моето първо посещение при него също беше кратко,но никога не съм се оплаквала и питала защо е така.И сега се радвам на успешна бременност след Ин-витрото.Защитавам и целият персонал-обръщат страхотно внимание.Все пак помислете дали вашето отношение към тях не е породило и тяхното към вас.Но дълбоко се съмнявам в това!!!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #542 -: Март 13, 2010, 09:34:06 am »
Здравейте Мишлета и tsvetiniki, от клиниката явно са си взели поука и организацията сега е перфектна.
Браво!  :balk_46:
Мишлетата недоволстваха, че са чакали допълнително да им попълнят документите, а е можело това да стане и преди да влязят при лекаря. Така беше и при нас първият път.
Сега още на рецепцията момичето много любезно те пита дали си пациент и имаш ли досие и ако нямаш първо те праща да ти го попълнят, така че влизаш с готови документи и се избягва допълнителното чакане.
От 2 посещения мишлетата не могат да добият реална представа, но аз ходя вече 1 година и съм доволна, защото все пак в сравнение с някои други клиники, където е пълна лудница, тук е приятно и спокойно. Обстановката не е изнервена и пациентките не се карат на конвейр.
Харесвам работата на д-р Емин, но все ми се иска да е малко по-разговорлив, за да те предразположи. Защото аз като вляза при него и се гипсирвам, глътвам си граматиката и забравям какво искам да го питам.А определено съм от приказливите и открити хора, обичам да общувам.
 :balk_83:
Успех на всички избрали тази клиника!
 :goodluck: :bfp: ylinfant
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #543 -: Март 13, 2010, 18:19:32 pm »
Здравете на всички, подкрепям с 2 раце tsvetiniki и kartiche, аз също съм доволна от екипа в КИРМ не съм пре д-р Емин, така че няма да споделям впечатления. Между другото днес бах в Софийска клиника за втора спермограма за фонда и искам да Ви кажа, че в Плевен повече ми допада, в София всичко изглежда като на конвейр, няма да Ви казвам пък каква спермограма ни дадоха, написана на ръка без печат, ами то ако имаш бланка всеки може да си напише каквото иска.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #544 -: Март 14, 2010, 16:22:33 pm »
Момичета, да ви попитам нещо - понеже от сайта на КИРМ виждам, че д-р Емин работи от вторник до събота - исках да попитам някоя от вас ходила ли е в събота на преглед - мислех да си запишем час, но си мисля, че сигурно лабораторията няма да работи, защото е почивен ден, а най вероятно ще се наложи да си правим необходимите преди инвитро изследвания. Всъщност не съм много наясно каквоще ни изследват, но ми се искаше, да не бием толкова път само за да предадем получената заповед от Фонда. Има ли значение на кой ден от цикъла се правят всички изследвания, за да се съобразя с часа, който трябва да си запиша! Б :grouphug:лагодаря ви!
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #545 -: Март 14, 2010, 16:34:03 pm »
Момичета, да ви попитам нещо - понеже от сайта на КИРМ виждам, че д-р Емин работи от вторник до събота - исках да попитам някоя от вас ходила ли е в събота на преглед - мислех да си запишем час, но си мисля, че сигурно лабораторията няма да работи, защото е почивен ден, а най вероятно ще се наложи да си правим необходимите преди инвитро изследвания. Всъщност не съм много наясно каквоще ни изследват, но ми се искаше, да не бием толкова път само за да предадем получената заповед от Фонда. Има ли значение на кой ден от цикъла се правят всички изследвания, за да се съобразя с часа, който трябва да си запиша! Б :grouphug:лагодаря ви!
Лабораторията в КИРМ работи и събота и неделя/без прекъсване/,а колкото до часа,обади се и кажи че искаш да ти запишат час за събота ,щом като този ден ти е удобен.Изследвания може да се направят около 10-14 ден на МЦ,не е проблем.Можете да се подготвите и за спермограма/да има 3-5 дни въздържание/,за тебе може да се пуснат микробиология и цитонамазка/също въздържание 3-5 дни и без промивки/
Когато предадете заповедта ще получите отговори на всичките си въпроси.Не се притеснявай,трябва да си спокойна.Д-р Емин е специалист и си разбира от работата :DЖелая ти успех :crossfingers:
« Последна редакция: Март 14, 2010, 16:36:44 pm от dgina »
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #546 -: Март 14, 2010, 17:41:37 pm »
dgina, много ти благодаря за бързия отговор!
Толкова бях притеснена, като ми звъннаха, че съм удобрена, че даже се стъписъх - ами сега - дали ще мога да понеса всичко..., но колкото повече ви чета толкова повече се обнабеждавам, че чудото може да се случи и на мен. :pink_dust_1:
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #547 -: Март 14, 2010, 19:10:46 pm »
titita,пожелавам ти попътен вятър и дано нямате повече спънки освен печата на резултата от спермограмата.Между другото:за да ти я уважат във фонда наистина трябва да има печат!И също между другото печат се слага на регистратурата,до изхода на клиниката)))) :oops:Сори за спама,ама не се стърпях!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #548 -: Март 14, 2010, 19:44:37 pm »
kisela_2000 аз попитах изрично няма ли да ми сложат печат, понеже ми трябва за фонда, но те ми казаха това е достатъчко така ги даваме и няма проблем. След като я разгледах разбрах, че няма да ми свърши работа, просто беше почти отлична и спрях да настоявам. Сори и от мен за спама. :lol:
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #549 -: Март 25, 2010, 00:15:45 am »
ние ще правим инвитро в Плевен през юли/август
тук във форума аз не можах да открия момиче, което е правило в Плевен...

Доверявам се изцяло на доц. Конова и мисля, че не греша. Тя отдели необходимото внимание за нашия случай и след срещата и изследванията се чувствм много по-спокойна и вярваща. Избрах Плевен, защото в София нямах късмета да ми се отдели внимание, тук е претоварено.

Добро впечатление ми прави статистиката на сайта на клиниката в Плевен. Приемам цифрите за верни, а не зарибяваща реклама. Просто мисля че доц. Конова, която е и управител, не би си позволила да публикува фалшиви данни, все пак в тези среди доверието е крехко.

Запознах се с момиче, което е правило инвитро в Плевен през март. Успешно. 3то подред, след 2 неуспеха в София. Тя сподели, че е получила много внимание, не е имала проблеми(хиперстимулация или др), финансово -всичко коректно.

Дано откриете своето място. И всички да успеем :)
Здравей ,може ли да  споделиж за коя к-л става на въпрос много ми е важно да взема едно решение много ще съм благодарна за това.УСПЕХ НА ВСИ4КИ
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #550 -: Март 25, 2010, 11:15:02 am »
Здравейте,
имам следното питане моя приятелка сега започва да върви по "нашия път към успеха",посъветвах я да отиде в Плевен,откъдето съм изключително доволна,
доц Конова я е пратила при д-р Корсашки,
някои може ли да каже нещо за него,
не съм ходила в клиниката половин година и явно този лекар е нов,защото аз чух за първи път за него.Моля споделете :)
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #551 -: Март 25, 2010, 17:35:29 pm »
Доктор Корсашки е млад лекар и е от скоро в клиниката.Моето мнение е,че когато пациентката не знае кой лекар да избере я насочват към него,защото е по-свободен.Може и да е добър специалист,ако има негови пациентки нека да пишат.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #552 -: Март 27, 2010, 07:13:46 am »
Здравейте! Предстои ми първата инвитро процедура при д-р Емин. Взехме си заповедта от фонда и на 11-тия ден от цикъла бях при доктора. По принцип задържам фоликули и се притеснявах, че ще има такъв и ще бъда поне два месеца на регулон. Но излезе друго - имам ендометриален полип. Д-р Емин ми каза да отида на 3-ия ден от цикъла да видим дали е още там и ако е така ще трябва да се маха. Някой имал ли е такъв проблем и как се маха този полип? Много се притесних като ми го каза и не се усетих да го попитам как ще ми го маха. Каза ми само,че това ще стане по средата на цикъла. Ако го махне дали ще можем следващия месец да стартираме процедурата? Благодаря ви предварително за отговорите и успех на всички.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #553 -: Март 27, 2010, 19:27:38 pm »
Iva75, първото което откриха, като причина за несполучливите ни опити беше такъв полип - отстраниха ми го с хистероскопия - води се като една от най леките процедури - все пак няма разрези и възстановяването е няколко часа, след като се съвземеш от упойката. В сравнение с лапароскопията след това - тази процедура си е песен - не се притеснявай - а що се отнася за това дали следващия месец можеш да започнеш процедура не знам точно - доктора е най-добре да ти каже!
Аз също получих заповедта от Фонда и имам записан час при д-р Емин следващата седмица и на мен ще ми бъде първото инвитро - притеснено ми е леко, защото знам ли какво може да излезне от изследванията и прегледа... Ще се радвам да споделяме впечатления - ей така за кураж!
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #554 -: Март 27, 2010, 20:57:05 pm »
И аз съм в процес на започване на процедура.Може би следващия месец,тъй като на прегледа ми откриха киста,която сега с Регулон ще се опитам да махна.Дано на следващия преглед всичко е наред и да стартираме.И аз съм при д-р Емин :D
Успех момичета и да пишете как минават прегледите и накрая да не забравите да се похвалите за тестчетата :D
Бенита,а вие кога стартирате?Оправихте ли микробиологията?
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #555 -: Март 27, 2010, 21:19:20 pm »
Благодаря ви момичета и ще се радвам да споделяме през какво минаваме. Да попитам и още нещо...док ми каза да отида на 3-ия ден от цикъла, но моя цикъл е доста обилен и ще ми е много неудобно. Ами ако изцапам там...Направо ще умра от срам. Знам, че няма да съм нито първата нито последната, но все пак ми е много неудобно.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #556 -: Март 27, 2010, 23:15:46 pm »
Благодаря ви момичета и ще се радвам да споделяме през какво минаваме. Да попитам и още нещо...док ми каза да отида на 3-ия ден от цикъла, но моя цикъл е доста обилен и ще ми е много неудобно. Ами ако изцапам там...Направо ще умра от срам. Знам, че няма да съм нито първата нито последната, но все пак ми е много неудобно.
Не се притеснявай,нормално е и доктора го знае.Ти не мисли за това,а дали всичко на прегледа е ок и ще започнете :DУспех
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #557 -: Март 28, 2010, 12:37:38 pm »
dgina,iva75,Sisoni1 и аз започвам при д-р Емин, значи може да се засечем в клиниката!
 :balk_64: :balk_602:
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #558 -: Март 30, 2010, 18:06:53 pm »
Здравейте отново. Искам да попитам изписвал ли ви е д-р Емин някакви лекарства или витамини преди процедурата.На мен ми изписа Центрум с лутеин, Селен, вит. Е, метфогама два пъти по половин таблетка, неофолик мета. Аз си пия отделно аспирин протект и еутирокс заради щит. жлеза.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #559 -: Март 30, 2010, 18:30:24 pm »
По принцип тези същите лекарства ми ги изписа д-р Катя Тодорова, която е ендокринолог към клиниката, а д-р Емин беше добавил само Центрума, така, че не се притеснявай, но евентуално можеш да си направиш една консултация и с нея, тъй като за щитовидната имах добавен и Преднизолон за сваляне на антителата, защото аз съм и с Хашимото. Отделно тя ми назначи вливане преди и след процедурата на Имуновенин и Интаралипид.