0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #440 -: Юли 21, 2009, 11:46:27 am »
По отношение на цените момичета имам и аз, какво да ви кажа, като бивша пациентка на КИРМ ПЛевен. При уточнена цена, твърдо уточнена цена за инвитро с донорска яйцеклетка от 8000 лева, на последният преглед баш преди самата процедура ме увериха, че цената е скочила на около 10 000-12 000 лева за мен. Ами аз, трябваше да се почувствам поласкана, сигурно "за мен" специално са скочили цените!
Като това е цената само за инвитрото, т.с самото инвитро, лекарствата по стимулацията на донорката, трансфера и всичките и нейни изследвания. Като аргумент защо е тази нов цена беше отговорът на д-р Емин, който още ми откева в ушите: че сега тоест за мен видиш ли, донорът ще се подложи и на тест за интелигентност!
Да не говорим, че за всичките изследвания преди това на мен исъпругът ми, дадохме около 800 -1000 лева. Отделно той пи ихранителни добавки да си подобри състоянието на човечетата, подвижността им ... като оте очевадно си нямат такъв проблем изобщо ...
Но ... всеки с мението си, аз съм от разочарованите пациентки, Вие може да сте очаровани. Всеки с мнението си, с моето никого не ангажирам, просто споделям, то  изатова са форумите по принцип.


*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #441 -: Юли 21, 2009, 12:35:07 pm »
Относно цените :След като се  направят всички процедури се калкулират  така ,че няма как предварително да се знае колко ще ви струва опита .Зависи от лекарствата използвани при стимулацията,изследванията които не са малко,вливанията на Имуновенин,като се прибавят и разходите за път ,храна,хотел плюс обявените цени в клиниката.Така ,че на всеки излиза различно.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #442 -: Юли 21, 2009, 12:43:26 pm »
На мен всичко ми излезе 8460 лв, в тях са включени изследвания- процедура, стимулация/ 3 пълнителя/, път, храна, хотел-3 дни, 1 вливане.

[/url]
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #443 -: Юли 21, 2009, 18:43:47 pm »
По мои сметки като се съберат сумите, които е посочила tanj74q без замразяването излизат 2520 лв.
На сайта на КИРМ пише, че всичко това струва 2500 лв, цитирам:
В цената на ICSI/IVF – ER са включени:
   а. Всички ултразвукови прегледи и консултации с акушер-гинеколог по време на стимулация;
   б.  Изследване на естрадиол на 5, 7, 9, 10 и т.н. ден от стимулацията;
   в. Фоликулна пункция;
   г. Анестезия;
   д. Ин витро оплождане (IVF/ICSI
Така че според мен ще се доплаща само за лекарства, защото там всичко е индивидуално.

Доколкото виждам , в цената не е включен ембриотрансфер /ЕТ/
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #444 -: Юли 21, 2009, 19:03:17 pm »
a най-отдолу с дребни букви пише:

"При необходимост от анестезия се доплаща 100 лв."

 :ask:
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #445 -: Юли 21, 2009, 19:12:52 pm »
ЕТ се заплаща отделно и включва също кръвен тест и преглед след процедурата.
Цитат
Ембриотрансфер                                                                                                     350 лв.
   и още
Цитат
Цената на ET (ембриотрансфер)  включва:
   а. Ембриотрансфер
   б. Кръвен тест за бременност.
При необходимост от анестезия се доплаща                                                       100 лв.

 Предполага се ,че и тази сума за ЕТ ще се поеме от Фонда или греша?  Колкото до анестезия при ЕТ,мисля че в много редки случаи се налага и ще се заплати от пациента.                                                                 
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 19:15:06 pm от dgina »
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #446 -: Юли 21, 2009, 22:40:28 pm »
 Аз мисля , че и цената на ЕТ ще се включва в сумата отпусната от Фонда. :ask:
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #447 -: Юли 22, 2009, 15:06:30 pm »
Нещо не сте ме разбрали....
На първия ред в ценоразписа пише:
IVF-ЕТ -ИН-ВИТРО оплождане и ембриотрансфер                                          2 500 лв.
а отдолу е пояснено допълнително:
Забележка:
 В цената на ICSI/IVF – ER са включени:
   а. Всички ултразвукови прегледи и консултации с акушер-гинеколог по време на стимулация;
   б.  Изследване на естрадиол на 5, 7, 9, 10 и т.н. ден от стимулацията;
   в. Фоликулна пункция;
   г. Анестезия;
  д. Ин витро оплождане (IVF/ICSI).
Анестезия се доплаща при ембриотрансфера, ако се наложи..
Та според мен 2500 лв за ин витрото и остават още 2500 лв за лекарства евевнтуално.


*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #448 -: Юли 22, 2009, 16:20:09 pm »
Според мен ще се гледа цената на отделната манипулация (преглед, изследвания, пункция, трансфер и т.н.), а не общата сума. В тази връзка ми е интересно - дали след като фонда отпуска напр. 400 лв за пункция, и ако тя струва по-малко (както е за КРИМ - 350 лв), тази разлика ще може да се позлва за друго. Според мен - няма да може, и ще остане неизползвана. Т.е. ще се налага да се доплаща, въпреки че пациентката няма да е усвоила цялата отпусната сума (5000 лв)

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #449 -: Юли 24, 2009, 20:43:25 pm »
Да се похваля,че мъжът ми вече е с добра оплодителна способност-25% от 35%
Накарах го да пита как стоят нещата с доплащането при фонда.Гонкова му казала,че досега нито една двойка при тях не си е доплатила,и че м.септември вече е зает.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #450 -: Юли 30, 2009, 22:40:32 pm »
Здравейте, момичета!
Вчера ми подготвиха документите в Плевен и днес ги изпратих по куриер - казаха ми, че след 3-4м. мога да чакам обаждане...
Така, че започва голямото чакане, а и толкова ме е хванало шубето, като си представя тези инжекции, а и това си е доста голямо психологично и физическо изпитание, но щом друг начин няма ще се търпи и ще се надяваме, че чудото ще се получи!
 :blowingdust: :blowingdust2: :blowingdust:
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #451 -: Август 14, 2009, 17:57:01 pm »
Здравейте момичета,
аз съм нова тук, но нещата вървят твърдо към ин витро. От Плевен съм, така че избрах без много умуване къде ще правим процедурата. В понеделник ще бъда на първа консултация в клиниката и съм много притеснена... Ще подаваме документи за фонда. Днес ми правиха цветна снимка и също бях много изнервена пък мина всичко без големи болки и драми. В крайна сметка в понеделник ще видим. Успех на всички!!!!  :) :) :)
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #452 -: Август 14, 2009, 19:01:36 pm »
*snezhinka* 
Вмъкни Цитат
Здравейте момичета,
аз съм нова тук, но нещата вървят твърдо към ин витро. От Плевен съм, така че избрах без много умуване къде ще правим процедурата. В понеделник ще бъда на първа консултация в клиниката и съм много притеснена... Ще подаваме документи за фонда. Днес ми правиха цветна снимка и също бях много изнервена пък мина всичко без големи болки и драми. В крайна сметка  .....
Е и?
Не разбирам, ... все пак ти желая успех!


Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #453 -: Август 14, 2009, 19:09:55 pm »
Ееееееее Деси,защо е това "Е и ? " Момичето споделя че и предстой инвитро в плевен ,явно се вълнува,още повече че е новичка дори да не е според теб за тая тема ми се струва грубо това твое изказване  :?.
 *snezhinka* успех мила дано мине всичко както трябва и накрая +++++++++++++ с бебче или бебчета  :bighug:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #454 -: Август 14, 2009, 20:05:11 pm »
*snezhinka*   Успех и от мен мила и дано всичко мине ок ! Споделяй как ти вървят нещата , полезно е за тези , които чакаме поради някаква причина! Не се притеснявай не досаждаш !
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #455 -: Август 15, 2009, 14:38:08 pm »
Искре, права си, но има кой да прави забележки. Поразчистих малко, моля да не се продължава с това.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #456 -: Август 16, 2009, 08:16:05 am »
Благодаря за добрите думи! Ще имам нужда от подкрепата ви!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #457 -: Август 18, 2009, 08:09:37 am »
snezhinka, пожелавам ти успех и скоро да ни се похвалиш, ти на нас и ние на теб :))


*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #458 -: Август 26, 2009, 14:09:02 pm »
Здравейте и от мен мили момичета.Вчера бях в клиниката за среща с доц.Конова.Очарована съм от отношението й към проблемите ни.За първи път откакто обикаляме от клиника в клиника/стигнахме до запитване до Гърция/и след неуспешен опит ин витро ни приеха страшно добре,беше ни обянсено всичко свързано и самата процедура.За първи път бях попитана за проблеми с щитовидната жлеза/имам операция преди 3 месеца/.много съм щастлива че най-сетне открих своя лекар :D
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #459 -: Август 27, 2009, 04:25:03 am »
Здравейте и от мен мили момичета.Вчера бях в клиниката за среща с доц.Конова.Очарована съм от отношението й към проблемите ни.За първи път откакто обикаляме от клиника в клиника/стигнахме до запитване до Гърция/и след неуспешен опит ин витро ни приеха страшно добре,беше ни обянсено всичко свързано и самата процедура.За първи път бях попитана за проблеми с щитовидната жлеза/имам операция преди 3 месеца/.много съм щастлива че най-сетне открих своя лекар :D

Дано си с такива впечатления и за в бъдеще... Съвет от пореживял в тази клиника- не се предоверявай и внимавай.... Пожелания за успех