0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #420 -: Юни 15, 2009, 22:51:00 pm »
Е какво,да крием на кой какво му предписват ли?
Момичета за пръв път влизам в конфликт с някой.Не смятам,че съм направила нещо нередно.Мисля да спра до тук да ви обеждавам.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #421 -: Юни 16, 2009, 09:52:17 am »
Е какво,да крием на кой какво му предписват ли?
Момичета за пръв път влизам в конфликт с някой.Не смятам,че съм направила нещо нередно.Мисля да спра до тук да ви обеждавам.

Вярвай в успеха и не се притеснявай толкова! Просто както говоренето, така и писането винаги е сложно и трябва да сме внимателни. Успех
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 10:03:30 am от gaha151551 »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #422 -: Юни 17, 2009, 17:42:08 pm »
Можеш да пишеш каквото си искаш стига да спазваш правилата на форума!
Успех! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #423 -: Юни 22, 2009, 11:54:22 am »
Здравейте момичета, аз съм нова тук във форума и по темата. Чета подробно всичко и сега реших да се включа. И на мен ще ми предстои "нещо" може би м. септември /надявах се да бъде другия месец, но трябва да поработим още върху подвижноста на сперматозоидите/, все още не зная дали инсиминация или ИКСИ, като чета всичко написано за инсеминациите е за ниския процент успеваемост направо не ми се иска, но така или иначе всичко зависи от спермограмата след лечението което провеждаме. Пациенти сме на КИРМ Плевен и за сега съм доволна от всички с които сме се срещали Д-р Коцев, Д-р Рилчева, Доц. Стойков и д-р Ковачева.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #424 -: Юни 22, 2009, 15:15:39 pm »
Добре дошла hrisi, и успех!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #425 -: Юни 22, 2009, 18:12:39 pm »
Благодаря Benit, успех и от мен на всички момичета във форума. Казват, че споделена мъка е половин мъка, а сбоделена радост - двойна радост. Нека всички да имаме повече поводи да споделяме своята радост. :lol:
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #426 -: Юли 04, 2009, 10:41:31 am »
Титита,добре дошла и от мен.
И аз може би съм за септември-октомври.
Моя мъж си лекува оплодителната способност на човечетата си с ПРОКСИИД ПЛЮС,а на твоя какво са му изписали,ако не е тайна?


Току що видях в другата тема с какво се лекува мъжът ти.А SDI тест прави ли сте?
« Последна редакция: Юли 04, 2009, 10:57:07 am от tzveta80 »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #427 -: Юли 04, 2009, 12:08:39 pm »
хайде да се включа и аз  8)
и моят мъж си лекуваше човечетата с ПРОКСИИД ПЛЮС, което е бая скъпа хранителна добавка като цена, но това е друг въпрос. Ситуацията при нас беше, че лекувахме нещо, което в случая не е било изобщо за лекуване, т.к спермограмитаеправени след това в други два репродуктивни центрове и преди това една пак в друг, показа ОТЛИЧНА ОПЛОДИТЕЛНА СПОСОБНОСТ!
И сега незнам, тя на хранителната добавка ли се дължи или съпругът ми си е така по принцип ....


Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #428 -: Юли 04, 2009, 21:05:28 pm »
Здравей Цвети, да правихме SDI тест, при първата спермограма бяха общ брой 10 милиона, а в началато на юни вече е 69 милиона, но подвижноста е 30%, сега работим върху подвижноста и септември може би ще пробваме първо с инсеминация в зависимост от това дали се е повишила.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #429 -: Юли 05, 2009, 09:32:09 am »
Dess при първия тест имаше 36% оплодителна способност,а след 1 месец прием на лекарството,спадна на 31%.Той няма много вяра и се чуди дали да не направи теста и другаде,защото до сега е нямал никакви отклониния в репродуктивната си с-ма.Изведнъж отиваме за изследвания и се оказва че мъжът мив това отношение е много зле.
titita дано се засечем с тебе,та да си се водим двете на късмет.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #430 -: Юли 14, 2009, 21:26:59 pm »
Аз смятам да правя ин-витро в Плевен. доц. Конова ме насочи към д-р Емин и от януари се водя негова пациентка. Бавно се движим напред, имам някой забележки, но смятам да му дам кредит на доверие и дай Боже след лапарото в началото на септември да ускорим нещата.
Ще ми е много полезно да чета за вашия опит , било то с добър или лош резултат.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #431 -: Юли 15, 2009, 09:49:29 am »
Аз смятам да правя ин-витро в Плевен. доц. Конова ме насочи към д-р Емин и от януари се водя негова пациентка. Бавно се движим напред, имам някой забележки, но смятам да му дам кредит на доверие и дай Боже след лапарото в началото на септември да ускорим нещата.
Ще ми е много полезно да чета за вашия опит , било то с добър или лош резултат.

"В тази връзка искам да изразя за втори път разочарованието си от д-р Емин , че беше така категоричен , че не съм за лапаро , защото ми била голяма тлъстината на корема и нямало да ме достигнат кюретите - цял месец живях със свито сърце.... Сега като мина прегледа при доц. Томов и като видях как внимателно човека ми опипа , разтръска , прищипа шкембето и се произнесе , а Емин дори не ме докосна ......и дава категорично мнение-присъда....тц , тц ...ще се разделяме с него , но да мине лапарото....ще вземам окончателно решение."

...... и това е също твое мнение....


ЧОВЕК ТРЯБВА ДА ВЯРВА НА УСЕЩАНИЯТА СИ.... И ДА ИЗИСКВА, А НЕ ДА ДАВА КРЕДИТИ на безкрайно доверие.....

макар, че се очаква от нас... да даваме кредити и на доверие и в парично изражение.....
« Последна редакция: Юли 15, 2009, 09:54:17 am от gaha151551 »
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #432 -: Юли 15, 2009, 19:21:01 pm »
gaha151551 - още не съм толкоз одъртяла , помня какво съм казала , не се отричам от думите си. Нямам миг спокойствие , мисля и премислям ...
Факт е , че не ми допадна на първа згляда, имам забележки към поведението и заключенията му , но е и истина , че нищо не съм видяла от това, за което ми е нужен. Давам си сметка , че е много умен , но в контактите си с хората и в житейския и професионален опит нещо му куца, ма нямам намерение да се сродяваме :) и свързваме навеки....
За всеки случай съм си запазила час при дрСтаменов през май и при дрК.Александров във Варна ще прескоча след лапарото....така , че може да се каже , че кредита ми на доверие е претеглен и мерен под лупа .....ще продължавам да мисля и премеслям.....
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #433 -: Юли 17, 2009, 21:57:48 pm »
Здравейте, момичета!
Да се включа и аз в темата - от две години ходене по лекари, хистероскопия, цветна снимка и лапароскопия, която правих при Бързашки се установи, че единствения начин е инвитро...
При мен проблема е само с необратимо запушените тръби, така се надявах да пропусне поне едната при лапарото, но уви - поне от всички други изследвания, които правихме - е и спермограмата не е идеална, но както се изрази лекаря можеш да забременеш с такава...
Според Бързашки имам голям шанс с този проблем - даде ми все пак надежда - моля ако има момичета, които са правили инавитро при него да споделят - ей така просто за кураж!
Може би не е точно тук мястото, но ми се искаше да попитам някоя от вас, която е правила инвитро по фонда долу горе колко излиза, като сума която все пак да предвидя и да събирам от някъде, докъто получа удобрение ..........
Предварително ви благодаря, момичета!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #434 -: Юли 18, 2009, 11:24:17 am »
SISONI1,няма значение със съдействието на фонда ли го правиш или със собствени финанси,излиза едно и също като сума.Обаче,всеки реагира различно на лекарствата.На някой му трябва повече лекарства за да направи яйчица,на друг по малко.На мен например досега са ми трябвали 12 единици Пурегон по 110лв и Оргалутран 5 по 100.Но имай предвид,че аз реагирах много добре на тези дози.
До колкото разбирам в Плевен май на всички вливат имуновин,който не се поема от фонда и струва 600лв.Аз си мисля при моето положение,че ще ми трябват около 1000лв.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #435 -: Юли 18, 2009, 13:26:48 pm »
tzveta80, благодаря ти!
Определено е строго индивидуално, но се поуспокоих  - 1000лв. някак си ще събера, но ме притесняваха суми от по 5-10000, които четох някъде. Надявам се да не излезне някакъв др. проблем при нас, докъто изчакваме удобрение, а на теб късмет мила! osi_9
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #436 -: Юли 20, 2009, 12:51:07 pm »
сисони1, дано не те уплаша, но цените в Плевен са скочили неимоверно. Влез в сайта им, но преди това пии един валериан.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #437 -: Юли 20, 2009, 21:44:22 pm »
Че там винаги е по скъпичко от другаде
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #438 -: Юли 21, 2009, 11:01:07 am »
копирам по-долу от една друга тема цените на процедурите, които се поемат от фонда
извади цените които виждаш на сайта на клиниката и ще получиш разликата, която ще трябва да доплатиш (мисля че само за процедурата ще е над 1000 лв, отделно се доплаща упойката)
при цените на лекарствата също има за доплащане от пациента

пункция-400лв
процедура-1600лв
ЕТ-340лм
УЗД 6 бр.-180лв
хормонални изследвания 10бр.-180лв
замръзяване-200лв.
останалите пари са за лекарствата за стимулация
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #439 -: Юли 21, 2009, 11:36:10 am »
Аз се записах за септември в Плевен при д-р Стефанов и изрично го питах колко трябва да се доплаща, за да се подготвя. Той ме увери, че освен допълнителни изследвания за около 100-тина лева, друго няма да доплащам. /Разбира се ако се включа в отпуснатите 5000 лв, тъй като не знам каква ще е стимулацията/.
По мои сметки като се съберат сумите, които е посочила tanj74q без замразяването излизат 2520 лв.
На сайта на КИРМ пише, че всичко това струва 2500 лв, цитирам:
В цената на ICSI/IVF – ER са включени:
   а. Всички ултразвукови прегледи и консултации с акушер-гинеколог по време на стимулация;
   б.  Изследване на естрадиол на 5, 7, 9, 10 и т.н. ден от стимулацията;
   в. Фоликулна пункция;
   г. Анестезия;
   д. Ин витро оплождане (IVF/ICSI
Така че според мен ще се доплаща само за лекарства, защото там всичко е индивидуално.

Замразяването е от 150 до 250 лв в зависимост от бройката, така че и там се вместват нещата.
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 11:38:43 am от Maxi »