0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #400 -: Май 31, 2009, 09:56:02 am »
Gaha,много смело пишеш.Не се ли притесняваш,че ще те гледат с лошо око в тази клиника?

вие да не сте в задължително училище? що за манталитет? недоволна съм, но си трая, щото ме е страх да не ми пишат двойкаи ще продължавам да ходя там...

"Кога да сменим лекаря
Тъй като безплодието обикновено е продължителен процес, гневът е естествен резултат и често се прехвърля на лекаря ви. Непрекъснатата смяна на лекарите или „пазаруването на лекари” обаче може да бъде контрапродуктивно! Ако качеството на помощ, която получавате е добро, внимавайте със смяната на лекари – лекар, който познава вас и вашето безплодие добре, може да ви бъде от значителна помощ.
Смяната на лекари никога не е лесна, защото с времето създавате лична връзка с вашия лекар. Трябва обаче да се замислите за смяна на лекаря, ако чувствате, че:
•   Лекарят е некомпетентен (например – пренебрегнал е очевидни симптоми, изпуснал е диагноза, предписал е грешно лекарство или не може да стигне до дъното на проблема ви)
•   Лекарят не общува ефективно с вас (обясненията му не са в обикновения човешки език или не ви се дава време да задавате въпроси и да повдигнете проблеми свързани с темата)
•   Лекарят не обръща внимание на нуждите или притесненията ви.
•   Загубили сте доверие в способностите и уменията на лекаря.
•   Намирате, че лекарят ви не се съобразява много с вас (кара ви да чакате твърдо дълго за часа си, не ви връща обажданията, не записва часове вечерта или през уикенда).
•   Лекарят ви е твърде скъп."


Благодаря ! По точна формулировка и на моя избор едва ли може да се напише.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #401 -: Май 31, 2009, 11:44:39 am »
Здравейте,момичета!Имам въпрос относно дългия протокол.От вчера съм на Регулон за един месец.След това ще си бия инжекции(все още не знам какви) 14 дни.Кога ще ми дойде МЦ, докато си бия инжекциите или след това?И след като свърша с тези инжекции тогава ли ще започне същинската стимулация,ходенето на прегледи и т.н?
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #402 -: Май 31, 2009, 11:57:03 am »
Здравейте,момичета!Имам въпрос относно дългия протокол.От вчера съм на Регулон за един месец.След това ще си бия инжекции(все още не знам какви) 14 дни.Кога ще ми дойде МЦ, докато си бия инжекциите или след това?И след като свърша с тези инжекции тогава ли ще започне същинската стимулация,ходенето на прегледи и т.н?
Здравей :DКато ти останат 4-5 хапчета от Регулона би трябвало да си на преглед при док.Той ще ти каже кога да спреш Регулона и кога да започнеш да биеш инжекциите,които са Декапептил/тоест блокиращи хипофизата/бият се около 10 дни след това отново си на преглед и някъде тогава започваш да поставяш лекарството за стимулация/док ще ти каже кое,може би ще е Пурегон/След това се ходи на преглед и се изследва Е2 на 5,7,9,10...ден,зависи вече как отговаряш на стимулацията.
Колкото до Мц,да той трябва да ти дойде докато си биеш Декапептила,не се тревожи.
Имай доверие в док.Пожелавам ти успешна процедура! :crossfingers:
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #403 -: Май 31, 2009, 12:17:17 pm »
Здравейте,момичета!Имам въпрос относно дългия протокол.От вчера съм на Регулон за един месец.След това ще си бия инжекции(все още не знам какви) 14 дни.Кога ще ми дойде МЦ, докато си бия инжекциите или след това?И след като свърша с тези инжекции тогава ли ще започне същинската стимулация,ходенето на прегледи и т.н?
Здравей :DКато ти останат 4-5 хапчета от Регулона би трябвало да си на преглед при док.Той ще ти каже кога да спреш Регулона и кога да започнеш да биеш инжекциите,които са Декапептил/тоест блокиращи хипофизата/бият се около 10 дни след това отново си на преглед и някъде тогава започваш да поставяш лекарството за стимулация/док ще ти каже кое,може би ще е Пурегон/След това се ходи на преглед и се изследва Е2 на 5,7,9,10...ден,зависи вече как отговаряш на стимулацията.
Колкото до Мц,да той трябва да ти дойде докато си биеш Декапептила,не се тревожи.
Имай доверие в док.Пожелавам ти успешна процедура! :crossfingers:

С опасност да вляза в графата "заяждащи се"- не е ли по- правилно тази схема да е обяснена от лекуващия гинеколог................?
« Последна редакция: Май 31, 2009, 12:23:36 pm от gaha151551 »
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #404 -: Май 31, 2009, 12:36:22 pm »
Здравей Benit,потвърждавам отговора на Джина,една седмица преди края на последната таблетка доки ще те види и ще ти каже как ще протече процедурата ти.Пожелавам ти Успех! :D
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #405 -: Май 31, 2009, 13:04:51 pm »
Благодаря Ви, момичета!
Gaha,извинявай много,но аз мисля,че наистина се заяждаш.Вчера бях при доктора и той ми обясни много неща.Аз имам два опита по къс протокол(в друга клиника) и нещата там са ми ясни. По дълъг ще бъда за 1 път и постоянно в главата ми изникват въпроси.Не мисля,че трябва постоянно да звъня на доктора и затова се обръщам към момичетата от форума.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #406 -: Май 31, 2009, 14:00:33 pm »
Здравейте,момичета!Имам въпрос относно дългия протокол.От вчера съм на Регулон за един месец.След това ще си бия инжекции(все още не знам какви) 14 дни.Кога ще ми дойде МЦ, докато си бия инжекциите или след това?И след като свърша с тези инжекции тогава ли ще започне същинската стимулация,ходенето на прегледи и т.н?
На всички тези въпроси трябваше да ти е отговорил доктора и то още по време на прегледа, на който определя схемата. Гаха правилно те е попитала и не е въпрос на заяждане.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #407 -: Май 31, 2009, 14:30:43 pm »
На мен лично д-р Емин винаги е отговарял на въпросите ми .Той не е от хората които много приказват празни приказки и да ти "сваля звезди ",че всичко ще е ок .Мисли преди да изкаже мнение и най -вече вниква в проблема и се опитва да го разреши.Аз също не бях лек случай,но с божията помощ и с негово участие успях!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #408 -: Май 31, 2009, 14:39:31 pm »
Благодаря Ви, момичета!
Gaha,извинявай много,но аз мисля,че наистина се заяждаш.Вчера бях при доктора и той ми обясни много неща.Аз имам два опита по къс протокол(в друга клиника) и нещата там са ми ясни. По дълъг ще бъда за 1 път и постоянно в главата ми изникват въпроси.Не мисля,че трябва постоянно да звъня на доктора и затова се обръщам към момичетата от форума.
Приеми моите извинения, ако смяташ, че се заяждам по повдигнатия въпрос, но със сигурност нямаш предоставена програма как ще се проведе твоето лечение, както и в тази връзка имаш хиляди възникнали въпроси....  Би трябвало да имаш максимална информация за провежданото лечение и процедури...По принцип е твое право като пациент..... Пожелания за успех!
« Последна редакция: Май 31, 2009, 14:42:09 pm от gaha151551 »
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #409 -: Май 31, 2009, 20:24:30 pm »
Бенита,защо ти назначиха дълъг портокол,като досега си била на къс?
Аз досега съм била на къс и ако ми назначат дълъг ще се поколебая.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #410 -: Май 31, 2009, 20:57:18 pm »
При предишните опити не образувах много фоликули и качеството на яйцеклетките не беше много добро.Докторът смята,че по този начин ще има по-добър резултат и аз му се доверявам.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #411 -: Май 31, 2009, 22:42:37 pm »
При предишните опити не образувах много фоликули и качеството на яйцеклетките не беше много добро.Докторът смята,че по този начин ще има по-добър резултат и аз му се доверявам.
Напълно подкрепям!И аз бях по къс протокол предишния път и при следващ ще съм по дълъг ТОЧНО по тази причина.Успех мила :D
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #412 -: Май 31, 2009, 23:31:01 pm »
Благодаря ви момичета за бързия отговор.Явно няма от какво да се притеснявам,защото аз и на двата опита отговора от стимулацията беше добър.
Успех и от мен мила.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #413 -: Юни 14, 2009, 11:27:21 am »
Къде се затрихте всички.
Аз отново имам питане.
Излезе ми резултата от микробиологията,естествено имам гъби :lol:,д-рЕмин ми е изписал лечение доста дълго.Според вас кога е най удобно за започване на лечението,така че да се избегне поставянето на свещички по време на цикъл?
А ето и резултатите:
Епителни клетки – норма
T. vaginalis: - отр.
Candida albicans: (+) пол.
Повече от 150 лактобацили, дрождевидни клетки на поле, епителни клетки, единични левкоцити.
Културелно изследване:
Заключение: Подчертано изразена кандидоза

Микробиологична диагноза: Candida albicans             105

От полученият резултат се прави извода, че страдате от кандидиална инфекция. По принцип кандидиална инфекция най-често е хронична и се лекува много трудно и упорито. Необходимо е голямо постоянство.
Моля, прочетете внимателно цялото лечение преди да започнете приложението му.

1. Първоначално е необходимо да си направите промивка на влагалището с Tantum Rosa: 1 пакетче в 500 мл преварена вода в дамския душ (два дни само промивка сутрин и вечер).
2. Следва приложение на Gynazol – крем: поставя се дълбоко във влагалището със специален апликатор и действа 1 седмица.
3. След 10 дни от началото на приложението на Gynazol и след еднократна промивка на влагалището с препарата от точка 1 следва приложение на Lomexin 600 (caps. vag 0.600). Прилага се дълбоко във влагалището в легнало положение. След три дни повторна апликация.
4. След 5 дни от последното приложение на Lomexin и след еднократна промивка на влагалището с препарата от точка 1 следва приложение  на Clotrimazol свещички (6 бр. в една опаковка). Необходими са Ви две опаковки. По една свещичка вечер преди лягане, в продължение на 12 дни.
5. Fluconazol капсули от 150 mg (4 капсули в опаковка): една капсула дневно през устата след хранене, вечер преди лягане. Това лекарство трябва да се вземе и от съпруга Ви! Започнете приема на препарата едновременно с приложението на Gynazol. Повторна капсула за Вас и за съпруга Ви след 72 часа от първата табл. Следва трета капсула за Вас и за съпруга Ви след 120 часа от първата. След това е необходимо прием на 1 капсула след 15 дни от първата – и за двамата. След това е необходимо прием на 1 капсула месечно след мензис, в продължение на 1 месец – и за двамата. Едновременно с приложението на Fluconazol е необходимо съпругът Ви да си маже главата на пениса, както и препуциума с Lomexin creme 2 % 30 g – два пъти дневно.
6.След приключване на цялото лечение се прави еднократна промивка на влагалището с препарата от точка 1 (до тук Вие вече сте клинично здрава и е необходимо да се направи контролно микробиологично изследване) и започвате приложението на препарата с Lactagyn – caps – по 1 капсула дълбоко във влагалището всеки ден, в продължение на 20 дни (Можете да намерите препарата Lactagyn в клиниката).
През време на лечението не бива да имате полови контакти или те да се осъществяват само с презерватив.
Можете да използвате продуктите от серията Lactacyd Femina или Floragyn – грижа за интимната хигиена.

               
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #414 -: Юни 14, 2009, 12:38:23 pm »
Цвета,преди време проведох абсолютно същото лечение.Започнах веднага като ми свърши цикъла с промивките и продължих с останалите предписани свещички.Следващия цикъл беше около Клотримазола,спрях всичко и като ми свърши отново продължих по схемата.Трябва да направиш така,че отделните етапи от лечението да не се прекъсват от цикъла.Също и не бива да се прилага Гиназол,ако скоро очакваш цикъл,понеже действа 7 дни.Много е важно през това време да нямате контакти,понеже така си предавате един на друг и няма да се излекува Кандидата/а тя е много упорита,поне при мене е така :(/Успех и дано я победиш :wink:
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 12:43:53 pm от dgina »
*

    petja099

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #415 -: Юни 14, 2009, 14:17:30 pm »
Къде се затрихте всички.
Аз отново имам питане.
Излезе ми резултата от микробиологията,естествено имам гъби :lol:,д-рЕмин ми е изписал лечение доста дълго.Според вас кога е най удобно за започване на лечението,така че да се избегне поставянето на свещички по време на цикъл?
А ето и резултатите:
Епителни клетки – норма
T. vaginalis: - отр.
Candida albicans: (+) пол.
Повече от 150 лактобацили, дрождевидни клетки на поле, епителни клетки, единични левкоцити.
Културелно изследване:
Заключение: Подчертано изразена кандидоза

Микробиологична диагноза: Candida albicans             105

От полученият резултат се прави извода, че страдате от кандидиална инфекция. По принцип кандидиална инфекция най-често е хронична и се лекува много трудно и упорито. Необходимо е голямо постоянство.
Моля, прочетете внимателно цялото лечение преди да започнете приложението му.

1. Първоначално е необходимо да си направите промивка на влагалището с Tantum Rosa: 1 пакетче в 500 мл преварена вода в дамския душ (два дни само промивка сутрин и вечер).
2. Следва приложение на Gynazol – крем: поставя се дълбоко във влагалището със специален апликатор и действа 1 седмица.
3. След 10 дни от началото на приложението на Gynazol и след еднократна промивка на влагалището с препарата от точка 1 следва приложение на Lomexin 600 (caps. vag 0.600). Прилага се дълбоко във влагалището в легнало положение. След три дни повторна апликация.
4. След 5 дни от последното приложение на Lomexin и след еднократна промивка на влагалището с препарата от точка 1 следва приложение  на Clotrimazol свещички (6 бр. в една опаковка). Необходими са Ви две опаковки. По една свещичка вечер преди лягане, в продължение на 12 дни.
5. Fluconazol капсули от 150 mg (4 капсули в опаковка): една капсула дневно през устата след хранене, вечер преди лягане. Това лекарство трябва да се вземе и от съпруга Ви! Започнете приема на препарата едновременно с приложението на Gynazol. Повторна капсула за Вас и за съпруга Ви след 72 часа от първата табл. Следва трета капсула за Вас и за съпруга Ви след 120 часа от първата. След това е необходимо прием на 1 капсула след 15 дни от първата – и за двамата. След това е необходимо прием на 1 капсула месечно след мензис, в продължение на 1 месец – и за двамата. Едновременно с приложението на Fluconazol е необходимо съпругът Ви да си маже главата на пениса, както и препуциума с Lomexin creme 2 % 30 g – два пъти дневно.
6.След приключване на цялото лечение се прави еднократна промивка на влагалището с препарата от точка 1 (до тук Вие вече сте клинично здрава и е необходимо да се направи контролно микробиологично изследване) и започвате приложението на препарата с Lactagyn – caps – по 1 капсула дълбоко във влагалището всеки ден, в продължение на 20 дни (Можете да намерите препарата Lactagyn в клиниката).
През време на лечението не бива да имате полови контакти или те да се осъществяват само с презерватив.
Можете да използвате продуктите от серията Lactacyd Femina или Floragyn – грижа за интимната хигиена.

               


Информацията, която изнасяте е лична - между лекар и пациент и не е правилно да се публикува тук. Поне попитайте лекаря си съгласен ли е да се публикува.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #416 -: Юни 14, 2009, 15:05:25 pm »
По време на цикъл просто неслагаш свещички,спираш ги тогава и ги почваш после,аз бях с почти същото лечение и сшецялно бях звъняла да питам докито за това, и отговора беше такъв.А попринцип защо не се обръщате първо към лекуващия лекар с тези въпроси,пък после тук?
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 15:07:19 pm от iskra.p.dimitrova »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #417 -: Юни 14, 2009, 22:53:10 pm »
А попринцип защо не се обръщате първо към лекуващия лекар с тези въпроси,пък после тук?
И аз това се питам много често?! 8O

Момичета, май не си давате сметка, че интернет не е лекарски кабинет. Тук 10 човека могат да дадат 10 различни съвета. Всички ли ще ги изпълните.
Моля ви, не бъдете нехайни към здравето си и не подценявайте на вид дребните неща. Може да ви се вижда по-лесно да попитате в интернет но със сигурност правилния начин е да попитате доктора си.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #418 -: Юни 15, 2009, 09:53:27 am »
Джина благодаряти за отговора.
Лиско наистина ми е по лесно да контактувам с вас,момичета от форума,отколкото с заетите доктори.
Съгласете се ,че аз от вас лечение не искам,попитах за съвет.В крайна сметка този форум е за съвети и споделени премеждия,а не за лаф моабед.
Петя,ти напълно ме изненада с това разрешение от доктора,мисля,че е прекалено.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #419 -: Юни 15, 2009, 17:55:59 pm »
Джина благодаряти за отговора.
Лиско наистина ми е по лесно да контактувам с вас,момичета от форума,отколкото с заетите доктори.
Съгласете се ,че аз от вас лечение не искам,попитах за съвет.В крайна сметка този форум е за съвети и споделени премеждия,а не за лаф моабед.
Петя,ти напълно ме изненада с това разрешение от доктора,мисля,че е прекалено.

Лечението, което си публикувала ми е предписано преди време и на мен и като следствие е с отлични резултати. Аз също съм на мнение, че публикуването му не е много редно. Все пак д-р Емин е систематизирал и комбинирал на базата на опит различни лекарства. По- добре, ако имаш въпроси ги задай на д-р Емин.