0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #360 -: Май 22, 2009, 14:36:06 pm »
 Нина вече трябва да е излязла по майчинство. През март, когато беше моята процедура ембриолози бяха Меги и Ники.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #361 -: Май 22, 2009, 19:07:25 pm »
Нина вече трябва да е излязла по майчинство. През март, когато беше моята процедура ембриолози бяха Меги и Ники.

Не е на работа, но всеки ден е там да наглежда нещата, както тя казва. И днес беше там и веднага се заинтересува какво става с мен. Много е готина, но всеки момет ще трябва да ражда, каза ми последната седмица на май, макар че термина й е за 9-10 щни. Стискам й палци при нея и бебето всичко да е наред.
 
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #362 -: Май 22, 2009, 19:32:09 pm »
Meggy, честити ти 3 точици!!! Довери се на док - той със сигурност може да прецени как е най-добре да постъпите. А аз ти пожелавам прекрасни бебета на финала!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #363 -: Май 22, 2009, 23:42:21 pm »
Момичета има ли някоя която да чака парички от фонда?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #364 -: Май 23, 2009, 10:45:44 am »
Аз съм си подала документите(№762) и чакам.Планувала съм ИКСИ за края на юни,но явно дотогава няма да имам резултат и ще действам със собствени средства.Все пак имам малка надежда,че мога и да получа положителен отговор.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #365 -: Май 23, 2009, 10:49:03 am »
Имате ли някакво планиране от страна на д-р Емин, ако сте имали неуспешен опит, какво следва или вие го гоните, за да разберете какво да правите?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #366 -: Май 23, 2009, 10:56:18 am »
gahа,аз мисля ,че трябва да се срещнеш с д-р Емин и тогава да решите как ще продължите.Аз имам 2 неуспешни опита(в друга клиника)и след първия аз потърсих докторката и тя ми каза какво следва нататък.Смятам,че при теб няма да е по-различно.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #367 -: Май 23, 2009, 13:59:07 pm »
Момичета има ли някоя която да чака парички от фонда?
Аз ще има да си чакам , защото ще подавам документите в понеделник. :lol:
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #368 -: Май 23, 2009, 14:47:20 pm »
gahа,аз мисля ,че трябва да се срещнеш с д-р Емин и тогава да решите как ще продължите.Аз имам 2 неуспешни опита(в друга клиника)и след първия аз потърсих докторката и тя ми каза какво следва нататък.Смятам,че при теб няма да е по-различно.

Благодаря за отговора. Пробвах се вече да се свържа с доктора.... ще се пробвам и да се видя с него...... Желанието на всички е да имаме успех, но се случва да има и неуспехи... И не мога да разбера, защо когато е неуспешен случая.... направо те пращат в трета глуха.... и те оставят да се справяш самостоятелно и едва ли не отначало...
   
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #369 -: Май 23, 2009, 15:02:40 pm »
Знам какво е отношението, когато имаш положителен резултат на теста след опита... и сега съм потресена от отношението, когато съм с отрицателен тест.............................................
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #370 -: Май 23, 2009, 18:17:23 pm »
gaha, не знам какво си очаквала и какво е било отношението към теб,за да си така разочарована, но искам да ти кажа горе главата и продължавай напред.Запиши си час за доктора и действай.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #371 -: Май 24, 2009, 07:36:55 am »
Ами очакването ми е единствено в посока планиране на бъдещ опит, анализиране на проблемите /по възможност/ и предприемане на превантивни действия, изследвания или каквото се налага..... и основно отношение.... ако няма отношение към проблема колкото и пъти да се виждаме.... едва ли ще минем по- напред.... Визирам, че всяка от нас е отделен проблем.... Възможно е да не могат да се обхванат всички проблеми...... И това също е логично обяснение... и повече отколкото мълчанието.

Наистина съм много разочарована... и едва ли не трябва да търпим всичко и да си мълчим..... заради каузата, която сме захванали.....

Единствено мога да напиша в заключение- моля Ви вярвайте в успешния край, независимо на какво ни подлагат.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #372 -: Май 24, 2009, 09:34:30 am »
gaha,benit,fatalwoman,cveta Успех момичета и на финала :bori_007: :bori_004:Аз също минах през ада докато успея.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #373 -: Май 24, 2009, 10:28:25 am »
Имате ли някакво планиране от страна на д-р Емин, ако сте имали неуспешен опит, какво следва или вие го гоните, за да разберете какво да правите?
Ами аз го гоних :lol: :lol:След отрицателния тест,никой не ми се обади да се поинтересува или да ми даде съвет.Затова отидох лично и почти със скндал успях да вляза при док.Когато попитах за евентуалните причини за неуспеха на процедурата,не получих адекватен отговор. :(Но все пак ,въпреки че док не е много общителен съм доволна от начина му на работа.Смятам да продължа при него,въпреки че ще е трудно,но то пък къде ли не е....Така че мило момиче,бъди настоятелна,за да ти обърнат внимание.Успех! :D
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #374 -: Май 24, 2009, 11:37:33 am »
Аз имам два неуспешни опита в Варна,като в началото има бременост после спира развитието на ембриона.Отговора във Варна беше че се случват такива неща,и нищо събираш си парички за следващ опит и оставаш с надеждата и сама си правиш бъдещи планове.А в Плевен останах с впечатление че са много силни на изследвания спрямо неуспешни опити.
Относно фонда,аз съм номер 1055,и преди мен на листа имаше поне още 3,4 двойки,който бяха посочели КИРМ-Плевен.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #375 -: Май 24, 2009, 13:36:53 pm »
Имате ли някакво планиране от страна на д-р Емин, ако сте имали неуспешен опит, какво следва или вие го гоните, за да разберете какво да правите?
Ами аз го гоних :lol: :lol:След отрицателния тест,никой не ми се обади да се поинтересува или да ми даде съвет.Затова отидох лично и почти със скндал успях да вляза при док.Когато попитах за евентуалните причини за неуспеха на процедурата,не получих адекватен отговор. :(Но все пак ,въпреки че док не е много общителен съм доволна от начина му на работа.Смятам да продължа при него,въпреки че ще е трудно,но то пък къде ли не е....Така че мило момиче,бъди настоятелна,за да ти обърнат внимание.Успех! :D

А колко по- нормално би било, както когато имаш положителен резултат и ти казват , че след 1 или 2 седмици ще е следващото посещение за виждане на точиците,
когато имаш отрицателен тест- просто да те поканят за след 1 или две седмици да обсъдите бъдещите действия- дали ще са изследвания, дали ще е планиране на следващ опит.... /без това да е притеснително и обидно за която и да е от страните/.....
Не ни стигат сълзите, които трябва да бършем.... след неуспеха.... ами трябва и скандали да вдигаме, за да ни се обърне внимание....
Ясно е, че колкото и да е напреднала медицината- винаги ще има и неясноти относно неуспехите... а най- малкото е хубаво да се търсят.... но пък това не е оправдание при неуспех прэсто да няма кой да ти каже поне една дума /добре нека не е д-р Емин, нека да е поне момичето на регистратурата.....поне някой от клиниката, която си избрал/.... какво следва оттук нататък.

А по отношение на д-р Емин- на много е помогнал и дано помага да имат така желаните от нас деца....

Моята болка е защо, когато има неуспехи- всички се крият в миша дупка....
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #376 -: Май 24, 2009, 13:50:08 pm »
Аз имам два неуспешни опита в Варна,като в началото има бременост после спира развитието на ембриона.Отговора във Варна беше че се случват такива неща,и нищо събираш си парички за следващ опит и оставаш с надеждата и сама си правиш бъдещи планове.А в Плевен останах с впечатление че са много силни на изследвания спрямо неуспешни опити.
Относно фонда,аз съм номер 1055,и преди мен на листа имаше поне още 3,4 двойки,който бяха посочели КИРМ-Плевен.

Ами и аз бях останала с такова впечатление..... И за миг не съм се отказала да се боря, боря, боря...... Само че... добрия вариант /според мен/ е ако има неуспех да се съгласуват нещата с лекуващия лекар /или поне с някой който да отговаря за комуникацията/ и да се правят плановете /или съответно ако е беднадеждно- да не се правят планове/ ТОЧНО С ТОЗИ ЛЕКАР..... а да не си измисляме все наши варианти....... нали затова сме се обърнали към специализирана клиника.

Това че двойките са посочили КИРМ ...... е добър вариант..... но ако имат неуспехи /ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ДА ИМАТ УСПЕХ ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ/ ще трябва ли още хиляди жени да преминат този ужасен път /на липса на комуникация при неуспешен опит/, на който съм в момента аз..... а доколкото разбирам и не само аз .....
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #377 -: Май 24, 2009, 16:13:19 pm »
Gaha, излишно се притесняваш и тормозиш. Аз също имам два неуспешни опита в КИРМ Плевен и не се отказвам от клиниката и от д-р Емин. При първия опит дори не стигнах до кръвен, звъннах на доктора и той ме консултира какво да правя. При втория опит, имах положителен тест, но за кратко, срещнах се с д-р Емин и начертахме следващите стъпки. Съветът ми е да му звъннеш и да поговориш с него, той има страшно много работа. Да, наистина понякога не е от разговорливите, но това ни най-малко да не те притеснява. На мен ми се е случвало да звъня по 3-4-5 пъти на ден докато се свържа с него. Пожелавам ти успех и скоро да сбъднеш мечтата си.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #378 -: Май 24, 2009, 21:58:09 pm »
Gaha, излишно се притесняваш и тормозиш. Аз също имам два неуспешни опита в КИРМ Плевен и не се отказвам от клиниката и от д-р Емин. При първия опит дори не стигнах до кръвен, звъннах на доктора и той ме консултира какво да правя. При втория опит, имах положителен тест, но за кратко, срещнах се с д-р Емин и начертахме следващите стъпки. Съветът ми е да му звъннеш и да поговориш с него, той има страшно много работа. Да, наистина понякога не е от разговорливите, но това ни най-малко да не те притеснява. На мен ми се е случвало да звъня по 3-4-5 пъти на ден докато се свържа с него. Пожелавам ти успех и скоро да сбъднеш мечтата си.
Това, което пиша не е в посока някой да се отказва от клиниката и от д-р Емин.
Явно търпението ни е огромно.... но ме интересува при кой твой неуспешен опит .... търпението вече ще прерасне в желание за отношение... писах и преди, че се пробвах да звъня и.... ще се пробвам и да се срешам....

А може би не всички сме удобни .... с проблематиката си..... за клиниката.....
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #379 -: Май 24, 2009, 22:18:27 pm »
Въобще не ми се иска да е така..... но е така... и аз ако четях и съм си казала, че следващия път ще е ок... щеше да ми криво, че едва ли не някой си позволява да напише и една "лоша" дума за за клиниката и доктора, които сме избрали заради огромното ни желание да имаме дете.

Аз също се надявам, че следващия път ще е ок..... но с нагласата, че това ще се случи САМО АКО ИМА АНАЛИЗ НА НЕУСПЕХА И СВОЕВРЕМЕННО ПРЕДПРИЕТИ МЕРКИ.....


Пожелания за много успехи, на всички които върват и се надяват :)