0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #340 -: Май 13, 2009, 20:13:01 pm »
Маги пратих ти писмо по ел.поща на имейла ,който си въвела.Трябва да го получишс
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #341 -: Май 14, 2009, 10:38:01 am »
Момичета може ли да споделите колко горе - долу ви излязоха опитите?
Питам, защото кандидатствах по Фонда, но останалата сума ще трябва сама да я набавя и ще ми е доста трудно......
Исках да знам колко горе-долу няма да ми стигнат.....
Благодаря Ви предварително.


*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #342 -: Май 14, 2009, 11:19:44 am »
ето за мен (правих опита ноември 2008):
цена на самото ИКСИ - 2500лв
лекарства, купени от клиниката - 4000лв
лекарства от НЗОК - 1000 лв
изследвания и прегледи и на двамата - 1500-2000 лв (не помня точно)
други лекарства и за двамата (proxeed, витамини, ДХЕА, имунобор, оксибор, Л-карнитин, естрофем, климара, селен, неофолик мета, метфогама, преднизолон, утрогестан, фраксипарин, вливане на интралипид ..... ) - 1000 лв
ОБЩО: - 10,000 лв
(без транспортни разходи, нощувки и храна)
« Последна редакция: Май 14, 2009, 11:26:06 am от Liteto »
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #343 -: Май 14, 2009, 11:21:35 am »
Момичета може ли да споделите колко горе - долу ви излязоха опитите?
Питам, защото кандидатствах по Фонда, но останалата сума ще трябва сама да я набавя и ще ми е доста трудно......
Исках да знам колко горе-долу няма да ми стигнат.....
Благодаря Ви предварително.

Моите и двата около 7500 със всичко, сключително спане, транспорт и т.н. Но с мен имаше няколко момичета, на които им беше излязло около 6500, но май бяха по къс протокол. Говоря за чистото инвитро от първия ден на стимулацията. Иначе предварителните изследвания -  много зависи какво точно ще правиш. Дано съм ти била полезна.
« Последна редакция: Май 14, 2009, 11:23:15 am от Meggy »
 
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #344 -: Май 14, 2009, 11:27:06 am »
Много благодаря! :D
Аз имам всички предварителни изследвания и сега чакам само Фонда да започна стимулация и след това ин витро. Ние сме с женски фактор - нямам тръби. Не знам за протокола, защото бях чувала че д-р Емин практикува само дълъг, но явно съм в грешка.
Така като смятам, ако ми отпуснат максимума от 5 000 лв, поне още 2-3 000 лв ще ми трябват. :(


*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #345 -: Май 14, 2009, 11:30:48 am »
Много благодаря! :D
Аз имам всички предварителни изследвания и сега чакам само Фонда да започна стимулация и след това ин витро. Ние сме с женски фактор - нямам тръби. Не знам за протокола, защото бях чувала че д-р Емин практикува само дълъг, но явно съм в грешка.
Така като смятам, ако ми отпуснат максимума от 5 000 лв, поне още 2-3 000 лв ще ми трябват. :(

Не практукува само дълъг протокол, макар че повечето хора смятат така. Аз лично знам за доста жени по къс протокол. Така че, Макси, хубаво е ако можеш да събереш още около 3000 лв, да имаш за всеки случай, да не се окаже накрая, че не достигат малко, точно когато ти е най-важно. И ти като мен си от Русе, така че горе-долу за пътни и други подобни разходите са горе-долу еднакви. Все пак зависи и с какви лекарства и колко като количество ще ползваш.
 
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #346 -: Май 14, 2009, 11:50:58 am »
Здравейте ,на мен ми излезе всичко около 10 000 л(стимулации,лекарства,изследвания,път,хотел)Всичко е много индивидуално,зависи от отговора на яйчниците при стимулация и въобще как ще тръгнат нещата.Затова цената се калкулира на края в зависимост от използваните медикаменти плюс обявените цени в клиниката.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #347 -: Май 14, 2009, 17:18:02 pm »
 Аз бях по къс протокол при д - р Бързашки. Всичко ми струваше към 6000 лв. без пътя.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #348 -: Май 15, 2009, 15:03:35 pm »
Хей,какво правите момичета?Никой нищо не споделя до къде е стигнал,Навън времето е само за разходки и приятни моменти.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #349 -: Май 16, 2009, 00:01:26 am »
На мен ми пуснаха микробиология на 30.04 но още не са ми пратили резултатите.Сигурно са ме забравили и в понеделник ще звъна.Какво ще кажите?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #350 -: Май 16, 2009, 00:07:14 am »
Ние също чакаме резултати от 30.04. Предупредиха ни, че ще ни ги изпратят след празниците по e-mail, но до днес нямаме никакъв резултат (което доста ме изнервя)
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #351 -: Май 16, 2009, 09:26:01 am »
По принцип си пращат резултатите, но щом са се забавили, обадете се или им пратета запитване от сайта като пак си намишете е-мейла. Аз така практикувам. Успех с изследванията.
 
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #352 -: Май 16, 2009, 09:39:05 am »
Здравейте сладурани,за микробилогията трябват мин.3 три дни понеже се посяват на специални среди и се гледа дали ще поникне нещо.В зависимост и от другите изследвания времето за получаване  на резултатите е различно ,на мен също ми бяха казали около 5 дни за всичките изследвания,но аз си ги взех на място като ходих  на преглед.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #353 -: Май 16, 2009, 14:32:40 pm »
Резултата от микробиологията го получих след един месец,с извинение за закъснението.Така,че имайте търпение.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #354 -: Май 16, 2009, 20:29:51 pm »
Как един месец?
Нестига,че като идеш се чудят какви изследвания да ти назначат,сумати пари ти смъкват,ами и един месец ще чакам.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #355 -: Май 16, 2009, 20:54:51 pm »
Никога не съм имала такива закъснения, но все пак ако видите,ч е се забавят, съвсем нормално е да се звънне един телефон. Все пак не сме една и две и не може да се помни всичко.
 
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #356 -: Май 17, 2009, 10:38:18 am »
ок!Така съм съгласна,ще звъна в понеделник.Ама да съм търпелива и да стоя и да си чакам един месец не мога.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #357 -: Май 17, 2009, 15:35:39 pm »
Микробиологията отива при лекуващия лекар.Само той я изпраща и то след като я разгледа и назначи лечение,ако е нужно такова.Може да мине и по-вече от месец,ако док е много зает.При мене точно така се получи.Отне ми доста време и нерви/през ден звънях/докато накрая си я взех като отидох лично,а док даже не я беше погледнал/нямал време/.Имаше и още десетина при моята.... :x
Моя съвет е или да се въоръжиш с търпение или да отидеш лично.Успех!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #358 -: Май 17, 2009, 15:55:42 pm »
Цвета,Джина е права.Моята микробиология е изпратена от д-р Емин,а не от някой друг, както останалите ми изследвания.Може би затова чаках един месец, но ти можеш да звъннеш един телефон и да напомниш за себе си.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #359 -: Май 20, 2009, 22:33:07 pm »
и нека не забравяме, че екипа на АГ Варна обучаваше лекарите и ембриолозите от КИРМ Плевен. така, че по скоро " технологията" не е американска , а Варненска.
Подкрепям те .Тъй като Варна не работи с фонда,ми препоръчаха Плевен,защото те са обучавали Емин и ембриоложката Нина.
Но Нина сега е бременна,а по план ние ще правим инвитро есента,кой ли ще е ембриолога тогава?Защото в една такава процедура е много важен.

При предното ми икси и на мен ембриолог ми бе Нина,но сега ми беше основно-Меглена и Ники ,ами аз съм много по доволна от Меги, и внимание, и обаждане всеки ден да ме информира как се развиват и дойде да ме види след ЕТ,въобще внимание и отношение и към човека и към пациента.Така ,че спокойно.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.