0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #280 -: Април 14, 2009, 17:37:40 pm »
Моля ви,който знае нещичко по въпросите да ми пише.Надявам се и други жени,които са в неведение като мен да се информират по този начин,т.е въпросите ми,дори и да се струват глупави на някои,да са от полза за други. :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #281 -: Април 14, 2009, 17:49:06 pm »
Имам един въпрос,който може да ви се стори малко смешен.Мъжът ми много се страхува от това какво го очаква(страх го е от спринцовки и игли).Причината за безплодието е в мен(отстранени са ми и двете тръби),при него няма проблен той дори има едно дете от първия си брак.Та това ,което искам да попитам ,за да го осветля и него е какви изследвания се правят на мъжа,когато не сме с мъжки фактор?И още нещо колко парички горе-долу излизат първоначалните изследвания,за да сме подготвени?
Една спермограма (не боли  :D) и най-много една вирусология (спин, хепатитите, васермян).
За цените - друг да каже.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #282 -: Април 14, 2009, 20:38:35 pm »
 Момичета не се карайте,всяка има своята преценка,и за това има достатъчно клиники за да си избираме в коя да ходиме,аз също несъм съгласна с отговора на des_des ,но пък тя си знае най добре.
 Stani81 - ето линк на болницата там има ценоразпис ,и дирекно мижеш да дадеш запитване към тях онлайн,което е най добре (няма глупави въпроси  :wink:)
 http://www.ivfpleven.com/index.php?l=3
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #283 -: Април 15, 2009, 00:07:58 am »
Iskra аз сайта на клиниката го имам и съм видяла цените,но незнам какво точно включват първоначалните изследвания и затова питам за някаква ориентировъчна цена-грубо колко да носим в нас.Благодаря за всичко все пак!
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #284 -: Април 15, 2009, 11:05:57 am »
Stani81 според моите наблюдения ще искат разширена спермограма и микробиология, може би антиспермални антитела при мъжа ти. Хламидии,а по-късно и СПИНы сифилис, хепатит и т.н....
Само за инфо, на нас ни подготвят документите там и всичко ми излезе около 700 лв, но това са SDI тест, разширена спермограма и микробиология, а за мен почти всичко, вкл. генетични изследвания......и аз съм без тръби и доста от изследванията ми се сториха излишни на този етап, но се примирих, защото така или иначе ще ми трябват повечето по-късно.
Успех!


Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #285 -: Април 15, 2009, 11:17:57 am »
 На нас мисля че първото ни посещение излезна към 400лв или малко повече,но там някъде,дано съм те информирала.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #286 -: Април 15, 2009, 13:58:29 pm »
Сега ми изникна един ?,на който нямам отговор.Дали комисията,която ще ни разглежда документите после ще ги върне независимо дали сме одобрени или не.Ако не ме одобрят аз няма да се откажа,но нали няма да ми се наложи да даваме пари още веднъж да се изследваме?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #287 -: Април 21, 2009, 13:34:41 pm »
Колко дни трябва да е въздържанието преди спермограмата?Имам някакви спомени,че съм чела някъде за 4-5 дни,но не съм сигурна.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #288 -: Април 21, 2009, 13:47:24 pm »
3

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #289 -: Април 21, 2009, 14:32:03 pm »
 Мин.3 и  макс.5
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #290 -: Април 21, 2009, 14:37:49 pm »
Някоя от вас подготвила ли си е вече документите за кандидатстване за фонда в КИРМ-Плевен?Колко време отнема да се направят всички изследвания?
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #291 -: Април 21, 2009, 14:47:34 pm »
 Според мен е индивидуално,зависи какъв е случая,защо не им пуснеш едно онлайн запитване?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #292 -: Април 21, 2009, 17:33:47 pm »
Аз ходих в Плевен на 10.04 за преглед.Попитах на регистратурата дали мога да си подготвя документите и след кратко изчакване ме прие Даниела Гонкова.Тя отговаря за подготовката на документите.Аз имах направени всички изследвания и за 15 минути ми подготвиха това,което клиниката изготвя.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #293 -: Април 21, 2009, 19:44:32 pm »
Вече няколко пъти им задавам въпроси он-лайн,но никой не ми отговаря,незнам защо.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #294 -: Април 21, 2009, 19:56:39 pm »
Аз преди да отида в Плевен зададох въпрос и ми отговориха веднага.Но ми писаха да чакам да ми се обадят,за да си запиша час за подготовка на документите.Добре,че имах час за преглед,защото можех да си чакам и досега.Когато си правих изследвания на хормоните и разни други ми ги изпратиха след около 10 дена.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #295 -: Април 21, 2009, 20:04:02 pm »
Аз имам час за 13.05 и се чудя дали ще успеем да подготвим всички документи до края на май,за да ги подадем в началото на юни.При нас причината за стерилитета е ясна и няма ни трябва време да се установява.Сигурно само изследванията,които са необходими ще трябва да направим.Те незнам за колко време ще станат.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #296 -: Април 21, 2009, 20:19:27 pm »
Ако ще правиш само хормони до 2 седмици най-късно мисля,че ще станат.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #297 -: Април 21, 2009, 20:25:45 pm »
Само,че хормоните ги правих на 3 ден от цикъла и мисля,че така трябва.Сега си погледнах резултатите-правила съм изследването  на 08.02 и са ми изпратили резултата на 17.02.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #298 -: Април 21, 2009, 20:38:56 pm »
 Зависи какви хормони ще се пускат зави си и в кой ден след цикъла.
 Аз като дам запитване най късно до 7 дни получавам одговор.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #299 -: Април 27, 2009, 12:58:35 pm »
Момичета моля ви като вече минали през по-голямата част от етапите при подготовката на документите да ми дадете отговор на един въпрос.Тези хормони,които се правят на третия ден от цикъла трябва ли задължително доц.Конова или лекаря към който ще ме ориентира тя да ми ги пуснат.Мисълта ми е такава:часът ми за доц.Конова е за 13.05,а третия ден от цикъла ще ми е в началото на май,към 5 .05 някъде.Мога ли да отида да си ги направя пожелание преди срещата с доц.Конова,за да не чакам после другия цикъл и да губим ценно време?(при мен няма да се търси причина за стерилитета,защото всичко е ясно,така че може би няма да отнеме много време подготовката на документите ако имам предварително тези хормони).