0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #100 -: Август 21, 2008, 07:37:42 am »
Цитат
Появи ми се зацапване 1 седмица преди очакваната менструация.Беше рано да се установи бременност,но доктора каза,че това може да е изтичаща сперма,която се задържа в незнам-какъв-си канал на влагалището и като престои там,се окислява и добива ръждив кафеникав цвят.Отделно от това се сещам,че съм чувала,че в начало на брем може да се появи кафеникаво зацапване,ама не помня защо

"бисер" на д-р Бързашки, водил бременността и секцирал въпросната дама, която го е цитирала  8O
е, аз ИКСИ при този човек не бих правила  :o
колко ИКСИта е направил д-р Бързашки всъщност
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #101 -: Август 21, 2008, 10:10:50 am »
Малко ако се разровите и влезете в сайта на клиниката в Плевен може да видите къде се е дипломирал гинеколога,който споменавате.Просто говорите големи глупости и съжалявам вече ,че се регистрирах в този сайт,защото човешката злоба край няма.Не можеш да твърдиш подобно нещо,защото просто трябва да напишеш нещо въпреки че не си убеден в думите си.АЗ винаги ще съм благодарна на "доктора без диплома",който след 10г.осъществи мечтата ми да си имам дете.И познавам още много такива жени бременни от "некадърния"лекар.Това е моето становище,моля говорете конкретно без заобикалки.Кажете направо какво е направил този доктор така обърквате момичетата,които искат да получат информация за клиниката и докторите.А ако нямате кураж по добре не пишете нищо.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #102 -: Август 21, 2008, 13:49:47 pm »
Браво Светеле, всеки сам преценява къде да прави ин витрото си и при кой лекар.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #103 -: Август 21, 2008, 13:51:44 pm »
svetla_borisova,

не си права. стига сте размахвали тая дума "злоба". каква злоба бихме могли да имаме към човек, който не познаваме лично? в случай става дума за ФАКТИ!
на сайта на клиниката не пише, че д-р Емин има специалност акушерство и гинекология, за разлика от останалите лекари.

ти може да познаваш момичета, "бременни от лекаря" (аз се надявам все пак, че от мъжете си са бременни!), но аз познавам една, която е в интензивното отделение на друга клиника заради този доктор. и ако зависеше от него, можеше вече и да си е отишла...

както вече написах по-горе, ще изчакам момичето да се възстанови и да разкаже сама историята си. ако тя не го направи, тогава ще го направя аз, защото такива неща не трябва да остават скрити. именно за да може всеки да си преценява на база на факти, а не на хвърляне на боб...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #104 -: Август 21, 2008, 14:19:42 pm »
Изцяло подкрепям jam, трябва да се изнасят фактите такива каквито са, а всеки сам да си прецени на кой лекар да се довери.
Доколкото разбирам става въпрос за сериозни пропуски, така че е добре да има информация. Считам за удачно да се изчака малко самата потърпевша да сподели преживяното. Търпение и всичко ще се изясни.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #105 -: Август 21, 2008, 14:43:58 pm »
Интересно как на никой не му направи впечатление, че лекаря който евентулно ще води процедурата още не е дипломиран гинеколог, щото ако си беше взел изпитите щеше да го пише на сайта!!!

Прави впечатление, че на сайта е посочена придобитата специалност по акушерство и гинекология на д-р Емин  :lol:
Цитат
2008 г. - Придобита специалност по Акушерство и гинекология

http://www.ivfpleven.com/index.php?l=83
« Последна редакция: Август 21, 2008, 14:48:09 pm от Precious_ »
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #106 -: Август 21, 2008, 15:24:37 pm »
Не намирам за уместно в ТОЗИ САЙТ да се намеква за "лекарска небрежност" на КОНКРЕТЕН ЛЕКАР, довела до престой в интензивно отделение. Много моля, ако някой има да казва нещо конкретно по темата - да казва, ако не - да мълчи!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #107 -: Август 21, 2008, 15:31:49 pm »
Ти български разбираш ли че оставяме потърпевшата да сподели (а такава има) или любопитството ти надделява!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #108 -: Август 21, 2008, 15:36:26 pm »
Вероятно тя скоро няма да сподели. Имах предвид, че тук нямаме нужда от такива намеци. Май не съм аз, която не разбира български.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #109 -: Август 21, 2008, 15:46:00 pm »
Интересно как на никой не му направи впечатление, че лекаря който евентулно ще води процедурата още не е дипломиран гинеколог, щото ако си беше взел изпитите щеше да го пише на сайта!!!

Прави впечатление, че на сайта е посочена придобитата специалност по акушерство и гинекология на д-р Емин  :lol:
Цитат
2008 г. - Придобита специалност по Акушерство и гинекология

http://www.ivfpleven.com/index.php?l=83
Въпрос за детайлизиране - откога работи по тази специалност , въпросният лекар от 2008г. , ли?
Прави впечатление и друго в сектор -андрология , няма андролог.

*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #110 -: Август 21, 2008, 15:53:32 pm »
Вероятно тя скоро няма да сподели. Имах предвид, че тук нямаме нужда от такива намеци. Май не съм аз, която не разбира български.

  Къде видя намеци бе момиче. Има конкретен случай, което е факт, а не намек. Момичетата се опитват да ти обяснят, че е хубаво все пак потърпевшата сама да си разкаже историята. А ти като си си решила да правиш процедурата точно там, ми хубаво - никой не те е спрял. Благодарение на този сайт много момичета са намерили верния път и са успели, вместо да се лутат с години, така че точно ТУК му е мястото да си споделяме тези неща........
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #111 -: Август 21, 2008, 16:16:03 pm »
А досега,защо никой не беше писал за Плевен .Когато аз започнах подготовка за инвитро никъде не намерих нищо.Едва сега когато споделих колко съм доволна от д-р Емин и от целия персонал започнаха да се пишат постоянно разни коментари.Относно изказванията на компетентната дама искам да икажа,че детето е от съпруга ми,но без д-р Емин нямаше да съм бременна и безкрайно щастливи.Нека който е решил вече да прави инвитро в Плевен да не се двуоми,защото подобни коментари винаги ще има.Не всички пациентки на д-ра сме в интензивното.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #112 -: Август 21, 2008, 16:19:24 pm »
И да има андролог в клиниката,незнам защо някой е решил че няма.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #113 -: Август 21, 2008, 16:29:10 pm »
Официална информация от МЦ  „КИРМ” Плевен

След обаждане на наши пациенти във връзка с пусната тема във форума на „Зачание”, информираме, че се касае за пациентка от София с хиперстимулация след позитивен тест за бременност след ин витро процедура. Тя е хоспитализирана за вливания в клиника в столицата, с която Ин витро центърът в Плевен работи съвместно. Пациентката е в добро общо състояние и очакваме нейното изписване.

Тези наши пациенти, които са притеснени от стила на поднесената във форума на „Зачатие” информация и атаките срещу центъра, могат да се обадят за подробности на тел.:064/ 804 790 – доц. Конова.
Даниела Гонкова, Връзки с обществеността
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #114 -: Август 21, 2008, 16:46:11 pm »
Уважаем г-жо Гонкова,
няма нужда от официални изявление, все пак това е форум, всеки има право да изказва свободно мнение и разбира се не е задължително то да ни харесва.
Искам само да внеса едно дребно уточнение, момичето беше насочено към въпросната софийска клиника не от вас, а от момиче тук от форума, защото въпросния доктор не е взел никакво отношение , а само я е съветвал да пие нош-па. Затова момичето потърси помощ тук, защото случая наистина не е за пренебрегване. Незнам до колко сте запозната, но ако не се реагира на време в такива случаи изхода може да не е особено добър.
Няма нужда да се оправдавате повече.
Хубав ден и успех!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #115 -: Август 21, 2008, 17:13:09 pm »
А вие стефи правихте ли инвитро?Ако сте правили би трябвало да знаете,че хиперстимулация може да получи всяка жена,която се подлага на такава процедура.Познавам жени с хипер и щастливо бременни,не е нужно да драматизирате нещата,защото момичета които им предстои инвитро ще останат с впечатления,че едва ли не, се умира от  това.
*
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #116 -: Август 21, 2008, 17:18:27 pm »
Да, правила съм инвитро, и разбира се че може да се получи хиперстимулация, НО трябва да се реагира адекватно и на време, за да няма усложнения и последствия.
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #117 -: Август 21, 2008, 17:23:36 pm »
Аз имам друга информация за това момиче ,знам че е добре и е бременно.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #118 -: Август 21, 2008, 17:30:34 pm »
За което се радваме всички! :D
От сърце и желая от сега нататък всичките и неразположения да са свързани единствено с така жадуваната бременност!


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кой е правил ин витро в Плевен?
« Отговор #119 -: Август 21, 2008, 18:12:13 pm »
много ми е смешно, в цялата тъга на ситуацията...


1. информацията за специалността на д-р Емин е добавена ДНЕС на сайта на КИРМ. вчера, когато разгледах информацията за него там, тези данни не фигурираха.

2. Гонкова, добре е да изчакате пациентката сама да разкаже за случая, СЛЕД КАТО ИЗЛЕЗЕ ОТ БОЛНИЦА. както видяхте, ние изчакахме - което беше редното и етичното в случая. ако изчакате пациентката, може би тя ще разкаже на всички как е съобщила неколкократно на д-р Емин по телефона за задълбочаващите се симптоми на ОХСС (остър хипер стимулационен синдром) - състояние, което може да бъде животозастрашаващо. може би тя ще разкаже как д-р Емин е повтарял само - пий но-шпа - в отговор на нейните оплаквания, че е подута като балон, че има силни болки, а накрая е спряла и да уринира. може би ще разкаже, че д-р Емин дори не й е предложил да се свърже с други негови колеги от КИРМ, след като той е в отпуска, за да преценят състоянието й. може би тя ще разкаже, как тя се свърза по телефона с момичета от Зачатие, които за разлика от Емин правилно разпознаха симптомите на ОХСС и яа насочиха да търси клиника в София, която да се съгласи да я лекува интензивно и да опере пешкира на д-р Емин. подчертавам, че пациентката беше насочена за интензивна терапия в клиника Щерев от момичета от сайта и форума, А НЕ ОТ КИРМ и е смешно да спекулирате с вмятания за съвместна дейност между двете клиники. едва ли някой ще се заблуди, че вие сте я пратили там за лечение...

3. случаят е груба лекарска грешка и няма друго име, с което да се завоалира. надявам се пациентката да съди д-р Емин. тук не става дума за атаки срещу КИРМ, апелирам към вас да постъпите като зрели и отговорни хора, а не обидени госпожици. не можете да си затворите очите за случая. в най-добър ваш интерес е да отчетете проблема и да вземете мерки за отстраняването му, вместо да се опитвате да замазвате нещата. това би било професионалното поведение, което ние, пациентите, очакваме от всички клиники в България.
« Последна редакция: Август 21, 2008, 18:15:02 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!