0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Помощ " стрии"
« -: Юни 07, 2008, 15:28:13 pm »
Моля ви за съвет понеже аз от години имам стрии но вече са доста бледи а на моя приятелка от известно време те първа се появяват и то направо зачервени. Ако някой знае къде да потърси помощ в гр. Пловдив и какво да ползваме за профилактика. 
     Благодарим ви предварително.  newsm06
DSC00102
*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #1 -: Юни 08, 2008, 19:32:24 pm »
На Мустела, на Чико, на Икаров, на Виши, има и други марки, имат специални продукти при стрии. Някои марки имат по два продукта, за прясно появили се и за по-стари стрии. Тези продукти помагат по-скоро за профилактика, да се предотврати появата на стрии, частично помагат за заличаването на нови стрии, не знам как стои въпросът в действителност при по-старите. Общо взето май щом са се появили вече, и особено когато са по-стари, да ги заличиш е трудна работа. Аз лично съм ползвала продукта на Виши и съм доволна. Но нещата опират и до кожа. Използва се и нова технология за заличаването на стрии, не знам каква е ефикастността. Козметичните продукти могат да се намерят в аптечните магазини. Относно технологичните процедури - можете да проверите в медицинските центрове за естетична медицина, напр. при д-р Николай Сердев, поне него съм хващала да демонстрира такива апарати в телевизионни предавания. Аз толкова можах да съм полезна  :wink: Дано намерите решение.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #2 -: Юни 12, 2008, 14:08:17 pm »
В началото, когато се появяват стриите са червени, после избледняват.
Както е казала Огняна всичко е до тип кожа, защото може да се мажат с кремове, последен писък, но пак да няма резултат.
*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #3 -: Август 13, 2008, 20:35:20 pm »
И аз имам този проблем -сега съм се запасила  с бебешко олио и крема на Дева ,да видим дали ще успея да спася положението.
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #4 -: Август 13, 2008, 20:57:08 pm »
Аз си взех масло от Макадамия на "Икаров " Не съм редовна в използването и за това немога да кажа дали наистина действа . Но в листовката пише , че има добър ефект . РАзбира се няма да изчезнат , но пък можеби ще деиства укрепващо и ще спомогне да не се появяват нови.
А за червените стрии , Които са в областта на корема знам , че може да се появят ако има проблем с щитовидната жлеза.
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #5 -: Август 13, 2008, 21:01:29 pm »

prettily моя доктор казва , че червено-лилавите стрии на корема ,които мога да се появят и от зад на гърба са проблем с надбъбречната жлеза.Пуснахме изследвания и се оказа точно така
*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #6 -: Август 13, 2008, 22:09:08 pm »
Цитат
Макадамия на "Икаров "
Това маслото против стрии на Икаров ли е.
Ако е то ти е рано да го ползваш-пише след 4 месец.
*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #7 -: Август 13, 2008, 22:27:31 pm »
Ползвам крема срещу стрии на Дева, защото вносните ми се сториха нечовешки скъпи. за сега съм доволна, само където е малко по-гъст и трудно попива, ама по-важно е да върши работа. иначе ми казаха, че на "Регал" също бил хубав и по-лесно попивал,ама никъде не мога да го намрея.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 22:31:50 pm от dianka »
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #8 -: Август 14, 2008, 05:22:03 am »
Цитат
Макадамия на "Икаров "
Това маслото против стрии на Икаров ли е.
Ако е то ти е рано да го ползваш-пише след 4 месец.
Ползвах го само през юни . Както съм написала не го ползвам редовно .Но мисля , че няма значение кога ще се ползва , даже мисля , че е по-добре по от рано, за да бъде кожата по еластична и подготвена за разтягане, когато има напълняване. Иначе това масло не е специално за стрии.
*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #9 -: Август 14, 2008, 08:04:36 am »
Цитат
Макадамия на "Икаров "
Това маслото против стрии на Икаров ли е.
Ако е то ти е рано да го ползваш-пише след 4 месец.
Ползвах го само през юни . Както съм написала не го ползвам редовно .Но мисля , че няма значение кога ще се ползва , даже мисля , че е по-добре по от рано, за да бъде кожата по еластична и подготвена за разтягане, когато има напълняване. Иначе това масло не е специално за стрии.
Аз ползвах масло против стрии на Икаров но в упътването пише след 4 месец.
Явно твоето е друго.
*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #10 -: Август 14, 2008, 16:58:17 pm »
Аз съм в седмия месец и досега съм измазала много неща- Chico,2 br Percutalfa и сега съм на Elangyl на Galenic.Засега нямам нищо ,но при ве4е появили се може да се използва направо Contratubeks ili DErmolastin
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #11 -: Август 14, 2008, 23:40:29 pm »
Засега нямам нищо ,но при ве4е появили се може да се използва направо Contratubeks ili DErmolastin

Елия,
ти сигурна ли си, че Контрактубекс ще ми помогне за да се справя със стриите? Аз, до колкото знам, веднъж появили се стрри, не изчазват. Остават си доживотно. Аз контрактубекс-а си го взех да си мажа белега от операцията. Ти си от бранша, така че, ще ти се доверя.

На мен ми се появиха стрии в осмия месец ,една седмица преди раждането.

П.П. Но авторката на темата имаше предвид не тези стрии, които са от бременност.
« Последна редакция: Август 14, 2008, 23:42:05 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #12 -: Август 17, 2008, 10:11:42 am »
Аз ползвам Percutalfa от 4 месец на бремеността(когато не ме мързи разбира се  :?).До сега няма признаци на стрии,макар тумбака ми да стана доста голям.

*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #13 -: Август 18, 2008, 09:27:53 am »
Contratubeksa e за вече образували се стрии
*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #14 -: Август 18, 2008, 16:22:46 pm »
Contratubeksa e за вече образували се стрии
Аз явно пак не съм разбрала - веднъж ползвах Contratubeks за един белег и от тогава все си мисля, че само за белези и то релефни, а пък за моите стрии, които си ги имам още от пубертета, не съм се сетила да го използвам. ама и надали ще пробвам  :D
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #15 -: Септември 22, 2008, 16:34:42 pm »
Аз ползвам от по-евтината козметика,но засега поне има ефект-Подхранващ лосион за нормална и суха кожа на НИВЕА.В 6ти месец съм и макар да раста само на коремче,засега нямам нито 1 стрия.Иначе българският ми лекар ми препоръча БАДЕМОВО МАСЛО/ОЛИО(не си спомням точно кое от двете беше),като много ефективно,но засега нямам нужда от него.Дано на Вас ви помогне.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #16 -: Септември 22, 2008, 16:44:55 pm »
Ляне, да не те травмирам, ама и аз предната бременност до 8 месец нямах нито една стрия, ама точно в деня в който го подхванах и се почна- имам малко на бедрата, но се появиха. От 3 месец почнах с Мама Дона на Чико, след раждането продължих с флуида с интензивно действие на Мустела- не се скриха напълно, но се позаличиха. Сега обаче с нищо не се мажа, взех само едно олио на Хип и от време на време коремката мажа като се сетя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #17 -: Септември 22, 2008, 17:07:07 pm »
Както вече са писали момичета зависи от кожата.Но въпреки всичко вие се мажете а пък дано се повляете.Аз така мислех и се мажех когато се сетя и ми остана дълбоки стрии по гърдите.Никъде другаде нямам ама по гърдите ми се появиха в последните месеци и си останаха.Просто може би на тези места кожата ми не е била достатъчно еластична.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #18 -: Септември 22, 2008, 23:35:06 pm »
до кожа си е и според мен.А при мен  е страшно.Бедрата ми са с много дебели черти и има чак до коленете,те на корема са ми по-малко.
<br />
*
Re: Помощ " стрии"
« Отговор #19 -: Ноември 20, 2008, 22:44:53 pm »
Аз против стрии ползвам Нивея и Авент, като ги редувам! Последно си взех Авент от един онлайн магазин feyashop и искам да ви кажа, но може би защото взех и още два продукта за моето бебе ми излезна доста по ефтинко, отколкото като си ги купувам от аптека!