0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка 4
« Отговор #960 -: Февруари 27, 2009, 09:10:25 am »
Мечтата ми е да си имам градинка пълна със зюмбюли ,лалета и нарциси.
И моята мечта е такава , градина пълна с всякакви цветя .. някой ден  :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #961 -: Февруари 27, 2009, 09:10:43 am »
Оси, цикламата верно е много красива.Аз за съжаление всиччки такива подарени ми ги уморих:(

Момичета, благодаря ви за съветите:) С нетърпение чакам да мине и март за да се развихря в моята градина, че и там сега има и малко плевели, макар всеки път като си отида на вилата да се ровя ама...
Чакам с нетърпение да цъфнат лалетата, зюмбюлите и нарцисите, че са доста и става голяма красота:)
А бегонии, ще си насея много:)
и ще има много да снимам:):):)
Петя, добре дошла:)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #962 -: Февруари 27, 2009, 09:15:11 am »
Мечтата ми е да си имам градинка пълна със зюмбюли ,лалета и нарциси.
И моята мечта е такава , градина пълна с всякакви цветя .. някой ден  :)

Ами не спирайте да мечтаете защото преди 7 години и аз мечтаех много за градина с цветя. Където и да отидех висях по оградите и надничах да гледам (много лош навик:) градините на хората:)Мои колеги (вече бивши) ми подариха страхотен наръчник/книга за цветята с пожелание някой ден да имам моя градина, и след 6 години мечтата ми се осъществи. Сега все още съм в процес на местене, разместване и подреждане защото много време никой не се беше грижил за градината но ще я оправя:)обещавам, като цъфнат прлетните цветя да ви покажа преди и след:)

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #963 -: Февруари 27, 2009, 09:21:04 am »
Лиско ,чакам снимките с нетърпение,много ти завиждам да знаеш.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #964 -: Февруари 27, 2009, 11:14:22 am »
Мои колеги (вече бивши) ми подариха страхотен наръчник/книга за цветята с пожелание някой ден да имам моя градина, и след 6 години мечтата ми се осъществи.
Лис, виж тоя наръчник има ли го в онлайн книжарниците, ако не, на 8-ми под мишница с него  :lol:
 Моята градина сега е само кал и строителни отпадъци  :( , чака ме доста работа напролет.
 Смятам да ползвам полезната информация, която е Оси е събрала тук.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #965 -: Февруари 27, 2009, 12:59:31 pm »
Всички са добре дошли в цветарската тема. :D

Страхотни цветенца, браво.
Лиско, инфо за цикламите има в закованата тема. Един съвет от мен - цикламите не се поливат от горе, а само в чинийките и не се държат на топло.

Елфи, ще се радвам да помагам с идеи за твоята нова градинка. :wink: :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #966 -: Февруари 27, 2009, 16:58:34 pm »
Като стана дума за грудкови бегонии, това са моите от миналата година:












Тази година ще ги посея пак на вън в края на март. Гладиолите също. Тук е сравнително по-хладно в сравнение с България.
Повечето от пролетните цветя вече се подават, но на зюмбюлите някои цветовете забелязвам, че са леко измръзнали... Единствено се притеснявам за своловите рози, не знам дали са издържали на -26°С... :?
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 17:01:27 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #967 -: Февруари 27, 2009, 18:46:01 pm »
   Браво,градинарки и цветарки!Разни циклами-прелестни забелязвам! Angelina и Оси ,направо ви завиждам!То,бегонии,то чудо!Изплакнах окото!Браво,момичета!  :balk_47:

  petia_l44 ,добре дошла!Радваме се,че си от нашият екип!С нетърпение чакаме снимков материал на цветята ти!
  :welcome_1:
*

    ckarabei

  • **
  • 73
  • "Не мразя, не прощавам, не съдя и не съжалявам."
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #968 -: Март 03, 2009, 17:01:48 pm »
Здравейте отдавна не съм писала тук и след вчерашното ми завръщане от мама няма как да не споделя с вас тази снимка сега е започнала да цъфти Азалията и е много сладко розова.

 
Живей сега, Усмихвай се сега, Радвай се на това, което имаш днес и се бори за всичко онова, което искаш да имаш утре.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #969 -: Март 03, 2009, 19:33:35 pm »
Браво, Скарабейче! :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #970 -: Март 03, 2009, 20:13:51 pm »
Незная нито кога нито откъде вземах семе за това цвете в градината ми, но цъфтя цяло лято а сега и зимата цъфна:) Засадила съм го и в червен вариант, но засега се е показал само синия:)През деня на слънцето се разтваря цялото като слънчоглед:)и после се свива:)


А това сътворих вчера и си го донесох в къщи:)чакам да цъфти:)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #971 -: Март 03, 2009, 20:16:56 pm »
Лисано, това цвете на първата снимка е анемония. :D Аз също имам.

Започват да цъфтят вече минзихарите ми, очаквайте скоро снимки. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #972 -: Март 03, 2009, 20:23:48 pm »
Оси  :bighug:
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #973 -: Март 03, 2009, 21:56:52 pm »
Зачитайки инфото за Глоксинията от меко казано ниската компетентност на писанието. Разбира се Osiana не е виновна, тя това е намерила и това е постнала, виновни са авторите, редакторите, рецензентите и издателството. То обикновено така се получава когато нямя контрол. Та като агроном с 15 год. Стаж реших да дам някои пояснения.
1.   дават се препоръки за отглеждане на растението в стая, а в същото време те се отнасят за оранжерия. Какво имам предвид – никога не използвайте химически препарати за растителна защита в стая, ако се налага то това нека да е на открито, използвайки лични предпазни средства и спазвайки карантинните срокове указани на опковките. Не си правете шега с тези препарати защото на първо място и то мого бързо увреждат мъжката репродуктивна система, последното вече е от личен опит.
2.   размножаването с листни резници и с цветонос е т. нар. вегетативно размножаване и единствено и само при него абсолютно точно се възпроизвеждат признаците на изходните разтения / F 1 хибриди или други сортове получни чрез хибридизация или мутагенез/, т.е. това е клонинг, а не както е написано, че с лисни резници не се възпроизвеждат а с цветонос се възпроизвеждат – това е пълно непознаване на биологията, терминилогията и начините на размножаване при растенията
3.   ако този който е автора е виждал и отглеждал растението щеше да му направи впечатление, че полена/ прашеца/ при глоксинията е доста слабо развит, прашниците в повечето случаи не се пукат, а малкото освободен полен е тъмен, следователно стерилен. В редките случаи когато става опрашване и се образува плод то той не може да узрее. За това размножаването със семена изисква по-специални оранжерийни условия на отглеждане. Да така наистина се получават НОВИ сортове обаче, а не видове.
Малко относно отглеждането – ако поливате само от подложката дълго време се получава т. нар. засоляване на почвата / белия налеп по повърхността и особено по ръбовете на саксията/ и така рязко се намалява живота на растенията. За това веднъж на 10-15 дни ги поливайте обилно с душа в банята с хладка вода като преди това махнете подложката и оставите растенията няколко часа хубаво да се отцедят – това дейста изключително благотворно, засилва растежа и цъфтежа.


благодаря Ви д-р Александров
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #974 -: Март 03, 2009, 22:08:36 pm »
 :balk_47:

Къде си била до сега, че не си се включила?

Ние всички тук сме само любители. :wink: Не е зле да имаме и малко професионална помощ.
Стараем се да се грижим за цветята си добре, за сега успяваме криво-ляво.... :lol:

Всички статии които съм качила са запазени с линкове в една друга тема, а някои от статиите са мои, или допълнени от мен, на база на личен опит и четене тук-там.
За глоксинията не мога да кажа нищо, статията е оригинална, т.е. не съм коригирала или добавяла нищо.

От съвети винаги се нуждаем тук, добре си дошла. :)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #975 -: Март 03, 2009, 22:17:01 pm »
винаги когато нещо ви интересува питайте с удоволстие ще отговоря, но не мога да търся всички статии, ако може нака си на едно място ще се опитам да ги изчета.


благодаря Ви д-р Александров
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #976 -: Март 03, 2009, 22:27:53 pm »
винаги когато нещо ви интересува питайте с удоволстие ще отговоря, но не мога да търся всички статии, ако може нака си на едно място ще се опитам да ги изчета.

Разбира се, нямам предвид това да четеш всички статии и да им търсиш грешките и неточностите :D :lol: :lol: :lol:
Имам предвид ако имаш желание, от време на време да даваш съвети на момичетата, които задават въпроси тук в тази тема. Защото има въпроси на които може да отговори само човек който професионално се занимава с това. Опитвам се да давам съвети, но на много въпроси аз самата не мога да отговоря .. :lol: :D Но тук има момичета, които също разбират от цветарсво, отглеждат красиви цветя и се стараят да имат спретнати градинки. Дори отговарят компетентно (доколкото могат) на много запитвания.

Иначе темата  е  Полезни съвети за отглеждане на цветя
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #978 -: Март 03, 2009, 22:52:05 pm »
не ме разбирай погрешно нямям намерение да търся грешки, на глоксинията попаднах случайно и се притесних от препоръките за използване на пестициди в стайни условия и така изчетох до края. За това ако ви интересува нещо с удоволствие ще помогна. Има една стара агрономска приказка - Това дето го пише по книгите не расте по нивите. Винаги възникват проблеми, а решенията им могат да станат по няколко начина.


благодаря Ви д-р Александров
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #979 -: Март 03, 2009, 22:56:29 pm »
Е Оси, ти ме утрепа:):):)
Аз миналата година като ми изникна в градината и така се радвах, но понеже хвърлях какви ли не семена и съм забравила:)90% от семената изобщо не изникнаха, но това е отделен въпрос:)
Дори не съм сигурна дали аз съм "донесла" анемонията в двора ни но поне така твърдят старите собственици:):):)
Страхотни са Оси:)Ще се погрижа да имам и твоите цветове:):):)