0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #760 -: Ноември 26, 2008, 19:45:13 pm »
 :D Уааааауууу!Цял ден ме нямаше и виждам ,че доста сте се развихрили в темичката!Само така!Браво,браво! :grouphug:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #761 -: Ноември 26, 2008, 19:48:13 pm »
ckarabei, на кое от всички, казваш бамбук?

Цитат
Osianka,как помниш всичките наименования 


Е на всички цветя не. Някои ги забравям, за някои не се сещам, а някои просто не ги знам.  :lol: Но по-известните и някои други, да. :D
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 19:50:42 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #762 -: Ноември 26, 2008, 19:48:53 pm »
 :D И да похваля Оси за креативното решение да си закрепи орхидеята със щипка за коса!Много-оригинално!Аз МНОГО-впечатлен! :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #763 -: Ноември 26, 2008, 19:56:34 pm »
:D И да похваля Оси за креативното решение да си закрепи орхидеята със щипка за коса!Много-оригинално!Аз МНОГО-впечатлен! :wink:



Ауууууууу!  :oops:   :lol: :lol: Tака ли изглежда?  :lol:
Обаче не позна, Бари. Това са щипки, специално за оридеи. :wink:
Ако не вярваш, виж тук http://www.orchideen-lucke.de/shop/show_product.php?cPath=63&products_id=356, от къде ги имам.
Небенцето и тя има орхидеи от Германия и може да потвърди. :wink:

Но това е идея, ако някой няма такива, да ползва тези малки шнолички за коса.  :lol: :wink:
Може да разгледате орхидеите  в този сайт. Божествени са.  :wink:

 
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 19:58:05 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #764 -: Ноември 26, 2008, 20:34:48 pm »
Потвърждавам, потвърждавам.

Оси, защо ме въвеждаш в изкушение с тези орхидеи?

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #765 -: Ноември 26, 2008, 21:03:12 pm »
:D И да похваля Оси за креативното решение да си закрепи орхидеята със щипка за коса!...
Ауууууууу!  :oops:   :lol: :lol: Tака ли изглежда?  :lol:
Обаче не позна, Бари. Това са щипки, специално за оридеи....Небенцето и тя има орхидеи от Германия и може да потвърди. :wink:
Потвърждавам, потвърждавам.

 :lol: :lol: :lol: Тъй ли?!? :D Ееее и аз открих топлата вода.Ми,те същите като шнолите ми за коса. :wink:
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #766 -: Ноември 26, 2008, 21:41:23 pm »
бари, и аз за такива ги помислих в началото.  :oops:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #767 -: Ноември 26, 2008, 21:44:24 pm »


Оси, защо ме въвеждаш в изкушение с тези орхидеи?

Деси, страхотни са нали???
Моите орхидеи са от този сайт (повечето). Просто да се чуди човек, коя/кои да си избере. :wink: Жеки искаше да си купува орхидеи...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #768 -: Ноември 26, 2008, 21:51:48 pm »
Ще ми хвръкне заплатката, докато се усетя. Те всичките са толкова красиви. Имаше едни с дребни цветове, много ароматни. Знаеш ли ги кои са?

Моите, срам не срам, са от супера.  :oops:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #769 -: Ноември 26, 2008, 22:02:36 pm »
За кои питаш, Деси? Някои от моите или от този сайт. Аз имам една дребна, много екзотична и много ароматна. Цялата стая ухае..



P.S. Видяли ги орхидеите Дракула? http://www.orchideen-lucke.de/shop/index.php?cPath=65
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 22:04:30 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #770 -: Ноември 26, 2008, 22:33:17 pm »
Жеки искаше да си купува орхидеи...
Мда..днес си поръчах. Като пристигне, ще докладвам  :D
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #771 -: Ноември 26, 2008, 22:41:17 pm »
Като заговорихме за спатифилум ...

Спатифилум и бенджамин:






И моята най-нова орхидея:

« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 22:45:08 pm от blue_sky »

Re: Моята Градинка 4
« Отговор #772 -: Ноември 27, 2008, 08:55:03 am »
Ангелина, това и аз го имам. Мисля, че му трябва повече слънце, гледам че са му пожълтели листата.



П.П.Лелее, докъде я докарах, каквато съм пишман цветарка , да давам съвети  :lol: :lol: :lol:


Да за съжаление есента след като си прибера цветята от балкона и почти всички минават през един период на "боледуване" докато се климатизират вътре. За спатифилума не се притеснявам всяка година е така след като го прибера , но той е много кичест и мога да поорежа листа   :) А лятото изглежда така



Ето един бамбук от мен

*

    ckarabei

  • **
  • 73
  • "Не мразя, не прощавам, не съдя и не съжалявам."
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #773 -: Ноември 27, 2008, 10:42:35 am »
Osiana /горе в дясно на предната снимка/ това е бамбука ми  :lol:

 
Живей сега, Усмихвай се сега, Радвай се на това, което имаш днес и се бори за всичко онова, което искаш да имаш утре.
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #774 -: Ноември 27, 2008, 10:45:44 am »
Оси, тази орхидея е жестока,не бях виждала подобна 8O
Като стана дума за бамбук-отчекнах листенцата отгоре и ги сложих във вода,дали ще се хванат после :balk_80:
*

    Aia

  • *
  • 48
  • Аз летя...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #775 -: Ноември 27, 2008, 11:07:45 am »
Моля ви, момичета, дайте съвет. Имам един кактус от тези кръглите като топка с дълги жълти бодли. Не расте и омеква в долната си част. Това е вторият такъв кактус, който ми линее по този начин, а го поливам много рядко. Виждала съм, че стават много големи и красивото им е, че си остават идеално кръгли! Защо моите правят така? :(
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #776 -: Ноември 27, 2008, 11:30:16 am »
Кактусите омекват защото са събрали вода и започват да изгниват. Получава  се от преполиване. Не се полива само рядко, ами и по малко. През зимния период, дори почти не се поливат до пролетта. Зависи и от почвата. Ако е неподходяща и задържа водата, ясно е че ще изгние. Има почва специална за кактуси.

meci73, ще вирее във вода, не се тревожи. Ще се хване. Ако е от този вид, който са показали ckarabei и Ангелина.
ПП. Това не е истински бамбук, само така го наричат. :D Това е Драцена сандериана или още Lucky Bamboo. И от там - "Бамбук на щастието". :wink: А истинския бамбук е съвсем друго нещо. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #777 -: Ноември 27, 2008, 11:41:33 am »
Osi, страшен сайт!!!Обаче на немски :( тоя език хич не го владея :wink: Нещо на английски или френски? Иначе бих си поръчала със сигурност. Мъж ми ще ме изгони от къщи вече, хихихи :lol:
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #778 -: Ноември 27, 2008, 12:07:17 pm »
За кактусите съм съгладсна с Оси. Като девойка имах на 40 кактуса и точно така се е получавало с някои.Почвата трябва да е по пясъчлива/ако не греша/.
Osianка, точно от тези е, ще се постарая да го съхраня-подарък със сантиментална стойност :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #779 -: Ноември 27, 2008, 14:05:57 pm »
Тук един Online магазин за цветя има букети, кошници, и саксийни цветя и няколко орхидеи. Цените не невероятно високи. Това нормално ли е? Толкова ли са скъпи цветята в България??? 8O 8O 8O

http://tzvetya.com/index.php/cPath/235_35/sort/3a/page/1

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."