0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #580 -: Октомври 10, 2008, 10:01:20 am »
За петуниите знам че спадат към отровните растения.

Петуниите постоянно цъфтят, те изглеждат постоянно окичени, защото цветовете цъфтят обилно едно след друго.

По това време на годината вече петунии няма смисъл да се сеят. Те са едногодишни.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #581 -: Октомври 10, 2008, 10:04:39 am »
Благодаря ти осиана, а по това време какво ще ми препорачаш  :lol:
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #582 -: Октомври 10, 2008, 10:24:03 am »
 Имам въпросче.
Бях си оставила цветята във Влас да ми ги полива приятелка. Май съм се оплаквала вече тук. Та тя малко ги позабрави и имаше 3 жертви, от които 2 се оправиха /бенджаминът и юката/, но...мъката ми е любимия цикас  :balk_145: Не можах да го спася, наложи се да го изрежа  :( Как мислите, дали ще тръгне отново?

П.П.Вече си взех цветята тук.
« Последна редакция: Октомври 10, 2008, 10:26:21 am от Жекова »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #583 -: Октомври 10, 2008, 11:38:25 am »
zayana, по това време на сезона цъфтят есенните цветя, може да си купиш цъфнали в саксии далии, астри (димитровчета, богородички), газании, хризантеми и други които цъфтят до късно през есента. Цикламите също цъфтят сега и обичат хладно. Хортензиите са също студоустойчиви и цъфтят до късна есен, но не обичат ветровити места. Ако става въпрос за сандъчета по перваза на балкона и за висящи цветя може да си посадиш от висящите мушката, ако не е много студено. Иначе ако балкона е остъклен, доста от цветята (летните) могат да цъфтят до по-късно. А вече, на пролет си вземи разсади и сей, цяло лято ще имаш красив цъфнал балкон. Повече инфо в закованата тема за полезните съвети.


Жеки, аз имам цикас, но не знам дали ще се оправи твоя, остава да го оставиш и да видиш дали ще тръгне. Знам, че са капризни, не обичат преполиване, и пряко слънце. Може би ако го присееш, и го оставиш на сенчесто място, може да имаш успех, тъкмо ще видиш в какво съсътояние са корените му. При пресяване внимавай с корените че са нежни. Оросявай му листата, без да мокриш стъблото, да не загние.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=21180.msg352583#msg352583


ПП. Странна и интересна лентичка имаш. Не мога да се сетя, какво точно подсказва. :lol:
« Последна редакция: Октомври 10, 2008, 11:48:49 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #584 -: Октомври 10, 2008, 11:54:23 am »
ПП. Странна и интересна лентичка имаш. Не мога да се сетя, какво точно подсказва. :lol:
Това се чудих и аз  :)


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #585 -: Октомври 10, 2008, 12:12:51 pm »
Осиана благодаря ти за изчерпателния отговор  :)
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #586 -: Октомври 10, 2008, 12:20:24 pm »
 Оси, той листа вече няма, резнах ги, защото бяха напълно изсъхнали. Ще взема наистина да го присадя, да видим какво ще стане, тъкмо да видя корените.

П.П.Лентичката  :lol: :lol: :lol: ...като ме дразни определено нещо, го обръщам на майтап, затова я сложих. Подробности - в бандитския чат.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #587 -: Октомври 10, 2008, 12:32:21 pm »
Оси, той листа вече няма, резнах ги, защото бяха напълно изсъхнали. Ще взема наистина да го присадя, да видим какво ще стане, тъкмо да видя корените.


В никакъв случай, сега докато е "болен"  не го тори! Пиши какво става с него после, интересува ме дали ще се съживи и как. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #588 -: Октомври 10, 2008, 20:02:47 pm »
       ckarabei,добре дошла!Много е хубава градинката на майка ти!Ще чакаме още снимки! :welcome_1:

       Фантич,красиви петунии! :balk_103:




                            Малко класика от мен! :wink:

                   
                   


                 
*

    ckarabei

  • **
  • 73
  • "Не мразя, не прощавам, не съдя и не съжалявам."
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #589 -: Октомври 11, 2008, 18:34:02 pm »
baracuda благодаря за посрещането .....и аз реших да си захвана от тази “класика” 4-5 вида, ама ги засадих в едно сандъче /дано не е проблем/ и като нацъфтят – разбира се снимки :balk_116:
Danny S – Ракитово е м/у Цигов чарк и Велинград, и мен ми се ще там да си стоя ........но няма работа  :(
За Петуниите ще споделя, че и аз ги харесвам, защото постоянно цъфтят и са постоянно окичени в цветове мама има няколко саксийки, но на вуйна ми просто пощуряха от цветове. Когато я попитахме на какво се дължи това тя каза че тайната била – 1 път им слагала изкуствен тор /мен като ми стана смешно, защото се сетих за рекламата “Без изкуствени торове – няма краставици” явно няма и петунии :D/
Osiana тази Жълтата китайска розичка си я купих за Цветница тази година и преди 2 седмици умря тотално......повече наистина няма да си давам парите за букети в саксия как едно цвете от тези които си крада или прося не умря /освен аз ако не реша че вече не го искам/... а само тези капризни цветя. А Червените са огромни дървета и ги имам от 4 години /свекито щеше да ги хвърля и аз ги взех/...почти от март до ноември ми цъфтят и радват....много си ги обичам. Другото цвете го купих на мама – някаква орхидея е снимката е лоша, но е като със златни нишки-жили. По принцип на орхидеите красотата е в цвета нали? Да ама Не и на тази, цъфна с цвят като ориз  8O....само ме лъжат в тези магазини.

 
Живей сега, Усмихвай се сега, Радвай се на това, което имаш днес и се бори за всичко онова, което искаш да имаш утре.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #590 -: Октомври 11, 2008, 19:07:14 pm »
  ckarabei,тъкмо ахках по жълтата ти роза(хибискус),а то какво се оказа... :( Жалко за нея,явно е била закоравял хибрид и затова не е оцеляла дълго...Ама,много-хубава,бе!Била е де! :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #591 -: Октомври 11, 2008, 19:56:54 pm »



Опитах се малко да оголемя снимките. Много са ти хубави хибискусите, съжалявам за жълтия.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #592 -: Октомври 11, 2008, 20:11:41 pm »
eeeeeeх, аз пак се размечтах след поредните красоти:)
страхотни сте, а жълтия хибискус е уникален.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #593 -: Октомври 12, 2008, 07:42:55 am »
Здравейте,моята китайска роза от 3 год.не е цъфтяла и сега не мога да й се нарадвам.Ето и на вас да се похваля.
А това е на брат ми,аз го знам каменно цвете,страхотен цвят ,е снимката е малко лоша,но е правена с телефона.
Тази е последната.
« Последна редакция: Октомври 12, 2008, 07:44:53 am от marina75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #594 -: Октомври 12, 2008, 09:06:48 am »
Марина и аз така, чакам да се зарадвам на моята, че от 2 години за първи път има пъпка:)засега само 1 но все пак е нещо:)Ще направя снимки като цъфне:)

Момичета...аз така като гледам цветята ви...ами да си ги криете хубаво, че да не взема да мина покрай вас :lol:

Днес отивам до вилата и ако има някакви нови красоти ще "се похваля":)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #595 -: Октомври 12, 2008, 10:35:43 am »
Нали знаете, че хибискусите се пресяват често и се подрязват? Иначе няма да цъфтят. Много светлина им трябва.
Повече инфо тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=21180.msg406623#msg406623

Марина, да това е каменното цвете - глоксиния.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #596 -: Октомври 12, 2008, 11:10:17 am »
:)Оси благодаря ти:)
във връзка с това, че родината на хибискусите е Азиа и виреят най добре в тропиците искам да ви покажа една снимка от едно пребиваване при съпруга ми на кораба.Толкова бях потресена от големината на трилистниците, китайските рози и всички други цветя , които тук отглеждаме като домашни, че нямаше растение пред което да не се снимам.Видях цикас гигант и бенджамин гигант в Мексико, а в Полинезия колко хибискуси имаше...ех, пак се разме4тах:)
Това са бенджамини но от малките:)

това е един малък цикас:)

извинявам се, че и аз съм на снимката ама важното е това на ухото ми:)и цветовете им са гигантски:)

е това "дърво" под което съм си е хибискус:)

на тези все им забравям имената:)


последно и спирам, 4е...

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #597 -: Октомври 12, 2008, 11:13:32 am »
Wow!

АЗАЛИЯ???
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #598 -: Октомври 12, 2008, 11:17:38 am »
Азалия:):)
ама от малките:)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #599 -: Октомври 12, 2008, 11:19:36 am »
Азалия:):)
ама от малките:)

 :balk_602:


Благодаря за снимките Лиско, невероятни са. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."