0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #40 -: Май 28, 2008, 14:51:10 pm »
И аааз искааам лилавото нещоооо :lol:

Това лилавкото "нещо" и на мен ми хареса.
Мислех си аз, че е някакъв вид кампанула и май наистина се оказа Campanula glomerata.

  Е,хубу де!Ще ви събера семенца и ще ви изпратя...обаче на живо,ако го видите си е смотано. :wink:

   Danny S, как се развъжда тази лупина,отдавна искам да си разкрася градината с такова нещо.Трайна ли е? Искам цветя,които да са зелени цяло лято,дори след като прецъфтят.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #41 -: Май 28, 2008, 14:59:19 pm »
На това нещо май му открих името. Най-после. От род Hatiora ще да е. :wink: Катусово.




PS. На Баракуда поста не се вижда. Само ако се отворят "всички"
« Последна редакция: Май 28, 2008, 15:03:16 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #42 -: Май 28, 2008, 16:38:41 pm »
И аааз искааам лилавото нещоооо :lol:

Това лилавкото "нещо" и на мен ми хареса.
Мислех си аз, че е някакъв вид кампанула и май наистина се оказа Campanula glomerata.

  Е,хубу де!Ще ви събера семенца и ще ви изпратя...обаче на живо,ако го видите си е смотано. :wink:

   Danny S, как се развъжда тази лупина,отдавна искам да си разкрася градината с такова нещо.Трайна ли е? Искам цветя,които да са зелени цяло лято,дори след като прецъфтят.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #43 -: Май 28, 2008, 20:13:12 pm »
Оооо момичета, как ми пълните очите и душата с тези прекрасни цветя.Нямам търпение да си напарвим ремонта за да си надстроим малко къщата и да имам прозорци зада си отглеждам цъфтящи.Толкова ме радват.
Наистина оставам без думи като вляза в темичката и ви разгледам снимките.ПОздравления за всички.
А мака,хм, за първа година полудява така.
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #44 -: Май 29, 2008, 12:06:16 pm »
Danny S, как се развъжда тази лупина,отдавна искам да си разкрася градината с такова нещо.Трайна ли е? Искам цветя,които да са зелени цяло лято,дори след като прецъфтят.
Бари, аз я заварих из целия двор, когато купихме мястото. Пуска много семенца - има бебета-растения навсякъде из двора. Мога да ти събера ако искаш, но не знам дали ще цъфтят през първата година. Другия вариант е коренища - те са като на гергините. Само кажи кога и ще ти извадя. Като цвят трае около седмица, може и повече, а като зеленина е през цялото лято. И аз много я харесвам - има  "тропически" ефект :lol: Имам  синя, розова, лилава. Има също червена и жълта, но аз нямам от тях.




*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #45 -: Май 29, 2008, 13:04:19 pm »
 :D :D :D


Клематис


Mamy Blue


Old Port
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #46 -: Май 29, 2008, 14:00:02 pm »
Бари, Оси страхотни цветенца сте показали, много са красиви всичките! Майсторки сте вие  :balk_46:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #47 -: Май 29, 2008, 14:17:34 pm »
Тук пак орхидеята, но тук се вижда по-добре.



Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #48 -: Май 29, 2008, 16:26:00 pm »
Е, те това цвеке, в моите ръчички няма начин да оцелее :lol: :lol: :lol:


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #49 -: Май 29, 2008, 17:07:09 pm »
Е, те това цвеке, в моите ръчички няма начин да оцелее :lol: :lol: :lol:

Що така Дани? :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #50 -: Май 30, 2008, 11:37:48 am »
 :oops: :oops: :oops: Щото съм много "уфатна" жена :lol:
 Днес си посадих коледниче...или великденче?
Даде ми го една колежка преди месец и каза направо да го боцна в пръстта, ама аз айде днес, айде утре, и то пусна чудесни коренчета във водичката :lol:

Ако и някой ми каже как се гледа... :oops:


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #51 -: Май 30, 2008, 12:17:27 pm »
Дани, има статии за коледничето и великденчето в темата за съветите. Не го поливай много.


От мен - цветенца. Надявам се да ви харесат. Като няма бебета, поне цветя да има.


Клематис

Клематис

Tradescantia Virginiana


Божур

Божур

Goldquelle


Henri Matisse
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #52 -: Май 30, 2008, 12:55:43 pm »
Осиии, ти колко клематиси имаш? :D

Като няма бебета, поне цветя да има.

Ще има Оси, рано или късно.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #53 -: Май 30, 2008, 13:16:24 pm »
Цитат
Осиии, ти колко клематиси имаш?


Няколко. 6 май са.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #54 -: Май 30, 2008, 13:45:08 pm »
Ей Ози тази жълтата е страхотна много обичам жълти рози ама наситено жълти. И аз имам 5 клематиса и единия Нели Мозер май се казваше е подобен на твоя шарения ама на снимката от етикетчето е толкова ярък пък като ми цъфна много невзрачен ми се видя. Надявам се щото е малък още иначе а-а-а-а не съм искала такъв да си купя :balk_150:Другият се казва Папа Йоан Павел Втори и е бял с нежна розова ивица, имам един много гъст като божур светло лилав и два стари сорта от село-бордо и мастилено лилав,много ги обичам. Страхотни са ти цветята чак ми се иска да ти дойда на гости и да поостана в градината ден два :balk_102:
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #55 -: Май 30, 2008, 13:46:43 pm »
Дани С-туй ми прилича на Коледниче.Аз  също имам със същите листа, а един  от мойте Великденско подобни кактуси  в къщи  ще вземе да цъфне скоро ,вече имампъпки и то доста.   Оси имам подаръче за царицата на Розите-теб.  :wink: Градиски рози от градината пред   моята къща и дано ти харесат:






« Последна редакция: Май 30, 2008, 13:49:59 pm от fanta_23 »
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #56 -: Май 30, 2008, 14:33:56 pm »
Олеееееееее направо човек не може да ви изчете, браво бе.
Аз изпуснах сума ти цветя да снимам. Днес ще се постарая да кача малко снимки на няколко лалета и днес ще снимам това което е цъфнало.
Тая год. за съжаление въобще не чакайте нищо от мен, но се надявам догодина да компенсирам.
Ози, аз да ти се оплача, не че ще ми помогнеш, ама да си кажа - уж съм взимала толкова различни по цвят рози, а май ще се окаже, че всичките са бяли, червени и розови. Абе това е търговията в България. Яд ме е та две не вида. :x :x
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #57 -: Май 30, 2008, 14:45:03 pm »
Алтея, радвам се че ти харесват. :D

Фанта, тази бялата ми хареса много, цъфти на букетчета, това е кремаво-бяло или светло жълто, май, а?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #58 -: Май 30, 2008, 14:48:15 pm »
Мери, и мен ме яд за розите ти. Това е обаче нещо нормално май.
Опитвайте се да купувате рози в саксии в цъфтеж, да не стават фалове, по-сkъпи са ама, си заслужава. :wink:

ПП Ще чакам снимки, Мери. :wink:
« Последна редакция: Май 30, 2008, 15:28:16 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #59 -: Май 30, 2008, 16:24:41 pm »
... ама да си кажа - уж съм взимала толкова различни по цвят рози, а май ще се окаже, че всичките са бeли, червени и розови. Абе това е търговията в България...

   Мери,и аз така!Ето ти пример със тази розичка,която трябваше да е подобие на "Henri Matisse" на Оси,а си е доста обикновеничка...не ,че не ми харесва,ама и аз се замислям какви ли  цветове ще са другите рози,които си накупих тази година.Дано поне жълтите са наистина жълти,че ги обожавам и аз като altea.Осинко , "Goldquelle" е  жИстока направо!



... Пуска много семенца - има бебета-растения навсякъде из двора. Мога да ти събера ако искаш, но не знам дали ще цъфтят през първата година.

  Дани,като събереш семенца,пиши ми на лични да ти дам адреса и да ми ги пратиш,а аз ще ти пратя семена от онзи "троскот".