0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #740 -: Юли 13, 2013, 23:51:37 pm »
Irena33 и нашите бяха през година, но за съжаление не добри.Хубавото е, че вече знаем къде къде ни е проблема и си чакаме да ни одобрят за икси . Дано при вас всичко да се нареди нормално
Katituu аз също съм ползвала овю, но ако ще следиш по дълго време няма да ти е м много изгодно. Питай в аптеката дали нямат някакви варианти с повече бройки. Аз бях намерила някакви такива но не бяха известна марка и не с и спомням какви бяха но  10 бр. +за бременност бяха на цената на 5 от другите а бяха също толкова точни.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Тест за овулация
« Отговор #741 -: Юли 18, 2013, 21:26:51 pm »
Трети ден положителен тест, нормално ли е това ?

Re: Тест за овулация
« Отговор #742 -: Юли 19, 2013, 08:13:03 am »
Трети ден положителен тест, нормално ли е това ?
по принцип не е , но виж и днес как ще е
Ако имаш много положителни тестове не е нормално може да говори за проблем с О. или т. нар. синдром на поликстозни Я.
И този дуфастон /прогестеронов препарат/ се пие след доказана на УЗИ преминала вече О.
« Последна редакция: Юли 19, 2013, 09:25:50 am от pleyada »
Re: Тест за овулация
« Отговор #743 -: Юли 19, 2013, 09:18:43 am »
Трети ден положителен тест, нормално ли е това ?
Да, странна работа.  :ask: а отчиташ ли факта, че за положителен се счита само тогава, когато са еднакво наситени двете чертчки.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Тест за овулация
« Отговор #744 -: Юли 19, 2013, 20:03:10 pm »
Днес вече едната чертичка почти я няма , първия беше много насите, втория и третия еднакви, но от друг модел тестове. Понеже едната опаковка свърши, а нямаше същия модел и взех друг. Дуфастоня го пия защото започна да ми идва през много голям период от време 40-45 дена. Предния месец на фоликулометрията имах овулация, но изпуснахме момента май  :? Дано този месц го оцелим  :wink:

Re: Тест за овулация
« Отговор #745 -: Юли 30, 2013, 12:07:17 pm »
Здравейте момичета кокичета  :bighug: :bighug: :bighug:

Някоя от вас да е ползвала или да има отзиви към този вид тест за ову...много му се чудя дали да не си го поръчам, но ми се искаше да събера мнения преди това.
Изглежда ми много практично и лесно и освен това ако разбрах правилно се купува еднократно и няма износване...на базата на слюнката е...какво мислите...дали ще е ефикасно  :?

Re: Тест за овулация
« Отговор #746 -: Юли 30, 2013, 14:54:11 pm »
За първи път го виждам , ако го вземеш после ще кажеш как е :)

Re: Тест за овулация
« Отговор #747 -: Юли 31, 2013, 01:26:33 am »
За първи път го виждам , ако го вземеш после ще кажеш как е :)

Смятам да си изчакам М да дойде ида го поръчам, че този месец си поръчах термометър за БТ и ако пристигне без проблем от същия сайт ще поръчам и тестера.
Изглежда супер лесен за правене и най което ми харесва е че не е нужно да се стискаш с часове за да си направиш теста или да не поемаш течности...това се прави сутрин преди да се измият зъбите и да се поеме каквато и да е храна илитечност...слага се малко слюнка, чака се да засъхне и след това се гледа резултата...почиства се с кърпичка и е готово пак да се използв...може да се ползва от първия до последния ден на цикъла без да се притесняваме дали ще почнем на време тестването и далище ни свършат тестовете точно когато не трябва...но всичко ми изглежда прекалено хубаво илесно за да е истина хихихихи и се съмнявам дали ще показв кактотрябва.
С размера на червило е иможе да се носи на всякъде...на мен ми се е налагало да сме цял ден на някъде и да се случа в заведение в часовете когато си правя тестовете и съм си искала пластмасова чашка за да си направя теста в тпалетната на заведение  :( :oops: и за късмет пък е излизал положителен :lol:
С това другопредимство което мисля че ще има е че от сутринта ще се знае дали има ову и може да се действа от сутринта а не да се чака до следобеда за да се действа вечерта примерно...

Не знам на мен ми сестори много практично, но в случай че наистина действа...

Re: Тест за овулация
« Отговор #748 -: Юли 31, 2013, 01:44:54 am »
www.youtube.com/watch?v=5AIjhLRLGk4

Ето едно видео.

Re: Тест за овулация
« Отговор #749 -: Юли 31, 2013, 07:20:16 am »
www.youtube.com/watch?v=5AIjhLRLGk4

Ето едно видео.
Много интересно! Beralentinia пиши отзиви, ако си го вземеш наистина  :P
Re: Тест за овулация
« Отговор #750 -: Юли 31, 2013, 07:37:38 am »
От половин година на го търся по аптеките,но без резултат в кой ли не град съм питала но него намерих.По други форуми съм чела че цената е около 30-40лв.На мен много ми харесва идеята че може да се използва от първи до последния ден на МЦ а инвестицията е еднократна. Beralentinia
на това каква е цената.Момичета ако някоя го намери по аптеките в БГ моля да ми пише и ако може да ми вземе ще съм много благодарна.Хубав ден 

Re: Тест за овулация
« Отговор #751 -: Юли 31, 2013, 12:59:02 pm »
http://www.vitaetnatura.com/ayudas_t_cnicas.htm?id=200

Аз го намерих в този сайт и е 43,5€
Не знам дали по ебай би могло да се намери по евтино, но друг сайт ,който да го предлага , поне аз не намерих.

Отзиви ще пиша задължително...тука до 10тина дни смятам да го поръчам.

Re: Тест за овулация
« Отговор #752 -: Септември 03, 2013, 15:02:58 pm »
Момичета от доста време не съм правила тестове за ову.,но днес пак реших да си взема.Два часа и половина издържах да не ходя до вц и без течности,направих си теста в 14:30 и контролната черта е тънка като конец и едвам забележима ,а тестовата е дебела и силно наситено [тъмна]даже се появи веднага още преди контролната,мислех да кача снимка но батерийте на фотоапарата  са паднали.На някой случвало ли се е такова нещо.Все още гледам теста и нямам обяснение защо контролната линия е такава 8O :? теста е Clear Ovu test 5бр.+1бр за бременност.В календара го отбелязах като положителен ще видя и утре как ще е.

Re: Тест за овулация
« Отговор #753 -: Септември 03, 2013, 16:46:04 pm »
marina vdb, за мен това си е категорично положителен тест :) Случвало ми се е веднъж тестовата линия да ми се появи веднага , преди контролната. И аз се чудя дали да не направя днес тестче , защото имам ЦС от 2 дни , а днес с ми е 12 ден , а по принцип О ми е доста по-късно .
<br />
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #754 -: Септември 03, 2013, 16:48:52 pm »
Аз ползвам такива и както го описваш тестът е положителен. Всъщност с тези тестове можеш да го считаш за положителен именно когато тестовата черта е по-наситена от контролната и то доста. Мен ми се е случвало контролната да е слаба, но да има и друга едвам забележима, когато е отрицателен. Когато са еднакви го считам за отрицателен. Направи си и утре по същото време, за да се ориентираш.


Re: Тест за овулация
« Отговор #755 -: Септември 04, 2013, 07:41:17 am »
Благодаря ви момичета за отговорите!Днес като направя втория тест ще пиша отново,а между временно започнах ме да действаме с мм и дано този месец отново видя двете чертички.Хубав и усмихнат ден :bighug:

Re: Тест за овулация
« Отговор #756 -: Септември 04, 2013, 15:43:19 pm »
Вторият тест е с еднакво бледи черти едва се забелязват.Пиша го отрицателен.Когато предстои ову. по принцип има силни болки в я.,а този месец са доста леки в сравнение с други месеци и не мога да разбера от ляво или от дясно ще е ову. болките са слаби и от двете страни което ми е странно но важен е крайният резултат.

Re: Тест за овулация
« Отговор #757 -: Септември 18, 2013, 17:58:35 pm »
Здравейте момичета, от доста време следя мненията по всички теми във форума, но едва сега се престраших и аз да се включакъм вас. В момента най-много ме вълнува темата с тестовете за овулация и понеже до момента не ми се е налагало да си правя не съм много запозната. Искам от вас съвет кои марки са най-сигурни, на кои мога да се доверя. Благодаря ви предварително. :)  :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #758 -: Септември 30, 2013, 23:25:44 pm »
Аз ползвам на Оview.Има ги в аптеките Марешки 9лв и нещо.Доволна съм.Чертичката се насища,а не да се чудиш има ли я,няма ли я
Re: Тест за овулация
« Отговор #759 -: Октомври 01, 2013, 09:49:30 am »
 Благодаря  Lilita_   и аз такъв си взех и го правя от 3 дена...сега чакам резултат  :lol: