0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #700 -: Април 09, 2013, 21:08:43 pm »
Момичета, здравейте. Цикълът ми прескочи един месец и пих хапчета за предизвикване. Дойде ми и днес ми се осми ден. Вчера направих тест за овулация и резултатът беше отрицателен. Днес чертите са еднакво наситени. Разбрах вече, че овулация би следвало да настъпи до 48 часа. Утре съм на преглед за проследяване. Не мога да си обясня защо толкова рано ми отчете две черти. Аз имам по- дълъг цикъл и дори мислех да започна с тестовете по- късно, но ми бяха останали в опаковката от по- миналия месец. Искам да попитам дали има вероятност тестът да отчита грешно.


Re: Тест за овулация
« Отговор #701 -: Април 15, 2013, 11:38:16 am »
След като ти е прескочил цикъла един месец и си пила лекарства всичко е възможно. Какво стана на прегледа?
<br />
Re: Тест за овулация
« Отговор #702 -: Април 17, 2013, 06:32:07 am »
На прегледа се видя, че лигавицата на матката е почти като за овулация. На единия яйчник имах киста (функционална). Лекарката изказа съмнение, че кистата може да е причина за положителните тестове. Започнах прием на Бромокриптин от 8 дни заради леко завишен пролактин. Днес ми е 16-ти ден от цикъла и имам зацапване, както и болки в кръста (точно като по време на цикъл). Нищо чудно да се превърне в цикъл, а преди никога не ми се е случвало да ми идва толкова рано. Не знам кое обърка работите- Бромокриптин или Примолут нор, който бях пила само 2 дни, за да ми дойде предишният цикъл. Тестовете за овулация ми свършиха и си купих различни от тези, които ползвах преди, защото нямаше от тях. Новите се оказаха голям боклук. Даже контролна линия не се появява.


Re: Тест за овулация
« Отговор #703 -: Април 23, 2013, 18:31:41 pm »
Здравейте на 14.04 ми дойде това беше 25 ми ден би трябвало О. да ми е на 24.04 или на 25.04 днес си правих тест и 2 линии бяха розови но не много тъмни и сега не съм сигурна кога е да правя ли тест утре пак?

Когато е пика на LH хормона до 48 часа е О. така ли а когато теста е + но не са много наситени
Re: Тест за овулация
« Отговор #704 -: Май 03, 2013, 17:46:53 pm »
alison по принцип ову варира много и може един месец да ти е около 20-ти ден а другия на 13-14, както при мен се е случвало. Не я търси задължително на една и съща дата всеки месец.
Започни с тестовете по от рано. Вземи най- късия си цикъл и ги започни спрямо него и ги прави или до + резултат или спрямо най-дългия си цикъл.
За да разбереш дали теста е положителен, трябва да имаш други с които да го сравниш и да видиш къде чертичката е най наситена.

Ето ти пример с мои тестове. След последния имам още два с все по бледа чертичка, които не съм прибавила към другите. Имай в предвид че след втория  +тест в рамките на 48 часа настъпва ову.

За всеки случай мери и БТ и ще си сигурна кога е имало ову.


Успех мила. Стискам палци скоро да имаш хубави новини.


Re: Тест за овулация
« Отговор #705 -: Май 07, 2013, 10:27:08 am »
Здравейте,
извинявам се за въпроса, но понякога се обърквам. След като вчера и миналия ден тестовете ми за О са +, а днес вече е -, означава ли това , че О вече е минала или има вероятност да е днес ?
<br />
Re: Тест за овулация
« Отговор #706 -: Май 07, 2013, 11:18:22 am »
Здравейте,
извинявам се за въпроса, но понякога се обърквам. След като вчера и миналия ден тестовете ми за О са +, а днес вече е -, означава ли това , че О вече е минала или има вероятност да е днес ?
Секса днес и утре /за всеки случай/   :D
При два положителни теста, пика на хормона е някъде посредата , между двата
ОППС , ти кога правиш тестовете? правят се следобяд
« Последна редакция: Май 07, 2013, 11:20:37 am от pleyada »
Re: Тест за овулация
« Отговор #707 -: Май 07, 2013, 11:30:25 am »
Благодаря, положителните ги правих следобяд, но този го направих преди час.
<br />
Re: Тест за овулация
« Отговор #708 -: Май 07, 2013, 17:40:42 pm »
irenaa33 Тестовете за О показват кога ще настъпи, а не че в момента си в О. За това действайте дори  днес, утре и в други ден за по сигурно.

Успех, стискам палци  :)


ПП. разликата между сърчицата не повече от 24 часа. Имай в предвид, че агентите ще пътуват до тръбите средно казано около 8 часа, за това когато О настъпи те трябва да са там и да чакат принцесата :)
« Последна редакция: Май 07, 2013, 17:44:51 pm от Beralentinia »

Re: Тест за овулация
« Отговор #709 -: Май 07, 2013, 20:38:25 pm »
Благодаря ви момичета, днес бях на лекар и нямаше доминантен фоликул, а течност зад матката, което както лекарката каза, е от спукания фоликул най-вероятно. И според нея О е била вчера или снощи и беше доста обнадеждена за този месец. Каза да й се обадя когато ми закъснее :) и да почвам дуфастона.
успех на всички !
<br />
Re: Тест за овулация
« Отговор #710 -: Май 08, 2013, 04:28:53 am »
Благодаря за отговорите надявам се да сме yцелели момента благодаря още веднъж
Re: Тест за овулация
« Отговор #711 -: Май 09, 2013, 15:03:03 pm »
Здравейте, момичета! Нова съм тук и имам нужда от малко помощ от ваша страна! :)
От този месец реших да си правя тестове за овулация и така като гледате снимката, кой ви се струва за положителен? Има толкова много информация, че вече и аз самата се обърках! 8O
« Последна редакция: Май 09, 2013, 15:19:28 pm от pecita »
Re: Тест за овулация
« Отговор #712 -: Май 09, 2013, 19:29:35 pm »
Според мен  и на 8-ми и на 9-ти са положителни. Действайте днес и утре :)
<br />
Re: Тест за овулация
« Отговор #713 -: Май 09, 2013, 20:26:58 pm »
Здравейте, момичета! Нова съм тук и имам нужда от малко помощ от ваша страна! :)
От този месец реших да си правя тестове за овулация и така като гледате снимката, кой ви се струва за положителен? Има толкова много информация, че вече и аз самата се обърках! 8O

според мен трябва да продължиш още ден два да видим дали ще избледнее, понеже не виждам много разлика в насищането. Снимай след два дни и пусни да видим какво ще покаже.

ПП. аз дори мисля че тепърва ще се насища.

Re: Тест за овулация
« Отговор #714 -: Май 10, 2013, 08:38:29 am »
Moите пък бяха дори по-бледи и двете черти, след което втората започна да избледнява (направо си изчезна :) ). Не знам теста ли ми беше калпав, нивото на хормона ли е било ниско?
<br />
Re: Тест за овулация
« Отговор #715 -: Май 10, 2013, 14:56:22 pm »
Момичета, днес си направих поредния тест и чертата е доста бледа. Но малко преди теста с мъжа малко поработихме  8) :D може ли това да е оказало влияние на резултата? Или наистина вчера и миналия ден ми е отчел овулация?
Re: Тест за овулация
« Отговор #716 -: Май 10, 2013, 18:14:49 pm »
Не мисля , че това е оказало влияние , просто пика на хормона спада, но не се знае точно в кой момент е настъпила или ще настъпи О. Вие продължавайте да действате :)
<br />
Re: Тест за овулация
« Отговор #717 -: Май 13, 2013, 09:22:40 am »
Вече ми излизат само бледи черти! Момичета нормално ли е само два дни да имам 2 черти или трябва да са повече дни?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #718 -: Май 13, 2013, 09:25:38 am »
Нормално е пика на хормона настъпва когато си в овулация, което е между 12 и 24 часа.

Re: Тест за овулация
« Отговор #719 -: Май 13, 2013, 19:07:55 pm »
Когато доминантния фоликул достигне зрялост (около 12-ия ден от месечния цикъл), хипофизата започва да отдели голямо количество от лутеинизиращия хормон (ЛХ). Това е т.нар фоликулярна фаза – фазата в която се развива и расте един фоликул - доминантния фоликул - съдържащ яйцеклетка. Овулацията настъпва от 24 до 36 часа след повишаването на количеството на Лутеинизиращия хормон. Това е средно 14 дни преди края на цикъла. Това повишаване е много бързо и продължава кратко време – само 1-2 дни. Нарича "Пик на ЛХ". След като количествата на ЛХ се увеличат, започва процеса наречен овулация, а фазата от месечния цикъл – овулаторна фаза. Под негово въздействие налягането на течността в яйчника, се увеличава което довежда до спукването на фоликула през следващите 40-48 часа.

ЛХ е хормона, който засичаме с тестовете за ову. Надявам се с горното обяснение да ви се изясни повече какво се случва и защо е важно опитите да се продължат още три дни след втория плюс тест.

Стиснати палчета и успех  :)