0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #580 -: Септември 14, 2009, 21:31:19 pm »
Zdraveite,zakasnqva mi s 7 dni.Posledniq mi cikal beshe na 8.08. Pravih seks na 4.09 i 5.09 s prekasnat polov akt.Trqbvashe da mi doide predi 1 sedmica,a vse o6e nqma nikakvi priznaci.Dali sam bremenna?

Моля, пиши на кирилица!
« Последна редакция: Септември 14, 2009, 21:46:18 pm от Елфи »
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #581 -: Септември 14, 2009, 21:43:41 pm »
Ако си правила секс само на "4.09 i 5.09", а е трябвало да ти дойде на 07.09, при предишен МЦ на 08.08, то не си бремена.  :D

*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #582 -: Септември 14, 2009, 23:40:04 pm »
Zdraveite,zakasnqva mi s 7 dni.Posledniq mi cikal beshe na 8.08. Pravih seks na 4.09 i 5.09 s prekasnat polov akt.Trqbvashe da mi doide predi 1 sedmica,a vse o6e nqma nikakvi priznaci.Dali sam bremenna?

rаlenekova, тук пишат момичета и жени, които искат да забремеят и задават тоя въпрос със затаен дъх защото искат да им се случи, но не става. Купи си уринарен тест или отиди на лекар. Във форума диагноза така или иначе никой не може да ти постави.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #583 -: Септември 15, 2009, 13:41:17 pm »
эдравейте нова съм във форума и искам да споделя моята история. трябваше да ми дойде на  13 но имам болки в гърдите често ходя до тоалетна и реших да си направя тест за ранна бременност. направих го на 11 и беше   :bfp1:  на 12 направих още един и реэултата беше същия  yahoo_33 имам и болки ниско в корема които ме проряэват иэведнъж и след минута минават. мога ли да съм сигурна в реэултата? може би въпроса ми е глупав но миналия месец ми эакъсня 8 дена но теста беше отрицателен а сега силно се надявам да очаквам едно малко  ylinfant
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 13:52:20 pm от shady.f »
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #584 -: Септември 15, 2009, 13:59:45 pm »
Отиди на кръвен тест - най-сигурен е.
Май не си пуснала темата в правилната секция, та може модераторите да я преместят :)
[/url][/url]
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #585 -: Септември 15, 2009, 14:14:10 pm »
ми нова съм и не съм наясно още :oops:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #586 -: Септември 15, 2009, 18:23:22 pm »
здравейте, скъпички! и аз искам да се запиша в темичката, защото вече съм страшно объркана и притеснена. от 3-4 месеца и ние правим опити за бебе. от както спрях противозачатъчните , цикълът ми е леко променлив, но винаги е между 26 и 30 дни. последната менструация ми беше на 8.08 и очаквах да ми дойде на 5.09, но още не ми е дошло. това е вече 7 дни закъснение, което не ми се е случвало до сега. от две седмици имам някакви симптоми - страшна умора, често ходене до тоалетна, изострено чувство към миризми и вкусове, раздразнителност, болки ниско в гърба и от 1 седмица болки в гърдите. Но уви само отрицателни тестове (тази сутрин последно)!!!! :x :( :? :? :? този път не мисля, че си внушавам. в понеделник отивам да си пусна кръвен тест.
възможно ли е просто да не съм имала овулация и за това да не ми идва? до сега не сам засичала температури, но май сте почна. за първи път пробваме за бебе. по принцип никога не съм имала никакви физически проблеми или проблеми с цикъла до сега. на 7.07 кръвният тест показа малко нисък прогестерон (5,4), но аз не искам да вземам медикаменти все още.
мислите ли, че все може да съм бремена, въпреки "-" тест? много ще съм благодарна за вашите съвети и коментари!

благодаря за сьветите! както вси4ки ме посьветваха отидох да си направя крьвен тест (бета + прогестерон май). днес трябва да ми се обадят да ми сьобщят резултатите. това 4акане ме убива!!! просто искам да знам, независимо дали е положителен или не. ще пиша пак, като имам отговор.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #587 -: Септември 16, 2009, 00:03:43 am »
офф, току що си получих резултатите - oтрицателни! докторьт каза, че прогестероньт ми бил още 2,8 и за това не ми е дошло, трябвало да падне и тогава щяло да ми дойде - до края на седмицата. пак разочарование... :( :( ще продьлжяваме с опитите

може ли някой да ми разясни това с ниския прогестерон. когато си правих изследвания преди няколко месеца, ми казаха 4е прогестерораньт ми бил ниськ 5,4 след третата седмица от цикьла. доки ми предложи да ми изпише някакви медикаменти,но аз се отказах. ние правим опити от 3-4 месеца само и си мислех, че може и да стане естествено без допьлнително да се тьпча с хормони. сега започвам да си мисля, че може би ще е по-добре да послушам д-р. всеки месец се побарквам от нерви...много ще сьм благодарна, ако някой ме светне малко по вьпроса с ниския прогестерон и медикаметните.  :?
успехи на всички!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #588 -: Септември 16, 2009, 09:16:53 am »
ми нова съм и не съм наясно още :oops:
Имах предвид, че може спокойно да се запишеш в темичката за бременните :) Споко, казах го на шега, не за да правя забележка. Съжалявам, ако възприела поста ми като нападка  :oops:
Кажи какво стана с кръвния тест?
[/url][/url]
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #589 -: Септември 16, 2009, 09:43:46 am »
не съм пуснала още кръвен тест но ще те информирам когато го направя :blowingdust:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #590 -: Септември 16, 2009, 10:02:37 am »
Стискам палци  :) Ама щом уринарен ти е засекъм, няма начин кръвния да е отрицателен :)
[/url][/url]
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #591 -: Септември 16, 2009, 10:13:08 am »
СИЛНО СЕ НАДЯВАМ.   preggo   желая го и на всички останали :goodluck: :goodluck: :goodluck:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #592 -: Септември 16, 2009, 12:38:44 pm »
здравейте и ние от няколко месеца се опитваме да си правим бебе...купих си овулационни тестове и 2 месетха подред бяха все отрицателни, но този месец на 14 септември(оня ден) видях положителен овулационнен тест. Правихме любов на 13 следобед, след това мъжлето трябваше да пътува, мислите ли че може да е станало.. не съм сигурна колко време издържаха сперматозоидите в женското тяло.. пиша просто защото имам нужда да споделя..и знам че тук ще намеря подкрепа от вас, имам нужда а и милото е на път, късмет на всички ви й + тесчета  :balk_602:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #593 -: Септември 16, 2009, 12:49:18 pm »
здравейте и ние от няколко месеца се опитваме да си правим бебе...купих си овулационни тестове и 2 месетха подред бяха все отрицателни, но този месец на 14 септември(оня ден) видях положителен овулационнен тест. Правихме любов на 13 следобед, след това мъжлето трябваше да пътува, мислите ли че може да е станало.. не съм сигурна колко време издържаха сперматозоидите в женското тяло.. пиша просто защото имам нужда да споделя..и знам че тук ще намеря подкрепа от вас, имам нужда а и милото е на път, късмет на всички ви й + тесчета  :balk_602:
:goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck:

 мисля че е въэможно
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #594 -: Септември 16, 2009, 13:53:48 pm »
офф, току що си получих резултатите -
Прогестерона е много важен хормон, още повече когато правите опити за бебе. В лутеалната фаза той е този, който отговаря за лигавицата на матката, където в първите три месеца ще се имплантира ембриона. Не се притеснявай да вземаш хормонален препарат, тук много момичета го правят. На мен са ми познати два вида лекарства, а и това са които най- често изписват лекарите- Дуфастон и Утрогестан. Понеже аз съм на утрогестан ще ти пусна линк за него.
http://bda.bg/bdias/6991s.pdf
Дуфастона е синтетичен прогестерон за разлика от утрогестана и по мое скромно мнение по- за предпочитане е вторият илач  :wink:
Тук във форума има много инфо и за двата, порови се и ще намериш ценна информация както за прогестероновата недостатъчност, така и за лечението й.

 

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #595 -: Септември 16, 2009, 13:56:27 pm »
Моля ви не си самоназначавайте лекарства без да са ви предписани от лекар.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #596 -: Септември 16, 2009, 14:00:29 pm »
здравейте и ние от няколко месеца се опитваме да си правим бебе...
72 часа, ако влагалищната среда е благоприятна  :wink:
бтв един гинеколог ми каза" Ако правиш секс с мисълта, че правиш бебе и веднага след това стиснеш палците да стане, просто нямате никакъв шанс". Така че спокойно, миличка, усмихвай се на живота и не брой дните и часовете като много от нас тук и чудото ще се случи  :balk_110:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #597 -: Септември 16, 2009, 14:03:30 pm »
Alekstraza, благодаря ти много за инфото. мисля да си поискам предписание от доктора за някой от тези медикаменти.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #598 -: Септември 16, 2009, 14:05:53 pm »
Опазил ме Господ да си самоназнача, особено хормонален препарат, още повече да начнача на друг  8O.
Обяснявам на момичето част от това което знам, за да има що годе някаква яснота. Ако не съм разбрала правилно постта ти се извинявам за този.
darilin, поговорете подробно с доки на тази тема, обсъдете и вариантите. Предполагам задаша въпроса, за да знаеш какво да го попиташ и да разбереш и той какво ти казва. Успех! 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #599 -: Септември 16, 2009, 14:11:56 pm »
Опазил ме Господ да си самоназнача, особено хормонален препарат, още повече да начнача на друг  8O.
Обяснявам на момичето част от това което знам, за да има що годе някаква яснота. Ако не съм разбрала правилно постта ти се извинявам за този.
darilin, поговорете подробно с доки на тази тема, обсъдете и вариантите. Предполагам задаша въпроса, за да знаеш какво да го попиташ и да разбереш и той какво ти казва. Успех! 
С това добавено изречение и моят пост нямаше да го има.
Случвало се е някой да реши да приема даден препарат по съвет на познат или приятел. А това е опасно както сама си го написала.

Поздрави.