0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #480 -: Август 13, 2009, 13:11:32 pm »
rtfrtf   а обикновено колко дни ти е дълъг цикъла ? Може този месец овулацията да ти е била по-късно и съответно да ти се е изместила дата за цикъла и да не е трябвало да ти дойде на 25-26 юли, а по-късно !!! Ти засича ли я по някакъв начин? Пусни второ ЧХГ и в Кандиларов и стискам палци вече на следващият преглед да се види плодното сакче в матката  :crossfingers: :crossfingers:
linapoli дано и ти се похвалиш скоро с добри новини  :crossfingers:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #481 -: Август 13, 2009, 14:38:02 pm »
задравейте,преди известно време ви бях писала,но сега съм с нов проблем:).Трябваше да ми дойде преди 2 дни,но ми закъснява,днес си правих тест за бременност,но май го оплесках,защото на опаковката пише,че трябва да се използва най-много 15 минути след отваряне,а аз го използвах по-късно,защото не ми се пишкаше след като го отворих.Имам симтомите на ПМС,но нямам цикъл.Възможно ли е да см бременна,но все още да е рано да се разбере,защото посленият  ми акт е бил преди 4 дни,или е нормално след първите опити да закъснява цикъла?
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #482 -: Август 13, 2009, 15:25:01 pm »
Здравейте момичета
Много съм притеснена.Незнам какво да си мисля.Чудя се дали си въобразявам че съм бременна.Последния ми цикъл беше на 03,07,2009г.Обикновенно цикъла ми е 30-32 дни.По принцип съм с нередовен цикъл но от 5 месеца насам цикъла ми е като по часовник на 30 ден без болки с нормално кръвотечение.Но този месец цикъла ми не дойде.На 7,08 правих един тест но беше отрицателен.Днес/13,08/ направих втори тест и той е отрицателен.Това което ме притеснява е че имам симптоми за бременност-често уриниране/което за мен е нещо ново защото иначе ходя 2-3 пъти на ден а сега ходя 2-3 пъти за 3 часа/,гърдите ми са много наляти /но не ме болят/,гадене сутрин до към обяд и вечер/една сутрин даже повърнах/,лесно се уморявам и постоянно ми е лошо, днес се появиха и киселини,ядат ми се странни неща и комбинации/соленки с хайвер,обикновенни бисквити с кисели краставички/,сутрин съм ужасно гладна/а аз не закусвам/ а от следобед пък губя всякакъв апетит,прилошава ми от миризми.Симптомите се появиха около седмица преди да ми закъснее.сега се чудя какво да правя.Ако не бяха симптомите нямаше въобще да се притеснявам а просто щях да реша че както и преди ми се е случвало просто ме е пропускало.Мислех да отида на лекар но няма как да си запазя час за другата седмица защото в събота пътуваме за почивка.Този месец поради липса на време не съм засичала нищо и нямам никаква предтава кога ми е била овулацията.Смятате ли може да съм бременна и тестовета да не хващат бременноста.
Вярвам в чудесата!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #483 -: Август 13, 2009, 15:31:52 pm »
Gucci_, най-добре пусни един кръвен тест. Ще покаже, ако има бременност или ако няма. Понякога уринните тестове не отчитат, защото нивата на ЧХГ са още много ниски. До събота ще са ти излязли резултатите и ще знаеш.
Стискам ти палци да се окаже каквото си мислиш  :goodluck:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #484 -: Август 13, 2009, 15:32:57 pm »
Защо не си направиш кръвен тест? Мисля, че ще отговори на въпросати най - точно. Стискам палци за много +++  :D
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #485 -: Август 13, 2009, 16:11:48 pm »
Гуци иди на кръвен в някоя лаборатория и ще си сигурна какво става,в някой лабо резултатите излизат още същия ден.Успех

Мише,4 дни преди М не може да се забраменей :D Ако е станало то е станало някъде преди 16 дни(14 + 2 закъснение),когато си била в овулация!Може да се забременей едва в един единствен ден  месеца и то е когато се освободи яйцеклетката-това се нарича овулация :D Ако ще правиш тест спазвай условието описано на опаковката :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #486 -: Август 13, 2009, 16:26:45 pm »
rtfrtf   а обикновено колко дни ти е дълъг цикъла ? :crossfingers: :crossfingers:
Ами 25-26 дни средно. Пада и до 24 дни. Изключвам единични случаи с по 29 дни, но те са съвсем единични. Засичах овулация с лентички - Clear Ovu test + 1 тест за бременност в опаковката. Ползвам по две опаковки от 8-я ден на цикъла. Ползвам овукалендара и водя всякакви записки там, направо съм го обърнала на дневник. На 11,12, и 13.07 положителен овутест. Малко съмнително ми се видя три дена висока стойност на овутеста, но не обърнах сериозно внимание. На 14. и на 16.07 съм записала отрицателен овутест, но доста интензивна втора черта. Има вероятност да е настъпила следваща по-късно и да не съм я засякла, но няма логика след две седмици да се появи следваща овулация на нервна почва! Все пак трябва известно време. Ще направя втори тест в Кандиларов, но утре. За днес ми е достатъчно консултирането с лекари. Бях при наблюдаващата лекарка и тя я видя сянката, но толкова. Вчера вечерта съвсем лекичко прокървих, но се успокоих че е от манипулацията с вагиналния ехограф. Казах днес на лекарката. И другото интересно, което ми се случва, че лекичко ми придърпва в средата на корема, като опъване на кожата отвреме на време. Питах лекарката може ли да си го внушавам това придърпване. Не си го внушавам, но може и то да е от манипулацията вчера. Ще пиша утре следобяд за ЧХГ-то от Кандиларов. Благодаря ви за подкрепата.
П.П. Поне да се похваля с нещо: при цялата ми невротизираност и параноя кръвното ми налягане е 115/80.
« Последна редакция: Август 13, 2009, 16:35:26 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #487 -: Август 13, 2009, 18:07:24 pm »
Момичета сигурно съм много  :offtopic: за което се извинявам ама по всяко време на деня ли мога да си направя кръвен тест.За да знам след работа да отида в най близката лаборатория и колко горе долу струва един тест че нямам представа колко парички да си изтегля.
Вярвам в чудесата!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #488 -: Август 13, 2009, 18:11:32 pm »
Момичета сигурно съм много  :offtopic: за което се извинявам ама по всяко време на деня ли мога да си направя кръвен тест.За да знам след работа да отида в най близката лаборатория и колко горе долу струва един тест че нямам представа колко парички да си изтегля.
Цени, София, Лора, Позитано 10-около 24 лева. Кандиларов - Бузлуджа 64-около 22 лева. В тези цени влиза и взимането на кръв, и административното обслужване.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #489 -: Август 13, 2009, 18:14:25 pm »
Благодаря за инфото.Аз съм от Варна но сигурно тук са не повече от 30-35лв.Само не разбрах може ли по всяко време да се прави кръвния тест.
Вярвам в чудесата!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #490 -: Август 13, 2009, 18:36:22 pm »
 За кръвния тест за бременност няма значение по кое време на деня се прави и яла ли си , пила ли си ... Или си бременна или не си. Средно положение няма.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #491 -: Август 14, 2009, 11:22:28 am »
Здравейте  :), аз не съм бременна (или поне засега). Тъй като приемам леки противозачатъчни заради имунната ми система, с приятеля ми не се пазим особено. Последните ми два цикъла бяха по 2 дни, което не мисля, че е нормално. Преди беше около 5 дни, никога не е е било прекалено обилно, както и почти не ми се е случвало да имам някакви болки преди цикъл. Тази седмица ми е малко отпаднало, хапвам малко повече - или поне той така ми казва, понеже винаги съм имала нормален апетит и все пак успявам да съм 55 кг  :D. Онзи ден ми се повдигаше, чувствах дискомфорт в корема, сякаш е празен, а тъкмо бях хапнала. Гърдите ми са леко надути, а зърната ме болят. Очаквам цикъла си след 15 дни и започвам да се чудя защо ми е така кофти. Ако някой може да ми даде съвет, ще му бъда благодарна.
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #492 -: Август 14, 2009, 18:55:10 pm »
Оф, момичета, най-накрая и на мен малко да ми се отпусне сърчицето,  :D Второто ЧХГ от Кандиларов днес е 2792. (За сравнение от вторник е 1161). Изключих възможността нещата да са приключили с оня кръвоизлив. Сега ще чакам. Чак аз си повярвах, че поне една седмица е рано да ходя на каквито и да е прегледи, стига да няма някакви събития, разбира се.
Линаполи, какво стана при теб с днешния ти преглед?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #493 -: Август 14, 2009, 19:01:18 pm »
Оф, момичета, най-накрая и на мен малко да ми се отпусне сърчицето,  :D Второто ЧХГ от Кандиларов днес е 2792. (За сравнение от вторник е 1161).
Страхотна новина. Много се радвам за теб...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #494 -: Август 15, 2009, 10:40:31 am »
Здравейте момичета, на прегледа днес доктора каза, че е много рано за сърдечни тонове и че няма смисъл да ме гледа на ултразвук :( Но поне ме успокои!!! Днес бях 26ти ден от овулацията! Даде ми час за след две седмици, незнам как ще издържа дотогава  :? Пуснаха ми кръвни изследвания, но ще са готови другата седмица.
rtfrtf - това е страхотна новина! Успокой се, сигурна съм, че на следващия преглед ще те зарадват с плодно сакче  :lol:



*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #495 -: Август 15, 2009, 12:21:58 pm »
Лина, всичко ще е наред. Трябва да си мине време.  :bighug:
*

    sun-sun

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #496 -: Август 15, 2009, 12:40:55 pm »
Здравейте!Искам да ви споделя и моя случай..Със съпругът ми сме женени от 5 месеца и от този решихме да си правим бебче.Не сме следили овулация.МЦ ми е почти точен(най-много да ми дойде 1-2 дни преди точната дата).Миналият месец МЦ дойде на 20.07,а този месец го очаквам на 17.08.Усещам симптоми,както ПМС-наедряване на гърдите и болки в тях,подуване на корема,гадене по различно време на денонощието,болки ниско долу в корема(като преди цикъл).Но държа да отбележа,че тези симптоми през последните 3 месеца при мен напълно липсваха,до преди това ги получавах,но изведнъж спряха,а сега-отново се появиха.И не знам какво да си мисля..Дали е възможно да съм бременна?И кога най-рано е добре да си направя тест?Нямам търпение да разбера..и силно се надявам да е +..Благодаря ви,предварително!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #497 -: Август 15, 2009, 13:15:43 pm »
вече може да си пуснеш кръвен тест(Бета ЧХГ),той ще покаже най-точно:D За уринарния е по-добре да изчакаш 1 ден закъснение,т.е. на 18ти може да го направиш :D
желая ти успех
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    sun-sun

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #498 -: Август 15, 2009, 13:27:44 pm »
Благодаря,много!Но честно да си призная-малко се притеснявам..,защото и преди съм се съмнявала за бременност,но все ми е идвало и после разочарованието е голямо.С мъжът ми още преди сватбата говори за детенце и искаме много..,правили сме опити,но не толкова редовни..,но сега имам някакво много странно усещане..Болките в кръста и по-честото уриниране не ме притесняват.Да,на лице са,но аз от известно време(1 месец) си секнах кръста и от тогава не са отшумели.Не искам да долускам да си самовнушавам..До сега не съм получила никакво зацапване,което четох,че се появява при имплантирането.Не знам дали да чакам още..,а самото чакане ме побърква!Не смея да кажа на съпругът ми,защото той толкова много иска детенце,че не желая да го разочаровам ако не съм бременна.Кръвният тест сутрин на гладно ли се прави?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #499 -: Август 15, 2009, 15:22:35 pm »
кръвният тест се прави по всяко време на деня и няма никакво значение дали си яла,пила и т.н. Понеже е събота не знам къде биха могли да ти го пуснат :?
А,ако чакаш до понеделник,то все едно да изчакаш и до вторник сутрин за уринарен...
Моят съвет е да се успокоиш и да не се вглеждаш във себе си толкова,отдай се на уикенда и се разсей :wink: Пък то ако е писано,вече е станало :D Със притеснение и мисли не можеш да промениш това което е,а именно - или е станало или не....Божа работа :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!