0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #720 -: Октомври 30, 2009, 15:47:05 pm »
Чакайте бе,ами ние как сме сигурни че момичето е с 14 дни закъснение??Тя казва така,но дефакто имаме ли доказана(с тест,ехо,БТ и т.н.) ову на 14ти ден,нпр?
Може пък и О да е била късно,преди едва 20тина дни...нали...???И още да е едва с 4/5 дни закъснение,случва се...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #721 -: Октомври 31, 2009, 08:44:09 am »
Благодаря ви момичета,за всичко.Мила fibo ,много ме успокой,дано да е така и  доктора ми каза нещо такова.Вчера прокървих пак,този път вече червено и днес също не е много ,но все пак си е кървене.От снощи пия лекарствата,който ми предписа док. и много се надявам всичко да е наред и като отида в понеделник-вторник пак на преглед вече да се вижда :)Забравих да кажа че и вчера сутринта отнова си правих тест и беше пак положителен и почти толкова наситена втора черта като на контралната. :bfp: :bfp:Само и единственно се надявам и ще се моля всичко да е на ред,и вече и ние с моя мъж да си имаме бебче и да сме родители :DНезнам толкова ли много искам :(
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #722 -: Октомври 31, 2009, 12:52:42 pm »
Благодаря ви момичета,за всичко.Мила fibo ,много ме успокой,дано да е така и  доктора ми каза нещо такова.Вчера прокървих пак,този път вече червено и днес също не е много ,но все пак си е кървене.От снощи пия лекарствата,който ми предписа док. и много се надявам всичко да е наред и като отида в понеделник-вторник пак на преглед вече да се вижда :)Забравих да кажа че и вчера сутринта отнова си правих тест и беше пак положителен и почти толкова наситена втора черта като на контралната. :bfp: :bfp:Само и единственно се надявам и ще се моля всичко да е на ред,и вече и ние с моя мъж да си имаме бебче и да сме родители :DНезнам толкова ли много искам :(
Мила,не искаш много...просто живота е такъкв,всеки със свойта си борба....Сега пази леглото и никакво шетане до прегледа.Ама НИКАКВО!!!Лежане му е сега майката,ставане само до тоалетна....другото може да чака :) Стискам палци.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #723 -: Октомври 31, 2009, 13:09:51 pm »
Благодаря ви момичета,за всичко.Мила fibo ,много ме успокой,дано да е така и  доктора ми каза нещо такова.Вчера прокървих пак,този път вече червено и днес също не е много ,но все пак си е кървене.От снощи пия лекарствата,който ми предписа док. и много се надявам всичко да е наред и като отида в понеделник-вторник пак на преглед вече да се вижда :)Забравих да кажа че и вчера сутринта отнова си правих тест и беше пак положителен и почти толкова наситена втора черта като на контралната. :bfp: :bfp:Само и единственно се надявам и ще се моля всичко да е на ред,и вече и ние с моя мъж да си имаме бебче и да сме родители :DНезнам толкова ли много искам :(
Мила,не искаш много...просто живота е такъкв,всеки със свойта си борба....Сега пази леглото и никакво шетане до прегледа.Ама НИКАКВО!!!Лежане му е сега майката,ставане само до тоалетна....другото може да чака :) Стискам палци.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             И аз така правя,лежа ,за малко на компа и до тоалетната.Благодаря ти отново за всичко.Ако не бяхте всички ВИЕ момичета да ми дадете съвет и да ме подкрепите,нямаше да се справя сама и щях да отида чак в понеделник на преглед и можеше да стане много зле :(
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #724 -: Октомври 31, 2009, 14:09:53 pm »
Меги, ако имаш възможност (но дано да имаш) си пусни кръвен тест и ако е над 1000 единици, няма начин да не се вижда плоден сак на ехограф. Моят съвет е да отидеш при най-добрия специалист, с най-добрата техника, задължително вагинален ехограф. Това кървене не е за подценяване. Не те плаша, напротив искам да ти помогна. Спокойствие и здрав разум ти пожелавам. Стискам с всичка сила палци в понеделник да видите бебо.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #725 -: Октомври 31, 2009, 14:23:53 pm »
Меги, ако имаш възможност (но дано да имаш) си пусни кръвен тест и ако е над 1000 единици, няма начин да не се вижда плоден сак на ехограф. Моят съвет е да отидеш при най-добрия специалист, с най-добрата техника, задължително вагинален ехограф. Това кървене не е за подценяване. Не те плаша, напротив искам да ти помогна. Спокойствие и здрав разум ти пожелавам. Стискам с всичка сила палци в понеделник да видите бебо.
                                                                                         Мила много ти благодаря са съветите за разбирането и за всичко.В Казанлък няма кой знае колко специалисти,аз отидох при най добрия всевъзможен.Надявам се да има такава техника,за да може да ме види добре.Благодаря ти и за прекрасното пожелание,от все сърце се моля да е така,да видя тази дългоочаквана и мечтана точица и всичко да е наред.Благодаря на всички за съветите и куража,много късмет ви желая yahoo_17
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #726 -: Ноември 01, 2009, 18:48:33 pm »
                                                                                      Мила много ти благодаря са съветите за разбирането и за всичко.В Казанлък няма кой знае колко специалисти,аз отидох при най добрия всевъзможен.Надявам се да има такава техника,за да може да ме види добре.Благодаря ти и за прекрасното пожелание,от все сърце се моля да е така,да видя тази дългоочаквана и мечтана точица и всичко да е наред.Благодаря на всички за съветите и куража,много късмет ви желая yahoo_17
Меги, ако е много рано може и да не се види. До колкото видях теста ти е бил положителен само преди 2 дена т.е. може и да си имала късна овулация, а зацапване понякога може да се получи, когато ти е датата на МЦ.
С коремен ехограф ли те прегледаха или с вагинален?


 
« Последна редакция: Ноември 01, 2009, 18:57:06 pm от Bobbie »


  
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #727 -: Ноември 03, 2009, 09:27:48 am »
Здравейте и от мен.Отдавна чета по форумите и най-накрая се престраших да пиша.
От няколко месеца се опитваме за бебче, макар че да си призная не много сериозно.Преди това попадах на доктори, които гледаха само да ми вземат парите - то не бяха поликистози,полипи,тъпчеха ме с някакви лекарства, които в последствие разбрах,че нямали доказан ефект, трудно съм шяла да забременея и т.н.Този месец ми е доста странно.Корема ми е все едно съм глътнала балон, нешо все ме придърпва в левия яйчник,от вчера и някакво разтройство се появи и ми се повдигна за малко.Рано е да си правя тест, защото последния ми цикъл беще на 7.10., изключително нередовен е и ми идва когато си поиска.Последните 3 м. бях на дуфастон от 16 до 26ден и ми беше като по часовник.Незнам дали е възможно тези симптоми да са породени от нещо друго.Ще се радвам някой да ми помоге, защото не съм казала на мъжа да не се надява напразно.Благодаря ви предварително.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #728 -: Ноември 03, 2009, 09:49:44 am »
milena_ni, никоя от нас не може да ти каже дали си бременна. Ако искаш да разбереш това, можеш да си пуснеш кръвен тест за нивото на ЧХГ. Това при положение, че са минали поне 10-11  дни от овулацията ти. В случай, че нямаш представа кога е била, то поне да са минали 10-11 дни от момента, в който предполагаш, че си забременяла. Ако и това не е ясно - стоиш и чакаш. За съжаление много от симптомите, които описваш и аз съм ги имала, но не съм била бременна, макар да искам  :?
 Стискам палци да си успяла.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #729 -: Ноември 03, 2009, 20:53:41 pm »
milena_ni, наистина, както казва crow, имаш ли представа кога горе-долу ти е овулацията, за да се ориентираш? Моята последна М. също беше на 7.10, но аз съм с къс цикъл - на 25 дни и ову на 10-12 ден. Та при мен не беше рано за тест. В общи линии, без да претендирам за точност, кръвен се прави минимум 10 дни след ову, а уринарен - минимум 13-14 дни след ову.
А за симптомите, трябва да ти кажа, че като не съм била бременна, симптомите бяха доста по-силни, отколкото когато съм била бременна. То не беше виене на свят, гадете, боцкане, зацапване при имплантация, непоносими болки в кръста, повишен апетит и какви ли не чудесии още. Самовнушението е голяма работа. :)
Пожелавам ти успех и търпение!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #730 -: Ноември 04, 2009, 08:39:37 am »
Благодаря ви момичета.Първия ден на овулацията ми беще на 25.10.Поради нередовния ми цикъл незнам кога да очаквам МЦ, по принцип трябва да е около 14 дни след О.,ако ми е правилна информацията.Ако не съм бременна,как мислите на какво може да се дължат тези симптоми - постоянно ме болят яичниците, чувствам се изтощена и само гледам да си подремна.Притеснява ме и това, че откакто имах о.и до днес имам нещо подобно на  цервикалната слуз зацапване.Възможно ли е да се зачене след края на МЦ и преди началото на овулцията.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #731 -: Ноември 04, 2009, 08:45:15 am »
milena_ni, не се вкарвай в разни "схеми", а кротко си изчакай датата на МЦ, след което ако закъснее си направи тест. Ако ову е била на 25.10, значи си направи тест на 8-9.11. Това, че ти се спи, че си изтощена може и да са признаци за бременност, но най-добрия съвет е да си изчакаш, за да не покаже фалшив резултат теста.
Никой тук не може да ти каже дали си бременна !
 
Дано скоро се похвалиш.  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #732 -: Ноември 04, 2009, 09:19:14 am »
crow, на мен ми е ясно, че неможете да ми кажете това иначе нямаше да има доктори.На мен въпросите ми бяха дали тези симптоми могат да имат друга причина, например заболяване, инфекция и т.н. и дали може да се зачене между края на МЦ и началото на О.Ако сега отида на лекар нищо няма да ми каже.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #733 -: Ноември 04, 2009, 10:32:12 am »
Забременяване е невъзможно без наличие на овулация. Какво означава  
Цитат
дали може да се зачене между края на МЦ и началото на О
Може да си правила секс, преди овулацията, но забременяването пак се получава след като фоликула се спука. А симптомите вече ти отговорихме и аз и Scarlett - може да се дължат на какво ли не - включително да са в резултат от силното ти желание да си бременна. Дано да си.
Цитат
Ако сега отида на лекар нищо няма да ми каже.
Точно затова пак ти казвам - изчакай да минат 14-15 дни от овулацията и ако МЦ закъснее си направи тест.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 10:33:59 am от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #734 -: Ноември 04, 2009, 10:43:20 am »
това изречение:
Първия ден на овулацията ми беще на 25.10.
и това:
Поради нередовния ми цикъл незнам кога да очаквам МЦ
малко ме объркват.
Ти как разбра кога точно ти е овулацията? Ако не знаеш точната дата, тогава всичко е възможно. Възможно е да си заченала преди датата на явно предполагаемата ти ову и сега за това да не ти идва, възможно е да си нямала ову, щом ти е толкова нередовен цикъла, също е възможно и да е някаква настинка, като казваш че те болят яйчниците.....Възможностите са много-за това обаче само можем да гадаем.


Re: Дали съм бременна?
« Отговор #735 -: Ноември 04, 2009, 13:12:24 pm »
Bobbie,гледаха ме с коремен ехограф.Трябваше да отида в понеделник пак на преглед но решихме с мъжа ми да изчакаме малко и утре или в петък да отида.Мисля ,че док няма вагинален ехограф.Страшно се надявам вече да се види тази дългоочаквана точица и всичко да е наред.Аз продължавам да си пия лекарствата ,но в събота,вторник и днес леко ми прокървява пак.Незнам какво става и какво да си мисля.Стоя си по цял ден в къщи по-често съм в леглото и се опитвам да не се притеснявам и мисля но хич не е лесно.Напроаво ще се побъркам от това невидение и от това течение.
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #736 -: Ноември 04, 2009, 14:47:53 pm »
Меги,с нетърпение чакахме новини от теб...но виждам,че такива няма... :(
Никой от нас не исакше да те плаши с разни евентуални сценарии,но сега ще ти го кажа без да искам да те плаша :? Възможно е и да си с извънматочна бременност,пак казвам "възможно е",не че "е"...но за мен спецялно е несериозно да отлагаш повторен преглед!Важно е да се установи в най-скоро време къде се намира ембриона!
Желая ти успех...дано вс е  наред :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #737 -: Ноември 04, 2009, 15:17:27 pm »
Меги, според мен е най-добре да отидеш в Ст.Загора при гинеколог с вагинален ехограф. Не отлагай повече. Кървене при положение, че приемаш и лекарства не може да те кара да чакаш. Силно се надявам да ни донесеш хубави новини и всичко да е наред. Стискам палци и съм с теб !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #738 -: Ноември 04, 2009, 15:18:32 pm »
Меги момичетата са прави!!! Навременен преглед може да ти спести много претиснения
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #739 -: Ноември 04, 2009, 15:25:46 pm »
Момичета,много ме изплашихте :(Още утре сутрин ще отида,страшно ще се надявам всичко да се оправи и да е добре.Милички нали ви казах че сега съм много зле финансово,само мъжа ми работи а и имаме кредит и лизинг,просто не ни стигат парите до никъде.Няма как да отида до стара загора.Много ме е страх да не се окаже извънматочна или нещо лошо.Стискайте ми палци утре да ви пиша добри новини.гОСПОДИ ТОВА Е ВСИЧКО КОЕТО ИСКАМ ДА СТАНА МАЙКА.
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!