0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #560 -: Септември 10, 2009, 14:56:58 pm »
Предполагам си имала предвид, че последният ти цикъл е бил на 24.08 :)
Така или иначе като му дойде времето, теста ще покаже каква е причината.
Остава да се надяваме да е положителен. Иначе всичко е възможно, както се казва.
Може болките в гърдите да са от това, може и причината да е друга :)
Успех !
*

    нина 55

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #561 -: Септември 11, 2009, 00:10:56 am »
Здравейте,кажете ми дали според вас е възможно да съм бременна?Трябваше да ми дойде на 4.09,но не ми дойде.На 08.09 отидoх на гинеколог за преглед - предполагах че имам някакъв проблем ,но не и бременност, защото за да се роди синът ми се лекувах 5 години,а той вече е на седем и никога не сме се пазили и не съм забременявала.Докторката след преглед с вагинален ехограф каза че вижда плоден сак 6 мм и че съм в 4-5 седмица и да отида на преглед след 10 дни.Дотук всичко беше много хубаво,но реших да си направя тест.Купих два теста, първия направих вечерта и беше "-",реших да направя другия със сутрешна урина но за съжаление и той беше"-"
Освен това започа да ми кърви.Обадих се на док. а тя каза че не е трябвало да правя тестове и че съм бремена ,каза да пия урогестан и нош - па.Естествено отидох и на друг док. той каза че не съм бременна, че това което се вижда не е плоден сак ,а надигнала се част от лигавицата на матката преди менструация. В момента ми кърви като при всяка друга менструация.Не съм правила други тестове , но все се чудя дали не съм бременна(много бих искала да е така)Извинявам се че стана дълго и объркано.Благодаря предварително.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #562 -: Септември 11, 2009, 09:14:18 am »
Нина, защо не направиш кръвен? Най-сигурен е.
Защото това единия да вижда, другия не е съвсем нормално. Лекарите са различни.
Отиди на кръвен :)
[/url][/url]
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #563 -: Септември 11, 2009, 09:26:39 am »
Нина не се отчайвай, но мисля че при условие ,че си правила тест и е отрицателен и кървиш първата лекарка която си посетила може би се е заблудила нещо! По принцип си мисля ,че по скоро при толкова ранна бременност теста би по казал евентуално нещо , а не ехографа!




Re: Дали съм бременна?
« Отговор #564 -: Септември 11, 2009, 10:07:32 am »
Нина, както са ти казали вече най-добре ще е да пуснеш кръвен тест. Плоден сак се вижда при ЧХГ над 1000-1500, а такива стойности не може да не се засекат от един уринен тест. Би трябвало да има поне бледа черта. За да се изяснят недоразуменията направи кръвен.
*

    нина 55

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #565 -: Септември 11, 2009, 10:41:36 am »
Благодаря за отговорите момичета.Кръвен тест пуснах още на 09.09. ,но не ги правят в нашия град и резултат ще има чак днес следобяд.Alexxana и Теди и аз мисля като вас, но докторката беше толкова сигурна че съм бременна дори като и казах за отрицателните тестове, че все се надявам да е права.Незнам какво ще излезе от всичко това (ще разбера следобяд от кръвния) ,но се радвам че не ми се случи преди 8-9 години ,когато треперех всеки месец преди да ми дойде.Незнам защо повечето от докторите са толкова безотговорни нито единия нито другия,  ми каза да си пусна кръвен тест ,което и според мен е най-правилното в случая,ако все още нямах дете незнам как бих го преживяла.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #566 -: Септември 11, 2009, 10:49:35 am »
Стискам палци да е хубав резолтата от кръвния тест,а ти защо не се регистрираш при нас  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #567 -: Септември 11, 2009, 14:48:18 pm »
Пиши ни какви са резултатите!




*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #568 -: Септември 12, 2009, 09:14:19 am »
Нина55 Дай Бойе да видиш положителен резултат миличка!!!:-) Ще чакаме резултата ти и дано ни зарадваш!
Аз май и този месец пропускам-дори нямам поне заблуждаващи признаци,че съм бременна,за да мога поне да помечтая мъничко  :( Ами  пак си я чакам утре или в другиден,а и отново не се сдържах и си направих тест и ест. бе "-" ...даже сякаш и не очаквах друго.
успех на всички тук!
И щедър е, и пълен е светът с невероятни вероятности.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #569 -: Септември 12, 2009, 16:21:33 pm »
здравейте, скъпички! и аз искам да се запиша в темичката, защото вече съм страшно объркана и притеснена. от 3-4 месеца и ние правим опити за бебе. от както спрях противозачатъчните , цикълът ми е леко променлив, но винаги е между 26 и 30 дни. последната менструация ми беше на 8.08 и очаквах да ми дойде на 5.09, но още не ми е дошло. това е вече 7 дни закъснение, което не ми се е случвало до сега. от две седмици имам някакви симптоми - страшна умора, често ходене до тоалетна, изострено чувство към миризми и вкусове, раздразнителност, болки ниско в гърба и от 1 седмица болки в гърдите. Но уви само отрицателни тестове (тази сутрин последно)!!!! :x :( :? :? :? този път не мисля, че си внушавам. в понеделник отивам да си пусна кръвен тест.
възможно ли е просто да не съм имала овулация и за това да не ми идва? до сега не сам засичала температури, но май сте почна. за първи път пробваме за бебе. по принцип никога не съм имала никакви физически проблеми или проблеми с цикъла до сега. на 7.07 кръвният тест показа малко нисък прогестерон (5,4), но аз не искам да вземам медикаменти все още.
мислите ли, че все може да съм бремена, въпреки "-" тест? много ще съм благодарна за вашите съвети и коментари!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #570 -: Септември 12, 2009, 16:50:34 pm »
darilin, на твое място бих отишла на лекар за преглед и кръвен тест при това едноседмично закъснение. Пожелавам ти всичко да е наред! Помага много да правиш и тестове за овулация - според мен парите са по-добре похарчени за тях, отколкото за тестове за бременност. :)
*

    mireela

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #571 -: Септември 13, 2009, 13:05:10 pm »
здравеите от мен аз от скоро влизам в саита на мен по този на4ин ме болят много гьрдите и силно долу я4ниците 4акам да ми доиде на 09.09.2009 но ми закьснява направих два теста и двата с две 4ерти4ки незнам какво озна4ава като имам болки всеки момент да ми доиде цикьла.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #572 -: Септември 13, 2009, 13:08:56 pm »
Здравей!
Според мен си бременна .Първите симптоми на бременността и предменструалните симптоми си приличат.Ако имаш възможност направи кръвен тест за по сигурно.
Успех!!!
*

    mireela

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #573 -: Септември 13, 2009, 13:21:11 pm »
Мерси за бьрзия отговор никога не сам си правила крьвен тест на всякьде ли правят незнам вьв лабораторийте или вьв крьвен 4ентар незнам
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #574 -: Септември 13, 2009, 13:28:39 pm »
Лаборатории
От къде си?

ПП. Тихичко Честито  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #575 -: Септември 13, 2009, 16:04:27 pm »
Честито mireela :D!




*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #576 -: Септември 13, 2009, 16:17:21 pm »
darilin, послушай цигуларчето - кръвен тест за бременност и час за преглед за  вагинална ехография. Дано да е това, което искаш. Успех! И пиши след прегледа.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    mireela

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #577 -: Септември 14, 2009, 10:24:46 am »
 :bori_015:искам да из4акам и тази седмица и тогава отивам вьв София на преглед те там правят вси4ки изледвания клиниките там са специлизирани вьв малкия град само може да ти кажат такива диагнози невярни.
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #578 -: Септември 14, 2009, 14:56:06 pm »
Здравейте,дами ... от скоро се регистрирах в този форум и чета с интерес всичко! Smile Година и половина пиех противозачатъчни Ясмин,като преди това не се славех с много редовен цикъл,но и до  33-34 ден ми е идвало.От месец и нещо спрях противозачатъчните с мисълта да си имаме бебе,но когато то реши... странно,че трябваше да ми дойде на 06.09...вече сме 14,а теста ми е отрицателен.Не мога да отида на лекар в близката една седмица,защото съм на почивка в чужбина.Възможно ли е яйчниците ми да се адаптират към нормалното си функциониране и трябва ли да се страхувам за нещо?
Благодаря Ви предварително
« Последна редакция: Септември 14, 2009, 15:00:59 pm от chin »
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #579 -: Септември 14, 2009, 15:59:07 pm »
Здравей!Ами и на мен ми се е случвало много пъти когато съм била в чужбина да ми закъснее, въобще да не ми дойде или пък ми е идвало и по два пъти в месеца! Това може би се дължи на промяната в климата! Но все пак изчакай още някой ден и си направи още един тест!