0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #460 -: Август 10, 2009, 22:01:43 pm »
Благодаря ви момичета, действат ми много добре разговорите с вас и вече се чувствам доста по-спокойно :wink: Ще ви пиша как е минало на 14ти!

до rtfrtf:
От твоята уста в Божиите уши   :P ДАно ни се усмихне съдбата и след 9 месеца да си гушнем най-сладките бонбони на света! Успех на 12ти, стискам палци! Пиши после как е минало!



*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #461 -: Август 10, 2009, 22:30:15 pm »
Защо се чудите бе хора :D,съвсем нормални са си ст-тите.Да възможна е такава разлика за броени дни,ЧХГ в началото може да се удвоява много бързо...ама както и да е rtfrtf,споко - вс е прекрасно,високия резултат може само да те радва :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #462 -: Август 12, 2009, 00:01:16 am »
Момичета, има разлика в резултатите на лабораториите. Днес сутринта се изтърсих преди работа в Кандиларов. Имаше опашка, може би защото хората и те като мен - преди работа. А Лора е много близо до работата ми и ходя там в обедната почивка,  :D
Резултатът от Кандиларов е 1161. Според техния референт това е 5 или 6 г.с. Има припокриване на стойностите, та затова е едно от двете. Anmar в предишен коментар се чуди защо 2-ра, а не 4-та г.с. Излиза наистина на 06.08. да е било 4-та г.с. А днес да си е в 5-та г.с. Математиката ми излиза,  :D А и ако според тоя референт плодно сакче се вижда при 1500-2000 единици, нещата си идват вече на място, защо в понеделник нищо не се е видяло. Освен това се зарових из форуми с ключови думи: високо ЧХГ и не се вижда гестационен сак. http://forum.bg-mamma.com/index.php?action=printpage;topic=396239.0 Случаи, колкото искате. Днес се усмихвам. Вярно - след 16:00 часа. Извинете, че съм подробна, но първият тест от Лора прочетох със сълзи на очи, вчера направо се разревах в Лора и помолих за чаша вода. А днес съм герой, само малко ми трепкаше и изобщо не разбирах служителя на регистратурата какво ме пита, но той разбра и ми даде таблица с референтите. Защо не ги включват в изследванията, идея си нямам. Във всеки случай съм много по-спокойна за утрешния преглед.
Лина, ако знаеш колко още простотии ще ни минат през главата, а то май ще се окаже, че това детенце още отсега си играе на криеница с възрастните,  :D
Значи, утре съм в Токуда на вагинална ехография, в четвъртък независимо от резултата при наблюдаващата лекарка, а при хубави резултати, сигурно няма да устискам и в петък ще изтичам до Кандиларов за следващо ЧХГ.
« Последна редакция: Август 12, 2009, 00:07:23 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #463 -: Август 12, 2009, 01:15:09 am »
Браво - страхотни новини :D Не губи радостта си и смело напред :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #464 -: Август 12, 2009, 09:54:55 am »
rtfrtf[/bКолкото до прегледа - отиди непременно, но да знаеш, че плоден сак се вижда при нива на ЧХГ 1500-2000,
Не знам кой ги пуска тези данни, защото съм ги чела и преди, но при мен плоден сак се видя при ЧХГ 63 на 12 ден от овулацията. По скоро има значение дали е добър ехографа.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #465 -: Август 12, 2009, 10:35:18 am »
rtfrtf, много се радвам за резултата. Вече спокойно мога да ти кажа ЧЕСТИТО. Желая ти приятно бременеене и успешно раждане след има няма 8 месеца ;)


Re: Дали съм бременна?
« Отговор #466 -: Август 12, 2009, 10:45:12 am »
Здравйте дами, малко рядко влизам тук, но нещо имам проблеми с влизането в сайта :(
Днес бях на лекар в спешното, защото получих леко кафяво зацапване вчера вечерта и много се уплаших. Казаха, че бебето се намира в матката и отговаря на 5 седмица и 6 дена. Не успяха да чуят пулс и доктора ми каза, че според него бремеността е приключила. Овулацията ми беше късна ( определих я с овулационни тестове ) беше на 19ти юли, т.е. днес бях 24ти ден от овулацията. Нормално ли е да се чуе толкова рано сърдечен пулс или трябва да мине още малко време. Много ви моля, който е минал по този път нека ми пише, защото ще откача вече.
ЧХГ ми е 3736 . Измерва се в mIU/ml. Не живея в България и не съм сигурна дали са същите мерни единици. Имах преди проблеми с изследването на хормоните, трябваше да преобразуваме стойностите от едни мерни единици в други. Затова незнам дали това ще ви помогне да се ориентирате. Пише, че тези стойности отговарят на 3та-4та г.с. Благодаря ви за отделенето внимание! Поздрави!!!



*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #467 -: Август 12, 2009, 10:47:10 am »
Изчакай поне до 8 г.с. горе-долу тогава се чува сърцето. Бях пускала тема с подобно запитване във форума, ако искаш я потърси
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #468 -: Август 12, 2009, 10:48:17 am »
До rtfrtf :

Много се радвам мила!!! Стискам палци всичко да мине успешно и не се притеснявай!!! Това е нещото, което най-много може да ни навреди в момента! Много положителни емоции и красиви мисли ти желая!



Re: Дали съм бременна?
« Отговор #469 -: Август 12, 2009, 10:50:11 am »
Благодаря Боби :) Ще я потърся със сигурност! Малко ме успокои!



Re: Дали съм бременна?
« Отговор #470 -: Август 12, 2009, 10:55:56 am »
Здравйте дами, малко рядко влизам тук, но нещо имам проблеми с влизането в сайта :(
Днес бях на лекар в спешното, защото получих леко кафяво зацапване вчера вечерта и много се уплаших. Казаха, че бебето се намира в матката и отговаря на 5 седмица и 6 дена. Не успяха да чуят пулс и доктора ми каза, че според него бремеността е приключила. Овулацията ми беше късна ( определих я с овулационни тестове ) беше на 19ти юли, т.е. днес бях 24ти ден от овулацията. Нормално ли е да се чуе толкова рано сърдечен пулс или трябва да мине още малко време. Много ви моля, който е минал по този път нека ми пише, защото ще откача вече.
ЧХГ ми е 3736 . Измерва се в mIU/ml. Не живея в България и не съм сигурна дали са същите мерни единици. Имах преди проблеми с изследването на хормоните, трябваше да преобразуваме стойностите от едни мерни единици в други. Затова незнам дали това ще ви помогне да се ориентирате. Пише, че тези стойности отговарят на 3та-4та г.с. Благодаря ви за отделенето внимание! Поздрави!!!

няма начин да се чуе сърцето толкова рано. на мен в 7-ма седмица не успяха да ми го чуят. в 8 вече чух прекрасния звук :) в една книга за бременни, която чета пък даже пише че сърдечен пулс се чува в 12 г.с. така, че се успокой. незнам какви са тия лекари дето ти казват, че всичко е приключило. много странно. още повече, че до такова заключение с един преглед едва ли може да се стигне. ако не ти е проблем, може пак да си пуснеш едно чхг, ако нараства, знчи всичко е ок. стискам палци. успех

п.с: в пета седмица дори не съм сигурна дали се вижда ембрион, а само плодния сак. при мен беше така. тъй като имам една извънматочна, доктора ме викна по-рано на преглед, беше в 5 г.с. и само установи, че сакчето е в матката. викна ме след 2 седмици и тогава видяхме ембрион. след това се наложи да го посетя по-рано отколкото трябваше,защото се бях притеснила заради болки в корема и в 8 г.с. чухме сърчицето. дано това ти помогне като инфо
« Последна редакция: Август 12, 2009, 11:07:41 am от джиджи »


Re: Дали съм бременна?
« Отговор #471 -: Август 12, 2009, 11:30:20 am »
Благодаря Джиджи за полезната информация  :P  Ще спя спкойно тази нощ :))))) Колкото до това какво точно е видял лекарят не съм сигурна, само каза, че е в матката. Предполагам, че е плоден сак, тъй като не съм наясно много с "бременната" термилогия на английски :) На 14ти имам час за консултация при друг лекар, такаче засега съм се поуспокоила малко. Дано той подходи по-професионално или поне по-човечно! Хиляди благодарности и красив ден ти желая!



Re: Дали съм бременна?
« Отговор #472 -: Август 12, 2009, 12:01:28 pm »
linapoli този доктор заслужава да му надърпат хубаво ушите- сърчице се вижда най-рано в 7 г.с. с хубав ехограф, но повечето доктори викат за преглед направо в 8 г.с.  При мен го видяхме в 8 г.с. Така че този доктор излишно те е притеснил.
rtfrtf   страхотен резултат от ЧХГ теста  :D Стискам ти палци за прегледа- но да знаеш, че за първи преглед се ходи най-малко 10 дни след закъснението на М, защото по-рано много рядко може да се види нещо ! Сега вече мисля, че ще видите точицат на ехографа  :D
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #473 -: Август 12, 2009, 12:09:27 pm »
linapoli,не знам къде точно се намираш ама имам странното усещане че си в Англия или Испания....въобще не се панирай!!!На мен ми се случи така,когато отидох в спешното с болки в корема и се видя само плоден сак,без ембрион и съдечна дейност,а бях в 6та и 2дни,още два дни по-късно се видя и бебко и съчицето как тупка!!!Тъй че толкоза рано НЕ е възможно да се види сърце и колкото и добър да е хографа.....вярно е че трябва да ти пуснат веднага ЧХГ за да се установи дали то се удвоява....странно защо док не ти го е пуснал.....

пп Има бутон редактирай,може да го ползваш до 2 часа,за да допълниш поста си,вместо да ги пускаш един след друг.... :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #474 -: Август 12, 2009, 13:49:03 pm »
Всичко е възможно при този 60-70 дневен цикъл.след като първия път си забременяла 2 месеца от 1-я ден на цикъла, значи определено фоликулярната ти е по-дълга.Може би по-късно зреят фоликулите.Има и такива случаи.В твоя случай е важно да се установи дали всеки път има ову.Имай предвид че поликистозата се установява на базата на хормонални изследвания и няколко ултразвукови прегледа.задължително трябва да те прегледат на втори ден от цикъла.Тогава се вижда най-добре.Говоря за поликистоза, защото тя не е страшна, но в повечето случаи тя е причината за нередовен цикъл и хормонални нарушения.
Здравей Виолет. Ходих на УЗ преглед точно 1 месец след последната менструация. Оказа се, че имам тънка лигавица и зреещи фоликули, обаче нямаше спукан фоликул и най-големият беше 2 см. Затова ми изписаха да пия 5 дни 2х1 таблетка оргаметрил, за да ми дойде (а може би и за да ми стане по-дебела лигавицата). Днес ми е последния ден за прием на оргаметрила и според думите на доктора до 2-3 дни трябва да ми дойде. На третия ден от менструацията трябва да почна Клостилбегит за стимулиране на овулация. Ще го пия 5 дни (2х1 табл.) и трябва да следя БТ, за да използвам евентуално овулацията, която според листовката на лекарството настъпва между 11-ти и 15-ти ден. Надявам се да се получи:))
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #475 -: Август 12, 2009, 17:14:05 pm »
Момичета, нищо не се видя на вагиналния ехограф в Токуда. Само някаква сянка. Гледаха и към тръбите, но там няма нищо, чисто е. Явно има бременност, но къде се крие малкото човече? Чакаме. Ще направя още един ЧХГ в Кандиларов, но най-рано в петък. Утре съм при наблюдаващата лекарка и за известно време май трябва да престана да се самоизмъчвам с тестове и прегледи,  :D
Най-рано към средата на другата седмица ще продължа.
Лина, Честито!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #476 -: Август 12, 2009, 17:15:53 pm »
rtfrtf  колко дена ти закъснява вече ?? Много е хубава новината, че не виждат нищо обезпокоително !
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #477 -: Август 12, 2009, 18:48:02 pm »
rtfrtf  колко дена ти закъснява вече ?? Много е хубава новината, че не виждат нищо обезпокоително !
Проблемът е, че трябваше да ми дойде на 25-26 юли. И се забави. Тогава на 29 и 30  направих уринен тест и се питах привижда ли ми се втората черта. Записала съм в овукалендара в бележките. На 30 юли вечерта имаше по-ясна втора черта, но прокървих като за начало на МЦ. Наистина доста слабо. Записала съм на 01. и на 02. 08. по-силно кръвотечение. И така - кръвотечение до 06.08. На 02.08. и на 05.08. имам положителни уринни тестове. На 06.08. е положителното ЧХГ от Лора (224, 5). На 07.08. и на 08.08. ШЧ с много ясна втора черта. Даже си ги снимах с фотоапарата, защото сама не си вярвах! На 10.08. нищо не се видя на ехографа, направих ШЧ пред лекарката - положителен, с хубава втора черта, само един нюанс по-бледичка от контролната. Понеже лекарката се съмняваше, че нещата са приключили, ми написа талон за второ мнение и вагинална ехография. А аз пуснах по самоинициатива второто ЧХГ в Лора, което беше пораснало 15 пъти! (3364, т.е 3 г.с. по техния референт). Днес сутринта ШЧ - положителен. А на вагиналния ехограф - само някаква сянка. А много време ме гледа на тоя ехограф. Смятам да направя второ ЧХГ и в Кандиларов (първото е от вчера и е 1161 - по техния референт - 5 г.с.), ама най-рано в петък. Смятам да спра да се самоизтезавам с тестове дотогава. Оф, дано аз нещо не съм сметнала като хората!  osi_10
Прилагам снимки:
« Последна редакция: Август 12, 2009, 18:55:02 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #478 -: Август 12, 2009, 19:47:24 pm »
rtfrtf, мисля че няма съмнение, че си бременна. Много се радвам за теб. Може още да е рано. Нали са видели все пак сянка...
linapoli,стискам палци за прегледа на 14.08. Дано ни се похвалиш с най прекрасната новина.

И двете трябва да сте много спокойни.......


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #479 -: Август 12, 2009, 21:38:49 pm »
Благодаря ви момичета! Страхотни сте! Без вас да съм се побъркала вече  8O Засега ще се успокоя и ше видя как ще мине консултацията на 14ти :) Този лекар ми е препоръчан от позната и се надявам да е по-добър :) Ако той не ми пусне ново изследване за ЧГХ ще отида в частна лаборатория. Ще ви пиша после, надявам се добри новини :)))))
 До fibo - За съжаление съм доста по-далече :( Живея в САЩ и толкова съм отчаяна от лекарите тук, че вчера даже си мислех да си хвана самолета другата седмица и да се прибера за консултации в България. Ако бях някъде в Европа нямаше да се замисля изобщо :)))
До rtfrtf - мила това е страхотна новина, сигурна съм че бебчо скоро ще се покаже :)
Прегръдки и сладки сънища на всички!