0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #420 -: Юли 20, 2009, 17:50:29 pm »
здравейте, закъснява ми с два дена , а си помислих че ми идва защото имам леко зацапване което намалява. днес си направих тест с престо и е отрицателен , да пробвам ли с друг?
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #421 -: Юли 20, 2009, 18:44:52 pm »
И аз да се включа по темата.
 Днес ми е 32 ден от МЦ и досега имам само зацапване, болки ниско в корема, болки в кръста и снощи ме гонеше безсъние, доста често и уринирам. Не съм си мерила от известно време БТ, не съм си и правила тестове може би утре щи пробвам един.
Миналият месец правих инсеминация, да не би от ние да ми закъснява по принцип ми идва на време ? Малко съм объркана честно казано, да се обаждам ли на моя лекар или да чакам, а може би ще ме посъветвате да се направя кръвен тест ?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #422 -: Юли 20, 2009, 23:05:07 pm »
И аз да се включа по темата.
 Днес ми е 32 ден от МЦ и досега имам само зацапване, болки ниско в корема, болки в кръста и снощи ме гонеше безсъние, доста често и уринирам. Не съм си мерила от известно време БТ, не съм си и правила тестове може би утре щи пробвам един.
Миналият месец правих инсеминация, да не би от ние да ми закъснява по принцип ми идва на време ? Малко съм объркана честно казано, да се обаждам ли на моя лекар или да чакам, а може би ще ме посъветвате да се направя кръвен тест ?
Най-сигурния начин е кръвен тест,но и уринарен ще свърши работа ако имаш закъснение.Не уточняваш колко ти е дълъг МЦ.Пробвай с БТ утре сутрин и с обикновен тест...ако продължаваш да имаш "симптоми" пускай кръвен...

здравейте, закъснява ми с два дена , а си помислих че ми идва защото имам леко зацапване което намалява. днес си направих тест с престо и е отрицателен , да пробвам ли с друг?
Мила,изчакай още ден/два и пробвай пак с друга марка ако искаш....

И на двете ви стискам палци и дано....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #423 -: Юли 26, 2009, 18:25:52 pm »
Здравеѝте!По принцип сам с нередовен цикъл от 30 до 34 дни последната ми менструация доѝде на 10,06 и ми спря на 15.06 за месец 07 трябваше да ми доѝде около 15 гърдите ме болят  доста доста ми се гади гърдите ме болят  и т.н. правих тест излезе отрицателен на 23.07. На 24 прокървих   и  така вече трети ден но  не ми прилича  на нормална менструация,та да попитам възможно ли е да  е   имало  бременност или само ми е закъсняло? Успех на всички с бебеправенето :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #424 -: Юли 27, 2009, 09:54:04 am »
Здравеѝте!..........
Може да си направиш Кръвен тест - ЧХГ . Веднага ще разбереш дали си бременна.
Ако нямаш възможност, може да си направиш уринен тест за Бременност /от аптеката/- сутрин рано веднага след сън.
Измери си БТ /базална температура/ в 6:00 часа, /веднага след сън, събуждаш се и слагаш терм-ра без да ставаш и без да се въртиш много в леглото/  поне 1-2-3 поредни дни. /анално, в Д-то/
Ако е с живачен терм-р държиш го 10 мин
Ако е дигитален: още 2-3-4 мин след сигнала и тогава го махаш.

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #425 -: Юли 29, 2009, 13:14:04 pm »
Здравейте момичета.
Вчера забелязах, че вени по гърдите и от предната страна на гръдния кош са ми станали видими (преди не съм забелязвала да се виждат), както и по ръцете и краката вените са станали по-забележими.

Правих тест за бременност, но е отрицателен, но май е раничко да покаже.

Тъй като някъде прочетох, че вените стават по-видими искам да се консултирам с вас дали някоя е забелязвала подобно нещо но в наистина много ранна бременност. Или пък на какво би могло да се дължи това "показване на вените".
Успех на всички бъдещи мамчета и ви благодаря предварително! :)
« Последна редакция: Юли 29, 2009, 13:16:20 pm от dvav »
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #426 -: Юли 29, 2009, 13:59:00 pm »
Да ти кажа честно, и аз съм чувала за този признак.Заглеждала съм се доста пъти в себе си и виждам, че и при мен се променят в двете половини на цикъла, но бременност не е имало, което естествено не значи, че при теб е така :wink:Моят съвет е да не се вглеждаш толкова в тялото си, защото много от симптомите си ги причиняваме ние самите с внушение.Казвам ти го от собствен опит.Най-добре, ако е минал 11 ден от ову, си направи кръвен тест за да не се терзаеш излишно.Пожелавам ти успех и всички признаци да са реални :wink:
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #427 -: Юли 29, 2009, 14:03:10 pm »
Права си за това, че май много се вглеждам в тялото и може би си внушавам някакви неща.

Проблемът е, че не мога да си установя овуто кога е, БТ ми е променлива, цикълът ми е на 60-70 дни, абе изобщо сложна работа.
Иначе от последния М. са минали 23 дни, надявам се да съм нацелила овуто, ако изобщо го е имало.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #428 -: Юли 29, 2009, 14:33:58 pm »
Права си за това, че май много се вглеждам в тялото и може би си внушавам някакви неща.

Проблемът е, че не мога да си установя овуто кога е, БТ ми е променлива, цикълът ми е на 60-70 дни, абе изобщо сложна работа.
Иначе от последния М. са минали 23 дни, надявам се да съм нацелила овуто, ако изобщо го е имало.
Използваш ли тестове за Ову?При толкова дълъг цикъл може би е добре да се консултираш с генеколог, ако още не си го направила.Може да ти се направи фоликуметрия за да сте сигурни има ли ову и кога е.БТ е надежден метод може би само при регулярен цикъл и когато има видима двуфазност.А доколкото съм чувала, не е гаранция, че преди покачването на БТ задължително е имало овулация.Мисля, че и ануовулаторен цикъл може да има двуфазност.Дано да сте уцелили момента.Изчакай поне още 3 - 4 дни и направи кръвен ако имаш съмнения.Стискам палци :wink:
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #429 -: Юли 29, 2009, 15:22:55 pm »
Violett, не съм правила тестове за ову, а на лекар съм ходила много пъти. Даже преди 2-3 дни се консултирах с гинеколога си по мейла дали е необходима фоликуметрия и изследвания на хормони, а той ми каза че това, че цикълът е нередовен съвсем не значело че не мога да забременея. Абсолютно съм съгласна с това (че не означава че циклите са ми ановулаторни), защото с първото си дете съм забременяла точно 2 месеца след датата на последната менструация, което означава че все пак овулация се появява, макар и незнайно кога. А за тестовете за ову - не съм пробвала просто защото интервалът между 2 М. е доста голям и нямам идея наистина кога да ги правя. От известно време БТ ми е между 38,8 и 37,1. Най-често е 38,8.
Благодаря ти за съветите и дано "видимите вени" не са внушение, а следствие от забременяване:)
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #430 -: Юли 29, 2009, 15:54:20 pm »
Violett, не съм правила тестове за ову, а на лекар съм ходила много пъти. Даже преди 2-3 дни се консултирах с гинеколога си по мейла дали е необходима фоликуметрия и изследвания на хормони, а той ми каза че това, че цикълът е нередовен съвсем не значело че не мога да забременея. Абсолютно съм съгласна с това (че не означава че циклите са ми ановулаторни), защото с първото си дете съм забременяла точно 2 месеца след датата на последната менструация, което означава че все пак овулация се появява, макар и незнайно кога. А за тестовете за ову - не съм пробвала просто защото интервалът между 2 М. е доста голям и нямам идея наистина кога да ги правя. От известно време БТ ми е между 38,8 и 37,1. Най-често е 38,8.
Благодаря ти за съветите и дано "видимите вени" не са внушение, а следствие от забременяване:)
Естествено, че нередовните цикли не означават невъзможност за забременяване.Може да има минимален проблем, а биха могли и да се регулират с медикаменти.Имах предвид, че 60-70 дни(нормалният цикъл е 26-35 дни) ми се струва много и е много трудно да се определи овуто.Хубаво е да се консултираш и с друг специалист.Още едно мнение никога не е излишно :wink:Дано не ти с еналага повече ходене по лекари и скоро да ни зарадваш с хубавата вест. :)
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #431 -: Юли 29, 2009, 16:01:47 pm »
Дано:) И аз много се надявам. Ще отида и при друг лекар, досега при доктор Сираков ходя от Майчин дом. Преди години ми направи изследване на FSH,LH и пролактин. Първите два не бяха в норма и ме лекува с клостилбегит и оргаметрил. За известно време цикълът ми се пооправи (идваше на 35-40 дни), но после - пак същата ситуация.
В нета няма инфо при подобен цикъл (60-70 дни) кога най-рано може да се очаква ову. Ако знаех поне ориентировъчно, би било много добре, но явно в крайна сметка никой не би могъл да знае.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #432 -: Юли 29, 2009, 16:11:27 pm »
Аз си мисля, че горе долу по лутеалната фаза и с един месец фоликуметрия би могла да се ориентираш.Обиковено тази фаза е не по малко от 10 дни.При теб най-вероятно е повече, но не вярвам да е чак един месец.Защо не отидеш да видят има ли фоликули, да ги измерят и така горе долу ще знаеш кога ще се спукат?Можеш и тестове за ову да си вземеш, ако ти кажат че има зреещи фоликули и в рамките на Х дни евентуално ще се спукат.Та от този момент да почнеш тестовете.А проверили ли са те за поликистоза?Питам защото проблеми при LH, FSH може да са признак.
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #433 -: Юли 29, 2009, 16:23:16 pm »
Преди по-малко от месец ходих в Токуда защото ме болеше левия яйчник и ме преглеждаха с обикновен и УЗ преглед и специално попитах за поликистоза, но гинеколожката отрече да има такава.
Ще отида на фоликуметрия да се ориентирам, а според теб възможно ли е фоликулярната фаза да е толкова дълга? Имам пред вид, че ако лутеалната е 10-15 дни, то за фоликулярната се падат около 50 дни.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #434 -: Юли 29, 2009, 17:21:33 pm »
Всичко е възможно при този 60-70 дневен цикъл.след като първия път си забременяла 2 месеца от 1-я ден на цикъла, значи определено фоликулярната ти е по-дълга.Може би по-късно зреят фоликулите.Има и такива случаи.В твоя случай е важно да се установи дали всеки път има ову.Имай предвид че поликистозата се установява на базата на хормонални изследвания и няколко ултразвукови прегледа.задължително трябва да те прегледат на втори ден от цикъла.Тогава се вижда най-добре.Говоря за поликистоза, защото тя не е страшна, но в повечето случаи тя е причината за нередовен цикъл и хормонални нарушения.
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #435 -: Юли 29, 2009, 17:26:58 pm »
Благодаря ти Виолет:) Информацията, която получавам от вас ми е много ценна:))
Ще направя каквото е необходимо и искрено се надявам да се окаже, че си имам всеки път ову, за да може скоро да забременея, тъй като детенцето ми е почти на 10 години и мисля, че вече е крайно време да си имаме второ.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #436 -: Август 07, 2009, 11:08:06 am »
Здравейте,момичета!От доста време чета и препрочитам доста неща от форума но до сега не съм писала.Защо ли?Защото си мислех че сме безнадежден случай или поне така мисли мъжа ми!От прочетеното тук разбрах че надежда винаги има.Дано ни ви се стори глупав въпросът ми,но моля ви да ми кажете колко дни преди М базалната Т пада.От м.юли си я меря и записвам в Ов.календар.Прочетох вс.за това но не ми стана ясно.Утре трябва да ми дойде но няма изгледи за това ,а и Т ми тези дни е височка но не смея дори да си помисля нещо.Вчера си правих тест -най-обикновен но беше "-".Знам че е рано за тестове.Но и аз имам надежди и затова.Благодаря на всички предварително и ще очаквам с нетърпение да ми отговори някой.Дано не дойде тази гадна лелка.Лек ден на всички и дано мечтите ни се сбъднат по-рано от колкото си мислими и в най-скоро време се похвалим :bfp:  . :bighug:       
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #437 -: Август 07, 2009, 11:12:43 am »
malkave6tiza доколкото съм забелязала при всеки е различно на някои момичета им пада няколко дни преди цикъл на други след идването на цикъла много е индивидуално.Успех дано при теб не дойде  :crossfingers: yahoo_17
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #438 -: Август 07, 2009, 11:49:34 am »
Благодаря ти denisa12251 забързия отговор.Незнам какво да си мисля вече но дано да не ми дойде.Всички описват симптоми да кажа и аз-нямам болки в гърдите,но имам бодежи ту в ляво ту в дясно ниско долу в областта на яйчниците,снощи зърната ми бяха раздразнени,гърдите ми са наедрели но са меки.На 01.08.имах зацапване и си помислих че ми идва щото ме наболяваше кръста и корема но нищо такова не се случи.А и знаех че е рано ,но ми се е случвало.Винаги преди датата на М 2-3 дни първо ми зацапва и съм със тънки превръзки но сега за първи път е различно.Гърдите ми винаги са били болезнено напрегнати а сега ...Оффф незнам.Кога мога да си направя тест и какъв да бъде като марка.Чакаме нашето слънчице вече 3,5 години.С мъжки фактор сме и в момента мъжа ми се лекува от 2 месеца насам.Моля ви за отговор щото ще се побъркам.Всичко до сега ми е било еднакво,всеки месец едно и също но сега е нещо различно. 8O  Дълго стана -моля да ме извините ако съм ви досадила.   
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #439 -: Август 07, 2009, 12:45:48 pm »
Сигурно ще прозвуча много банално,но един кръвен тест ще даде отговор на този въпрос . Никой от нас не може. Става бързо и те спасява от стоенето на тръни. Пожелавам ти да е положителен !!! И да остане такъб в следващите 9 месеца ! :wink: