0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #160 -: Септември 18, 2008, 17:21:52 pm »
Добре дошла hope! Да устискаш до края  :)
Аз да се похваля: онази вечер реших да не ги мъча повече с вода, ако станат да си ги храня. Снощи сам Криси реши да си поспи до 5 и 30 чак, Дани нали ми е по-лаком устиска едва до 4  :lol:. Отдавна не бяха ми се събирали 5 часа сън, днес направо съм си наспана  :lol:
Таурус, честито ви кръщене!  Ние май скоро ще ви догоним с килата. На 23 сме на консултация, ама аз като си ги меря на моя кантар са по 6 кила вече  :lol: Шишовци  :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #161 -: Септември 18, 2008, 21:35:18 pm »
mismi, хубави са ви мерките, спокойно. :D Сега остава само да стискаме палци да издържиш още малко. Моите в тази седмица бяха по-големи към 2100, но те си вървяха по-едри.
Таурус, честити ви християнчета. Пусни снимчици.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #162 -: Септември 20, 2008, 15:00:03 pm »
Аз да се похваля  :lol: Вчера без да искаме със st си напрвхме близнашка срещичка. Супер беше  :D Моите разбойнити този път по чудо не се събудиха, но малките кукли на st бяха активни за четирима  :lol:
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #163 -: Септември 20, 2008, 19:35:22 pm »
Мерси за комплиментите! Честно казано всички деца от галерията са големи сладурчета, аз когато имам време много обичам да разглеждам снимките.
Hope, добре дошла. За тризнаци мога да ти кажа един проект - казва се Мулти мама - http://blogs.mamita-bg.com/multymama/. За него има информация и във форума на БГ-мама в подфорума Близнаци. Те помагат на семейства с тризнаци и повече и там може да се срещнеш със "себеподобни".
Относно бебешката диета - за сега се справяме като ги храним пак през 3 часа както като новородени и им даваме по-малко мляко (около 140 мл). До кога ще издържим на тези малки дози обаче не знам. На 30.09 сме на консултация и ще видим. Иначе ги къпем към 8.30, храним към 9 и после в 12 когато е последното хранене. Будят се към 5-5.30, мъжа ми обаче нещо ги омайва, те заспиват и се будят към 7 което си е супер постижение.
И накрая да ви се похваля че днес бяхме на първа близнашка среща в Борисовата градина. Беше много интересно. Ние бяхме там най-малките и всички много ни се радваха :)

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #164 -: Ноември 03, 2008, 16:33:20 pm »
 :hello:Привет, мами на близнаци!Трудно или не, молим се и си мечтаем за близнаци и ние!
 :lol: :lol: :lol:Дай боже, догодина и аз да се запиша в тая темичка!!! :lol:Да са ви живи и здрави пухкафите бебчета!!! :balk_602: :bighug:

*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #165 -: Ноември 10, 2008, 20:56:50 pm »
Привет на всички близнашки мами и на всики бъдещи такива! Ние в петък правихме тест след ин-витро и е положителен. Искам да ви попитам нещо: На 12 ден от трансфера (броя и деня на трансфера) чхг беше 200. Според вас може ли да са близнаци ( много искам). Ще се радвам да споделите опита си. :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #166 -: Ноември 10, 2008, 22:15:01 pm »
Привет на всички близнашки мами и на всики бъдещи такива! Ние в петък правихме тест след ин-витро и е положителен. Искам да ви попитам нещо: На 12 ден от трансфера (броя и деня на трансфера) чхг беше 200. Според вас може ли да са близнаци ( много искам). Ще се радвам да споделите опита си. :D

Различно е. Аз бях с 37 и малко на 11 ден, но познавам момичета с резултат над 200 с едно бебе. По-важно е, че си бременна, а другото е Божа работа. Късмет и лека бременност!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #167 -: Ноември 11, 2008, 08:49:02 am »
  Аз не мога да ти помогна, тъй като не съм правила кръвни тестове, но на уринарния ми на 17 ден, на секундата се появиха две плътни и яркочервени черти.Тогава ,разбира се не подозирах, че са повече от едно.Спокойно,всичко ще се изясни на прегледа.Успех! :)
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #168 -: Ноември 11, 2008, 09:28:55 am »
Мириам
моето чхг на 10ти ден беше 126
на 14ти ден вече беше 700
момичетата в форума ми казаха че работата върви за близнаци и като отидох на узито то си показа две плодни сакчета.
 :P
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #169 -: Ноември 11, 2008, 09:58:01 am »
Благодаря Ви за орговорите, знам че само прегледа може да покаже, но това нетърпение - нали знаете :D. Наистина най-важното е, че се е получило и всичко да бъде наред до края.
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #170 -: Ноември 11, 2008, 12:12:29 pm »
Miriam, моето ЧХГ на 14 ден беше 640, но когато отидох на преглед се оказа, че съм хватала и четирите ембриома, които ми върнаха. Така, че както и Каси те е казала при всеки е различно. Успех и леко бременеене!
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #171 -: Ноември 11, 2008, 16:09:19 pm »
Индивидуално е, моето ЧХГ пък беше 1273 на 15 ден от трансфера с два захванати ембриона. Като се обадих на д-р Стаменов да му съобщя резултата, той ми каза че вероятно са се хванали и двете трансферирани ембриончета, но все пак да не се настройвам, защото е индивидуално и въпреки високата стойност може бебето да е само едно.

Аз искам да попитам с какви размери ви беше шийката по време на бременността? Някъде четох, че нормалната й дължина е към 4,5 см, а моята още в началото на бременността си беше към 3,9 и толкова беше допреди седмица. На последния преглед, днес, беше 3,52. Д-р Сигридов каза, че е динамична и това не би трябвало да ме притеснява, но аз си се притесних все пак.  :oops: Но и последната седмица всеки ден ходя насам-натам. Уж съм предимно седнала, но явно се отразява.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #172 -: Ноември 11, 2008, 16:57:40 pm »
 Жабче ,спокойно,моята шийка почна от 3,81 ,след седмица-3,43,а след още 2 седмици-3,51.
 Мисля ,че измерването през корема не е много точно,то си личи от резултатите.Д-р Даскалов,при когото също ходя каза ,че не трябва да е под 2,5 см,а Сигридов каза  3.
 Сега ще бъда при Даскалов ,и ще видя как са нещата,мисля ,че ще ме гледа с вагиналния,според него така е точно.В петък ще докладвам.
 А за ходенето ,аз от един месец не съм се спряла,все пак идва зима,трябва да използваме сега времето :) , а дано да няма проблеми.
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #173 -: Ноември 12, 2008, 12:06:18 pm »
Жабче,
при мен шийката на матката си беше 4.5, даже май в началото 4.8см. В 16-та г.с., когато евентуално трябваше да ми се направи серклаж, маточната ми шийка беше 4.5. Тогава Мазнейкова, която ми следеше бременността, каза, че при такава стегната шийка въобще не е нужен серклаж. Излишна интервенция, според нея. "В твоя случай няма нужда да шием, може само да влошим нещата." - бяха думите и. Тук в Русе задължително правят серклаж при многоплодните бременности - профилактично. 
Постепенно с напредване на бременността, дължината на шийката намаляваше. В 24-25-та г.с. на ехографа на Диков беше 2.8 (вече не помня точно, може и да бъркам, но със сигурност беше над критичните 2.5), а същия ден на ехографа на Мазнейкова беше 3 и нещо. От там нататък, докато станах в 31-ва г.с. положението е станало критично. Когато на 1ви февруари (31-ва г.с.) Мазнейкова ме гледа, каза, че околоплодният мехур е слязъл в цервикалния канал (в шийката) и съм с разкритие. Каза, че ми дава 2 седмици и ще родя. От там нататък, като легнах да лежа и не станах. Устисках 4 седмици. Но развитието на бебетата е спряло около 2 седмици преди раждането - тогава за последно бях на УЗИ. Това разкритие се е получило в следствие на огромната  за моето тяло тежест, която не съм можела да понеса. Дори и в седнало положение за мен пак си беше критично, защото мехурът пак тежи надолу и слиза в шийката и прави разкритие.

Така че, Жабче, лежи, бъди повече в хоризонтално положение. Пази се много!
Аз направих грешката, че работех до въпросния преглед в 31-ва седмица. А работата ми беше свързана с ходене напред - назад, дори и в най-големите преспи.

Жабче, успех! Дано този път стигнеш до финала благополучно! :bighug:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #174 -: Ноември 13, 2008, 15:34:59 pm »
Здравейте близнашки мами. Оказа се, че и аз ще съм за тази тема. Вчера на прегледа се видяха 2 много хубави плодни сакчета. На 22.11 съм отново на преглед да чуем пулс. Надявам се всичко да е наред.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #175 -: Ноември 13, 2008, 16:58:36 pm »
Добре дошли на всички близнашки бременни!
Желая ви лека бременност и повече положителни емоции.  :P


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #176 -: Ноември 13, 2008, 18:40:33 pm »
Чакам още малко и ще попълня списъчето с новите двойни и тройни мами.
Успех момичета!
 :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #177 -: Ноември 13, 2008, 18:45:43 pm »
Чакам още малко и ще попълня списъчето с новите двойни и тройни мами.
Успех момичета!
 :goodluck:

Четеш ми мислите, май бая работа ще имаш.  :P


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #178 -: Ноември 13, 2008, 19:07:51 pm »
Чакам още малко и ще попълня списъчето с новите двойни и тройни мами.
Успех момичета!
 :goodluck:

Четеш ми мислите, май бая работа ще имаш.  :P

Нека, нека!

Да ги преговорим тогава: Бо, Жабче, Свежо, Лора, Аида, Магичка, Vanya1972, Тити, Патладжанчето и Хоуп!
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 22:48:33 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Близнашка тема - 4 част
« Отговор #179 -: Ноември 13, 2008, 19:25:26 pm »
Евро има и доста от предния списък дето родиха, наистина работата е доста май трябва да се преброим отначало и да няма сърдити ако някой го пропуснем  - да си каже. :)