0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #260 -: Юни 01, 2008, 11:38:49 am »
Bijou, и аз ползвам колана от 3 месеца, но само навън. В къщи не е много удобен като седиш. Определено има разлика. Като съм го носила не ме боли така кръста. Но и аз смятам, че за лятото не е много удобен. Ако носиш дрешки по теб си личи.
За Фраксито, като бях при д-р Владимиров в 35 г.с. , той каза да го спирам. Същия ден ходих и при д-р Тодорова и тя вика: "Много ви се моля, с тези 2 мисед аборта, го слагайте поне до 36 г.с." Така че, за всеки случай, ударих още 1 кутия. Вече почти седмица съм почивка :wink:
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #261 -: Юни 01, 2008, 14:53:18 pm »
Миленка, благодаря ти за пожеланието! И аз на това се моля!
Бижу, за спането наистина опитай с възглавница между краката. Аз така успявам да спя, а корема ми е изключително голям вече. Гърба ме боли, но колан сигурно няма да взема, просто гледам да лежа повече време. Чувала съм, че заради коланите много отслабва коремния мускул - ставал ленив и после прибирането на корема и матката е доста по-трудно, но всеки си усеща най-добре организма и си решава според ситуацията.
А за шкембето...оооо, това шкембе  :lol:, колко сме изяли с моите юнаци не е истина. След като е минало през топлинна обработка и не е много люто няма проблем. Макар, че в четвъртия месец така се бях отворила на люти чушки... едва се спрях - по половин бурканче на вечер изяждах  :oops:
Стиварип, много малко ти останало до срещата със съкровището. Желая ти безпроблемно раждане на прекрасно здраво мъниче!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #262 -: Юни 01, 2008, 23:30:12 pm »
Благодаря за всички отговори. Спя с възглавница, но не ми помага особено. Имам слаб кръст и опредено усещам напрежение и болка особено следобяд. Дано колана да не запарва много в жегите, че мисля да го нося повечко... Успех на всички момичета и безоблачна бременност!
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #263 -: Юни 02, 2008, 00:03:40 am »
Момичета, за спането си купих специално надуваем матрак - 96лв струва и се родих...и до сега го ползваме! Аз с възглавница пък никак не можех да спя, беше ужас - не си чувствах нито краката, нито дясната ръка, до толкова, че не можех да стана сутрин от леглото.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #264 -: Юни 02, 2008, 07:03:45 am »
Момичета, за спането си купих специално надуваем матрак - 96лв струва и се родих...и до сега го ползваме! Аз с възглавница пък никак не можех да спя, беше ужас - не си чувствах нито краката, нито дясната ръка, до толкова, че не можех да стана сутрин от леглото.
Лан,какъв матрак?обикновен ли?дай повече инфо :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #265 -: Юни 02, 2008, 08:36:40 am »
shushy, добре дошла!

Момичета днес излязоха резултатите от кръвната група на мъжа ми - 0 +.Припомням,че аз съм А-.
Утре започвам 30-тата седмица. Пак ми стана притеснено. Чета,че в 28-мата седмица се бие инжекция, аз вече минах тази седмица.
Утре по всяка вероятност ще се срещна с доктора да ми каже какво да правим.
Mimi утре съм при твоя д-р Георгиев.


Stelliana, извинявай не съм в час с историята ти, но доколкото разбирам това трябва да ти е първа бременност и да нямаш аборти до сега. В противен случай трябваше да си наясно с резус фактора на мъжа си и да ти се правят редовни изследвяния за антитела щом той е+, а ти -. Ако ти е първа бременност няма проблем, ще изследват веднага детето след раждането и ако е - резус фактор, въпросната инжекция ще ти се бие в първите часове след раждането.


Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #266 -: Юни 02, 2008, 09:38:51 am »
Да, Gabi първа бременност ми е. Нямам аборти.
Говорих с доктора и той ми каза същото като теб: като се роди детето се изследва кръвта му, ако бебето е + ще ми бият инжекция, ако е - нищо няма да правят.
Бях се притеснила,че в 28-мата седмица бият пак такава ваксина, а на мен никой не ми казва да си я слагам.Но явно тази ваксина се слага 28-мата седмица при втора бременност.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #267 -: Юни 02, 2008, 09:49:58 am »
Здравейте, мили момичета!
Отдавна не съм се появявала като елма, защото не можех от вкъщи да вляза в профила си и да пиша. Но сега мисля, че най-сетне решихме този проблем :D

Честито на всички нови бъдещи мами! Безпроблемна бременност и красиви 9 месеца! :D

При мен нещата се пооправиха и вече не съм на легло, но съм в болнични все още. Спрях и всички лекарства вече, включително и фолиевата киселина.
Най-вероятно изобщо няма и да се върна на работа.
Преди няколко дни ходих на преглед при д-р Владимиров. За щастие с бебока всичко е наред, вече е 10см :D Прегледа беше с Доплер ехограф. С какво този ехограф е по-различен от обикновения, знаете ли? Стреснах се много, защото десетина минути Док гледаше втренчено нещо, без думичка да обели, направо си изкарах ангелите...

Хубава, слънчева седмица! :D
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #268 -: Юни 02, 2008, 10:55:33 am »
Да, Gabi първа бременност ми е. Нямам аборти.
Говорих с доктора и той ми каза същото като теб: като се роди детето се изследва кръвта му, ако бебето е + ще ми бият инжекция, ако е - нищо няма да правят.
Бях се притеснила,че в 28-мата седмица бият пак такава ваксина, а на мен никой не ми казва да си я слагам.Но явно тази ваксина се слага 28-мата седмица при втора бременност.

Сори за грешката, точно + резус фактор на бебето имах в предвид. Лекарят ти е прав.

П.П.По някаква причина не мога да си редактирам мнението.


Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #269 -: Юни 02, 2008, 11:13:31 am »
Мими, благодаря ти за пожеланията :D Дано и ти няма от какво да се оплачеш до края на бременността и да родиш едни здрави, сладки бебоци.

Елма, нали знаеш, че док не е от приказливите :wink: От тук нататък ще е все така. Всеки път ще оглежда щателно бебока. Ако нещо го притеснява, ще ти каже. Със доплера мери и кръвотока всеки път. Не съм сигурна какво друго е по-различно от УЗ.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #270 -: Юни 02, 2008, 12:31:07 pm »
Бях се притеснила,че в 28-мата седмица бият пак такава ваксина, а на мен никой не ми казва да си я слагам.Но явно тази ваксина се слага 28-мата седмица при втора бременност.

Я да ви питам сериозно някой знае ли как стоят нещата с тази ваксина Анти-Д-Гама глобулин при втора бременност. Оказа се, че в тина Киркова я слагат на всички при първа бременност, но при втора бременност не се слагала.
И освен това ако някой я е купувал наскоро - знаете ли дали я праавят в Раковата или има само на Байерн?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #271 -: Юни 02, 2008, 12:37:29 pm »
Лан,какъв матрак?обикновен ли?дай повече инфо :D
Моят е INTEX - произведен в Китай, но се оказа доста качествен...вече от 1 месец постоянно се търка с режещите ръбове на проходилката, освен всичкият останал тормоз дето преживя. Не е нещо специално. Взехме си го с плат огоре, който за наш късмет не запарява. Докато бях бременна беше по-спуснат въздуха и спокойно разполагах корем и телеса. Без него нямаше да се справя!
Предполагам, че всеки що годе качествен надуваем матрак ще свърши работа - може да питате близки, познати и роднини ако имат да ви дадат временно да пробвате.  :)Моят го купихме случайно (по съвсем други съображения, ама все пак за мен си де, макар че нямах идея, че ще ми е толкова удобен) от детския магазин, който е срещу Била в кв. Мотописта. Там има много голям избор.
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 12:42:27 pm от Lan »
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #272 -: Юни 02, 2008, 16:45:23 pm »
Доплера показва и сърдечният пулс на бебето .Има два вида черно бели и цветни и се виждат различни неща през тях.Лекарите следят общи показатели с тях за по -бързо и лесно от друг вид скрийнинг.С напредването на бременоста прегледите с него стават все по кратки ,защото се натрупва достатъчна информация  и ако има отклонения веднага се откриват.
Някой лекари са много не словоохотливи и не разбират че с държанието си притесняват бремената което не трябва да се случва ......
Мила ако имало нещо притеснително щял е да те прати на видеозон или изследвания та не се шашакай.....следващият път го питай как е бебока с усмивка ,ако не ти пусне да чуеш пулса му ....... :lol:
Успех на всички !!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #273 -: Юни 02, 2008, 17:15:16 pm »
Здравейте, мили момичета!
Отдавна не съм се появявала като елма, защото не можех от вкъщи да вляза в профила си и да пиша. Но сега мисля, че най-сетне решихме този проблем :D

Честито на всички нови бъдещи мами! Безпроблемна бременност и красиви 9 месеца! :D

При мен нещата се пооправиха и вече не съм на легло, но съм в болнични все още. Спрях и всички лекарства вече, включително и фолиевата киселина.
Най-вероятно изобщо няма и да се върна на работа.
Преди няколко дни ходих на преглед при д-р Владимиров. За щастие с бебока всичко е наред, вече е 10см :D Прегледа беше с Доплер ехограф. С какво този ехограф е по-различен от обикновения, знаете ли? Стреснах се много, защото десетина минути Док гледаше втренчено нещо, без думичка да обели, направо си изкарах ангелите...

Хубава, слънчева седмица! :D

Елма, мен ме гледаха на доплеров апарат, когато трябваше да се потвърди дали наистина сърцата на бебетата са спрели. Сърчицето се вижда цветно. После питах и ми казаха, че на такъв апарат може да се прави и фетална морфология, защото се вижда по-ясно развитието на бебето. Няма за какво да се притесняваш-на този апарат гледат рядко, но информацията, която се получава е по-пълна. Не е задължително бебето да има някакъв проблем.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #274 -: Юни 02, 2008, 17:43:35 pm »
Момичета, страшно ви благодаря. Аз май казах, но може и да съм пропуснала. Накрая Док каза с усмивка, че с бебока всичко е наред. Просто аз се уплаших като гледах колко концентрирано наблюдаваше нещо, без да клепка даже, безмълвно, в продължение на много време, може би десетина минути, много ми се видя. А и отначало не разбрах, че ехографа е по-различен от обикновено :oops: Затова...извинявам се, може и погрешно да е прозвучало изказването ми.
*

    Lotus

  • *
  • 10
  • Вярваме в чудеса!
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #275 -: Юни 03, 2008, 09:14:25 am »
Елма,
и при мен прегледа на доплеровия апарат при д-р Владимиров премина по същия начин.
Дълго време се взираше в апарата без да каже нищо и накрая каза, пак с усмивка, че всичко е наред.
От което аз заключих, че подробно е измерил и прегледал всичко, което трябва.
А като ме пита имам ли въпроси, съвсем нищо не можах да попитам там в кабинета.
Определено смятам, че дори и да не дава много подробности, освен ако не го питаш, а аз не знам на момента какво да питам, гледа изключително прецизно и аз му имам пълно доверие.
Ако имаше нещо нередно - щеше да каже. Мен лично този подход първо ме притесняваше малко, но сега осъзнавам, че по-скоро ме успокоява - спестявам си излишни притеснения.
Много се радвам, че и при теб всичко е наред. И дано е да е така и занапред.
*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #276 -: Юни 03, 2008, 20:23:02 pm »
и аз мога да кажа същото - за прегледите при Владимиров - не казва много, но  поне знаеш че всичко е ок. За въпроси и аз не се сетих, освен за пола :)) май ще е пич.
На 18 юни ми записаха час при Томова, надявам се тогава да е по-интересно, т.е. да е като на кино :) и да разказва какво вижда.
 
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #277 -: Юни 03, 2008, 20:27:02 pm »
Елма, мила, не се притеснявай, щом д-р Владимиров ти е казал, че всичко е наред с бебока, значи е така :lol:. От тук нататък все на този доплер ще те гледа всеки месец, и при мен е така всеки път като ходя там си го разглежда бебока внимателно и казва накрая, че всичко е наред с бебока, дай боже да е така и до края!


П.п ако момчето ти е с теб някой път може и то влезе!!! :lol:
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #278 -: Юни 03, 2008, 20:30:25 pm »
Vixi,д-р Томова ще те гледа и тя на доплера, само, че тя обяснява повечко и изчерпателно,  :wink:, и ще ти каже и пола на бебо.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #279 -: Юни 03, 2008, 21:03:12 pm »
 Привет и от мен! :D
Днес бях на консултация видяхме се с бебо :D много е порастнал и е шишко вече сме 2 кг.и имаме големи бузи :lol: и както винаги не спря да шава :Dна 24 юни излизам болнични и вече по майчинство :wink: док. каза че всичко е добре и нормално което много ме зарадва!!!
Лека вечер на всички ви! :D