0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #20 -: Май 15, 2008, 18:56:50 pm »
mimi26, благодаря ти! Това за албумчето е много хубава идея, ще направя такова :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #21 -: Май 15, 2008, 23:04:18 pm »
Изненадай ги като им направиш сватбен албум за пожелания - всеки от гостите да напише своето пожелание към тях. Много е мило, ние така направихме сега като станахме кръстници.

mimi26, страхотна идея и аз ще се възползвам от нея   :kiss:
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #22 -: Май 16, 2008, 09:39:42 am »
Радвам се, че идеята ви харесва. Само пропуснах да ви кажа, че ние казахме на нашите кумци, че пожеланието ни ще е последното и да дойдат да си вземат книгата от нас  :wink: Да ни направят едно гости.
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #23 -: Май 16, 2008, 17:56:29 pm »
Нашата сватба си я организирах съвсем сама.
ПОвечето неща са ги споменали момичетата..
Аз си направих сама поканите, табелките за масите, късметите и подаръци за гостите (сини бомбони в торбички от органза). Много исках сватбата ми да има някакъв общ мотив и това бяха цветовете бяло и синьо. Всичко беше в тези цветове.
Роклята си я ших при шивачка - 150лв
Украсата в ресторанта - бели цветя от тези, които ми подариха след ритуала + предварително надути бели и сини балони
Книга с пожелания - пуснахме я сред гостите всеки да напише по нещо
Тортата (тук беше единствения гаф) - беше бяла, с гладка глазура и синя захарна панделка, обаче сладкарите нещо объркали цвета - панделката се оказа зелена :oops:
Подаръци за кръстниците - тук малко се затрудних, защото нашите не са семейна двойка, подносите с които им играха (при надиграването) ги гравирах с датата и имената ни.
Обичаят с вземането на булката - не исках мъжа ми да ме вземе с пари и за това 'подкупи родата' с бомбони..
Аз ползвах този сайт, много ми беше полезен, но е на английски:

http://theknot.com/
има хиляди модели на рокли, прически, торти и т.н.

Но както някой каза по нагоре, най-важното е да ви запазени часовете за ритуалите и е хубаво да има време за снимки.
Най - важното е да бъде весело :), а гафчета винаги има..
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #24 -: Юни 19, 2008, 23:15:56 pm »
Мили момичета,
Благодаря, че се включихте в темата и ми помогнахте  :youwoman: :bighug:


Сватбата мина много добре. Е... имаше издънки от страна на църквата, но без такива май не може :)
Имате благодарства и от сестра ми :)
Ето почерпка от нея:


*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #25 -: Юни 19, 2008, 23:24:00 pm »
А снимки от сватбата няма ли? :)
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #26 -: Юни 19, 2008, 23:27:12 pm »
А снимки от сватбата няма ли? :)
Има, има ;)
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #27 -: Юни 19, 2008, 23:31:17 pm »
Чакаме ги :)
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #28 -: Юни 19, 2008, 23:39:08 pm »
Имаш ги, виж си личните ;)
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #29 -: Септември 05, 2008, 14:11:20 pm »
Здравейте нашата сватба беше на 30.08.2008 в ресторат Александрия до летището,сватбата беше супер,голям купон,ресторанта беше на ниво с една единствена забележка,но за сметка на това агенцията от която беше украсата на ресторанта и колата и булченския букет беше под-всякаква критика всичко объркаха тези нещасници това е агенция sheila-bg.com моля никога не си правете труда да наемате тази агенция,защото 1-во булченския букет го донесоха с 30 минути закъснение и ни объркаха всички сметки на всичкото от горе букета беше почти увяхнал беше правен поне преди 3-4 дена,2-ро те трябваше да сложат подаръците да гостите както се бяхме разбрали на семейство по едно слонче,на двойките който не са женени по 1 слонче за всеки и на всеко ено дето слонче на края се оказа че липсваха 11 слончета направете си сметка за какво става на въпрос,3-то картичките с имената на гостите бяха по-списък направен на таблица по маси и те трябваше така да ги сложат,те вичко объркаха бяха нахвърлили безразборно всичко както им падне,така се паднаха хора който не се познават на една маса,а трябваше да е както ние искашме приятеи с приятели,4-то на масасите трябваше да има летни за украса но те ня бяха сложили нищо.Така че хора моляви не наемаите тази смотана агенция за украса и организация sheila-bg.


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
*

    Михайлов

Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #30 -: Март 07, 2009, 14:36:28 pm »
Искам нещо да уточня. Някои спорят в кой момент да се разреже тортата. Няма такъв момент. В българската сватба няма торта. Няма и жартиера. Няма и хвърляне на букет.
Не е традиция и посрещането "по стар български обичай" с шампанско. То е минало в ритуалната зала. Да не говорим за чупенето на чаши и лепкавия след това дансинг.
Посреща се с хляб и сол в заведението. И не с "Менделсон". Предсавяте ли си - класика, хляб и сол! Има си други песни точно за това.И не е захранване, то се се прави от свекърната в къщи. Когато ви потърсят погача в църквата, нека ви покажат техните книги къде пише, че трябва.
Така е било! Няма така е било, дори отците не са си прочели требника.
Сватбените агенции също не са в час. Всичко, което видят по телевизия или кино, механично го пренасят на сватбата. Но те не са виновни - няма кой да ги научи! Лошото е,че и те не желаят да се поровят и да проучат традициите в региона, където организират тържествата.
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #31 -: Април 30, 2009, 23:54:29 pm »
Михайлов, така е. Лошото е че не са виновни свадбените агемций а тези който им ползват услугите. Аз съм толкова години и съм ходил на доста свадби в миналото, когато съм бил малък преди 20г. и найстина няма такива традиций като жартиери, букети, и нямаше разчупване на питката /на кой по голямото парче-кой ще командва/ и захранване. Имаше ед
но настъпване между булката и младоженеца и борба младоженеца да влезе при булката на вратата. Това от къде го измислиха сега и аз незнам. Единствено където нямаше църковен брак, но бяха забранени, но те са си съществували в миналото.
И съжалявам, че свадбата ти се е провалила заради свадбената агенция, но помни хубавите моменти а не лошите.