0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Elma, не е точно така. Аз имам позната, която за първи път отиде в Токуда в началото на 9 месец и си уреди раждане при Лазарова, при това естествено. Наистина се запълват датите за секцио и е хубаво в началото на 8 месец да се уточни, ако искаш планово, но това все пак зависи и от развитието на плода. Правилото е да имаш 1 преглед при лекаря и той да се е съглсил да те изражда - така ми казаха на регистратура.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Бижу, днес говорих с една позната, която преди около половин година роди там. Обясни ми с подробности как стоят нещата. Точно така е както казваш :D Необходимо е само да успееш да се вредиш с въпросния преглед за дата преди термина :wink: :) :) :)
*
Пропътувахме 150 км. за да родя в Пловдив при д-р Даскалов. Заслужава си. Цената е 1100 лв., а условията и отношението на целия екип е чудесно. Акушерките и сестрите са невероятни.
Бих ви препоръчала да се замислите и над този вариант.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #43 -: Август 01, 2008, 09:36:19 am »
Необходимо е само да успееш да се вредиш с въпросния преглед за дата преди термина
Аз разбрах че съм бременна в средата на януари и към края на януари се обадих да си запиша час, за да си ми следи бременността същата лекарка от миналия път. Аз все едно друга не познавах. Та те милите и учтивите ми казах, че до края на май места няма, а за после не записвали, защото не знаели дали тези бременни които се следят сега ще родят до тогава  8O И ми казаха да се обадя през май.
В началото на май пак им се обадих и пак същата песен. Ама аз най-нахално им казах че съм говорила с лекарката (за последно преди 5 години) и освен това си плащам, така че да намерят час иначе още утре отивам там.
Оказа се, че за платено места има. Но понеже ннамкво си там, та ми дадоха час за след 3-4 седмици. Това се падна в началото на юни. Тогава Лазарова ми каза да идя в началото на септември да си запиша час за секцио. Аз си записах за началото на август, та ще видим дали сега ще ми запише час или през септември.
Аз там само нея познавам и я познавам още от време оно. Работила е в майчин дом доста време, после в Тина Киркова в родилна зала и сега е в Токуда. Така че само нея мога да препоръчам. Ама е в отпуска от 8 до края на август.
Така че ако ви правят проблеми с часовете за преглед, за платено не се чака или се чака значително по-малко. А цената поне при мен беше 30 лева. Не зная какво включва, че аз отидох само да се видим и само едно УЗИ направихме, ама тя попита искам ли влагалищен секрет или нещо друго... Може и това да влиза - ннам. Аз през закрила нищо не плащам и затова не попитах.

Но ако някой е осигурен в Закрила те не поемат избор на екип (освен в луксозната си опция) и тези 1500 лева за раждането и 500 лева за бебето не ги поемат със сигурност. Могат да поемат изследванията на бебето (не като пакет) едва след като го осиурят и него, а това не може да стане докато то не навърши поне месец.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #44 -: Август 01, 2008, 09:58:59 am »
Чета, чета и единственото което пише за Пловдив е секцио в Селена при д-р Даскалов, ами на други места в Пловдив?
Ще ми се и аз да посъбера малко инфо-то ми е раничко май да мисля за тия работи, но да се ориентирам. Познати ми препоръчват Втора градска в Кичук париж, хем ми е близо, хем май док по ЖК, работи и там. То да си го питам :?
Иначе за платените раждания си знаем-Торакс, Селена, то май последната е натрупала доста актив напоследък. Дайте коментари, моля.
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #45 -: Август 01, 2008, 11:01:08 am »
Аз бях за секцио при Лазарова, която ми следи бременността от 3 месец, паралелно с Евтимова по ЗК. Имам добри впечатления от нея, но в крайна сметка, когато бебка предпочете да излезе нормално, попаднах при Герганова, от която също съм доволна. Но най-много записани момичета за секцио имаше при Диков.
Бях се записала още в 8 г.с , тъй като ми беше неудобно да си продължа при Стаменов и да отнемам от времето му  :oops:

П.П Много е важно да случите на добър анестезиолог - препоръчвам Илиев.
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #46 -: Август 01, 2008, 11:56:29 am »
julia_m , аз се бях ориентирала да раждам във ВМИ. Лежах в края на май там за задържане и мнооооого бързо взех решение къде ще се роди бебето. Само там недей да ходиш. Аз съм човек, който бързо се ориентира в ситуацията и разбира къде какво става. Нагледах се на много неприятни (меко казано)неща.
Все пак здравето на детето ми е над всичко.

За другаде немога да  коментирам.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #47 -: Август 01, 2008, 12:03:26 pm »
ani4ka
А защо не направи секцио, какво се случи? Какво става ако си за секцио, а раждането тръгне през нощта нормално. Викат ли я или преценяват на място какво да те правят?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #48 -: Август 01, 2008, 12:44:23 pm »

Abloy аз също не харесвам ВМИ .В началото на юни лежах за задържане и не мога да кажа че съм във възторг.Но бременността ми е проблемна ,после може да има проблеми за бебето и само това ме отказва от частните клиники.Все пак ВМИ е единственият вариант в този случай за жалост
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #49 -: Август 01, 2008, 13:46:58 pm »
Оказа се, че за платено места има. Но понеже ннамкво си там, та ми дадоха час за след 3-4 седмици.
Моето мнение е, че за платен преглед часове в Токуда има, дори и при Диков. А тези, при които си заслужава да раждаш, приемат само платено. Аз за д-р Диков си записах час за 8 седмици напред, после пак се обадих и явно се освобождават часове и ме вредиха с нов час за 6 седмици напред, което не е кой знай какво чакане ... в сравнение с при Стаменов, ехе-е-е, всичко ми се вижда съвсем нормално. За Димитров пък въобще не съм чакала.

Фреши, акушерката, от която чаках инфо за д-р Димитров е заминала в чужбина и не можах да се свържа с нея. Още нямам инфо за него... Може би другата седмица ще науча повече. Ще ми се някой от бранша да го оцени, ама като не познавам друг, който професионално да го познава ... дали е добър опертор ... :?
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #50 -: Август 01, 2008, 13:58:27 pm »
Но ако някой е осигурен в Закрила те не поемат избор на екип (освен в луксозната си опция) и тези 1500 лева за раждането и 500 лева за бебето не ги поемат със сигурност. Могат да поемат изследванията на бебето (не като пакет) едва след като го осиурят и него, а това не може да стане докато то не навърши поне месец.
Напълно потвърждавам. Дженерали не поемат избор на екип и пакет за бебе, току що говорих с координаторката. Евентуално могат да осребрят средства за лукс стая и то до 85 лв, а не пълните 125 лв, колкото е цената и то само за 5 дневен престой. Т.е. функциите им се припокриват с тези на ЗК. :x
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #51 -: Август 01, 2008, 14:12:54 pm »
Бижу, а защо до 85? как го избраха и зависи ли от опцията.
Проблемът тук според мен е в Токуда. Аз преди около месец говорих с координаторката, говорих и с тях. Самата болница не иска да даде разбивка на тези 1500 лева и затова Дженерали няма как да платят. И координаторката ги моли за такава разбивка и аз, ама те "това е политика ха фирмата". Иначе ми казаха, че за екипа, който си избера отиват 1% за стимулиране. Ама какво става с другите 99% не казват. Дори и за това не искат да дадат документ обаче. Много ми бяха вдигнали кръвното тогава. Вдигнах се и отидох при Масларска и й казах, че няма да й платя тези 500 лева, защото вече съм платила на Закрила и няма да плащам всичко по 100 пъти заради тяхната политика. Изследванията ще си ги направя един месец по-късно. И я попитах при това положение ще има ли кой да обърне внимание на детето или да търся друга болница. Но тя ме увери, че ще обърнат внимание и всичко ще си го направят както си му е реда.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #52 -: Август 01, 2008, 14:42:26 pm »
Обясниха ми нещо от рода, че Дженерали поемат само ВИП стая, но не и лукс. А  Токуда в момента разполагат само с лукс стая. Цената на ВИП е 85лв, а на лукс 125 лв. Съответно те покриват цената до ВИП, а горницата си я плащаш ти. Страшен килипир, няма що! :x
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #53 -: Август 01, 2008, 15:32:26 pm »
Аз когато го разбрах това бях адски афектирана, ама сега ми мина. Имах време, пообиколих другите болници и май май вече цената им ми се струва нормална.
В клиниката на Щерев имат много добра разбивка на цената. Ама аз там не съм ходила. Иначе сигурно голяма част от нещата Закрила ще ги поеме.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #54 -: Август 01, 2008, 18:09:13 pm »
Тамара, за да не се повтарям, а и за да не изпусна нещо, прочети темата, в която разказвам за раждането си ( http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=26349.msg366020#msg366020 )... Общо взето се случи това, от което най-много се притеснявах, а Лазарова отговаряше на моите тревоги така: "Абе спокойнооо, няма първескиня, родила за 1 час, ще имаш време да стигнеш до бплницата, че и изследвания да ти направим". Е да, не родих за един час, а за половин  :lol:. Добре, че всичко се случи през ноща, че в софийските задръствания бебка щеше да се роди в колата.
А какви са тези 1500 лв? По мое време ;) нормалното беше 800, секцио 1500 + съответно 200/300 лв бебешкия пакет изследвания.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #55 -: Август 02, 2008, 19:57:41 pm »
Някъде през май са променяли тарифата. Сега няма значение как ще раждаш, цената е 1500 лева избор на екип за раждане. Пакетът за бебето е 300 лева за нормално раждане и 500 лева за секцио. И не ме питай защо за секцио е по-скъп, не знам. Тяхното обяснение е, че при секцио детето стои там 5 дни, а иначе три. Но какво общо има това с пакета, който не включва престой а изследвания... само този, който прави политиката на болницата знае.
Мойта политика е, да не плащам пакет. Още повече, че има кой да го плати вместо мен.
Такава съм си - авантаджийка.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #56 -: Август 02, 2008, 20:19:30 pm »
Дай боже бебето да е здраво, три дни бързо ще минат  :D. Аз съм за ТК, но ти си решаваш. С останалите парички доста неща ще вземете на бебето. Стискам ти палци до края!
kassi добре че не ми се налага да купувам нищо за бебето сега. Общо взето само дреболийките, които не мога да ползвам от Марио.
Но в края на краищата два пъти в живота си раждам и точно в този момент не искам цената да е водеща. Не избирам Токуда, защото е по-добър хотел. А Токуда като по-нова болница все още няма вътреболнични инфекции и персонали, които си мислят, че болницата им е бащиния.
Не съм чак толкова недоволна от Тина Киркова, че да търся да я сменя на всяка цена. Напротив, ако нещо не се получи в Токуда пак в ТК ще отида. Изследванията на детето пак в Токуда ще ги направя.
Но няма да се съобразя с парите. Не и този път. Марио съм го гледала и с дрешки от други деца или втора употреба. Това ще ги доизносва. Кошницата за кола взех от колежка, количката е демоде вече, но зимата поне ще изкара с нея, че е по-дебела и т.н. Не съм някоя луда, която иска всичко да й е от най-скъпото. Няма да си сложа етикет на корема - този шев ми струва 1500 лева. Само ми се струва, че на персонала на тази болница мога да имам повече доверие, а какво ще стане - божа работа. Дано да си има късмет детето.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #57 -: Август 02, 2008, 22:09:50 pm »
Ако трябва да избирам между проф. д-р Ангел Димитров и д-р Румен Димитров,сигурно ще си родя сама, просто защото и двамата са много добри и няма да мога да избера...
После бих поставила д-р Диков (наблюдавала съм го как прави секцио два пъти, невероятен)
д-р Гунев
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #58 -: Август 03, 2008, 01:27:49 am »
ognyana, а чувала ли си нещо за д-р Бойко Димитров от Токуда?
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #59 -: Август 03, 2008, 10:47:03 am »
ognyana, а чувала ли си нещо за д-р Бойко Димитров от Токуда?
За съжаление, не.  :(
Ще се опитам да разбера нещо, но не обещавам. Ако до 3 дни не се поява тук, значи нищо не съм направила...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!