0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #220 -: Май 11, 2008, 17:36:46 pm »
Фреши, прекарала си я и имаш имунитет. Ако искаш, може да повториш изследването, за да видиш дали няма промяна, но според мен нямаш повод за притеснение. И при мен излезе положително, като си правих изследванията, но лекарката каза, че съм я прекарала и няма да ми създава проблеми.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #221 -: Май 11, 2008, 18:53:38 pm »
Аз искам да питам... може да ми е малко глупав въпроса.. :oops:
Мога ли да направя имунологични и генетични изследвания по време на бременност...
Моята хипохондрия здраво ме тресе... та това е поредното което ми хрумна да си изследвам...
В смисъл, ако има някакъв проблем.. възможно ли е да взема превантивни мерки сега в 12 седмица?
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #222 -: Май 11, 2008, 18:59:04 pm »
Аз за първи път пуснах имунологични и генетични изследвания при доказването на бременноста!
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #223 -: Май 11, 2008, 21:54:42 pm »
момичета да попитам в клиника Малинов прави ли се изследване - фетална морфология и биохимичен скрининг?Ако не пишете ми къде мога да ги направя?
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #224 -: Май 11, 2008, 22:14:05 pm »
фетална можеш да направиш в Малинов, а БХС в Майчин Дом на 14ти етаж.
За БХС се отива с резултати от ултразвук, като разликата между двете е мах 2 дни
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #225 -: Май 11, 2008, 23:04:44 pm »
Фифка БЛАГОДАРЯ ТИ!!Дай ми телефон за майчин дом ако имаш такъв.И пак да те питам през коя седмица да направя БХС,и ФМ?
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #226 -: Май 12, 2008, 11:34:06 am »
Фифка БЛАГОДАРЯ ТИ!!Дай ми телефон за майчин дом ако имаш такъв.И пак да те питам през коя седмица да направя БХС,и ФМ?
Това трябва да се разбереш с лекаря , които следи бременноста ти!
 Моя лекар ме е викал за  ФМ-  в 13г.с.  17г.с. 21г.с. но като чета в темата има различни мнения по въпроса.
БХС-го пуснах в 13г.с.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #227 -: Май 12, 2008, 11:40:49 am »
Аз да се пооплача малко - май се разболявам, боли ме гърлото, носа ми е запушен... От вчера пия осцилкокцинум и чайове, обаче... дано се оправя, че ме е страх за мъниците. Добре че в четвъртък съм на ФМ при доц.Балев и тогава ще се поуспокоя като ги видя.
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #228 -: Май 12, 2008, 11:56:13 am »
Mimi, пази се и си почивай повечко.
Момичета притеснено ми е, лекарката незнам какво чака,но още не ми е пуснала антитела.
Пипомням,че съм с Rh - и не знаем кръвната група на мъжа ми.
Май сама ще отида в лабораторията да си ги изследвам.
Някой има ли представа колко струват?
В четвъртък влизам в 28-мата седмица а доколкото разбрах при Rh- се биело инжекция антигамаглобулин. Лекарката май няма никакво намерение да ми я слага, щели ли сме да чакаме мъжа ми, а не го знам точно кога ще се прибере.
Що такава незаинтересовонаст значи, допълнително да се изнервям и притеснявам.
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #229 -: Май 12, 2008, 12:22:03 pm »
Добре дошли на новите бременелки :D
marinalz, прочети тези статии: ФМ и БХС.
Mimi, стискам палци всичко да е наред.
Stelliana, на мен ми предлагаха на ЖК да бием ваксината профилактично, но д-р Владимиров каза, че няма нужда. Така че не съм я слагала. Иначе изследването е около 40 лв.
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #230 -: Май 12, 2008, 12:57:49 pm »
Stelliana , ако ти е първа бременност не е страшно. Направи си изследвания на антителата, 30-40 лв. са, за да си по-спокойна. Обаче  в ЖК са длъжни да ти изследват антителата. На мен ми ги изследваха 3 пъти преди 28г.с., после ми биха ваксината (д-р Сигридов каза, че е добре да я направя, а и аз имам 3 спонтанни аборта преди това без да са ми били след това ваксина). Сега се сещам обаче, че в ЖК дори не ме попитаха какъв е Rh-то на мъжа ми (то е + наистина, ама поне да бяха попитали).

Ади, радвам се че бебето е добре, дано се оправят и работите с бъбреците. И аз съжалявам, че не се запознахме, обаче наистина часовете бяха отдалечени-излязох чак към 19.30. Иначе аз съм към финала , малкият е 2600 вече. Чудя се дали ми е време да почна да се шашкам.:)

Добре дошли на новите момичета! Лека бременност и успешен финал!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #231 -: Май 12, 2008, 13:08:28 pm »
Рано ти е за шашкане още има време-малко но има :)
Леко раждане.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #232 -: Май 12, 2008, 15:17:26 pm »
Fresh, когато си правих изследвания пред бременността, също се оказа, че съм прекарала токсоплазмоза. Дори мойте стойности бяха по-високи. От клиниката ми записаха час за разговор с паразитолог, доста са стриктни. Човекът ми разясни, че в моя случай /и резултати/ няма място за притеснение. Мисля, че и при теб. Идеята ми е, че ако се притесняваш, може да се консултираш.
Успех!  :)
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #233 -: Май 12, 2008, 15:24:33 pm »
Здравейте, момичета!

Ади, радвам се, че всичко е наред с бебка. Дано нещата с твоите бъбреци се оправят по-бързо, че е много неприятно.

Мими, пази се много! Дано ти се размине настинката.
Моят мъж и той вчера беше с разстройство и повръщане. Чудя се дали не е някакъв вирус... страх ме е да не прихване и мен.

zeituni, никакво шашкане. :) Имаш още няколко седмички до края, наслаждавай им се, а то като му дойде времето бебо ще излезе.

Аз да ви се похваля. Днес направих малко шопинг терапия.
Купих си на мен няколко дрешки и сандалки /за подутите ми крака/ и на бебо няколко тоалета. Наредила съм ги на спалнята и им се наслаждавам.
Вече се престраших да пазарувам за бебо и не мога да се спра. :D

Хубав ден на всички!  :)
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #234 -: Май 12, 2008, 15:25:55 pm »
Ето по-точно резултата от токсоплазмата:

IgM - отрицателен (няма реф.ст-сти)
IgG - 3.2 IU\ml, реф. 0-8

и двата изглеждат отрицателни, мисля, че нямам повод за притеснение, но питането ми е след като второто не е нула, значи ли че някога съм карала токсоплазмоза?

Това значи, а съшо така значи, че няма пресен имунен отговор, което ще рече, че си е стара зараза и нямаш повод за притеснение.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #235 -: Май 12, 2008, 15:37:26 pm »
Момичета, днес ходих на УЗИ и отново ме изнинадаха, имала съм двурога матка. Минах през цяла процедура инвитро и как никой не забеляза, че имам такъв проблем. Докторката сега се обучава на новия видеозон /бил съвсем нов/, аз бях така да се каже опитното зайче. Възможно ли е чак при бременност да се установи двурога матка.

[/url]
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #236 -: Май 12, 2008, 16:07:14 pm »
Възможно и още как, при мен три от  бременостите нищо не се видя, и трите стриктно следени  - със стимулация, фоликулометрии и трите при един и същи лекар, нищо не знаехме до момента, в който той не си смени апарата. Също така три кюртажа след абортите, един кюртаж от кръвоизлив, един кюртаж от полип, през цялото това време стриктно следена на УЗИ, вярно, че не всичките са били при един и същи лекар. Така, че явно е възможно.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #237 -: Май 12, 2008, 16:12:52 pm »
Другото, което е нелогично за мен, е че жълтото ми тяло е в единия рог, а бебето в другия. Питам се възможно ли е докторката просто да не е видала правилно?

[/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #238 -: Май 12, 2008, 17:30:30 pm »
Аз да се пооплача малко - май се разболявам, боли ме гърлото, носа ми е запушен... От вчера пия осцилкокцинум и чайове, обаче... дано се оправя, че ме е страх за мъниците. Добре че в четвъртък съм на ФМ при доц.Балев и тогава ще се поуспокоя като ги видя.
мими,спокойно мила ,всичко ще е наред :D,почти всяка бременна се разболява от настика :D......желая ти бързо оздравяване и в четвъртък ще чакаме хубави новини!!!!! :D :D :D

zeituni,мила радвам се че сте добре :D,бая пораснахте :D :D :D,но никакво шашкане!!!!!!!Когато дойде момента,всичко ще мине толкова бързо ,че няма да имаш време да се шашкаш. :DПреживяли сме толкова неща,ще цсе справим с още едно  :D :D :Dза събота ,наистина се получи малко конфузна работа,при мен все пак направиха изключение и ме гледаха на горен етаж(за което съм изключително благодарна),защото съм от Стара Загора и да нечакам до следобед.все пак часа ми беше в 9 сутринта :D
galli,миличка ,много се радвам че се престраши вече.......време е....наслаждавай се на всеки миг. :D :D :D
Момичета, днес ходих на УЗИ и отново ме изнинадаха, имала съм двурога матка. Минах през цяла процедура инвитро и как никой не забеляза, че имам такъв проблем. Докторката сега се обучава на новия видеозон /бил съвсем нов/, аз бях така да се каже опитното зайче. Възможно ли е чак при бременност да се установи двурога матка.
обикновенно тези неща не винаги са видими при УЗИ,но се виждат при цветна снимка.
Понякога някои лекари казват,че имаш двурога матка,а пак тя е само седловидна......зависи кой лекар те гледа и на какъв апарат
« Последна редакция: Май 12, 2008, 17:38:24 pm от adi »
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #239 -: Май 12, 2008, 17:35:34 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета! Цяла зима не се разболях, обаче сега явно покрай лежането вкъщи се изнежих  :?
zeituni, имаш още до финала - стискай крачета още 3-4 седмици  :D