0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #200 -: Май 10, 2008, 21:49:45 pm »
Това за БХС-то ми се струва много време.
Аз отидох днес, и резултатът ще ми е готов в понеделник.
Това е така, защото си отишла на място и като е готов пак ще отидеш лично да си го вземеш. Това е валидно само за софиянци или за тези които идват на място. Другите градове се налага да чакат да бъдат изпратени резултати до съответните болници, където са дали кръв.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #201 -: Май 10, 2008, 21:50:58 pm »
момичета, БХС-то където и да ви го правят, отивате в МД и си го взимате. 'щото докато го изчакате и срока за евентуалната амниоцентеза /ако се налага според резултата/ ще мине.
На мен кръвта ми я взеха в Бодимед -а те ги изпращат в Германия.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #202 -: Май 10, 2008, 21:59:21 pm »
А някой обяснява ли ви двоен или троен ще  е теста? Да не би и това да има значение за чакането. Аз даже не питах какво ще ми изледват в това БХС.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #203 -: Май 10, 2008, 22:04:15 pm »
Значи, на листовката която взех и за двата теста дават еднакво време на изработка- 2часа.
Единствената разлика която видях днес, е че тези които сме между 11-13 седмица, ще ни излезат резултатите в Понеделник, а тези между 15-20 седмица в четвъртък.

Между другото някъде ми изчезна поста, та казвах... че ако някой си чака резултати-в Понеделник като ходя за мойте мога да пробвам с трите имена да видя дали ще ми дадат нещо, и после ще му го сканирам и пратя на лични.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #204 -: Май 10, 2008, 22:07:35 pm »
Да продължа....
разликата между двойния  и тройния била  в процента гаранция на изследването.
Например за 15-20та седмица:
-троен тест -75%
- двоен тест -60%

11-13седмица
- троен тест - над 90 %
- двоен тест - до 70%

Това е от брошурката.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #205 -: Май 10, 2008, 23:30:09 pm »
Да докладвам - мина ми прегледа, д-ра гледа гънки, мери ,струва, според него всичко е наред - гънката е 0,09мм, но все пак ме прати в МД на БХС. ще ходя другата седмица, след сряда. и искам да ви попитам - първо, на гладно ли се взима кръвта, за да си направя сметките да ида сутрин, и второ - плаща ли се нещо? отделно вече имам разрешение да се запиша на ЖК, и това ще го свърша другата седмица..абе само да сме здрави и малчовците да са добре  :D лека нощ ви пожелавам!!

п.п и да не сънувате като мене как ви гонят бременни глигани  :ywoohoo: :ywoohoo: :D :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #206 -: Май 11, 2008, 00:31:04 am »
Фрешо, пусни тук какви са ти резултатите! По принцип трябва да повториш изследването, за да видиш мърда ли. Ако няма промяна - знами си имаш антитела.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #207 -: Май 11, 2008, 07:20:34 am »
Да докладвам -мина и мое преглед,бебка си е наред,което е най-важното :D :D :D,
при мен има малко проблеми с ,най-вероятно от бъбреците(явно от бременноста се събуди старото ми заболяване),но с тях ще се заемем другата седмица. :D :D :D
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #208 -: Май 11, 2008, 07:51:36 am »
А някой обяснява ли ви двоен или троен ще  е теста? Да не би и това да има значение за чакането. Аз даже не питах какво ще ми изледват в това БХС.

Ранният скриининг (11-13 г.с.) не знам точно какви изследвания включва, но е 90 % достоверен, или така поне твърди проф. Кременски.
А БХС (15-19 г.с.) до скоро беше двоен, като иследваха само ЧХГ и алфафетопротеини, докато вече изследват и естриол. Неговата достоверност е 60 %.
Така че професорът препоръчва да се прави ранния. Той хем е по-достоверен, хем ако има проблем, сте в ранна бременност и ако решите да не запазите бременността, ще имате по-малко последствия, както емоционално, така и физически.
За повече въпроси: http://www.lmpbg.org/
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #209 -: Май 11, 2008, 09:25:26 am »
Да докладвам - мина ми прегледа, д-ра гледа гънки, мери ,струва, според него всичко е наред - гънката е 0,09мм, но все пак ме прати в МД на БХС. ще ходя другата седмица, след сряда. и искам да ви попитам - първо, на гладно ли се взима кръвта, за да си направя сметките да ида сутрин, и второ - плаща ли се нещо? отделно вече имам разрешение да се запиша на ЖК, и това ще го свърша другата седмица..абе само да сме здрави и малчовците да са добре  :D лека нощ ви пожелавам!!

п.п и да не сънувате като мене как ви гонят бременни глигани  :ywoohoo: :ywoohoo: :D :D
Не е необходимо да е сутрин и да е на гладно.
Плаща се но в лабораторията на Д-р Кременски не знам каква е цената.
Моя струваше 45лв., но е правен на друго място.
И да не сънуваш вече такива сънища :)
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #210 -: Май 11, 2008, 09:27:13 am »
Да докладвам -мина и мое преглед,бебка си е наред,което е най-важното :D :D :D,
при мен има малко проблеми с ,най-вероятно от бъбреците(явно от бременноста се събуди старото ми заболяване),но с тях ще се заемем другата седмица. :D :D :D
Ади радвам се , че при вас всичко е наред.
А със старите заболявания -ще се справим :)
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #211 -: Май 11, 2008, 10:26:16 am »
Благодаря ти, mpia! мисля да отида в сряда, много се радвам, че не е на гладно, защото стомаха ми хич не е в ред.
Ади, радвам се, че и при теб всичко е наред и бебка е добре! а за бъбреците стискам палци да се оправиш по-бързо!
Лек и успешен ден на всички  :balk_7:
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #212 -: Май 11, 2008, 10:37:43 am »
 Дианка, ако отиваш да го правиш в Майчин дом на 14ти етаж -цената е 25 лв.
Това което разбрах,е че не трябва да има разлика повече от 2 дни между размерите от ултразвука и кръвната проба
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #213 -: Май 11, 2008, 11:00:27 am »
Дианка, ако отиваш да го правиш в Майчин дом на 14ти етаж -цената е 25 лв.
Това което разбрах,е че не трябва да има разлика повече от 2 дни между размерите от ултразвука и кръвната проба
значи трябва да отида утре.. благодаря ти!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #214 -: Май 11, 2008, 11:12:56 am »
Момичета, много е важно :!: да се отиде БХС в рамките на ден, два максимум, след узи прегледа!
Показателите на бебо се променят постоянно и Биохимичния скрининг няма да бъде точен!
След мен върнаха жена на на 41г, беше дошла седмица след узито и сестрата каза,
че нямам никакъв смисъл да и взима кръв!Отиде да прави нов преглед и така....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #215 -: Май 11, 2008, 15:42:59 pm »
Здравейте момичета!Аз съм нова в тази тема,току-що се преместих от другите темички-и като чета какво пишете все едно съм от друга планета.ами той сина ми е на 15 и сега едва забременях пак!Но за толкова години съм забравила ( а и с него не съм правила)всякакви изследвания -имам в предвид толкова специални-токсоплазмоза и т.н.
На всичкото отгоре дори не съм в БГ...
Идея нямам какво ми предстои!!!Сега тепърва ще се обаждам на здравната застраховка да ми намерят гинеколог,който работи с тях,после да ми сменят покритието и да получа пълно такова-най-после ще си оправя зъбите :oops:да,да така е в САЩ-един канал е около $1500...
а какво изобщо да правя къде има ЖК тука-има ли въобще такова животно 8O
Бог да ми е на помощ.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #216 -: Май 11, 2008, 16:23:49 pm »
Здравей daniski първо добре дошла сред нас и лека бременност ти желая , аз също съм в САЩ,когато пристигнах миналата година бременна нямах даже застраховка(прекъсната ми беше поради престой в БГ ),но пак се оправих някак си. Много е важно колко ти покрива застраховката, аз си направих 2 и засега нищо не плащам. Тук всичко си правят, всички изследвания , но поне при мен повечето бяха в началото, само дето ти няма да знаеш за какво са ако не питаш. Всичко ще е наред. Ако те интересува нещо питай.
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #217 -: Май 11, 2008, 16:33:46 pm »
Ето по-точно резултата от токсоплазмата:

IgM - отрицателен (няма реф.ст-сти)
IgG - 3.2 IU\ml, реф. 0-8

и двата изглеждат отрицателни, мисля, че нямам повод за притеснение, но питането ми е след като второто не е нула, значи ли че някога съм карала токсоплазмоза?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #218 -: Май 11, 2008, 16:42:56 pm »
Здравейте момичета!Аз съм нова в тази тема,току-що се преместих от другите темички-и като чета какво пишете все едно съм от друга планета.ами той сина ми е на 15 и сега едва забременях пак!Но за толкова години съм забравила ( а и с него не съм правила)всякакви изследвания -имам в предвид толкова специални-токсоплазмоза и т.н.
На всичкото отгоре дори не съм в БГ...
Идея нямам какво ми предстои!!!Сега тепърва ще се обаждам на здравната застраховка да ми намерят гинеколог,който работи с тях,после да ми сменят покритието и да получа пълно такова-най-после ще си оправя зъбите :oops:да,да така е в САЩ-един канал е около $1500...
а какво изобщо да правя къде има ЖК тука-има ли въобще такова животно 8O
Бог да ми е на помощ.
daniski добре дошла и лека бременност!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #219 -: Май 11, 2008, 16:44:03 pm »
Добре дошли на новите момичета! Лека и безпроблемна бременност до края!
Фреши, когато аз изследвах токсоплазмоза в нац. център по заразни и паразитни болести, док ми обясни че след като IgG +, а IgM -, това означава че съм боледувала по-рано от токсоплазмоза, но нямам активна такава. Освен това каза, че няма смисъл в бъдеще да изследвам отново, защото нямало вероятност да се разболея повторно, а дори това да се случи антителата които вече имам ще попречат инфекцията да се развие.