0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #180 -: Май 09, 2008, 16:52:29 pm »
 Честито на megiaries и леко бременеене,и по често да се включва тук.
dianka    :goodluck: утре на прегледа.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #181 -: Май 09, 2008, 18:54:45 pm »
 Честито на megiaries,леко бременеене и безоблачни 9 месеца! :D

аз утре съм на преглед при д-р Сигридов ,надявам се всичко да е наред :D
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #182 -: Май 09, 2008, 19:51:41 pm »
аз утре съм на преглед при д-р Сигридов ,надявам се всичко да е наред :D
и аз съм при него! ти за колко часа си? защото аз не успях да се запиша, но той каза да му се обадя..и ще чакам колкото трябва...  :lol: важното е всичко да е наред!!! стискам ти плаци!!!
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #183 -: Май 09, 2008, 19:52:21 pm »

Момичета, ако можете да ми кажете колко струва ФМ при доц. Томова? Другата седмица ми е часът, ама покрай тези лекарства и изследвания така сме ошушкали бюджета, че трябва да се подготвя. Благодаря ви!

Григчо, цената е 90 лв. ако часът ти е в клиниката на д-р Владимиров, а ако си си записала час в Св. Лазар, където също преглежда доц.Томова, мисля че е по-скъпо. Когато аз си записвах час, тя ме пита къде искам и съответно ми каза и цените на двете места.
Само да добавя :lol:, ако искаш да си имаш снимки за спомен на бебо на диск, е 100лв в клиниката на д-р Владимиров. Успех!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #184 -: Май 09, 2008, 20:52:10 pm »
dianka аз пък мисля че е нормално да нямаш вече симптоми все пак влизаш в 3-ти месец а симптомите са най-силни за първите 3.Успех утре .
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #185 -: Май 09, 2008, 20:56:56 pm »
Записах си час при Мазнейкова за първата ФМ, сестрата на рецепцията каза, че ще ми направят и БХС. Като стана на въпрос за цената но морфологията, при Мазнейкова някой знае ли колко е? И прави ли запис?
Sia, благодаря ти че ме посъветва как да си поискам час. :lol: :lol:
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #186 -: Май 10, 2008, 11:34:41 am »
Честито на всички нови попълнения, лека и безпроблемна бременост :) и на края едни прекрасни задрави бебчета :)

За разболяването наблегни на чайчета, мед, лимони и плодове с мнооого вит. С, може и парацетамол да пиеш. Много почивка и спокойствие ти трябва.
На мен също док ми каза, че може парацетамол при грип, но САМО в краен случай, ако вдигнеш температура. А на една позната майка й, която е сестра мисля в пирогов, ме предупреди, че парацетамол-а натоварва бъбреците и не е много удачно да се прекалява с него.
Повече бабешки илачи особено през първите 3-4 мес. докато приключи органогенезата /чай с мед и лимон, разтривки с някакви подходящи за целта спиртни и такива разни/. Тя ми каза че след 4 мес. даже е препоръчително, ако се разболееш по-тежко да пиеш и антибиотик, ако се налага за няколко дни, защото ако вдигнеш темп. е пагубно за бебето, естествено всичко трябва да се консултира с док. за да не се получи някое нежелано последствие.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #187 -: Май 10, 2008, 12:52:34 pm »
Здравейте на всички и леко бременеене!
Искам да ви попитам за изследванията за СПИН,Хепатит и Васерман-поемат ли се от ЗК? Пусках тези иследвания февруари за ин-витрото и сега май ще се наложи отново да ги правя.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #188 -: Май 10, 2008, 12:55:05 pm »
Здравейте на всички и леко бременеене!
Искам да ви попитам за изследванията за СПИН,Хепатит и Васерман-поемат ли се от ЗК? Пусках тези иследвания февруари за ин-витрото и сега май ще се наложи отново да ги правя.
При бременност се поемат от здравната каса!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #189 -: Май 10, 2008, 13:25:30 pm »
Здравейте на всички и леко бременеене!
Искам да ви попитам за изследванията за СПИН,Хепатит и Васерман-поемат ли се от ЗК? Пусках тези иследвания февруари за ин-витрото и сега май ще се наложи отново да ги правя.
Ако имаш резултатите от изследванията, не е необходимо да ги пускаш отново. Имат 6 месеца мисля срок. Аз поне не пусках, бях правила 2 месеца преди това за сватбата и дадох тези изследвания.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #190 -: Май 10, 2008, 14:02:34 pm »
Имам резултати от февруари,но към датата на термина ще са минали повече от 6 месеца и от ЖК настояват да ги пусна отново.Вероятно трябва да са актуални за раждането.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #191 -: Май 10, 2008, 14:10:16 pm »
Мисми, тези изследвания се пускат когато те запишат в ЖК. Питай първо дали ще можете да използвате тях. Защо трябва да те дупчат пак, че си малко дупчена...
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #192 -: Май 10, 2008, 17:22:29 pm »
Момичета, за колко време излизат резултатите от БХС.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #193 -: Май 10, 2008, 17:38:42 pm »
По-принцип за около 2 седмици!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #194 -: Май 10, 2008, 17:46:35 pm »
ооооооооооо много бе, аз си мислех за един ден, ма явно съм в гооооооляма грешка.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #195 -: Май 10, 2008, 17:48:57 pm »
А какво да кажа аз като моето си го получих след повече от месец :)-бях направила вече 2 фетални морфологии-и вече нямаше смисъл от него.
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #196 -: Май 10, 2008, 20:40:15 pm »
Мари, за 4 работни дни става БХС в Майчин Дом.

Да ви питам за токсоплазмата - взех си рез. - антитялото за остра инфекция е отр. а другото е 3 при реф. до 8 - като не е нула, значи ли, че някога съм карала токсопл.?
Благодаря ти, Бени!







*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #197 -: Май 10, 2008, 21:24:44 pm »
момичета, БХС-то където и да ви го правят, отивате в МД и си го взимате. 'щото докато го изчакате и срока за евентуалната амниоцентеза /ако се налага според резултата/ ще мине.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #198 -: Май 10, 2008, 21:39:48 pm »
При мене казаха че ще го получа след 2 седмици, но ако имало нещо лошо, щели да ми звъннат по-рано .
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #199 -: Май 10, 2008, 21:44:31 pm »
Това за БХС-то ми се струва много време.
Аз отидох днес, и резултатът ще ми е готов в понеделник.