0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #180 -: Април 21, 2008, 22:35:44 pm »
при нас няма добър гастроентеролог :(,по принцип не ми е за първ път,и зная каква диагноза пак ще ми поставят,.....проблема е че не знам какво мога да пия в момента за да облекча нещата, :(.....утре ще се обадя на моята  лекарка

Много ти съчувствам! Бременност с хроничен здравословен проблем е голяма мъка! Така както го описваш, без лекарства няма да се мине, щото ще ти се разстрои хранителният режим и ще стане неприятно... да не говорим за твоя личен дискомфорт и болка. Диета и чай от лайка сигурно ще облекчат нещата, но наистина говори с лекар. За никого не е добре, ако се измъчиш. Успех!
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #181 -: Април 21, 2008, 22:42:06 pm »
Момичета, да ви се похваля, днес се сдобих с цял куп дрехи за бременни. :lol:Много съм щастлива. Много трудно намерих такъв магазин.Проблема при мене е че хем много напълнях,хем и коремчето ми вече е като в 7ми месец. :oops:Бях се отчаяла,гледайки слабите бременни и дрехите за такива с малки дупета и големи коремчета.Не очаквах че и аз ще си намеря дрешки, но ето че открих магазина за мене.И тези дрешки даже ме правят секси,нищо че съм с голям корем :lol:.Така хубаво са скроени и измислени, че още не вярвам че ги имам. Общо си взех 4 панталона, една рокличка и 4 блузи. Другата седмица щели пак да имат стока и пак ще отида, защото най-хубавите неща ги изграбвали за 1-2 дена.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #182 -: Април 21, 2008, 22:50:55 pm »
Пуки честито!
За килограмите не се претиснявай аз те следвам достойно :)скоро и на мен нищо няма да ми става.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #183 -: Април 21, 2008, 22:58:39 pm »
Момичета, да ви се похваля, днес се сдобих с цял куп дрехи за бременни. :lol:Много съм щастлива. Много трудно намерих такъв магазин.Проблема при мене е че хем много напълнях,хем и коремчето ми вече е като в 7ми месец. :oops:Бях се отчаяла,гледайки слабите бременни и дрехите за такива с малки дупета и големи коремчета.Не очаквах че и аз ще си намеря дрешки, но ето че открих магазина за мене.И тези дрешки даже ме правят секси,нищо че съм с голям корем :lol:.Така хубаво са скроени и измислени, че още не вярвам че ги имам. Общо си взех 4 панталона, една рокличка и 4 блузи. Другата седмица щели пак да имат стока и пак ще отида, защото най-хубавите неща ги изграбвали за 1-2 дена.

Pukanka, честит нов гардероб  :) :) Къде е този магазин? Според мен е много важно, когато са бременни, жените да се чувстват удобно в дрехите си и в кожата си. Не стига, че непрекъснато ни пробутват анорексичния идеал, ами и да няма свестни дрехи за нас ...

Извинявай за личния въпрос, ако не искаш, не ми отговаряй и направо ме прати ... знаеш къде :lol: но... ти колко напълня досега?  :oops: Не за друго, ами да знам какво ме чака.

Аз, за съжаление, имам кошмарно лош апетит, понякога минават по 14 часа без да съм се сетила за храна  :oops: Гледам да наваксвам, но просто не мога да ям нормално и това е... а преди бременността все ми беше пълна устата с нещо ... Някой има ли подобни преживявания? Ако това продължи, ще се консултирам с лекар.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #184 -: Април 21, 2008, 23:00:59 pm »
Пуки честито!
За килограмите не се претиснявай аз те следвам достойно :)скоро и на мен нищо няма да ми става.

Не, никой не може да се сравни с мене.  :oops:Бях 65 килограма.По време на стимулациите явно от Преднизолона качих 15 килограма :oops:.Така че още преди да разбера че съм бременна, трябваше да си търся нови дрехи, защото старите просто не ми ставаха. Сега пък тези които купувах тогава ми стават на дупето,защото не съм качила и кило откакто спряха стимулациите, но пък почнаха да ми убиват на корема,който предполагам се разду до тези размери заради Утрогестана.Доказано е че той разпуска мускулите, а стомаха и матката са си такива.Трябваше на трима лекари да отида докато открия причината за огромния си корем. :x
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #185 -: Април 21, 2008, 23:02:55 pm »
Пуки, честити нови дрешки!
Saule_Nova дано липсата на апетит не е проблем, но мисля че трябва да се консултираш с лекар.
И аз качих вече 10-на кг, приятелките ми започнаха да ми правят забележки да внимавам с яденето. А аз сякаш не съм си променила много хранителния режим с изключение на многото плодове, но важното е бебка да е добре, пък после ще мислим за диети. Май след тази тема ще се прехвърля в тази на Жекова с лентичките за отслабване :lol:
Иначе с дрешките за сега нямам проблем, в Пловдив има няколко магазина за бременни, а и блузките си ги купувам от обикновени магазини, тази мода с високите талии е много подходяща, само смених размера :)

*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #186 -: Април 21, 2008, 23:08:09 pm »
Saule_Nova , аз сега видях че си писала, но съм си писала килцата вече в горното мнение. Аз съм от варна, така че да не си помисли че магазина е в София? Та намира се на Бенковски 69, във Варна.Мисля че Роди му беше името. Това е на кръстовището на колхозния пазар, срещу блока с гаражите, по реда на фурната,заложната къща и т.н.На около 30-50 метра е от фурната и светофара.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #187 -: Април 22, 2008, 00:15:25 am »
Марито намери сайт на детските стаи за които говорих http://shop.yavor-bg.com/index.php?catid=198&subcat=87

Пуки миличка само да ти кажа, че специално тези детски стаи както и повечето мебели от този сайт се произвеждат в Полша и в повечето случаи се налага да се поръчват, защото ги нямат в наличност. Като гледам цените им са също доста високи. Щом си от Варна що не се грабнете и не отидете до ИКЕА Букурещ. Повярвай ми има много хубави неща. Ето ти един линк http://www.ikea.com/gb/en/catalog/categories/rooms/childrens_room/ ... сега това е ИКЕА в англия но подобни неща може би ще има и в Букурещ. Аз специално този не съм го посещавала все още  :).
Простете, че се намесих в темичката ви  :D
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #188 -: Април 22, 2008, 00:29:09 am »
Благодаря ти graco за съвета.Наистина в сайта който даваш са страхотни нещата.Ама имат ли магазин в Букурещ и как мога да открия коорсинати на такива?
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #189 -: Април 22, 2008, 00:57:14 am »
Разбира се  :D ето [url][http://www.ikea.ro/stores/?store=7&language=0/url] значи почти съм сигурна, че ще намериш същите неща и там защото мисля, че ИКЕА продават едни същи неща във всичките си магазини в Европа. Оказа се, че аз и братовчед ми имаме еднакви гардероби само че моя е от ИКЕА Герм а пък неговия е от Англия та затова си мисля че продават едни и същи неща  :D. Ние планираме да отскочим до Букурещ през празниците. Само виж на началната страница са дадени почивните дни по Великден  :D. Успех и лека нощ
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #190 -: Април 22, 2008, 06:15:26 am »

Иначе с дрешките за сега нямам проблем, в Пловдив има няколко магазина за бременни, а и блузките си ги купувам от обикновени магазини, тази мода с високите талии е много подходяща, само смених размера :)
къде точно са тези магазини? 8O :lol:,че тук не мога да си намеря свестен летен панталон,и с полите и роклите съм скарана :lol: :lol: :lol:
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #191 -: Април 22, 2008, 08:07:10 am »
Моми4ета направих 4ХГ- то има удвояване на 48 4ас. Много съм развълнувана, дано вси4ко да се оправи...
Браво Нели, страшно много се радвам за теб, айде сега като отидете на друг лекър всичко да е наред и да се види бебчо . Успех! :crossfingers: :bighug:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #192 -: Април 22, 2008, 08:08:22 am »
къде точно са тези магазини? 8O :lol:,че тук не мога да си намеря свестен летен панталон,и с полите и роклите съм скарана :lol: :lol: :lol:

:PВеднага се сдобрявай с роклите и полите,
не лишавай хората от тази чудна гледка..... :hug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #193 -: Април 22, 2008, 08:48:38 am »
А в Русе няма специализиран магазин за бременни. Има един дънков, но там не ми харесват нещата. Искам панталон, че мойте са с ниска талия и много ми притискат матката и почва да ме боли. Сега ходя с едни анцузи, пълна скръб, като повлекана съм :lol:

[/url]
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #194 -: Април 22, 2008, 09:33:26 am »
Здравейте момичета!
Нели, радвам се за резултата от кръвния тест. Стискам палци да се види скоро ембриончето.
Adi, внимавай с храната.

За момичетата от Варна бих им препоръчала и аз магазин за бременни.
Намира се на Ген.Колев, срещу Окръжна боница.
Има много голям избор на дрехи и най-вече на панталони.
Аз си купих от там едни дънки за бременни и тази седмица пак ще го посетя да си взема нещо подходящо за по-топло време.
Иначе имаше дънки, панталони(и спортни и официални), роклички, сукманчета, полички, бермуди.
И цените там са приемливи - най-скъпите неща да бяха около 50 лв.
Да не ви говоря в други магазини за бременни какъв малък избор има и то за мноооого пари. Все пак едни дънки за бременни да ми струват 130 лв???!!!!
През почивните дни мога да се замъкна до магазина на Пуки за бременни.
Желая лек и приятен ден на всички! :P
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #195 -: Април 22, 2008, 09:47:10 am »

Иначе с дрешките за сега нямам проблем, в Пловдив има няколко магазина за бременни, а и блузките си ги купувам от обикновени магазини, тази мода с високите талии е много подходяща, само смених размера :)
къде точно са тези магазини? 8O :lol:,че тук не мога да си намеря свестен летен панталон,и с полите и роклите съм скарана :lol: :lol: :lol:
В подлеза на Тримонциум има магазин за бременни-аз от там си взех панталон за лятото.
В търговския център-бившите хали също има такъв магазин на втория етаж.
И при клиника Торакс също има.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #196 -: Април 22, 2008, 10:49:08 am »
Нели  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: днес всичко да мине добре.
Puki  дето казваш за този магазим наистина има хуавки неща ,аз съм ходила с една приятелка като беше бременна от там си вземаше.Май  'Рени' се казваше има го и на още няколко места в Варна.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #197 -: Април 22, 2008, 11:41:39 am »
Neli, радвам се за ЧХГто :D Какво казва док?
Мацки, намерих този Калкулатор на промяната в теглото. Много е приятен :wink: Аз съм наддала 11 кг до сега и ме изкарва с поднормено тегло  :lol: Прави и прогноза колко ще наддадете до края на бременността.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #198 -: Април 22, 2008, 11:42:14 am »
Много ви благодаря моми4ета, благодаря ви за подкрепата, за надеждата която ми давате... :bighug:
 Днес след д-ра ще ви пиша какво става... Ина4е в петък имам контрола при Д-р Даскалов...
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #199 -: Април 22, 2008, 12:28:46 pm »
Нели  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: днес всичко да мине добре.
Puki  дето казваш за този магазим наистина има хуавки неща ,аз съм ходила с една приятелка като беше бременна от там си вземаше.Май  'Рени' се казваше има го и на още няколко места в Варна.

Точно така,Рени се казваше.

Stelliana търсих магазина за който пишеш миналата седмица, но не го открих.Преди време съм го виждала, ама като не ми е трябвал. На ген.Колев ли е или в пресечка? че може затова да се омотах в търсенето.

В магазин  Рени дрехите са по 30-40 лв. Смятам че е разумно.