0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #260 -: Април 25, 2008, 11:55:47 am »
Имам едно питане за маслото против стрии на Икаров :ask: На листовката пише да се употребява след 4-и месец от бременността. Ама аз вече като взех да оформям коремче ми се иска да почна да се мажа с него. Дали е проблем по-рано? Досега се мажех с едно бебешко олио на Джонсън, ама кожата ми е много суха и трябва да предприема по-сериозни мерки май.

Има много неща, с които можеш да се мажеш.  И аз съм купила това на Икаров и съм в края на 4 месец, но още не смея да го използвам.  Силните аромати, които се използват при аромотерапията, могат да окажат влияние на кръвоснабдяването и общия тонус при ранната бременност и затова според мен пише да не се използва.  Може да си купиш обикновено масло - пшенично, бадемово - за до края на 4 месец.  Ако не искаш да е нещо скъпо, има български лосиони за тяло за бременни на "Кокона и майка", които са около 5 лв. и са специално за целта.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #261 -: Април 25, 2008, 11:56:08 am »
Здравей Elma!

Радвам се, че вече си по-добре. :P
За размера на бебето не се притеснявай, не се знае кога си заченала.
За запека и аз съм като теб от седмица насам.Каквото и разхлабващо да хапна е няма и няма.
А винаги съм имала прекрасна обмяна на веществата.
Може да пробвам лека ти с рициновото масло.
По отношение маслото на Икаров за стрии, то наистина се употребява след 4-ти месец.Дотогава ми препоръчаха масло с пшеничен зародиш на Икаров, мисля останах доволна от него.
Почивай си, пази се, полежавай си повечко докато се стабилизираш съвсем.

*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #262 -: Април 25, 2008, 12:12:05 pm »
elma, радвам се за теб, почивай повече и дано до края на бременността вече всичко да е наред! Аз в първите месеци ползвах бебешкото олио на Джонсън, то е доста мазничко и не с толкова натрапчив аромат. После пробвах Икаров, ама ми идваше прекалено силна миризмата и сега продължавам вечер да се мажа с Джонсън /лосиона за краката и ръцете и олиото за коремче и дупе/. Само сутрин ползвам Мустела или Перкуталфа специално за стрии, мисля че е по-важно кожата да е хидратирана. За сега удържам фронта, ама ще видим на финала какво е положението, че явно съм предразположена към стрии, имам си няколко от преди и то на колената.

*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #263 -: Април 25, 2008, 12:23:07 pm »
Elma, това са добри новини.
За мазането, аз се мажа от началото с Мама Дона - Антистрес крема. По-скъп е, но още не съм изхабила 1 опаковка, а се мажа сутрин и вечер. Ефект има според мен, защото до момента нямам дори 1 стрия на корема, дано така да продължи, а е изключително голям вече.
И аз да ви питам нещо. От няколко дни усещам в горната част на корема, точно под гърдите, едно парене по кожата. Нещо средно между парене и болка, все едно съм изгоряла на слънце. Някой имал ли е подобно усещане? Казаха ми, че е от преразтягане на кожата, но ако сте имали подобен проблем, какво правихте?
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #264 -: Април 25, 2008, 12:29:47 pm »
Мими, това е нормално.И силен сърбеж също може да ти сее появи по корема.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #265 -: Април 25, 2008, 12:33:21 pm »
Мими, това е нормално.И силен сърбеж също може да ти сее появи по корема.
Сърбеж нямам, само това. Но се постреснах, защото се появи от няколко дни и само в горната част, а той корема ми точно тези дни май не е пораснал още (той е достатъчно голям вече).
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #266 -: Април 25, 2008, 12:53:28 pm »
Здравейте моми4ета, желая ви хубав ден... :)
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #267 -: Април 25, 2008, 13:14:21 pm »
Наминавам да надникна в хубавата темичка и да ви пожелая светли празници, с хубави новини и без притеснения!!!

*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #268 -: Април 25, 2008, 14:30:46 pm »
Весело изкарване на празниците момичета и само положителни емоции  :D
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #269 -: Април 25, 2008, 15:00:29 pm »
И аз да пожелая на всички весели Великденски працници! Пък дано още някое малко чудо се случи по Великден!!! :balk_40:

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #270 -: Април 25, 2008, 19:29:07 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата. Старая се да не се тревожа, защото както казва Принцеска нищо немога да направя. Знам, че тревогата е в моя и на бебо вреда и това ми е проблем през целия съзнателен живот, винаги съм се притеснявала и страхувала от почти всичко и това може би ме е довело до много проблеми същто. Ще се опитам да се успокоя и да не мисля за нещта които не са станали и за които си има превантивна мярка. Все пак не съм първата нито последната която ще ражда с наличието на тези бактерии и докторите си знаят работата. Прави сте, че ако беше опасно, докторите нямаше да ме оставаят да си раждам нормално. Това което знам е че като отида да раждам ще ми преливат Пеницилин венозно на 4 часа до появата на бебо.
Благодаря ви от сърце за подкрепата. Още малко ми остана до появата на така дългоочакваното бебче.
Пожелавам ви приятни празници.
« Последна редакция: Април 25, 2008, 19:36:30 pm от sunnyflower »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #271 -: Април 25, 2008, 20:19:13 pm »
elma,радвам се че вече всичко е наред! :D :D :DЖелая ти леко и безпроблемно бременеене! :D
По въпроса за бебето ,че било малко по-малко ...това да не те притеснява.И моето бебе уж в начало ми казаха че върви малко по-малко и след месец се оказа ,че върви по-голямо......рано е,има време много да расте!по-важно е да се развива,да има сърдечна дейност и всичко да е наред :D :D :D

По другия въпрос за маслото на Икаров,ами то се употребява след 4-и месец от бременността,не случайно го е написал производителя :D
за първите месеци си вземи пак масло на икаров но от пшеничен зародиш,то действа много хубаво на кожа и ще ти свърши работа :D
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #272 -: Април 25, 2008, 21:00:54 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата. Старая се да не се тревожа, защото както казва Принцеска нищо немога да направя. Знам, че тревогата е в моя и на бебо вреда и това ми е проблем през целия съзнателен живот, винаги съм се притеснявала и страхувала от почти всичко и това може би ме е довело до много проблеми същто. Ще се опитам да се успокоя и да не мисля за нещта които не са станали и за които си има превантивна мярка. Все пак не съм първата нито последната която ще ражда с наличието на тези бактерии и докторите си знаят работата. Прави сте, че ако беше опасно, докторите нямаше да ме оставаят да си раждам нормално. Това което знам е че като отида да раждам ще ми преливат Пеницилин венозно на 4 часа до появата на бебо.
Благодаря ви от сърце за подкрепата. Още малко ми остана до появата на така дългоочакваното бебче.
Пожелавам ви приятни празници.
Леко раждане!
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #273 -: Април 26, 2008, 11:28:32 am »
Леко раждане, вси4ко ще баде наред...
 
 Пожелавам ви приятни празници. . .
 :balk_40:
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #274 -: Април 26, 2008, 18:19:39 pm »
sunnyflower леко раждане и всичко да е ок!
Момичета весели празници и полека с преяждането с яйчица да не се разкудкудякаме!!! :D
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #275 -: Април 26, 2008, 21:43:50 pm »
Момичета, помагайте на една голяма бяла птица  :lol: (т.е. на мене). какво направих днес- бях на преглед при д-р Сигридов, слава Богу, за сега всичко е наред, но трябва да изследвам ТАТ и МАТ, а също и ТСХ и ФТ4 и като станат готови резултатите да му се обадя...обаче..той си написа телефона на гърба на листа, който се оставя при плащането на първия етаж,и аз, патка с патка, не си го преписах. :? трябва да му се обадя другата седмица, а как ще стане..не знам. моля ви, ако някоя от вас му има GSM-а, ако може да ми го даде, ще ви бъда много благодарна!!!
Весели празници ви желая!! И приятна почивка!!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #276 -: Април 27, 2008, 07:17:21 am »
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !
Честит празник на всички !
Бъдете живи ,здрави и щастливи!
Нека всяка от вас изживее прекрасна бременност ,и леко раждане! :D
И нека всички семейства жадуващи за рожбичка,да сбъднат меттите си!


diankaоще утре ще се опитам да ти го намеря :D
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #277 -: Април 27, 2008, 11:26:58 am »
         
  Пожелавам на всички много здраве,лека бременост и още по леко раждане.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #278 -: Април 27, 2008, 11:57:12 am »
Христос Воскресе!
Лека бременност и раждане на всички!
« Последна редакция: Април 27, 2008, 11:59:01 am от mpia »
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #279 -: Април 27, 2008, 13:20:12 pm »
. . . ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ . . .
Бъдете живи ,здрави и щастливи!