0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #240 -: Април 23, 2008, 17:12:36 pm »
Нели радвам се че новините са добри  :D почивай си и мисли положително!!!
....Що се однася до запека :oops: на мен лично много ми помага Активия кайсия за пиене сутрин на гладно си пийвам по една и нямам проблеми :wink:.......прозвуча малко като реклама  :lol: но на мен това ми помага а също и чаша топло прясно мляко  с лъжияка мед сутрин  :wink:
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #241 -: Април 23, 2008, 18:17:09 pm »
Здравейте милички,
аз запека го боря с 2кивита и 1 чаша прясно мляко вечер. Действа ми безотказно.
Аз не че много време съм имала запек, ама това работи.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #242 -: Април 24, 2008, 09:50:19 am »
Здравейте милички,
аз запека го боря с 2кивита и 1 чаша прясно мляко вечер. Действа ми безотказно.
Аз не че много време съм имала запек, ама това работи.


Това с кивитата и аз го направих един ден-без да искам изядох две наведнъж, после беше голяяям зор  :oops: , след това се наложи да пия оцет, че да се вкарам в пътя  :oops:
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #243 -: Април 24, 2008, 09:53:41 am »
Момичета, да Ви питам нещо. От 3-4 дни вечер имам леко кафеникаво зацапване по бельото. И това е само вечер като се прибира. Цял ден няма и през ноща няма. Иначе нищо не ме боли. Случвало ли Ви се е?
А за запека още не съм го преборила, вече 5-ти ден. И активия и сливи, нищо не помага.
]
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #244 -: Април 24, 2008, 09:56:20 am »
Консултира ли се с лекар-може да се наложи да вземаш прогестеронов препарат!
Най-добре си вземи и болнични и си почивай повече!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #245 -: Април 24, 2008, 10:02:58 am »
Момичета, да Ви питам нещо. От 3-4 дни вечер имам леко кафеникаво зацапване по бельото. И това е само вечер като се прибира. Цял ден няма и през ноща няма. Иначе нищо не ме боли. Случвало ли Ви се е?
А за запека още не съм го преборила, вече 5-ти ден. И активия и сливи, нищо не помага.
вземи си Дуфалак от аптека,само той става за бременни :D
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #246 -: Април 24, 2008, 10:04:53 am »
Andreaivano, според мен задължително се консултирай с лекаря си. Изобщо не е нормално кървенето по време на бременност.

А момичета по отношение на запека, досега на два пъти ми се случи. Каквото и разхлабващо да консумирам  не ще и не ще.
Явно непрекъснато трябва да се спазва някакъв режим на хранене,че да не се запичам.  Това, което най ми помага за запек е движението, но пък нещо не съм от най-подвижните.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #247 -: Април 24, 2008, 11:30:33 am »
Доки ми каза да пия Дуфастон и утре в 2 часа съм на преглед. За какво е това? Нещо сериозно ли е? :(
]
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #248 -: Април 24, 2008, 11:32:15 am »
Дуфастона е прогестеронов препарат.
Да пишеш след прегледа.
Успех!
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #249 -: Април 24, 2008, 11:33:16 am »
Момичета, да Ви питам нещо. От 3-4 дни вечер имам леко кафеникаво зацапване по бельото. И това е само вечер като се прибира. Цял ден няма и през ноща няма. Иначе нищо не ме боли. Случвало ли Ви се е?
А за запека още не съм го преборила, вече 5-ти ден. И активия и сливи, нищо не помага.
По принцип, се изписва "дуфастон", и аз пия в момента, не защощо имам зацапване, а защото вси4ки прогестеронови лекарства действат задържащо и по този на4ин отхварляш вероятността от сп. аборт...
Най-добре питаи д-ра ти, ти си в 6-т седмица, трябва да се по4иваш...
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #250 -: Април 24, 2008, 18:04:22 pm »
Здравейте момичета,

Толкова съм притеснена. Миналата седмица ми взеха микробиология за изследване на наличието на бактерии "Стрептококи Група Б" и се оказа че резултатите са положителни и сега съм толкова притеснена. Ще трябва да ми слагат антибиотик венозно по време на раждането или ако случайно водите ми изтекат трябва да отивам до болницата веднага за да започнат с антибиотика преди да родя. Четох много неща из интернет, принципно казват, че ако жената и слагат венозно антибиотик по време на раждане, шансовете да се зарази бебо е 1 на 4000, но от друга страна прочетох такива ужасии ако бебето се зарази, че изпаднах в стрес. Сега има да го мисля, до края, докато не родя и си видя бебко жив и здрав. Принципно бакреията заразява бебето по време на раждане, но аз си мисля ами ако водите ми се изтекат и докато отида в болницата бебето вече е заразено или бактерията проникне вътре при бебо въпреки че едва ли става толкова бързо, те си знаят хората как да процедират, но с моята параноя направо се побърквам. Дано всичко е наред с бебо, само където немога да се успокоя сега.
Ох оплаках ви се момичета  :(
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #251 -: Април 24, 2008, 18:41:38 pm »
Миличка, защо не си уредиш раждане със секцио? Така ще се избегне заразата. По същия начин се практикува и при гениталния херпес, за да не се зарази бебето. Не рискувай според мене.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #252 -: Април 24, 2008, 18:59:49 pm »
вси4ко ще бъде наред с бебо... ОК?
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #253 -: Април 24, 2008, 20:29:22 pm »
Пуки, тук в Канада неможеш да си уреждаш секцио. Секцио се прави само при данни за такова а наличието на тези бактерии не са причина за секцио тъй като те се лекуват с преливане на антибиотик венозно по време на раждане и казват че няма риск за бебо ако са ти преливали антибиотик. Това е практиката тук, и на мен ми остава само да се моля всичко да е наред. Аз съм в добри ръце и им се доверявам на специалистите едвали ще ме оставят ако значт, че риска е сериозен но въпреки това страха и параноята ще си ме гонят до край.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #254 -: Април 24, 2008, 22:09:27 pm »
sunnyflower, мила ще стискаме палци всичко да е наред. :Dс сигурност не си първа с тези бактерии и лекарите знаят как да се справят с положението! :D
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #255 -: Април 24, 2008, 22:23:31 pm »
Слънчогледче мисли позитивно за да ти се случват такива неща .
Бебока ще е наред  споко нали навреме са установили за бактериите та ще могат да реагират според ситуацята барзо и безопасно .Бъди сигурна че ще направят повече от възможното за да бъде всичко наред!!!!!
Хайде горе главата и си мисли само хубави неща за да ти се случват!!!! 8)
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #256 -: Април 25, 2008, 08:56:18 am »
Четох много неща из интернет, принципно казват, че ако жената и слагат венозно антибиотик по време на раждане, шансовете да се зарази бебо е 1 на 4000, но от друга страна прочетох такива ужасии ако бебето се зарази, че изпаднах в стрес.

Много е важно да знаеш кога да спреш да четеш.  При условие, че ще ти сложат антибиотик, вероятността например да катастрофираш на път за болницата е много по-голяма, отколкото да се зарази бебето.  Ако има опасност заразата да премине до бебето, лекарите щяха да процедират по друг начин, а не чрез слагане на антибиотик по време на раждането.  Само в твоя и на бебето полза е да спреш да се тревожиш за неща, за които така или иначе ти нищо не можеш да направиш.  Тревогата и страха са много лоши другари!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #257 -: Април 25, 2008, 09:48:38 am »
Само в твоя и на бебето полза е да спреш да се тревожиш за неща, за които така или иначе ти нищо не можеш да направиш.  Тревогата и страха са много лоши другари!

Много добре казано!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #258 -: Април 25, 2008, 09:57:16 am »
sunnyflower , предполагам притесненията ти идват от факта,че напоследък доста лекари си претупват и недоглеждат работата. Но все пак мисли позитивно, ето има си разрешение  за предотвратяване на заразата има и досстатъчно съвестни и кадърни лекари. Щом има разрешение на проблема, не мисли в аванс, че нещо лошо ще стане.
Сега е необходимо да си спокойна и да се отдаваш на приятни мисли.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #259 -: Април 25, 2008, 11:45:41 am »
Здравейте, мили момичета!

Аз вече май съм уж по-добре, но ме е страх да го кажа. На последния преглед Д-р Благоева (тя заместваше д-р Владимиров) каза, че нещата са се стабилизирали, но да продължавам да си лежа. Спря ми Естрофема и Утрогестана, намали ми дозата на Но шпа-то двойно, за Магнерота нищо не ми каза и продължавам да го пия. От 3 дни за щастие няма вече никакво зацапване. Каза обаче, че бебчо е по-мъничко, отговаряше тогава на размери за 10г.с.(26,9мм), а аз бях първи ден от 11г.с.. Това трябва ли да ме обезпокоява? Иначе каза, че има ритмична сърдечна дейност и всичко изглежда нормално :D

А това с качването на килограми...леле мале...Аз както съм си склонна към напълняване, още преди да забременея постоянно се ограничавах с храненето и непрекъснато следях килцата и едва удържах фронта. Сега със залежаването и лекарствата...да ви кажа...може и да не е нормално, ама вече си имам коремче, което си се забелязва...а съм едва в 10г.с. и 4 дни...След още 200 дни ще съм само корем :D, ама друг път ще им мисля на килата :D

По въпроса със запека...много неприятен момент. Аз и преди да забременея си имах този проблем, но ядях редовно сутрин мюсли с кисело мляко и това много ми помагаше. Сега обаче не мога да погледна мюсли, много ми се повръща от него, пробвах няколко пъти да го ям, просто трагедия. Опитах всички други методи - сутрин на гладно 2 кивита, активия, ябълки на гладно, топло прясно мляко с мед, компоти от сливи, ядях непрекъснато зелени салати и всякакви зеленчуци и не знам си още какво....общо взето пробвах всичко, за което бях чела и чувала - без резултат. Тогава моя близка ми каза, че навремето в АГ-то, на всички бременни давали по лъжица рициново олио. Започнах с него. По една супена лъжица вечер преди лягане. Ами да ви кажа с този метод от 4 дни на 10-тата минута след ставане съм в тоалетната :D Много съм доволна и се чувствам много добре.

Имам едно питане за маслото против стрии на Икаров :ask: На листовката пише да се употребява след 4-и месец от бременността. Ама аз вече като взех да оформям коремче ми се иска да почна да се мажа с него. Дали е проблем по-рано? Досега се мажех с едно бебешко олио на Джонсън, ама кожата ми е много суха и трябва да предприема по-сериозни мерки май.

Хубав ден от мен! :D