0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #220 -: Април 22, 2008, 18:43:52 pm »
Нели, браво, чакаме сега да ни зарадваш и с добри новини от прегледа.
Относно запека, аз пък нямам, но ходех 1 или 2 пъти седмично, а сега започнах всеки ден, ми това май не е нормално.
Мари напълно си е нормално да ходиш всеки ден! :)
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #221 -: Април 22, 2008, 19:13:09 pm »
Мили4ки, бях на двама д-ра днес, единия видя ембрион с големина 3мм, а другия нищо не видя. Когато попитах как така единия вижда, а другия не, лекарката ми каза: "Така мила, като не знаят какво да гледат......" - при това тази лекарка която видя ембриона ме гледа с коремен ехограф... И ме иска след седмица пак там, за да 4уем и пулс...
Надявам се наистина това да е ембрион, за да не се разо4аровам пак.........

                      Силно Ви  :bighug:
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #222 -: Април 22, 2008, 19:20:49 pm »
Нели, наистина, че не всички лекари гледат и мерят еднакво.
Пази се много, почивай си и само положителни мисли в главицата, а след седмица ще чуете сърчицето.
Всичко ще е наред, миличка!  :bighug:

Теоха, аз за потене нищо не споменах, но от няколко дни е нещо ужасно. Къпя се и се преобличам по няколко пъти на ден. Незнам как ще изкарам до края, като горещините тепърва предстоят.
Като се родят слънчицата ни, всичко ще се оправи- и потене, и и запек, и болежки всякакви. :wink: :D
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #223 -: Април 22, 2008, 20:07:56 pm »
Аз пък немога да ходя до тоалетна, имам запек (ух, че гадно звучи), а преди бях редовна в тоалетната. И сега имам чувството, че корема ми ще експлоадира. Иначе си ям както преди, но съм качила 2 кг. От 4 дни не съм ходила във WC :help1:

И аз съм така, няма и няма ... с дни...
Ям всяка сутрин на гладно пъпеш, пия изцедн портокалов сок, варих си сухи сини сливи, ям овесени ядки и няма и няма .... Корема ми се е подул, вече не знам от бременността или от неходене до тоалетна.
За кг, и там нищо ... Бях 53 преди да забременея и сега съм си толкова, тесните панталони си ми стават, разкопчани, но си ги  нося ... Както се казва всеки с проблемите си :)

Нели, всичко ще е наред!


« Последна редакция: Април 22, 2008, 20:09:31 pm от SummerSun »
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #224 -: Април 22, 2008, 20:11:46 pm »
Мили4ки, бях на двама д-ра днес, единия видя ембрион с големина 3мм, а другия нищо не видя. Когато попитах как така единия вижда, а другия не, лекарката ми каза: "Така мила, като не знаят какво да гледат......" - при това тази лекарка която видя ембриона ме гледа с коремен ехограф... И ме иска след седмица пак там, за да 4уем и пулс...
Надявам се наистина това да е ембрион, за да не се разо4аровам пак.........

                      Силно Ви  :bighug:

Дано, дано! При мен при овулация на 14-тия ден видяха тупкащо сърчице чак в 8-ма седмица. В момента разбойничето така ме рита, че се опитва да ми излезе от корема.


Да се отчета и аз. Запек нямам, пък и не съм имала. Кръвното ми е заковано от началото на бременноста на 115/70. Нямам киселини, нищо не ми се прияжда, нито пък имам вълчи глад, но това не пречи да съм 20кг. отгоре. Обаче много ме морят тези контракции. Не помагат нито магнерот, нито но-шпа.

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #225 -: Април 22, 2008, 21:10:33 pm »

На Фритьоф Нансен 29, уличката срещу НДК, през паркчето, има страхотен магазин с огромно разнообразие от панталони и блузи...

Принцеска, благодаря ти, миличка!
Улицата я знам и се надявам, че ще намеря магазина.
 :bighug:

galli, магазинчето е на ъгъла на Фритьоф Нансен и малка уличка (мисля, че е първата под Васил Левски).  На витрината има доста манекени, като обикновено само един (в края, до вратата) е с дрехи за бременни.  Аз ходих преди седмица и ми казаха, че въпреки големия асортимент очакват и новите, летни колекции.

Има и магазин под колоните на площад Гарибалди (малко над площад Славейков е това, върви се по ул. Граф Игнатиев нагоре), срещу KFC.  Той обаче не е така добре зараден като другия.

Стискам палци да си харесаш нещо и да се чувстваш много добре в него :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #226 -: Април 22, 2008, 21:11:17 pm »
Момичета благодаря ви за отговорите. :Dв начало на май ще минавам през Пловдив и ще се отбия да си взема някакъв панталон. :D

по въпроса за запек........ами при мен е от самото начало на бременноста,и поне за сега няма оправия :oops:,единственно сварен компот от сини сливи(10 бр)с 400 мл прясно мляко,има ефект :lol:,но трябва всеки ден да се хапва компотчето :wink:

а за кг,ами аз още в началото на 3 месец  сложих 5 кг........но пък за сега съм 6 кг отгоре.......въпреки че тепъра сега от 6 месец ще започне разкото качване :lol: :lol: :lol:,но сега няма да му мислим,има време кога да отслабваме,по-важното е да стигнем до успешен финал :D :D :Dединственно което ме притеснява ,това са разширени вени
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #227 -: Април 22, 2008, 21:37:40 pm »
Ади, аз цял ден бях на вън и чак сега сядам пред комп-а, виждам че момичетата вече са ти отговорили, сещам се само за още един магазин за бременни в града - в търговски център "Гранд" на първия етаж. А блузките с късия ръкав и високата талия си ги купих от Теранова още в началото на миналия месец, там обикновенно са по-дългички нещата и преди трудно намирах нещо подходящо за мен. Като идваш в Пловдив, ако имаш свободно време ще се радвам да се запознаем, може да обиколим магазините заедно :D
Момичета, да се оплача от както се затопли времето ми отичат краката, ако ходя повече като се прибера направо няма глезени :? и аз се потя много, а големите жеги тепърва предстоят...ама ще се справим някак важното е с бебка всичко да е наред!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #228 -: Април 22, 2008, 22:06:20 pm »
Като идваш в Пловдив, ако имаш свободно време ще се радвам да се запознаем, може да обиколим магазините заедно :D
Момичета, да се оплача от както се затопли времето ми отичат краката, ако ходя повече като се прибера направо няма глезени :? и аз се потя много, а големите жеги тепърва предстоят...ама ще се справим някак важното е с бебка всичко да е наред!
ще се свържа с теб допълнително :D :D :D
а за отичането на краката ,и при мен е така.......нормално е :D
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #229 -: Април 22, 2008, 22:59:04 pm »
Тихичко поздравявам новите момичета и желая спокойна, щастлива и безоблачна бременност.
Нели, стискам ти палци да чуете скоро пулс, но при това ЧХГ все си мисля за положителен резултат. Пожелавам ти го от сърце!

Момичета, аз почнах да се изпускам при кихане още от сега, което силно ме притесни. Моят лекар ми каза, че ще бъде така до 1-2 месеца след раждането. Това не ме успокои особено и тогава открих упражненията на Кегел, които почнах да правя редовно. Тук можете да намерите инфо http://www.parentingweekly.com/pregnancy/pregnancy_health_fitness/kegel_exercises.htm Препоръчвам ги на всички бъдещи майки.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #230 -: Април 23, 2008, 10:19:45 am »
Здравейте момичета!

За отичането на краката и мен ме споходи това. Стават едни бухнали.
А съм едва началото на 6-ти месец и идват горещините.
Днес си направих изследвания на урината, дано оттичането на краката се дължи на времето и бременността, а не на белтък в урината.
Puki,вчера посетих магазина за бременни на Ген.Колев, ами той е пак магазин на "Рени" :D
За жалост не се сдобих с панталон. Нито един не ми стоеше добре.
Утре съм на ЖК, да видя палавката как е, надявам се най-сетне да ми пуснат изследвания за антитела, че с това мое Rh-.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #231 -: Април 23, 2008, 10:31:21 am »
Мили4ки, бях на двама д-ра днес, единия видя ембрион с големина 3мм, а другия нищо не видя. Когато попитах как така единия вижда, а другия не, лекарката ми каза: "Така мила, като не знаят какво да гледат......" - при това тази лекарка която видя ембриона ме гледа с коремен ехограф... И ме иска след седмица пак там, за да 4уем и пулс...
Надявам се наистина това да е ембрион, за да не се разо4аровам пак.........

                      Силно Ви  :bighug:
Браво Нели-това е страхотна новина!
Добре , че изчака а не се съгласи да махнат бебето!
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #232 -: Април 23, 2008, 10:31:33 am »
Относно запека, аз пък нямам, но ходех 1 или 2 пъти седмично, а сега започнах всеки ден, ми това май не е нормално.
И аз преди бременността ходех през ден-два. От 6-7 г.с. съм на Магнерот и не пропусках ден. Чак като почнах желязото се появи запека.
Нели, радвам се за ембриончето :D Не се притеснявай. Нали ще ходиш и при д-р Даскалов.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #233 -: Април 23, 2008, 10:39:32 am »
Относно запека, аз пък нямам, но ходех 1 или 2 пъти седмично, а сега започнах всеки ден, ми това май не е нормално.
И аз преди бременността ходех през ден-два. От 6-7 г.с. съм на Магнерот и не пропусках ден. Чак като почнах желязото се появи запека.
Нели, радвам се за ембриончето :D Не се притеснявай. Нали ще ходиш и при д-р Даскалов.
На мен пък от желязото ми се оправи запека.
Явно при всеки е различно :)
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #234 -: Април 23, 2008, 10:47:38 am »
Нели, радвам се за прекрасната новина. :P

Момичета, туко що ми излязоха резултатите от кръвни изследвания и урина.Ами разочарована съм от тях.
Хемоглобина ми е паднал на 105, а последния път беше 120.
В урината ми пише 1,2 левкоцита, масово бактерии, урати.
Май не е добре това.  :(
Утре съм на ЖК да видим какво ще ми препише лекарката.
« Последна редакция: Април 23, 2008, 11:08:24 am от Stelliana »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #235 -: Април 23, 2008, 11:39:02 am »
Аз пък немога да ходя до тоалетна, имам запек (ух, че гадно звучи), а преди бях редовна в тоалетната. И сега имам чувството, че корема ми ще експлоадира. Иначе си ям както преди, но съм качила 2 кг. От 4 дни не съм ходила във WC :help1:
Незнам как влияе Активиа, на някои им действа разпускащо-на други не,Но нищо  не пречи и това да пробваш-от вариантите с плодове обаче, а не антурална :) Успех!

А пък аз имам чуството че съм отслабнала, в събота ще се меря, много не ми се хапва, може би заради гаденето. Понякога по цял ден ми се гади и чак привечер ми разкарва и тогава хапвам, но все не смея да се отпусна, че пък после ми става тежко :(
Дайте съвет с какво да го влиая, че ако карам така бебо няма да порасне :(
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #236 -: Април 23, 2008, 12:27:02 pm »
julia, не се тревожи, първите седмици (до 13 - 14) не бях наддала нито грам, даже бях отслабнала с 2 кг. за бебчо няма смисъл да се тревожиш за момента - той си взима необходимото от твоя организъм, важното е все пак и ти да не губиш кондиция. гаденето ще мине като влезеш в 4-тия месец и ще се усетиш отново човек :) няма място за притеснения. аз я карах сума ти време почти само на кисело мляко, от всичко друго ми ставаше зле. неразположението ще мине скоро, не се тревожи :)
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #237 -: Април 23, 2008, 12:56:20 pm »
Има Активия с парченца Киви.Това е идеално за закуска и разхлабващо.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #238 -: Април 23, 2008, 13:03:02 pm »
VIKETO и аз така се успокоявам, особено след като онзи ден го видях бебо колко е пораснал-е то е още малко, ама расте, което е добър признак и тоновете му чух, така че съм спокойна. Само да мине третия месец че да се взема в ръце :) Гледам да хапвам по малко, че иначе пък хич не става, кумата оня ден щеше да ме застави да ям на сила, за да отгледам здрав кръщелник :) грижи се с голяма радост :)
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #239 -: Април 23, 2008, 17:08:10 pm »
VIKETO и аз така се успокоявам, особено след като онзи ден го видях бебо колко е пораснал-е то е още малко, ама расте, което е добър признак и тоновете му чух, така че съм спокойна. Само да мине третия месец че да се взема в ръце :) Гледам да хапвам по малко, че иначе пък хич не става, кумата оня ден щеше да ме застави да ям на сила, за да отгледам здрав кръщелник :) грижи се с голяма радост :)


Слушай тялото си и не се насилвй да се тъпчеш ... Организмът сам ще си поиска когато е готов да се храни нормално. Аз първите три месеца от 53 станах 51, от две седмици обаче започнах да се храня нормално и вече съм 54. При всеки е различно разбира се, но неразположението от първото тримесечие преминава с навлизането в 4ти. Пожелавам ти скоро да се почустваш по-добре :)