0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #200 -: Април 22, 2008, 12:29:34 pm »
Мацки, някой да се е интересувал за следното: какво ще рече , като за някое лекарство пише, да не се употребява през първите три месеца от бременността? Това в гестационни седмици как да го разбирам - 12 навършени, или малко повече? С други думи, кога завършва формирането на органите и става по-безопасно да се взимат лекарства?
Неприятното ми автоимунно заболяване се обади и може да се наложи да се лекувам :(
Благодаря ти, Бени!







Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #201 -: Април 22, 2008, 12:35:37 pm »

Stelliana търсих магазина за който пишеш миналата седмица, но не го открих.Преди време съм го виждала, ама като не ми е трябвал. На ген.Колев ли е или в пресечка? че може затова да се омотах в търсенето.

Puki,магазина е точно на Ген.Колев - не е в пресечка. На тази улица сега са наредени множество магазини. Мисля някъде по средата се пада между двата светофара този на Окръжна с Цар Освободител и този на Пикадили -Чаталджа. Гледай по внимателно по магазините като върщиш по улицата, защото и аз като ходих втория път да си взема дънките от скъсяване  го бях подминала без да искам.
Тази вечер съм планирала пак посещение в него, защото от към панталони вече ме е срам да ходя на работа.Имам само тези дънки за бременни, и ги суша на печката, защото нямам какво друго да облека като ги изпера.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #202 -: Април 22, 2008, 12:52:19 pm »
Въпросният магазин се намира на Ген. Колев 68. Между Медиц.център НАДЕЖДА и магазин БЕБЧО!
 :D
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #203 -: Април 22, 2008, 12:59:00 pm »
Аааааааа,магазин бебчо го видях и влязах вътре и даже се скарах с една нелюбезна продавачка. Аз я питам има ли порт бебе, тя казва-да и ми зава чувалче за спане.Аз й казвам-не чувалче а портп бебе търся.И тя продължава да спри че чувалчето и порт бебе и аз не разбирам.Накрая тръшна чувалчето с огрромна злоба и нерви върху един кашон.  8O
Като реша пак да търся магазина ще ви пиша
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #204 -: Април 22, 2008, 13:03:07 pm »
Neli, радвам се за ЧХГто :D Какво казва док?
Мацки, намерих този Калкулатор на промяната в теглото. Много е приятен :wink: Аз съм наддала 11 кг до сега и ме изкарва с поднормено тегло  :lol: Прави и прогноза колко ще наддадете до края на бременността.
Еее и аз според този калколатор съм в норма с килограмите а бях решила , че съм станала огромна :)
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #205 -: Април 22, 2008, 13:07:02 pm »
...Аз съм наддала 11 кг до сега и ме изкарва с поднормено тегло  :lol: Прави и прогноза колко ще наддадете до края на бременността.
А пък аз май нищичко не съм наддала  :( :( нямам кантар в нас, но мъжа ми казва, че само ако ме гледа в профил ми се вижда коремчето, иначе нито на крака, нито на дупе...преди бях 49 кг, сега се надявам поне 50-51 да съм. иначе си имам апетит, хапвам си здраво, обаче имам и е дин метаболизъм...каквото влезе, след 12 часа вече е излязло  :oops: има ли момичета тук, които в началото са растяли само на коремче?
че като се гледам и започвам да се притеснявам...
« Последна редакция: Април 22, 2008, 13:08:33 pm от dianka »
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #206 -: Април 22, 2008, 13:16:21 pm »
дианка, не се притеснявай :D И аз до 4 месец не бях мръднала на тегло, но после си наваксах :oops:
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #207 -: Април 22, 2008, 13:25:48 pm »
Мацки, някой да се е интересувал за следното: какво ще рече , като за някое лекарство пише, да не се употребява през първите три месеца от бременността? Това в гестационни седмици как да го разбирам - 12 навършени, или малко повече?

Да, мисля че органогенезата завършва след 12-13г.с. и това имат предвид първите три месеца.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #208 -: Април 22, 2008, 13:56:54 pm »
   Здравейте момичета,

Исках да попитам какво означава в резултатите от урината да пише "Слуз" и "доста епителни клетки". Довечера ще покажа изследванията на доки, но да си питам и вас.

    много усмивки и лек ден от мен

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #209 -: Април 22, 2008, 14:09:21 pm »
Аз пък немога да ходя до тоалетна, имам запек (ух, че гадно звучи), а преди бях редовна в тоалетната. И сега имам чувството, че корема ми ще експлоадира. Иначе си ям както преди, но съм качила 2 кг. От 4 дни не съм ходила във WC :help1:
]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #210 -: Април 22, 2008, 14:11:55 pm »

 
къде точно са тези магазини? 8O :lol:,че тук не мога да си намеря свестен летен панталон,и с полите и роклите съм скарана :lol: :lol: :lol:

:PВеднага се сдобрявай с роклите и полите,
не лишавай хората от тази чудна гледка..... :hug2:

:lol: :lol:хи хи,трудна работа Мише
mpiaблагодаря за инфо,и как са цените?прилични ли са? :D
FreshBreeze Първи триместър е от 1-13 г.с.
Аз пък немога да ходя до тоалетна, имам запек (ух, че гадно звучи), а преди бях редовна в тоалетната. И сега имам чувството, че корема ми ще експлоадира. Иначе си ям както преди, но съм качила 2 кг. От 4 дни не съм ходила във WC :help1:
много неприято,аз имам същия проблем :(
може да си вземеш Дуфалак,той е безвреден при бременност или да си вариш сини сливи :lol:
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #211 -: Април 22, 2008, 14:20:52 pm »
Аз от седмица вече нямам запек.  :D Дано продължавам  все така.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #212 -: Април 22, 2008, 14:25:10 pm »

 
къде точно са тези магазини? 8O :lol:,че тук не мога да си намеря свестен летен панталон,и с полите и роклите съм скарана :lol: :lol: :lol:

:PВеднага се сдобрявай с роклите и полите,
не лишавай хората от тази чудна гледка..... :hug2:

:lol: :lol:хи хи,трудна работа Мише
mpiaблагодаря за инфо,и как са цените?прилични ли са? :D
FreshBreeze Първи триместър е от 1-13 г.с.
Аз пък немога да ходя до тоалетна, имам запек (ух, че гадно звучи), а преди бях редовна в тоалетната. И сега имам чувството, че корема ми ще експлоадира. Иначе си ям както преди, но съм качила 2 кг. От 4 дни не съм ходила във WC :help1:
много неприято,аз имам същия проблем :(
може да си вземеш Дуфалак,той е безвреден при бременност или да си вариш сини сливи :lol:
Панталоните са около 40лв. Моя беше 41.
Блузите са между 20-35лв.
Лично аз си купих 2 блузи но от друг магазин/не за бременни/-едната за 15лв другата за 19-сега поне има много блузки с високи талии.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #213 -: Април 22, 2008, 14:51:58 pm »
Здравейте!
Няколко дни не съм влизала, а вие сте изписали няколко странички. :D

Нели, браво! Дано все така вървят нещата при теб. Чакаме хубави новини след прегледа.
Ади, пази се много, миличка!

Мацки, аз съм вече 9-10кг.+. Направо се чувствам като малко слонче, а до края сигурно ще стана голяма слоница. :mrgreen: Хубавото е, че моят мъж ме успокоява, че съм красивобременна. :D
Но така е , като пазя леглото през по- голямата част от времето.

И аз имам проблем с дрехите. Не мога да си намеря нищо хубаво в Бургас.
В четвъртък ще бъда в София. Ако някой може да ме насочи за свестен магазин там, но да е в центъра и на лесно за намиране място, че не познавам добре града.

*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #214 -: Април 22, 2008, 15:00:27 pm »
Нели, прекрасна новина! Дано всичко да е наред до края.
Пуканка, аз от "Рени" си купих панталон още в началото на бремеността, наистина е много удобен.
Да се похваля и аз  :D на 3.05 ще ставаме кръстници и най-после успях да си намеря официална рокля за големи коремчета (не е от магазин за бремени). Много е хубава и успях да се размина само с 39 лева  :wink:. Дори се учудих. Като мине сватбата ще ви покажа снимки. Искам да си купя и една лятна рокля, че вече взе да ми става много топло, а от старите ми дрехи ми става само един панталон до коляното (с откопчан цип естествено  :lol: ) и една туника. Януари си бях купила една рокля с висока талия, но вече ми е топло с нея, че е с дълъг ръкав.
За килограмите не се притеснявайте момичета. Аз съм вече 19 отгоре и те са основно на корема. Първите 4 месеца бях качила само 2, но корем си имах, а сега... като ходя не мога да си видя краката  :lol: И не се притеснявайте, че качвате от ядене. Аз почти не ям (много по-малко ям от преди), но метаболизма е много забавен през бремеността - всичко се складира в тялото.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #215 -: Април 22, 2008, 15:07:50 pm »
В четвъртък ще бъда в София. Ако някой може да ме насочи за свестен магазин там, но да е в центъра и на лесно за намиране място, че не познавам добре града.



На Фритьоф Нансен 29, уличката срещу НДК, през паркчето, има страхотен магазин с огромно разнообразие от панталони и блузи.  Имаше поне 40-50 различни панталона - модели и цвят.  Също така имаха и номерация, а не им бяха по една бройка.  Цените - около 40-50 лв. за панталони/дънки.  Имаше и хубави блузи, но са малко по-скъпи.  Материите обаче бяха прекрасни - предимно чист памук.

Аз пък немога да ходя до тоалетна, имам запек (ух, че гадно звучи), а преди бях редовна в тоалетната. И сега имам чувството, че корема ми ще експлоадира. Иначе си ям както преди, но съм качила 2 кг. От 4 дни не съм ходила във WC :help1:

В никакъв случай не се напъвай.  Яж овесени ядки, повече салати, активия, плодове и каквито други естествени влакнини се сетиш.  До няколко седмици ще отшуми запека, типичен е за ранната бременност.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #216 -: Април 22, 2008, 15:46:56 pm »
Ади магазини за бремени в Пловдив има освен в подлеза на Тримонциум,също така и в подлеза на понеделник пазара и те са от една и съща верига и ти ги препоръчвам ,има още един на 2 етаж на халите ,но той е малко с завишени цени ....
От първите два си купих 3 панталона през ноември и изкарах зимата с тях .Страхотни са и не са скъпи ,жалко че сега нямам възможност да си пазаря от там и се мъча да си намеря нещо за по-топло време и ........няма за мене .
Браво Нели ,стискам палци за петък!!!!
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #217 -: Април 22, 2008, 15:55:16 pm »

На Фритьоф Нансен 29, уличката срещу НДК, през паркчето, има страхотен магазин с огромно разнообразие от панталони и блузи...

Принцеска, благодаря ти, миличка!
Улицата я знам и се надявам, че ще намеря магазина.
 :bighug:
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #218 -: Април 22, 2008, 17:50:26 pm »
Нели, браво, чакаме сега да ни зарадваш и с добри новини от прегледа.
Относно запека, аз пък нямам, но ходех 1 или 2 пъти седмично, а сега започнах всеки ден, ми това май не е нормално.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #219 -: Април 22, 2008, 18:21:57 pm »
Нели,успокой се вече.Изчакай търпеливо прегледа и стискам палци всичко да е наред!
А за запека-цели 5 месеца се борих неистово с него.Да не ви плаша,но безрезултатно.И в момента,в който почнах да пия желязо,негодникът му неден изчезна сякаш не го е имало.Сега направо се радвам,че съм като по часовник сутрин.
Аз вече съм наддала цели 10 кг,не е истина как се качиха изведнъж след 5 месец,дотогава само едно коремче настърчаваше.А иде лято и още от сега се потя.Трудна работа.Но и аз като теб,Гали съм основно на легло и с това ще се оправдаваме :oops:!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!